Forum LOVAC

Lovna kinologija => Odgoj i školovanje lovačkih pasa => Autor teme: Anni - 02. 10. 2007. 13:47:50

Naslov: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 02. 10. 2007. 13:47:50
primjetila sam da lovci nisu bas pretjerano zainteresirani za Vajmarce ( ima izuzetaka naravno)
pa me zanima sto mislite zasto je toč nepovjerenječ boje se riskirati s novom pasminomč

zanimaju me vaša cijenjena mišljenja...  8)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 02. 10. 2007. 14:48:10
evo ko ce prvi, ja cu!  z4
po meni je problem u tome sto su nezaiteresani jeste to sto nemaju pojma o toj pasmini kako prvo,
a isto tako kad cujeu pticar onda pogotovo ne interesant a opet to je samo kod nas u HR. i bivsoj jugi!
I isto tako neki dan jedan Lovac mene hoce da ubjedi da je VJAMARAC krvosljednik, i nista drugo!  z12

A jos nesto sto je javnosti nepoznato da vecina uzgajivaca u njemackoj i austrije ne prodaju tako lako svoja legla, neki svake dvije prave leglo, a drugo daj mi reci ko ce kupiti psa u HR i da ce potpisati ugovor da je lovac,da ima iskustva sa psima,da ce psa voditi na utakmice tj. na IPO u njemacku ( jug i herbst ispite)!
jer kad vide kakav je to ispit svi ce odustati!

A po meni je problem isto to kako se u Hrvatskoj taj pas prestavlja!
od pojedinih uzgajivaca!

i sto je neko tu reko na forumu! naj bolje oni znaju o mercedesu koji ga nemaju!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: dean - 02. 10. 2007. 15:04:26
Cijena! I naši ljudi su malo ograničeni i vole provjereno. Zato ih pola ne zna prepoznat prepeličara, a ja sam ga uzeo izmeču ostalih da budem drukčiji! hahahah
Vajmarac ti je u korijenu krvosljednik, pitaj Br!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 02. 10. 2007. 15:15:04
Lijep pas (pogledao sam i tvoj sajt)!!!
Moras da znas da je navika cudo,a da bi mjenjali navike mora biti i veca obavjestenost (sto nam i ovaj forum pomaze)
Sto budemo vise ljude obavjestavali o novim stvarima (kao i o tvom psu) svijest ce se mijenjati i, ako ih mogu nazvati, predrasude prema novim stvarima ce nestati d4
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 02. 10. 2007. 15:41:52
Cijena! I naši ljudi su malo ograničeni i vole provjereno. Zato ih pola ne zna prepoznat prepeličara, a ja sam ga uzeo izmeču ostalih da budem drukčiji! hahahah
Vajmarac ti je u korijenu krvosljednik, pitaj Br!

jesam li ja nabrajo od cega je on nasto!
ili sam reko kako mi covjek govori da je pasmina vajmarac krvosljednik i nista drugo!

a ti koji se tak strucno razumijes sta je onda Dobermann jer on je nastao od weimaraner!
po tome kako ti govoris je onda i
Dobermann krvosljednik,ptcar tj.lovacki pas!

A ima jos bolje bas jedna ugajivacnica iz HR. mi jr rekla
 da je weimaraner: KUCNI LJUBIMAC,IZLOZBENI PAS,SLUZBENI PAS,I LOVACKI PAS NA KRAJU!!!

a WEIMARANER JE Vorstehhunde A kod nas se zove Vajmarski Pticar
 I PRVO I ZADNJE JE LOVACKI PAS A SVE OSTALO STO O NJEMU GOVORE DA JESTE JE PRENAMJENA!

A ja drzim tu pasminu zato sto sa njom mogu sve sto se tice lova!
od lova na pernatu i sitnu divljac pa isto tako mogu loviti i svinje, pa krvnitraga raditi sa njom,aport iz vode, aport lisice, cuvanje moga rusaka i puske kad je odlozena, odlozivast na ceki!
a svakako to sve mogu tek za par godina,dok se ne nauci!
jer je naj starijem psu sad godina dana!
 z1
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 02. 10. 2007. 19:15:12
istina je da je Vajmarac u nastanku krizan s krvosljednikom i to je ono sto ga cini NAJSVESTRANIJIM lovackim psom a ne ogranicava. to mu je plus jer uz to sto radi sve "ptičarske poslove" jos je fenomenalan u radu na tragu.
ne spominjite mi cijenu ja sam jasno i glasno rekla da svaki ozbiljan lovac koji zeli stene od mene "ljudi smo dogovorit cemo se" meni je najvaznije da se pocne napokon s njima loviti!!!! a sve ostalo se sa mnom moze dogovoriti....

i istina je on je prvenstveno lovacki pas pa sve ostalo. tuzno je da ima linija kojima su lovni nagoni ubijeni ali ja nemam ni jednu takvu u svojim rodovnicama...

Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 02. 10. 2007. 19:24:10
ja ne spominjem cjenu molim ljepo! ja sam oba vajmarca za poklon dobio!  d5
jest da sam na kunju dugo ceko ali sam je dobio od vrhunskog uzgajivaca NA POKLON!

to je totalna glupost sa cjenom!!!

ja isto nemogu vjerovati da nije niko od 364 članova bar na ovome forumu zainteresiran za lovackog psa!
e" da imas leglo karabina ili sacmarica uf. svi bi se jagmili za njih!!!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: nazime - 02. 10. 2007. 20:05:18
U RH ljudi nisu pretjerano zainteresirani za vajmarce, spinone, pudlpointere, prepeličare i slično jer poznaju kratkodlakog i oštrodlakog nijemca, bretona i vižlu. čast izuzecima.
Slično kao i sa autima. VW, OPEL.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 02. 10. 2007. 22:14:50
To Anni


Jasno vam je vjerovatno zbog čega dolazi do ovakovih raspravač

Jasna je i stvar da je vajmarac lovački pas.

Za promociju pasmine kao izrazito lovačke trebalo bi možda napraviti slijedeče: pojaviti se na nekom od natjecanja u radu ptičara ili LKK Sv.Hubert, ali ne sa jednim psom več sa više njih, ako se poluče dobri rezultati sigurno će i vajmarac uči za par godina u skupinu ravnopravnih psa za lov..
Jer budimo realni, za sada to on nije

Nepoznajem povijest vajmarskih ptičara u HR, ali ostale pasmine su tu jako,jako dugo...

Kod mene su u dvorištu samo goniči..
Zaštoč Zbog konfiguracije terena na kojem lovim, zbog vrste divljači koju lovim, zbog klime u kojoj lovim itd.   Možda i tu treba tražiti razloge zašto neke pasmine nemaju  jednaku popularnost tj. upotrebljivost u RH..

U odabiru pasmine za lov ima mnogo faktora koji se mogu još nabrojiti.. obiteljska tradicija, neka osobna iskustva, životni nazori i sl.
Tako recimo moj bratič preferira samo ptičare, jer recimo voli lov na fazane, prepelice, šljuke više od lova na DS..

I cijenu nikako nemožemo zaobiči...
Ja recimo sada imam leglo istarskih oštrodlakih goniča, naša autohtona pasmina, roditelji su u mom dvorištu, dobri svinjari (dokazani), štenci odlično napreduju i svi će biti eksterijerno odlični..sada imaju 2 mjeseca.
Prodao sam samo jedno štene za 1000 kn.. a za ostale neznam kako ću proči..

