Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Autor teme: 1lovac - 24. 12. 2015. 18:43:03

Naslov: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: 1lovac - 24. 12. 2015. 18:43:03
Evo nisam dugo na forumu, i već sam pročitao većinu, ali nisam vidio ovu temu. Zanima me što nosite u lov? Postoje neke neobične stvari ali da ja ne nabrajam ostavljam vama da napišete kaj je neizostavno u ruksaku. Bilo da se radi o skupnom lovu ili pojedinačnom. Također, dobrodošli su i komentari o redovnim stvarima koje "moramo" imati.
Koristim priliku da čestitam sretan Božić svima koji slave.

PS ako postoji tema neka se prebaci. Hvala. sauf
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: akma - 24. 12. 2015. 19:16:08
čestit Božić i tebi
 štrik za vući, nož, politrica domaće šljive  zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Zeiss - 24. 12. 2015. 19:57:25
Sretan Božić i tebi.
Štrik, nož, flaša vode, vreće u roli veće, jednokratne rukavice, gablec, upaljač, tronožac i ak ideš u pogon barem suha majica da se u suho presvučeš poslije. Ako ideš na čeku onda i baterija da lakše po mraku do auta dođeš i radi potrage ako kaj odstrijeliš.  zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: ivo samoborec - 24. 12. 2015. 22:19:41
...dva para carapa,rukavice,dva noza,bdvije baterije..jedna za glavu jedna za u ruke...par gumenih rukavica ,kompas,koplet hanzaplasta,bocica rakije(ne za pice)mjerac daljine,dalekozor,slusalice za usi,spaga za slepanje.paket municije.upaljac,sibice,higijenske maramicedeka,satorsko krilo,pola litre vode,ulosci za baterije...dva do tri noza...i to bi bilo uglavnom to
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Klaja - 24. 12. 2015. 23:33:55
Sadržaj ranca zavisi od god.doba pa i terena gde se lovi. Bude u njemu kapa vunena,rukavice,kanap,najlonski džak,hepokocke,voda,malo rakije i ono što nosim u svaki lov nebitno da li je ranac kod mene a to je prvi zavoj individualni(JNA) i ampule sinopena i adrenalina jer sam alergičan na ubod ose,pćele itd.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: roger - 25. 12. 2015. 00:34:56
Noz, dvogled, strik, lagana slozena kabanica, rezervna municija, plasticne vrecice, range finder, bocica vode, ili dvije (ako je ljeto), rakija (koju ne pijem ali mi je za ponuditi druge lovce), marenda (panceta, kapula, sandwich i sl), tronozac, prva pomoc koja se sastoji od: flastera, par zavoja, par gaza, aspirin, zatim lagana lampa, na kraju sibice i upaljac.

Osim streljiva i tronosca, kad je sezona, sve stoji spremno u ruksaku, znaci zgrabim iz ormara, stavim u auto, i  pic, a onda...  d7

Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: spinnaker - 25. 12. 2015. 08:18:29
Vrece za smece u roli,jednokratne rukavice,strik,noz,municija,voda,piva,off za gamad,
pljoska sa rakijom,cetkica za zube i pasta,cepici za usi,maramice, kondomi,
kabanica,rezervna majca,baterija,kemijska i papir,vabilica
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: evaeva - 25. 12. 2015. 08:32:58
..................a gdje je "markica za divljač" dois dois
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: spinnaker - 25. 12. 2015. 10:11:47
..................a gdje je "markica za divljač" dois dois

