Forum LOVAC

Odjeća i Obuća, Oprema za lov, lovce i lovište, terenci => Oprema i Odjeća i obuća => Autor teme: vepar007 - 05. 09. 2008. 16:15:37

Naslov: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: vepar007 - 05. 09. 2008. 16:15:37
Ja ih imam - ma i sam ne znam koliko - ali niti s jednim nisam zadovoljan 100%.
Imam vojne iz više država, lovačke iz frankonije.....ma to je sve nula.
Ili je preslab, ili nema dovoljno džepova, ili je neugodan za nositi, te premali itd......
Gledao sam ih dosta i po Army Shopovima, ali ništa mi nije zapelo za oko.

Ima li netko neki savjet? Može slike?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Schultz and Larsen - 05. 09. 2008. 18:07:36
Pa, imam ih dosta. E zavisi sada sta hoces. Za dnevnu turu, ili za turu 2 dana, ili za nosenje teskih stvari, veliki volumen, duge ture, itd. Koliko "sume" bi ulozio u njega?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: vepar007 - 06. 09. 2008. 15:29:37
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Kaligula - 06. 09. 2008. 15:54:24
Ajoooooj,pa ti si ko moja žena. pljus
 Ne treba tebi ruksak nego prikolica ili u najmanju ruku mali crnac da trčkara za tobom sa onim torbama za tovara. zim dr.i pic
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: nazime - 06. 09. 2008. 16:06:34
Meni je većina tih stvari u autu,a auto nikad nije predaleko. U rancu voda,gablec, štrik, sprej protiv malih čudovišta, lampa i rez. baterije, rez. nož (nož mi visi na remenu), malo rez. municije,plastična vreča. To je uvijek i još ovisno o god. dobu pa neke stvari dodam zimi-rukavice, rez. čarape(inače u autu imam rez. gaće, majicu, hlače). potkapu.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Zoran - 06. 09. 2008. 16:21:44
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.


sa tim bi mogao ja zivjeti u sumi jedno 2 do 2ipo tjedna!
samo bi jos steku cigara, i 2 upaljaca i paket šibica i  pic
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Neno - 08. 09. 2008. 08:34:17
Još ti fali samo meteorološki balon  ;D

Šalu na stranu za ovo sve ti treba planinarski rusak s ramom i 50 litara volumena, vidi po dučanima planinarske opreme .
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Zoran - 08. 09. 2008. 08:46:34
Još ti fali samo meteorološki balon  ;D

Šalu na stranu za ovo sve ti treba planinarski rusak s ramom i 50 litara volumena, vidi po dučanima planinarske opreme .

to ti se zove u palinarskim krugovima trokrilni ormar!  uf
----------------------------------------------------

ja kako palaninar,ribolovac i eto i taj lovac
u mom planinarskom stazu sam steko iskustvo sa nosanjem rusaka!
iso tako u ribolovackom!
dosta su slicni sa lovackim, ta iskustva!
nijedan planinar si nece natovariti rusak, da crkne za sta vremene i da nemoze vise!
kod planira je to ritual cjeli spremanje rusaka! ali u tom rusaku nem ni jedna suvisna stvar osim,(gumice)!
hocu reci treba te se prvo sami sebe upoznati i vase vjestine, malo vise takih izlazaka, i vjerujem da ce rusak totalno skoro izprazniti!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: vepar007 - 08. 09. 2008. 09:18:04
Za moj najomiljeniji način lova (šuljanje po cijeli dan do noći, a zatim čeka) sadržaj rusaka mi je već godinama isti...Ne postoji niti jedna stvar od navedenih, koja bi mogla ostati kod kuće.
Sve je to više nego potrebno ljudi moji....
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Zoran - 08. 09. 2008. 09:27:41
Za moj najomiljeniji način lova (šuljanje po cijeli dan do noći, a zatim čeka) sadržaj rusaka mi je već godinama isti...Ne postoji niti jedna stvar od navedenih, koja bi mogla ostati kod kuće.
Sve je to više nego potrebno ljudi moji....


a sta ti je onda ovo=???