Pa sada neka netko kaže da cijena neigra bitnu ulogu....
POzz
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 08:10:04
Necu nikoga citirati zato sto moram svakoga pomalo da "dohvatim".
I mi ljudi smo nekada bili majmuni pa nismo vise.
MOZE LI PAS BITI I DOBAR GONIC I DOBAR KRVOSLJEDNIK I DOBAR PTICAR (tu mi nesto "smrdi")č
Kaze Zoran da sa njim lovi DS.
Kako bi se VAJMARAC ponasao na ovom terenu kod mene (taj teren vam je nesto kao kod Nikole pa 3 puta gori)č
Sto se tice toga da je izlozbeni u to ne sumljam jer nisam vidio ljepseg psa (cini mi se,to mi je prvi utisak).
Sto se tice cijene,hm,mozda treba i da drzi cijenu jer ne treba takav pas da dolazi "svakome" u ruke.
Za sada sto se tice mene ja cu za sada da se drzim mojih istarskih kratkodlakih gonica (sada mi se javlja onaj strah od novoga sto je Anni pomenula na pocetku)
P.S.moram i ovo da kazem da sve vise razmisljam da kontaktiram Nikolu za jednog stenca ostrodlakog istrijanca,ali ovo samo "glasno" razmisljam. ;D d4
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: dean - 03. 10. 2007. 08:38:43
Kad se crta podvuče, ako je vajmarac tako svestran zakaj nam to recimo netko ne pokaže. Napravite demonstraciju! Dečki kaj uzgajaju NLT svako malo zovu da pokažu kaj njihovi terijeri sve rade, a na Dr Lakner(ne znam kak se točno piše) taj mali pas radi sve. Od krvnog traga, izvlačenje lisice iz rova, patke iz duboke vode, glasno goni DS, aport dlakave i pernate divljači...
Cijena igra jako veliku ulogu. Koliko god da je nekome taj pas lijep, on rače uzme štene od svog kolege kad pari kuju. To štene mu prijatelj pokloni ili da za par sto kuna svojih troškova, a sve iznad toga ga ne zanima. Jer dati par stotina E za nekaj staro 2 mjeseca i teško 3 kg je malo riskantno, kaj neč
Pas mnogima izgleda jako nježno, a našim ljudima treba stroj za lov koji ne pita za vremenske uvjete več samo radi.
Vjerujem da je pas dobar, ali nitko ga nije nigdje pokazao i dokazao njegove radne sposobnosti, a cijena mu ne ide u prilog.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 08:39:22
ja osobno mislim da je sramota sto su lovacki psi na tako niskoj cijeni kod nas. jeftiniji su od mobitela....

sto se tice natjecanja bio je hrvatski vajmarac u Italiji i odnio drugo mjesto od 30 pasa...

sto se tice goniča neznam nisam jos vidjela iako znam da se radi, ali za ptičara i krvosljednika vam mogu garantirati.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 08:49:39

Pa Deane oprosti dobar,cist,radan ........pas kosta i treba da kosta mozda i vise!
Sto kaze Anni pa covijece ispade skuplji mobitel nego pas (pa to ti je buduci "brat lovac sa kojim si vise nego sa mekim od rodbine).
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 08:56:12
(http://www.mimmtrix.com/valpar/gandalf-weekend07.jpg)

(http://www.mimmtrix.com/valpar/gandalf-weekend01.jpg)

(http://i164.photobucket.com/albums/u37/Anni_Weim/krvni_trag42_copy-1.jpg)

(http://www.weimaraner-klub-ev.de/Fotos/Kurzhaar/Teich___Fuchs.jpg)


(http://www.mimmtrix.com/Jakt/ryholm-2004-sally-birds-2.jpg)




Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 08:59:16
shaga respect!!

ja znam kako se psi nabavljaju i s cim se sve lovi. u dalmaciji je zlatno pravilo smiksaj istarskog, posavskog i bretona i eto tri u jedan i idemo.... nije ni cudo sto su nam autohtoni goniči pokazali na jednoj od njihovih utakmica mislim prosle godine...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 09:01:33
To Anni  z10  ;D
Svaki dalji komentar je suvisan!!!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:03:00
moze pivo  ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: MAUZ - 03. 10. 2007. 09:04:49
shaga respect!!

 u dalmaciji je zlatno pravilo smiksaj istarskog, posavskog i bretona i eto tri u jedan i idemo....

Nasmijao sam se iz srca, inace ovaj pas pocinje da mi se svidja...  z10 Pivo uvjek!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 03. 10. 2007. 09:08:17
Nadam se da se nisi uvrijedila, ali ja sam ti pokušao dočarati neke razloge zašto je to tako kod nas u HR.

ovo što si rekla za križanje je stvarno sramota, ali mi smo poznati maheri za te stvari, svaki "uzgajivač" kreira svoj standard itd..
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:08:35
evo jedan lovac iz dugog sela uzima stene i Hari Herak uzima pa se nadam da ce se cuti kako im ide  ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:09:47
zasto bi se uvrijedilačč pa naravno da se mozemo ne slagati znam ja da ste vi lovci tvrdoglavi ali naci cemo se jednom pa cu te razuvjeriti  :)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 03. 10. 2007. 09:10:26
e to se  traži... rezultati se nemogu pokazati več nakon godinu dana... nekad treba i više vremena proči..