kod lovnika, tamo gdje joj je i mjesto. premalo divljači za odstrijel imamo da bi svatko tko izađe na čeku dobio po markicu-dve
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Zeiss - 25. 12. 2015. 10:35:48
Tak je i kod mene, kad  d7 onda  telll lovnika da donese markicu i napiše papir.  zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Neno - 25. 12. 2015. 10:45:40
Konop za vući, dalekozor, nož, kirurške rukavice, toalet papir  ;D, mala kutija prve pomoći, baterija, podložak za sjedenje na napuhavanja, Čutura vode...
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: deeejan - 25. 12. 2015. 10:54:59
strik, papirnate maramice, vrece za smece, gumene rukavice, noz mali, noz veliki, lampa, naglavna svjetiljka, upaljac, mali komplet prve pomoci, litra vode, rezervna majica, puska, municija.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: deeejan - 25. 12. 2015. 10:57:40
da, i vabilice su uvijek tu...
nego spinaker, cetkica za zube, pasta, kondomi...ti ides u lov il... ;D
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: spinnaker - 25. 12. 2015. 11:55:39
A gle,nisam bas blizu doma. Znamo si nekad  z10 poslije lova pa ostanem spavati kod nekoga  hao
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: grom - 25. 12. 2015. 19:13:31
Nož mali i veliki, prva pomoć, mini alat, vreća-dvije za meso, brufena u granulama, konop,municija po potrebi, dva tri upaljača i kocke za vatru, 2 litra vode, narezak i pašteta  Gavrilović , malo rakije domaće i kesica sa začinima. To stoji u ruksaku uvijek, kad je lov cijeli dan onda plus tri majice kratke za presvući se i jakna preko, čarape i marenda za taj dan. (narezano suho, kobasice ili malo mesa, sira, konzerva i kruh,i obavezno 1.5 L crnog vina).
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: wortexhole - 25. 12. 2015. 19:54:11
Savjetovao bih kolege da si uzmu obavezno jos jednu stvar za koju nisam procitao da itko ima a vrlo je vazna i ja je uvijek imam. Kako smo u doticaju s mesom divljaci a i opcenito u sumi moze bit svega i svacega sto moze biti stetno po zdravlje pa nije lose nabaviti antiseptik. Ja konkretno koristim Plivasept pjenusavi koji ubije vecinu poznatih mikroorganizama ukljucujuci i MRSA bakteriju. Nije skupo a poslije odrobljavanja divljaci bez obzira na to koristite li rukavice ili ne dobro je ruke oprati antiseptickim sredstvom. Bolje sprijecit nego ljecit kako kaze stara poslovica.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: grom - 25. 12. 2015. 20:08:08
Da, nije loše svakako jer rukavice ne koristim nikad. Nemam naviku ali ću početi.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: pepi2 - 25. 12. 2015. 20:45:21
Najbitnije je da u ruksaku bude novcanik pun tisuca...
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: roger - 26. 12. 2015. 03:36:36
svacega sto moze biti stetno po zdravlje pa nije lose nabaviti antiseptik. Ja konkretno koristim Plivasept pjenusavi koji ubije vecinu poznatih mikroorganizama
Ovo je sve tocno. Ja u datom momentu, nisam nasao nista slicno u apoteci, pa nisam poslije ni trazio.
Back up - sredstvo mi je rakija, mislim da cu po kratkom postuku ovo nabaviti. zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Kohorta - 26. 12. 2015. 10:56:59
Večinom lovim sa čeke dočekom,pa nosim najosnovnije,sajla za šlepanje,spužva za pod guzicu,
kabanica,rukavice (zimske i kirurške),pola litarna boca za pišanje,vreča za spavanje,dalekozor,
nož i lampa za glavu. Auto mi je relativno blizu čeke pa je ostalo sve u autu!
Kolega spinnaker nije napisao koju sve vrstu lova upražnjava pa mi kondomi imaju smisla  hao hao d1
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Lazar - 27. 12. 2015. 13:31:44
Večinom lovim sa čeke dočekom,pa nosim najosnovnije,sajla za šlepanje,spužva za pod guzicu,
kabanica,rukavice (zimske i kirurške),pola litarna boca za pišanje,vreča za spavanje,dalekozor,
nož i lampa za glavu. Auto mi je relativno blizu čeke pa je ostalo sve u autu!
Kolega spinnaker nije napisao koju sve vrstu lova upražnjava pa mi kondomi imaju smisla  hao hao d1
ova boca za pisanje nije za podcijeniti,  poslije obavljenog posla sluzi kam termo grijac  teaa
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Kohorta - 27. 12. 2015. 17:42:03
Šta je je!!!! zim
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: simba - 27. 12. 2015. 18:02:37
Ako preko ljeta poneseš pivo pa lagano cirkaš,malo je od pol litre
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Kohorta - 27. 12. 2015. 20:25:20
Poneseš dvoguzu pive,popiješ i onda je opet napuniš! hao hao hao
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Max011 - 28. 12. 2015. 09:11:06
Koliko god planirao šta da ponesem i šta god da stavim u ruksak znam da će mi nešto uvek zafaliti!  hao
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: tyrol - 28. 12. 2015. 15:38:27
Koliko god planirao šta da ponesem i šta god da stavim u ruksak znam da će mi nešto uvek zafaliti!  hao
Baš to!
Šta god mislim dodati u ruksak, kad i stavim uvijek nešto ispadne manjka  ;D a ima i onih kojima vječno fali streljiva ...
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: grom - 29. 12. 2015. 13:26:34
Jedan moj pajdo bez 50 metaka za sačmaricu ne ide nikud, za karabin bar 30. Kaže da je bolje nositi 2kg više nego ostati bez metaka kad treba.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: evaeva - 29. 12. 2015. 19:01:08
Uz sve ovo nabrojano dosada u lovačkome ruksaku imam zihericu jer sam dosta puta zaradio trn u ruku a to zna biti bolno...pa ona uvijek dobro dođe.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: ssekir75 - 30. 12. 2015. 00:34:54
Jedan moj pajdo bez 50 metaka za sačmaricu ne ide nikud, za karabin bar 30. Kaže da je bolje nositi 2kg više nego ostati bez metaka kad treba.