- nož za hranu
- lovački nož
- škare za rezanje grana
i jos dvije razlicite tekucine==???
to nosati za (šuljanje po cijeli dan do noći, a zatim čeka)
pa onda ti imas leđe ko puno krvni posavac!  d4

jedino ako lovis samo niz brdo onda ok! ali uz brdo neznam! ja bi to sve pobaco  :laugh:
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: isa - 08. 09. 2008. 09:54:53
Evo ovo je moj rusak ,slikano u zadnjem lovu,ovaj je sasvim dovoljan kada  ne uzmeš u  ranac  baš sve što će ti možda trebati.Ovaj rusak sasvim je dovoljan  ljeti i ranu jesen,za zimu je naravno premal,radi svih onih stvari koje zimi trebamo a ljeti ne.

Imam potrebu za nešto većim rancom,stalno to govorim ali ovaj mi služi već 10-tak godina.
Kada malo bolje razmislim dva ovakva ,jedan na leđima a jedan na prsima bi  moglo zadovoljiti sve potrebe. ;)

(http://img204.imageshack.us/img204/7106/ranacnw9.jpg)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: fazan - 08. 09. 2008. 10:01:08
Pogledati ću radi li još jedan stari krojač koji je nekad šivao ruksake iz matrijala po želji,različitih veličina i broja džepova kako je ko želio.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: OldHunter - 08. 09. 2008. 10:41:52
Dražen Božić ("Kloštar 900") ima u svom prodajnom asortimanu ruksake koje izrađuje majstor  d4 koji šiva i opremu za policiju. Ruksake ima u tri veličine (pa kako kome paše). Ruksaci su vrlo dobri (mnogo bolji od kojekakvih "kineskih" (pod kineskim mislim na lošu robu - iz uvoza pogotovo). Jedan takav ruksak i sam imam (srednja veličina), ali mi je za lov u zimskim uvjetima premalen, pa sam u postupku nabave jednog većeg  d4 !
Inaće, u ruksaku volim imati sve što mislim da bi mi moglo zatrebati u lovu (pogotovo ako se lovi na terenima gje je bog rekao laku noć (u prijevodu "imaš ono što si sam poneseš" - nema dućana kilometrima okolo  >:().
E sad pitanje što je nekome potrebno, a nekima ne  dr.i  zim
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 04. 11. 2008. 21:26:19
Noseci vec dvije godine jurisni ranac od JNA, pozelio sam malo veci ruksak i po mogucnosti da nije nista vojno nego lovacko. Nasao sam jedan dosta velik sa tri džepa i jednim velikim džepom preko cijele povrsine, kao džep za  papirologiju. Cetvrtastog oblika, kao djacka tasna. Odmah prvog dana sam se pokajao, jer kad bih imao ruksak na ledjima nije bilo sanse da nosim pusku o ramenu, jednostavno je bio presirok i puska je klizala o njegove tregere (kaiseve). Opet sam se vratio starom jurisnom rancu od JNA i moze mi zadovoljiti potrebe, jer u njemu nosim sljedece stvari.
Rezervne carape,
Paket vrecica za smece 120l,
Prvi zavoj,
Brodski konop 10m -tanki,
Busolu,
10-tak topografskih karata 1:25000,
Flasu 1,5l vode,
Bocicu od 10ml kuhinjske soli,
20-tak metaka rezerve.
3 igle sa koncem za sivanje, pean, makazice i pincetu,
Malu cuturicu sa domacom rakijom,
Gerber,
Pola metra celicne sajle presjeka 2mm i karabin zakacku,
Olovka/svjetiljka,
Dva upaljaca i kutija cigareta,
Malo hljeba i argetu pastetu,
Sa spoljne strane ispod ranca namotam kabanicu,
Veliku svjetiljku-reflektor 30min reflektor i 50h neonka, objesim spolja.
Veliki lovacki noz mi je o pasu i 10metaka + 5 u pusci.
Imam sve sto mi je potrebno, za nedaj boze, 2-3 dana boravka u sumi.
Ne osjecam nikakvo opterecenje noseci ga i slobodno se mogu provlaciti kroz guscu ili potrcati da presijecem put divljaci.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Tihomir - 05. 11. 2008. 06:25:59
Ajoooooj,pa ti si ko moja žena. pljus
 Ne treba tebi ruksak nego prikolica ili u najmanju ruku mali crnac da trčkara za tobom sa onim torbama za tovara. zim dr.i pic


 hao   a nakupi se toga,tak mi je i samom,jučer me kolegina mama pitala:"Dijete drago,a šta če ti dvije puške u lovu?"  A .ebi ga kad zatreba,bolje da je tu...
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: perop - 05. 11. 2008. 09:24:37
[