ipak se kreče...  :D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:12:32
sa mnom je situacija takva da moje kuje imaju vise znanja o lovu nego ja koja sam totalni pocetnik i nemam jos uvijek priliku raditi s njima sve sto zelim ali polako jos sam ja mlada  ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 03. 10. 2007. 09:13:43
zasto bi se uvrijedilačč pa naravno da se mozemo ne slagati znam ja da ste vi lovci tvrdoglavi ali naci cemo se jednom pa cu te razuvjeriti  :)
nisam tvrdoglav  i rado ću poslušati svakog... i biti će mi drago da se vajmarac probije meču lovce.. ravnopravan sa ostalim lovnim psima
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 09:14:47
zasto bi se uvrijedilačč pa naravno da se mozemo ne slagati znam ja da ste vi lovci tvrdoglavi ali naci cemo se jednom pa cu te razuvjeriti  :)
HAHAHA ;DHAHAHA ;D
Ko tvrdoglavč
Mi lovcič
Anni pokazala si se na djelu d4
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 09:16:23
 z10
Jos jedan razlog za nazdravljanje:
EVO I TRECE ZVJEZDICE
 z10
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Max011 - 03. 10. 2007. 09:21:44
@Anni
Ha ha tvredoglavi eh da je samo to u pitanju!!!čč ;D z10 u tvoje zdravlje baš si me nasmejala ;D ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:27:24
evo i za vas  z10 z10   ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:31:46

Za promociju pasmine kao izrazito lovačke trebalo bi možda napraviti slijedeče: pojaviti se na nekom od natjecanja u radu ptičara ili LKK Sv.Hubert, ali ne sa jednim psom več sa više njih, ako se poluče dobri rezultati sigurno će i vajmarac uči za par godina u skupinu ravnopravnih psa za lov..


moram ti reci da se ne slazem s tobom... zašto bi morao pas na tako jako natjecanje da bi dokazao da je radnič zar svi koji imaju lovacke pse imaju samo linije koje su osvojile huberta ili državno u radučč pa sami ste rekli da ide po principu "susjed ima psa...." mislim da bi trebalo biti dovoljno traziti da se vidi kuja u radu npr pa valjda svako moze akljuciti jel mu se svidja sto vidi ili ne...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: MAUZ - 03. 10. 2007. 09:40:31
Moj predlog je da Anni dodje u Sid ako bude zajednickog lova na DS, pa da vidimo rad  z2 na licu mjesta  d6
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:41:58
to nije bas fer jer nikad to nisam radila ni ja ni moji psi....  ali hvala na pozivu...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 03. 10. 2007. 09:42:52

Za promociju pasmine kao izrazito lovačke trebalo bi možda napraviti slijedeče: pojaviti se na nekom od natjecanja u radu ptičara ili LKK Sv.Hubert, ali ne sa jednim psom več sa više njih, ako se poluče dobri rezultati sigurno će i vajmarac uči za par godina u skupinu ravnopravnih psa za lov..


moram ti reci da se ne slazem s tobom... zašto bi morao pas na tako jako natjecanje da bi dokazao da je radnič zar svi koji imaju lovacke pse imaju samo linije koje su osvojile huberta ili državno u radučč pa sami ste rekli da ide po principu "susjed ima psa...." mislim da bi trebalo biti dovoljno traziti da se vidi kuja u radu npr pa valjda svako moze akljuciti jel mu se svidja sto vidi ili ne...

Imaš PM!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: dean - 03. 10. 2007. 09:45:15
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.

Slažem se s tobom 100 % kad kažeš da su lovački psi prejeftini. Trebali bi biti skupi, ali mnogi naši lovci ih tretiraju kao potrošnu robu, dobivaju ih, daju sa i bez papira, opčenito nam kinologija, a pogotovo lovna nije za pohvalit se.

Zamisli kakve čemo mutave jazavčare imat s obzirom da su im u IPO-u ukinuli rov. Imat čemo pse koji se boje mraka, a od njega se traži da donosi iz vode. Ajd nek netko jazu pošalje u Savu po patku. To je samo jedan primjer.

