Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Noževi => Autor teme: anubis - 30. 05. 2016. 21:03:47

Naslov: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 30. 05. 2016. 21:03:47
O Danijelu i njegovim noževima (makar vizualno) već znate sve. Čovjek ih radi sa ljubavi i to se reflektira na krajnjem proizvodu, vrhunskom nožu. Njegovi radovi su vrlo lijepi i precizno izvedeni, no još nitko nije napisao kako ti noževi rade u uvijetima za koje su namjenjeni. Ovo je mali test noža u Elmax čeliku koji sam dobio od navedenog gospodina, pa je red da podjelim to lijepo iskustvo sa Vama. Nož je testiran nakon uspješnog odstrela mladog neperspektivnog grla srnjaka. Za kompletnu obradu je korišten isključivo taj nož bez šparanja i izbjegavanja kostiju. Dakle krenuli smo sa guljenjem i tu treba biti vrlo pažljiv, jer nož samo "šuška" i leti kroz kožu i pri najmanjoj nepažnji. Kada je grlo oguljeno i skinute su noge i glava, nožem je iskomadano u krupnije dijelove. Zatim slijedi mali odmor uz Jeger i Kulen, pa nastavak obrade divljačine. Pošto je meso namjenjeno društvenom kotlu, isto smo odmah nakockali tako da je spremno za gulaš. Cijelo vrijeme nož ne pokazuje znakove umora i samo reže, nevjerojatno! Nakon obavljenog posla nož brije bez ikakvog stropanja ili štrajhanja. Mogu samo reći Danijel svaka čast i nadam se još pokojem uradku na testiranje...
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Kohorta - 31. 05. 2016. 06:49:11
E to se zove recenzija bravooo zagi d1
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: perop - 31. 05. 2016. 07:17:17
 teaa   
bravooo  anubis ovo se zove pokazati kao nož radi da djelu. Ćista (5) petica za Danijelov nož i njegove mogućnosti.
 zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 31. 05. 2016. 09:30:44
Kažu da slika govori tisuću rijeći , pa smo to popratili sa fotkama kako nebi bilo pusto slovo na papiru. Nožek je stvarno dobar, ustvari sa boljim nisam radio tako da zaslužuje malo pažnje. Recenziju sam napravio potaknut raznim "slićnim" testovima "lovačkih" noževa na forumu u lovačkom štihu, odnosno onako kako se stvarno koristi nož!  zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Huntercro - 31. 05. 2016. 17:50:38
Markane napiši i kad gicana odradiš kako je bilo
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 31. 05. 2016. 18:30:22
Nema frke znaš da budem! I sad sam sjedio par noći ali se mimoilazimo paci. Ds je najveći izazov za nož mada ga ni sada nisam mazio
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: danijel - 31. 05. 2016. 19:05:28
da sam znal da je tak dobar ostavil bi ga sebi... rol rol
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: ivod - 31. 05. 2016. 19:46:35
Nema frke znaš da budem! I sad sam sjedio par noći ali se mimoilazimo paci. Ds je najveći izazov za nož mada ga ni sada nisam mazio
Još kad je fino u blato uvaljana, pa ko da kroz sitni pijesak šuška, dok prorezuješ kožu...
Svakako, lijepa pohvala vrijednom i talentiranom Danijelu.
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: šokac - 31. 05. 2016. 23:10:23
Koliko mogu vidjeti za mene taj nož ima jednu ozbiljnu manu .   d1