Imam desetak raznih ruksaka i torba u mom asortimanu lovačke opreme. Jedan od takvih ruksaka je i Gerberov ruksak koji je u USA bio proglašen kao najbolji te godine.  Za vrste lovova u koje ja odlazim došao sam do slijedećeg zaključka:
Sve ove ruksake ne koristim jer je to sve uglavnom skupa i nepotrebna šminka.
Ako idem na čeku vodu i potrebnu opremu stavim u prsluk ili lovačku jaknu i pregradu koju imaju na leđima. Ako idem u lov na nekoliko dana takvi ruksaci i ne vrijede jer u njih ne možemo staviti sve potrebno (npr. vreću za spavanje presvlaku idr.).
Tada koristim američki vojni ruksak koji se je koristio u vijetnamskom ratu i bio je standardni dio opreme američke vojske a možda je to i danas. Vrlo je lagan i praktičan a u istog se može staviti sve što je potrebno za lov od nekoliko dana.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: dean - 05. 11. 2008. 09:42:45
Ja imam mali ruksak koji se rasklapa u stolček. Upravo je savršen za sjedenje na štandu. Dovoljno komptaktan da ne smeta, a dovoljno velik da u njega stane sve kaj mi treba za jedan lovni dan.
Nikad ne može čovjek biti spreman na sve, niti nositi sve potrebno, ali si zato neke stvari rasporedi. Npr. ja u prsluku uvijek imam šiltericu, špage, 2 upaljača, hepo kocku. Za remenom mi je rasklopivi nož koji je u kompletu sa kombinirkama i to je to. U ruksaku je majica, čarape, dvogled, fotić, svjetleći prsluk...
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Tihomir - 05. 11. 2008. 10:03:46
Dobar je ranac od specijalne policije,ali ga je teško nabaviti,zaduživao se po jedan,stoga skoro pa nemoguča misija superti
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: vepar007 - 05. 11. 2008. 10:16:14
RACI daj postavi sliku JNA rusaka ako možeš...ne znam točno koji je...
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: SSG - 05. 11. 2008. 10:54:34
Dobar je ranac od specijalne policije,ali ga je teško nabaviti,zaduživao se po jedan,stoga skoro pa nemoguča misija superti

Jel ima ko da prodaje takav ranac ččč
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: File - 05. 11. 2008. 14:11:54
Imam ja u auto 50-ak letak od firme koja radi za spec policiju rance torbe futrole itd

Meni je radio futrolu za pištolj pa mi je dao letke,nalazi se na trešnjevci u privatnoj kući a kad se spustim u auto kažem vam i ime firme itd
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Nikola - 05. 11. 2008. 15:19:12
evo ja sam naručio sebi ovakav ruksak...
dojmove dam nakon što ga dobijem...
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Štef - 05. 11. 2008. 15:21:04
Imam ja u auto 50-ak letak od firme koja radi za spec policiju rance torbe futrole itd



 Rance ne radi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: OldHunter - 05. 11. 2008. 15:25:47
evo ja sam naručio sebi ovakav ruksak...
dojmove dam nakon što ga dobijem...

Izgleda praktično, ali čini mi se mali ?  ččč
I čini mi se da nema dobru zaštitu "ciferšlusa" (patent zatvarača) od kiše ?  ččč
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Bobi - 05. 11. 2008. 15:49:23
evo ja sam naručio sebi ovakav ruksak...
dojmove dam nakon što ga dobijem...

Di si to narucio? Ja sam u potrazi za nekim, a ovaj mi se svidja.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: File - 05. 11. 2008. 16:05:18
Imam ja u auto 50-ak letak od firme koja radi za spec policiju rance torbe futrole itd



 Rance ne radi

Ispred mene su došli neki momci po torbe nalik rancima,neznam zašto nebi mogao napravit bilo šta što ti poželiš
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Štef - 05. 11. 2008. 16:21:32
 Svatko može napravit što hoće ali on ne radi rančeve!  ktiz
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: File - 05. 11. 2008. 16:43:21
ok
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 05. 11. 2008. 18:10:00
evo ja sam naručio sebi ovakav ruksak...
dojmove dam nakon što ga dobijem...

koliko litara? 30ak?
Dobro izgleda
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 05. 11. 2008. 18:25:23
Jel imao neko iskustva sa ovakvim ruksacima?