A kaj se tiče vajmarca, idemo u gater. Ja vodim svog psa i moj prvi ulazi.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: MAUZ - 03. 10. 2007. 09:46:19
to nije bas fer jer nikad to nisam radila ni ja ni moji psi....  ali hvala na pozivu...
Opss, a ja reko ovo su tvoje slije  ;D
(http://www.mimmtrix.com/valpar/gandalf-weekend07.jpg)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:53:00
to je pas od Branimira Reindla. iz iste uzgajivacnice iz koje je moja mladja kuja i parnjak.

ja sam totalno za gater vec dugo to zelim  ;D

da zalosno je sto su napravili s novim pravilnikom... treba se kao bazirati na lov nad zemljom ččč halo pa to su jamari....

da treba znati linije koje su u pedigreeu inace nemozes puno znati o stenetu koje ima 2 mjeseca...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 09:56:07
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.


dakle onda ti nista neznaci sve da je kuja i osvojila hubert po toj logicič ja se slazem da treba znati linije.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: dean - 03. 10. 2007. 10:01:33
Ti si Anni bar buduča veterinarka i znaš da je važno znat više povijesti o svom štenetu nego vidjet kuju koja ga je oštenila.


dakle onda ti nista neznaci sve da je kuja i osvojila hubert po toj logicič ja se slazem da treba znati linije.
Potpisujem. Linija znači nešto više o povijesti tvog šteneta, a to sam napisao par postova prije. Naravno ako se uzima štene iz prave uzgajivačnice, ali to se podrazumijeva.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 10:04:59
drago mi je da se slazemo  :) ja sam mogla pariti tu Hr s jednim vajmarcem ali iz tih razloga nisam... kao sto rekoh postoje uzgajivacnice koje paze samo na izgled.a ja to mrzim. zato sam potegnula 2000 km. i zato mi je zao sto su lovci skeptični...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 10:08:05
E sada da se opet vratimo na upoznavanje VALMARCA!!!
Kako se ponasa na krsovitom terenuččč
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 10:12:54
(http://www.mimmtrix.com/Jakt/Rorvattnet,-Sally-star-1.jpg)

(http://www.mimmtrix.com/Jakt/Rorvattnet,-Sydney-posar-1.jpg)

jako dobro. Švedjanka koja uzgaja svake godine odu u planinu helikopterom i love po 12 sati...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 10:17:53
Eto sada je sve objasnjeno
Hvala ti Anni,a nama ostaje samo da razmislimo kada cemo da te kontaktiramo da nas usrecis sa jednim (mozda nekoga i vise ) Vajmarcem
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 10:26:47
shaga  (http://www.cosgan.de/images/smilie/liebe/f010.gif)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 03. 10. 2007. 10:31:36
 :-\ ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 03. 10. 2007. 12:05:42
Kad se crta podvuče, ako je vajmarac tako svestran zakaj nam to recimo netko ne pokaže. Napravite demonstraciju! Dečki kaj uzgajaju NLT svako malo zovu da pokažu kaj njihovi terijeri sve rade, a na Dr Lakner(ne znam kak se točno piše) taj mali pas radi sve. Od krvnog traga, izvlačenje lisice iz rova, patke iz duboke vode, glasno goni DS, aport dlakave i pernate divljači...
Cijena igra jako veliku ulogu. Koliko god da je nekome taj pas lijep, on rače uzme štene od svog kolege kad pari kuju. To štene mu prijatelj pokloni ili da za par sto kuna svojih troškova, a sve iznad toga ga ne zanima. Jer dati par stotina E za nekaj staro 2 mjeseca i teško 3 kg je malo riskantno, kaj neč
Pas mnogima izgleda jako nježno, a našim ljudima treba stroj za lov koji ne pita za vremenske uvjete več samo radi.
Vjerujem da je pas dobar, ali nitko ga nije nigdje pokazao i dokazao njegove radne sposobnosti, a cijena mu ne ide u prilog.

