Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Autor teme: bella - 27. 01. 2011. 13:46:14

Naslov: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: bella - 27. 01. 2011. 13:46:14
htio bi čuti vaša mišljenja i iskustva tokom obuke istarskog goniča za lov na zeca kada početi s obukom s uvođenjem u lov da li puštate domaće zečeve ispred pasa i kako ga naučiti da pošta glas kada je na tragu zeca ili je to sve stvar genetike.
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Fruky - 27. 01. 2011. 21:29:43
Pas koji nema urođene osobine u sebi to mu nitko ne može nametnuti niti ga naučiti. Prvo i osnovno je genetika a drugo rad i samo rad treće nema.
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: bella - 27. 01. 2011. 22:34:16
znam da je genetika ima veliku ulogu kod obuke psa ali zanima me baš kod puštanja glasa ne tragu zeca da li itko ima neku metodu da se nekako nauči pas...
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: nazime - 27. 01. 2011. 22:41:11
Zeca u kavez, psa sveži metar dalje i onda da čuješ pjesmu.
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: nenadkc - 28. 01. 2011. 09:22:38
Pas koji nema urođene osobine u sebi to mu nitko ne može nametnuti niti ga naučiti. Prvo i osnovno je genetika a drugo rad i samo rad treće nema.

mislim da baš i nije tako.

Kako je došlo do urođenih osobina u pasa??

sa psom treba raditi, poželjna je genetika.


Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: bella - 28. 01. 2011. 14:51:25
pa kada bi trebalo poćeti s obukom i da li ja bolje puštati psa u lovište da sam podigne divljač ili prvi puta ispred psa pustiti zeca pa zatim ga dalje puštati u lovište pa da sam traži
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Pepi18KA - 28. 01. 2011. 18:13:45

 ma ako je u mogućnosti pokazat mu zeca zašto ne?   malo ga bodrit dok laje na njega...iako mislim da ni to nije potrebno...on počne gonit kad mu dođe vrijeme za to(neki počnu prije,neki malo kasnije)
 
 a ako nijste u mogućnosti pokazat mu zeca,nać će on njega u šumi...samo treba imat strpljenja
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: bella - 28. 01. 2011. 18:18:29
a u vezi ovoga za puštanje glasa na tragu postoji li neka metoda s kojom se to može naučit ili će to doć samo od sebe
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Fruky - 29. 01. 2011. 18:54:44
Pas koji nema urođene osobine u sebi to mu nitko ne može nametnuti niti ga naučiti. Prvo i osnovno je genetika a drugo rad i samo rad treće nema.

mislim da baš i nije tako.

Kako je došlo do urođenih osobina u pasa??

sa psom treba raditi, poželjna je genetika.

poželjno je i predstavljanje
Bez alata nema ni zanata, pa tako i kod psa bez urođenih osobina nema ni rada. Kad ti misliš da to nije tako onda mi reci da li nap. terijera možeš da naučiš da markira.
Naslov: Odg: obuka istarskog kratkodlakog goniča
Autor: Calija - 30. 01. 2011. 16:19:42
Ma kolega , imas na forumu tu Radana dokt z10ora o istaraca pa mu se lipo javi i on ce ti sve objasnit....