19,50 Eura
(http://picfu.net/c937b22_tbn.jpg) (http://picfu.net/c937b22)
19,50 Eura 30 litara
(http://picfu.net/53fd146_tbn.jpg) (http://picfu.net/53fd146)
25,00 Eura 65 litara
(http://picfu.net/5e7cf43_tbn.jpg) (http://picfu.net/5e7cf43)
12,00 eura rabljen
(http://picfu.net/2ac6edf_tbn.jpg) (http://picfu.net/2ac6edf)
26,00 Eura  55 litara
(http://picfu.net/784e0e3_tbn.jpg) (http://picfu.net/784e0e3)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: hunter - 05. 11. 2008. 18:40:14
Od ovog nema boljeg!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: nazime - 05. 11. 2008. 18:45:08
Cifra kolega, cifra?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 05. 11. 2008. 19:14:09
Od ovog nema boljeg!
Smeta li da nosis pusku okacenu o rame, dok je na ledjima?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: lovacpd - 05. 11. 2008. 19:53:21
Moga bi i Pinz a stavi cijene....
Onaj prvi je ok!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 05. 11. 2008. 20:02:15
Moga bi i Pinz a stavi cijene....
Onaj prvi je ok!

cijene stavljene d4
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Lazar - 05. 11. 2008. 21:00:23
ovaj koristim vec godinama i tesko ga je poderat
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: hunter - 05. 11. 2008. 22:42:47
Od ovog nema boljeg!

19.90 eura - kod Frankonie
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Zoran - 05. 11. 2008. 22:48:16
naj bolji je onaj kad ti ga kolega nosi!!!  ref
a ti stavis samo svoj gablec!
to sam jednom napravio i nikada vise!
jer nismo zajedno jeli, on je negdje zaluto bio!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Štef - 06. 11. 2008. 08:51:04
naj bolji je onaj kad ti ga kolega nosi!!!  ref
a ti stavis samo svoj gablec!
to sam jednom napravio i nikada vise!
jer nismo zajedno jeli, on je negdje zaluto bio!


 To mi je najdraže kad netko stavi gablec u moj ruksak, 99% da će taj dan biti gladan  ref, a usput zahvaljujem jednom našem kolegi koji je u zajedničkom lovu u Strmcu stavio sok u moj ruksak, kao za svaki slučaj ak bude žedan! Baš sam se osvježio!  sauf rol
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Schultz and Larsen - 06. 11. 2008. 09:29:39
A ko' bi to mogao biti? fre fre ref hao
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 06. 11. 2008. 13:27:49
A ko' bi to mogao biti? fre fre ref hao

Bit ce da Stef i Zoran taj dan i nisu bas imali nekog ulova.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Štef - 06. 11. 2008. 14:18:35
 Zoranu ne bi nosio ni plečku od krmače da mi da za doma! Nikad ne znaš kod takvih! hao
Ajmo opet na temu, ovak nekaj kaj je Nikola kupio morao bi uzet sebi a usput ga još jednom pozdravljam! sauf
 Našao sam jedan u Moniju, dobro izgleda sa konstrukcijom, vreća unutra, kopčanje preko trbuha..., mislim da je 500,00 kn.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Nikola - 06. 11. 2008. 14:32:29
Zoranu ne bi nosio ni plečku od krmače da mi da za doma! Nikad ne znaš kod takvih! hao
Ajmo opet na temu, ovak nekaj kaj je Nikola kupio morao bi uzet sebi a usput ga još jednom pozdravljam! sauf
 Našao sam jedan u Moniju, dobro izgleda sa konstrukcijom, vreća unutra, kopčanje preko trbuha..., mislim da je 500,00 kn.
OVAJ JE punoooo jeftiniji..
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: gogo3006 - 06. 11. 2008. 15:22:51
Dobar je ranac od specijalne policije,ali ga je teško nabaviti,zaduživao se po jedan,stoga skoro pa nemoguča misija superti

ovakav..... fre fre fre fre

(http://img145.imageshack.us/img145/8830/dsc04865sj9.jpg)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: shandi - 06. 11. 2008. 16:21:26
taj je dobar.imam ja susjeda u atj Lučko,doduše on je pilot,pa bi ga mogao pitati da mi nabavi jedan
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 06. 11. 2008. 18:43:57
RACI daj postavi sliku JNA rusaka ako možeš...ne znam točno koji je...