a ko da ti molimte pokaze i gdje! sto nisi iso sa BR.kad ga citiras! ako zelis vidjeti a nevjerujes sto pise!
a drugo koliko mi je poznato to da u HR.ima 3cojeka koja love sa njim!
a ostali vajmarci su na trgovima ispijaju kave!
jer su strucni ljudi imaju bolja vidila nego lovci za njih je ljepsi na asvaltu nego u polju,sumi!
i sad je ta situacija sto jeste, ako neko ne vjeruje svom kolegi na forumu onda je to totalna glupost da se neko sa svojim pson dokazuje nekomo ili necemu!
a pogotovo ja se nedokazujem sa njima da su neko i nesto,jer mi je to ispod nivoa!
meni nije niko nista dokazivo o toj pasmini, ja sam putovoi gledo sta je to i ocemu se radi o toj pasmini!
isto tako meni nemoze niko nista dokazati dok ja ne vidim, ali ipak kako sam najivan povjerujem lovcu jer uvjek mislim ako je lovac pa valjda nece lagati!
ali mi je isto glupo da ja sad napravim teater sa gledaocima i da mi pljescu psima kad nesto napravi! pa nije lov cirkus!
ako nekog nesto zanima on ce to i doznati!
a isto tako
KOME DA SE NEKO SA NECIM DOKAZUJEčč=čč
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Nikola - 03. 10. 2007. 12:16:16
a ko da ti molimte pokaze i gdje! sto nisi iso sa BR.kad ga citiras! ako zelis vidjeti a nevjerujes sto pise!
a drugo koliko mi je poznato to da u HR.ima 3cojeka koja love sa njim!
a ostali vajmarci su na trgovima ispijaju kave!
jer su strucni ljudi imaju bolja vidila nego lovci za njih je ljepsi na asvaltu nego u polju,sumi!
i sad je ta situacija sto jeste, ako neko ne vjeruje svom kolegi na forumu onda je to totalna glupost da se neko sa svojim pson dokazuje nekomo ili necemu!
a pogotovo ja se nedokazujem sa njima da su neko i nesto,jer mi je to ispod nivoa!
meni nije niko nista dokazivo o toj pasmini, ja sam putovoi gledo sta je to i ocemu se radi o toj pasmini!
isto tako meni nemoze niko nista dokazati dok ja ne vidim!
ali mi je isto glupo da ja sad napravim teater sa gledaocima i da mi pljescu psima kad nesto napravi! pa nije lov cirkus!
ako nekog nesto zanima on ce do doznati a ne ovdje sto pricate dokazivanje!
KOME DA SE NEKO SA NECIM DOKAZUJEčč=čč


E pa Zorane, nisi u redu, kupi od mene štene, cijena sitnica, 1000 eur, a šta taj pas zna raditi, e to ti neču reči, šta bi se ja dokazivao,

Tako nečemo daleko stičiččč ččč
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 03. 10. 2007. 12:34:55
pa i netrebamo nikamo stici!
ja govorim sto cu ja tebi sta dokazivati ja ti dokazem ti kupis stene ali ti se ne da raditi sa njim i upropastis! negovori sad da bi ga ti uprpastio!vec opcenito!

isto tako nekome dokazes da je taj terenac najbolji u terenu, i taj ga kupi i prevrne se na krov! taj ce reci zoran me zajebo sta me je nagovorio!
tako isto sa psima
ako neko nesto zeli da ima on ce se o tome i brinuti ja nezelim nikakve gonice jer sam se posvetio veim!
i sad sta cu ja sa tvojim gonicem ili necijem drugim kad ja znam da cu ga upropastiti!
i zasto onda da ti meni ides ista dokazivati!

ja znam to da ja zelim te pse,tu marku vozila i zamene nepostoji nista drugo!
a isto tako nemogu od nikoga traziti da mi dokaze da je njegov pas bolji ili njegov auto!
mene to ne zanima!

evo bas jedan primjer!
kad smo bili na trenigu na lisicu jedan stariji gospodin, je toliko prico i hvalio NLT
ja sutim i gledam ne kuzim se u njih,pita on mene kakvi su ti psi j akazem ok.su on meni zvuci kako da nisi zadovoljan ja kazem meni dovoljno!
drugo hvali on NTL kako su oni jako radni psi da uvjek rade i to!
i kako je on bio na nekoj utakmici i kako jedan pticar nije radio, i kako je vlasnik tog pticara reko da mu nije danas dan!
on kaze jebes takvog psa kad mu danas nije dan!
da bi nakon nekog vremena pusten NTL koji nije htjeo uci u rov!
A ONDA CE TI ON KAKO PAS NIJE RADNA MASINA KAKO MU MOZDA DANAS NIJE DAN!
a za ovoga sto je to isto to reko da mu nije danas dan "popljuvo ga"!