Nije moj !   z10

Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: titanijum - 02. 06. 2016. 00:32:59
Lep nož i lepa prezentacija..
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 02. 06. 2016. 08:59:13
da sam znal da je tak dobar ostavil bi ga sebi... rol rol
Si videl, a jedva sam te nagovoril ha,ha! Ma nevalja to ništa a slike su sa neta  ref
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Goran - 02. 06. 2016. 11:46:02
Anubis svaka cast za rad i ideju! Nadam se da te dobro sluzi!
Danijelovi nozevi imaju jos jedan problem a to je da su zarazni!
Evo par slika da pokazu kako je moj koristen i kako radi. Za sada imam dva ali se nadam da ce kolekcija porasti cim dodjem tamo u goste.
Uz put stavljam sliku par nozeva koje imam kao i mnogo takvih i ni jedan se ne moze mjeriti radnom kvalitetom sa ovim koje je napravio Danijel. Ovaj drugi s lijeva ( na slici) je famozni japanski kvalitet i dobar je i kvalitetan ali nesto mu fali...
Ni jedan od ceterdesetak nije blizu...
Dosad su derali, kosute, rusa jelena, svinje, kozlice, zeceve, nahranili me a rade ko Hekler...
Nadam se da ce ovaj domaci proizvod postati popularniji od Vegete i zelim Danijelu sve najbolje jer postujem vjetinu rad i trud i to mi nije zao platiti.  zagi
Ovom prilikom zahvaljujem Gabri na savjetu i poklonu!
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Gabro - 03. 06. 2016. 14:34:32
Gorane samo ti njih testiraj!!! zagi zagi
I u mene su dva od Danijela i teško da bih ikad mogao u dučan po lovački nož kraj takvih majstora u nas. Prošli vikend su odradili 2 srnjaka, sad se nadamo neko svinjče....
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Pinia - 13. 07. 2016. 14:46:00
Upravo ga poštar donio! Savršen je hvala Danijel!  d4  zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Luka 94. - 18. 07. 2016. 23:18:37
Sa ovakvim noževima je vjerovatno i slanina 'slađa'.  ;D ;D  1liga
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Goran - 19. 07. 2016. 02:35:07
Uskoro stizu!
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Pinia - 19. 07. 2016. 09:18:58
Gorane  1liga
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Gabro - 19. 07. 2016. 09:21:39
Odličan dvojac Gorane, za sve situacije  1liga
Napiši koji red kad ih istestiras. Zanima me taj Elmax, oštrenje, tupljenje, održavanje.... za ergonomiju i izgled nema straha ipak je to Danijel  zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: titanijum - 14. 08. 2016. 16:01:03
Uskoro stizu!
Lepi radovi kolega.Svaka čast  zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 16. 08. 2016. 11:17:50
Odličan dvojac Gorane, za sve situacije  1liga
Napiši koji red kad ih istestiras. Zanima me taj Elmax, oštrenje, tupljenje, održavanje.... za ergonomiju i izgled nema straha ipak je to Danijel  zagi
Gabro oštrenje nije nikakav problem. Danijel preporuča Japansko brusno kamenje na čemu i on osobno brusi, no ja svoj održavam sa priručnim Fallkovim brusevima DC i CC4 i stvar odlično funkcionira!
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Gabro - 16. 08. 2016. 11:44:07
Imam i ja na Danijelovu preporuku dva KING brusna kamena. Jedan 800/3000 i drugi 6000. S njima oštrim Danijelove noževe a ponekad i ove Dick -ove kuhinjske. Dovedem ih da briju dlake s ruke ali mi treba 20 ak minuta, pogotovo prvo oštrenje. Kasnije ide malo brže, a možda sam i uhvatio ruku. Sljedeća akvizicija će bit nož od Elmaxa ali treba malo sačekat, rođendanski poklon sam već dobio ruksak KROKO od 45 litara  ;D ;D....
Svakako hvala na informaciji  zagi zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Goran - 31. 08. 2016. 15:01:58
Gabro prijatelju vec imam malu kolekciju Danijelovih nozeva i jako sam zadovoljan- svi imaju svoje mjesto i namjenu. nedavno sam se vidio sa Danijelom i dobio zadnju isporuku i vec odrao dva srnjaka s njim. Klizi bez greske. svak pita i niko ne vjeruje da je to radio domaci covjek.  Bice jos musterija za ove nozeve jer ko god ih vidi u akciji i drzi u ruci hoce i sam jednog. Uzivaj kad se vratis kuci bice puno lova a svinaj ima okolo nije smijesno. nisam mogao vjerovati sta rade od kukuruza. lopovi ostave privih par redova cijelim a unutra ko da je bomba pala- sve razvale i obore. vidio par puta stada od skoro 20 komada. da mi je moja oprema bilo bi im veselo.
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Gabro - 31. 08. 2016. 17:14:42
Imam i ja dva već, samo problem kod lijepih stvari a pogotovo noževa čovjeku nikad dosta, uvijek treba još jedan malo drukčiji  ;D ;D. Pa ti sad objasni ženi šta će ti još jedan nož!! Nema poćet ću na pojas stavljat po 3-4 noža i uvjerit ženu da to tako triba, da svi tako rade, da je to radi sigurnosti  ;D ;D.
I ja sam gulio par komada i moram reć da odlično rade. Ovo lito sam odradio jednog vepra u potpunosti od nekih 100kg, znači od drobljenja, guljenja, te trančiranja (i kroz jače kosti) i nož je još bio zadovoljavajuče oštar nakon svega. Ja mislim da je to pravi test za nož. Da ne govorim o estetskoj strani, gdje god pokažeš nož svi zinu. Danijele samo nastavi  zagi zagi
Šta se tiče lova, ja se nadam ugodnom lovu ove zime, a svinja u nas ove godine bilo više nego ikad. Jedino me strah sad će grožđe pa da ne učinu ljudima sranje, jer da pojedu kukuruz još bi im i oprostija ali da vino popiju to je već grijeh, triba to  d7 d7
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Goran - 31. 08. 2016. 20:41:03
Podravina je bila puna iznenadjenja a svinja svih velicina boja i dezena.... zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: banjsakz - 15. 10. 2017. 16:49:00
jel bu ovaj dobar još neznam ali ne sumnjam, a kaj se tiče ljepote; meni je vrh  ref
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Gabro - 15. 10. 2017. 17:59:06
Dobar  1liga bravooo
A stvarno ide Božić mogao bi i meni neko nešto kupit za ispod bora.... fre fre fre
Morat ču sugestije ostavljat po kuči, nekakve slike, poslat ženi par slika.... ;D
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: tuzlic - 08. 11. 2017. 11:16:25
Ko je taj Danijel..?
I odakle je...?
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Neno - 08. 11. 2017. 12:03:07
Dobar  1liga bravooo
A stvarno ide Božić mogao bi i meni neko nešto kupit za ispod bora.... fre fre fre
Morat ču sugestije ostavljat po kuči, nekakve slike, poslat ženi par slika.... ;D

Sugestija čuda radi  zagi
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 08. 11. 2017. 13:24:10
U nedjelju Elmax ogulio 2 kom velikih svinja i dalje samo šuška pod njim. Vrhunski čelik i uradak just
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Pinia - 08. 01. 2018. 16:47:18
 rostilj rostilj rostilj
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Pinia - 11. 11. 2018. 09:38:41
Šušti nož boli glava  hao
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: anubis - 11. 11. 2018. 13:25:37
Šuškat će on večeras ako bog da!
Naslov: Odg: Danijelov Elmax - brušen, ne kovan
Autor: Pinia - 11. 11. 2018. 14:07:05
d4 zagi