Mi smo ga ovdje zvali jurisni, a valjda su ga duzili izvidjaci u JNA.
(http://img230.imageshack.us/img230/3286/01010002bx5.jpg) (http://imageshack.us)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 06. 11. 2008. 21:04:55
nemojte misliti da sad se bezveze falim ali imam i ovaj sto je raci stavio i onaj od goge. nisam bas ni sa jednim zadovoljan, ali za kratke lovove je ovaj jurisni super.onaj veci kad natrpas bude potezak jer teret previse strsi van tijela pa nosenje bude jos teze i stalno udara po ledjima pri hodanju. sto blize tijelu to bolje, pa ako puska nemoze na rame ima remen za pusku pa se nosi kao ruksak i moze se nositi preko ruksaka. ali brza reakcija ovdje moze slobodno biti zaboravljena, mada proizvodjac remena za pusku tvrdi da to nije problem te da se puska brzo spremi na gotovs, sto u stvarnosti nije bas tako jednostavno.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: gogo3006 - 07. 11. 2008. 09:46:49
iman ja i ovaj mali- torbicu, ali ga nevolin jer mu je metalna zakaćka izderala jedan kundak >:(
A ovaj veliki služi samo kad se ide na nekakvu daaaleku čeku pješke ili u planinski lov jer puuuno stane u njega ali je nezgodan za pucanje jer ima debele naramenice.
 Uglavnom je za transport-kičmatrans  happi.
U svakosnevnom lovu iman jedan mali ruksak od McKinley-a, mali zeleni planinarski. lagan, jednostavan a sve za marendu stane u njega a u povratku - zekan ....... fre
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 07. 11. 2008. 10:04:55
ja ruksak ostavljam u autu. kad idem u prigon ili na ceku ponesem nesto najophodnije i to sve stane u spremnik na poledjini signalne majice. mozes se provlaciti kroz grmlje, potrcati a nista neispada. inace sam ljubitelj tih spremnika na poledjini pa mi skoro svaka jakna ima taj spremnik na ledjima.neki su sa rajsverslusom a neki su otvoreni.
Prije sam nosio uvjek ruksak ali hodanje po nasim vrletima me naučilo da osim vode i jednog nareska nenosim nista vise sto mi nije potrebno. d1
nevelim da nebih volio imati jedan dobar rucksak ali naletice i on jednog dana
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: perop - 07. 11. 2008. 11:15:30
ja ruksak ostavljam u autu. kad idem u prigon ili na ceku ponesem nesto najophodnije i to sve stane u spremnik na poledjini signalne majice. mozes se provlaciti kroz grmlje, potrcati a nista neispada. inace sam ljubitelj tih spremnika na poledjini pa mi skoro svaka jakna ima taj spremnik na ledjima.neki su sa rajsverslusom a neki su otvoreni.
Prije sam nosio uvjek ruksak ali hodanje po nasim vrletima me naučilo da osim vode i jednog nareska nenosim nista vise sto mi nije potrebno. d1
nevelim da nebih volio imati jedan dobar rucksak ali naletice i on jednog dana


Imam isto mišljenje što sam već i napisao u mom predhodnom postu. Valjda lovimo na sličnom terenu. Ruksak u takvim lovovima je samo smetnja pa ga često treba brzo treba skidati. Redovito se u toj brzini nešto iskomplicira i izgube se najkvalitetniji primjerci divljači.
Kada se ide u lov na nekoliko dana trebaju laganii ruksaci velikog volumena koji mogu primiti puno stvari kao vreća za spavanje i druga oprema koje ne smije biti teška ali redovito zauzima veliki prostor. Tu ovi srednji i mali ruksaci ne mogu pomoći.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Max011 - 07. 11. 2008. 12:39:24
Da prozborim neku pametnu i ja... cenjene kolege kod kupovine ranca želim da vam ukažem na par činjenica ukoliko će isti služiti za nošenje odstreljenje divljači preporučujem nove sintetičke materijale koji su vodonepropusni i kod kojih ne morate nositi plastičnu kesu ... već posle lova samo isperete mlakom vodom i kuhinjskim deterdžentom. Kod starih sa tkaninom kesa je bila obavezna i ako slučajno procuri a ne operete ranac nakon lova teško si ga vama!!! Takodje ukazujem da sam ove godine na sajmu u Novom sadu bio oduševljen rancima bugarske firme Hilman koja radi lovačku opremu. Pomenuti ruksaci/ranci koštaju oko 50ak evra,zapremine oko 50litara izuzetno kvalitenog materijala i dizajnau kombinaciji sa kožom pa ako naletite da  znate da su dobra investicija!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: PinzHunter - 07. 11. 2008. 12:40:49
Da prozborim neku pametnu i ja... cenjene kolege kod kupovine ranca želim da vam ukažem na par činjenica ukoliko će isti služiti za nošenje odstreljenje divljači preporučujem nove sintetičke materijale koji su vodonepropusni i kod kojih ne morate nositi plastičnu kesu ... već posle lova samo isperete mlakom vodom i kuhinjskim deterdžentom. Kod starih sa tkaninom kesa je bila obavezna i ako slučajno procuri a ne operete ranac nakon lova teško si ga vama!!! Takodje ukazujem da sam ove godine na sajmu u Novom sadu bio oduševljen rancima bugarske firme Hilman koja radi lovačku opremu. Pomenuti ruksaci/ranci koštaju oko 50ak evra,zapremine oko 50litara izuzetno kvalitenog materijala i dizajnau kombinaciji sa kožom pa ako naletite da  znate da su dobra investicija!