ili mislis da je anni njma se isla dokazivati=čevo jedan lovac iz dugog sela uzima stene i Hari Herak uzima pa se nadam da ce se cuti kako im ide!¨

a pogotovo njemu Hari Herak!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 13:10:00
ja mislim da je normalno da lovci prije nego se odluce za novu pasminu zele ju vidjeti u radu... i mislim da je to u redu i tako treba biti...

jedan lovac iz bibinja je bio strasno skeptican otisli smo u polje i sad uzima curicu. ceka ju vec godinu i po...
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 03. 10. 2007. 13:59:42
ja mislim da je normalno da lovci prije nego se odluce za novu pasminu zele ju vidjeti u radu... i mislim da je to u redu i tako treba biti...

jedan lovac iz bibinja je bio strasno skeptican otisli smo u polje i sad uzima curicu. ceka ju vec godinu i po...

hallo ja govorim isto da treba vidjeti sta pas radi!
a negovorim o tome da sad treba dokazivati nekome nesto!

gledam od sebe kad sam ja bio zainteresiran za tu pasminu u HR.nije bilo cojeka koji mi moze nesto dokazati o toj pasmini ili objasniti!
pa sam ja istazivo hodo po njem,austriji 500eura telefona platio i tako dalje!(pa sta sam sad ja nesto napravi sto nemoze svako ko hoce)

govorim ko hoce on ce saznati, a ko ceka da mu se nesto dokaze pa onda da uzme! kod mene to sigurno nece!
prvo novci pa ce tu ja sve dokazati sa garancijom i svim sto god zelis!
tako radim ja bar!
jer ja nemam sta nekome lagati, kako sto ovdje pisem tako sam i prvatno!
ja sta sam god reko stojim iza toga, pa tako da ne mislite da pricam bajke!
pozdrav
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 14:24:45
Zorane apsolutno se slazemo  :)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 03. 10. 2007. 19:05:50
inspirirali ste me danas pa sam provela konstruktivno popodne...  ;D


(http://i164.photobucket.com/albums/u37/Anni_Weim/anni-5.jpg)
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: dean - 04. 10. 2007. 08:28:48
Dobra ferma sa visokim nosom!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: john deere - 04. 10. 2007. 11:37:01
koliko vidim ovo je u nekom gateru ili je nazime igračkač Kako radi na svinje, jel je oštar/oštrač
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 04. 10. 2007. 11:49:35
nazime  ;D maleni su jos. pa ovo je prvi put i preko ograde i lajala je. vidjet cemo kako ce joj ici unutra.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: john deere - 04. 10. 2007. 11:56:58
nazime  ;D maleni su jos. pa ovo je prvi put i preko ograde i lajala je. vidjet cemo kako ce joj ici unutra.

javi rezultat svakako!
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 04. 10. 2007. 11:57:51
naravno... nego recite vi meni sto treba pas raditi prvi put u gateruč sto je pozeljnoč
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: john deere - 04. 10. 2007. 12:10:59
nisam nikakav stručnjak za to, ali otprilike bi pas trebao u gateru pronači svinje i oblajavat ih, pokazat dozu oštrine. na poziv se vratit. bar mislim.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: fazan - 04. 10. 2007. 12:13:16
naravno... nego recite vi meni sto treba pas raditi prvi put u gateruč sto je pozeljnoč
Zavisi.Moj se je prvo zavaljao u govna do vrha nosa i sav ponosan pokušao me oblizati po licu.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 04. 10. 2007. 12:51:31
 ;D ;D i od mog frenda je kuja izvela isto. on se sav ubedirao.
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Anni - 04. 10. 2007. 13:10:07
a i ovo je moja mladja jos je sva blesava. jedva cekam da se rijesim stenaca i pustim stariju. to ce biti veselo  ;D
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: shaga - 04. 10. 2007. 17:23:10
nisam nikakav stručnjak za to, ali otprilike bi pas trebao u gateru pronači svinje i oblajavat ih, pokazat dozu oštrine. na poziv se vratit. bar mislim.
Potpisujem
TO JE TO OSIM STO CE SE SAM ON BRZO ZASITITI I DOCI SAM
Prvi put je prvi put
Naslov: Odg: razmišljanja lovaca...
Autor: Zoran - 06. 10. 2007. 12:41:03
evo ipak se promoviraju vajmarci i to na sajmu u varazdinu!
a kako je moj pas na posteru u to mi je jos draze heheheh  :D