taj sam ti i ja happi pre nekih 20 i jače godina pošao sa familijom u lov. stavio kutijicu šiljkana u džep (takvo vreme bilo, ne ponovilo se), a oni koj će ti to q...c, napuni karabin i budi srećan ako i jedan ispališ. ok, poslušam ja njih, kad tamo... nikad više svinja u životu nisam vido, podiglo se 5 krda sa po 7-8 i jače nazimadi, ko je brojao u onom gustišu. sve u svemu, sprco ja to u tren oka i posle mooošaaa tsd od tada 5 u karabin, 10 u onoj lovačkoj "fišekliji" na kaiš i još 10 u okvirima u rancu. ako se ide na par dana lova u planini onda dve kutije u rancu). nije mi žao da opalim metak ni na liju ili tako šta, pa se potroši.

u rancu je na prvom mestu voda a na drugom wc papir. bez toga se ne kreće nigde. zatim priručna apoteka u kojoj je analgin ili neki drugi lerk protiv glavobolje, pressing protiv alergije i nešto za sraćku, kao i kutija hanzaplasta i par zavoja. imam i vlažne maramice i taj antiseptik koji je pominjan gore. dalje, tu su kese komada više, oštrilo za nož, baterijska lampa sa rezervnom baterijom i rezervne baterije za motorolu, motorola, rakija, upaljač i rezervna municija. zimi tu idu i kapa irukavice, rezervna majca i čarape (mada nemam običaj da se presvlačim u lovu), a ako procenim da će kiša onda i zaštitni ogrtač. veliki nož je za pojasom, mali u džepu. u džepu mi je i konopac. hrana se ne računa, ona se pakuje svaki dan pred lov.
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: evaeva - 01. 01. 2016. 06:58:55
......pa ti imaš stvari kao da ideš na godišnji odmor...... hao hao
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: perop - 01. 01. 2016. 09:35:01
Najbitnije je da u ruksaku bude novcanik pun tisuca...
teaa
pepi2 slažem se 100%
Ako se u ruksak metne koja tisućica eura u lovu nam ništa neće nedostajati. Dolaze nam kao od šale i puške i dvogledi i noževi, sajle i konopi ne trebaju, netko drugi sve odradi. Ne trebaju nam ni antiseptici niti ljekovi jer nas euri ili kune čuvaju od svih bolesti i zaraza.  hao hao

 zagi zagi zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: grom - 01. 01. 2016. 10:01:00
Ako nisam umoran i krvavih ruku, nisam ni bio u lovu. zagi
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: Kohorta - 01. 01. 2016. 18:33:24
Ako nisam umoran i krvavih ruku, nisam ni bio u lovu. zagi
d4
Naslov: Odg: lovački ruksak (što je unutra)
Autor: 1lovac - 04. 01. 2016. 10:28:33
Vrece za smece u roli,jednokratne rukavice,strik,noz,municija,voda,piva,off za gamad,
pljoska sa rakijom,cetkica za zube i pasta,cepici za usi,maramice, kondomi,
kabanica,rezervna majca,baterija,kemijska i papir,vabilica
hao hao hao ovo mi je najači odgovor svaka čast  zagi zagi zagi voda, piva rakija,  hao
A sada ozbiljno, drago mi je da je tema zaživjela eto i ja sam propustio neke stvari prvu pomoć nikad ne nosim ali vidim po iskustvu drugih "zlu netrebalo" dobro je imati i netko je napisao zihericu za trn izvaditi, super a ne mesariti nožem kao ja i sve mi prođe dok riješim trn još dođem doma sav izrezan pa trebam medicusuper