de nam postiraj koju sliku ako imas z14
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Max011 - 07. 11. 2008. 12:52:32
Link: http://www.hillman.bg/show_product.php?id=85&category_id=34&sortbytype=

Pored navedenih bilo je i drugih modela kojih nema u ovoj ponudi.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: jbpmarko - 07. 11. 2008. 13:44:39
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.

Za što će ti anisovo ulje?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Neno - 07. 11. 2008. 14:50:35
Max ovi od Hillmana izgledaju 1A, ako dođu ko šta kažeš 50-ak € stvarno nije skupo.  d4
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: KOBI - 11. 11. 2008. 16:47:44
Ovako:
Prvenstveno za dnevnu turu ali ja ga ipak napunim do "ibera".
Sljedeće stvari nosim obvezno u ruksaku.

- debela goretex jakna za noć
- kišno odjelo za navuć
- lightforce lampa (140mm)
- baterija za lampu 12v (2,5Kg)
- LED lampa
- dvogled 8x42
- plastična boca od 2,5L s vodom
- thermo boca s čajem 0,75l
- lovački nož
- sprej protiv komaraca i krpelja 100ml
- anisovo ulje 100ml
- 2,5m štrika za šlajsanje
- hrana i kruh u tuperu
- nož za hranu
- rezervna municija
- razne vabilice za divljač
- škare za rezanje grana
- mobitel
- kamera
- novčanik


Svakako bih trebao imati više manjih džepova.
Ne smije šuštiti i mora da bude u nekoj zelenoj ili maslinastoj boji.
To bi bilo to, ugrubo.....
A sada da čujem vaš savjet.



 d4
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: nazime - 11. 11. 2008. 16:55:15
Ja psu nosim vodu, ako znam da lovim na terenima gdje je nema (potok ili kakva graba).
Ako sam na nepoznatom terenu onda pitam nekoga tko je već lovio na tim terenima.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: KOBI - 11. 11. 2008. 17:07:23
Po meni je to jedna od najhumanijih stvari u lovu.Ne mogu zamislit da pas isplazi jezik pored mene a ja znam da je zedan i bude mi svejedno.
A nije tesko ponijet extra bocu vode.  :hundtrinkend:
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: zhrvoje - 11. 11. 2008. 22:50:12
Normalna stvar da nosim vodu i psu ako je nosim i sebi. Tko ne nosi  vodu psu ako se ne može naći u lovištu kao što kaže Nikola je srca kamena i uopće ne zaslužuje da ima psa!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: magwin - 12. 11. 2008. 00:14:32
nekužim kombinaciju pretrpanog ruksaka i psa? ččč
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 18. 11. 2008. 21:32:51
ovaj koristim vec godinama i tesko ga je poderat
Kupio sam sebi upravo ovakav 15€, dobar je ali je isti problem sa klizanjem remnika puske po tregeru od ruksaka.
Mislim da cu naci krojaca da mi skine trgere koji su dosli na njemu i na njega postaviti tregere sa jurisnog ranca, onda cu imati ruksak za 10+.

Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: magwin - 18. 11. 2008. 21:50:58
nekužim kombinaciju pretrpanog ruksaka i psa? ččč

 ččč mad
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: RACI - 19. 11. 2008. 20:11:16
nekužim kombinaciju pretrpanog ruksaka i psa? ččč

 ččč mad

Bez uvrede ali ne vidim nikakvu nauku u toj kombinaciji. Odnosno:
Ako vec covjek moze ponijeti 5-6 kilograma za svoje potrebe u lovu, a neki bogami i 15-tak
zasto se nebi moglo naci mjesta u ruksaku za jednu posudu iz koje ce se ker moci napiti vode, a ne da cijeli dan goni divljac bez kapi vode, mislim da ne treba napominjati koliko je cista voda vazna za kera.
Ima li sad kombinacija kera i ruksaka veze? :hundtrinkend:
 
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: magwin - 19. 11. 2008. 23:01:02
nekužim kombinaciju pretrpanog ruksaka i psa? ččč

 ččč mad

Bez uvrede ali ne vidim nikakvu nauku u toj kombinaciji. Odnosno:
Ako vec covjek moze ponijeti 5-6 kilograma za svoje potrebe u lovu, a neki bogami i 15-tak
zasto se nebi moglo naci mjesta u ruksaku za jednu posudu iz koje ce se ker moci napiti vode, a ne da cijeli dan goni divljac bez kapi vode, mislim da ne treba napominjati koliko je cista voda vazna za kera.
Ima li sad kombinacija kera i ruksaka veze? :hundtrinkend:
 

da, ali opet mi nije jasno ideš li u pogon sa ruksakom ili na čeku ili pirš sa psom ččč
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Max011 - 17. 12. 2008. 15:26:53
Da se pohvalim pazario danas cena oko 60 eutića, koža i neki moderan materijal koji liči na staro ceradno platno. Novo a sa šmekom starine i tradicionalizma  d1 naravno napravljeno (a gde bi bilo drugde ?) u PRC-u
iako je firma od Blgarija  ;D ;D ;D
(http://img293.imageshack.us/img293/3434/dsc00432sh4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img293.imageshack.us/img293/dsc00432sh4.jpg/1/w640.png) (http://g.imageshack.us/img293/dsc00432sh4.jpg/1/)
(http://img178.imageshack.us/img178/892/dsc00433jw4.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img178.imageshack.us/img178/dsc00433jw4.jpg/1/w640.png) (http://g.imageshack.us/img178/dsc00433jw4.jpg/1/)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: hunter - 17. 12. 2008. 16:29:28
Eeee ovo je ruksak bar po izgledu nadam se i da je kvalitet takav, Nista bolje od ovog modela!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: ri istra - 16. 02. 2009. 20:59:59
evo jedna informacija firma se zove "ban",nisu jeftini,imaju proizvode od us army.osim ruksaka naci ce te jos puno zanimljivih stvari. jedino sta se ceka i do 6 tjedana od dana narudbe.


OVO NIJE REKLAMA
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: skyangel - 17. 02. 2009. 07:51:41
Ban army je shit shop. Naručiš i čekaš x tjedana, nikad ne znaš na čemu si. Nekad i krivo isporuče. Savjet: izbjegavati.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: ri istra - 17. 02. 2009. 16:31:01
da to sam i napisao,cekao sam kamuflazu za lice 6 tj
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: robert.limeni - 06. 02. 2012. 15:53:49
Što kažete na ovo?


http://www.njuskalo.hr/oruzje/oprema-lov-robolov-oglas-4276431 (http://www.njuskalo.hr/oruzje/oprema-lov-robolov-oglas-4276431)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: antoniog - 06. 02. 2012. 16:14:41
Jasam takav isi u Bosanskom brodu kupio za 150 kn.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: robert.limeni - 07. 02. 2012. 11:06:49
I kako si zadovoljan? Ja sam si jednog naručio pa ću vidit.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Promina John - 15. 02. 2012. 12:39:57
Molim znalce da me upute!
Imam problem s ruksakom pošto se znojim "nenormalno", još kad mi je ranac na leđima ili ruksak cila leđa mi budu mokra, na donje majce mislim ( hebem li ti djedove gene!!)
Prije dok sam kao momak išao u planinarenje i par puta na hajke nosio sam onaj ruksak koji se dobiva mislim u HR vojsci iza rata, malo veći od JNA jurušnog i maskirne boje je bio sa kožna dva kaiša za zakopčavanje!
S njim mi je bilo ok pošto sam nosio samo marendu, kakvu pijaču i majcu za presvlaku za vrime marende, ali sad pošto postajem punokrvni lovac lista potrebština se dize pa to mi neće biti dovoljno mada ga i više nemam!
Pitanje za znalce i iskusne: imate li kakvu preporuku za neki ruksak od kojeg se neću znojiti ko tovar aka. magare!!
Možda nešto što sam davno vidio u Alpama, onaj neki ruksac s metalnim "kvadratom" koji drži ruksak ( torbu) dalje od leđa i samo s tim djelom (metalnim presvučenim s nekom spuzvom da ne žulja) se naslanja na leđa tako da dopušta prozračnost između ruksaka i leđa!

Pozzzdrav svima sa ruksacima!!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: velimir - 15. 02. 2012. 14:27:23
Probaj sa onim modelom kao mornarska vreća .
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Promina John - 15. 02. 2012. 15:06:24
Probaj sa onim modelom kao mornarska vreća .
neka slika, neki model, proizvođač koga preferiraš?
Sviđa mi se prijedlog, samo sve modele šta ja znam imaju onaj glupi konop koji se urezava u ramena dok ga nosiš!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: velimir - 16. 02. 2012. 13:23:22
Konop zamjeni sa naramenicom sa neke torbe ili pojasom iz starog auta, malo improviziraj. Šta se tiće proizvođaća neznam, pogledaj u trgovinama sportske opreme pa izaberi sam. d4
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: ivo samoborec - 16. 02. 2012. 14:13:32
...takav ruksak ili ranac ima moj pajdas Dalmatinac koji ga je kupio preko eguna a koristila ga(ili ga jos koristi)Svicarska vojska.Pitat cu njega kako mu prianja uz tjelo...znam samo da se uvjek ljutim dok ga gura u moj auto da mi ne ogrebe to malo sirotinje koje jos vozim.Inace izgleda stabilno i ima dosta mjesta.Ja ciljam da ima barem 65 litara zapremine...mislim ko ide daleko do terena za lov treba sve imati a ruksak nikad nije preveliki.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Promina John - 16. 02. 2012. 15:49:29
...takav ruksak ili ranac ima moj pajdas Dalmatinac koji ga je kupio preko eguna a koristila ga(ili ga jos koristi)Svicarska vojska.Pitat cu njega kako mu prianja uz tjelo...znam samo da se uvjek ljutim dok ga gura u moj auto da mi ne ogrebe to malo sirotinje koje jos vozim.Inace izgleda stabilno i ima dosta mjesta.Ja ciljam da ima barem 65 litara zapremine...mislim ko ide daleko do terena za lov treba sve imati a ruksak nikad nije preveliki.

Super, ja sam isto u Dalmaciji pa ako nije daleko od mene popijemo cugu i testiramo ga in real life :)
Aj vidi s njim pa se javi!
TX
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: boni - 24. 02. 2013. 15:08:17
ja danas kupio jednoga,nije neka marka ali će da dobro posluži,sviđa mi se boja i dosta đepova z14,zapremina 30 litara
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: zhrvoje - 24. 02. 2013. 15:33:26
ja danas kupio jednoga,nije neka marka ali će da dobro posluži,sviđa mi se boja i dosta đepova z14,zapremina 30 litara

Kolega dobro izgleda, gdje si ga kupio i kolika je cijena zagi!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Fratt - 24. 02. 2013. 17:04:41
Ja koristim ovakvog,kupio ga od frenda koji ga je koristio par godina a kod mene je od 3. mjeseca 2012.
Nemam zamjerke,niti jedan šav nije popustio a zipovi se drže bez brige...Kinez ali dobar Kinez.
U njega stane dosta toga,od vode,dalekozora,flis jakne,noža,baterije,kape,rukavica,balaclava,da se natrpati dobro...primarni ruksak u kojem imam sve ostalo za lov mi je u terencu,on je negdje 50 litara zapremnine.

http://www.airsoftpark.com/600d-mesh-molle-utility-hydration-system-backpack-olive-drab-p-9394.html (http://www.airsoftpark.com/600d-mesh-molle-utility-hydration-system-backpack-olive-drab-p-9394.html)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: boni - 24. 02. 2013. 17:11:37
cijena 170 kuna,kupio u lidlu u dubrovniku,izgleda predobro za tu cijenu,ima i u zelenoj boji samo je malo drugačiji izgled
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: zhrvoje - 24. 02. 2013. 17:16:03
Hvala zagi!
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: shandi - 24. 02. 2013. 18:35:45
Dobio na poklon ovaj "Stihl" ruksak, i sasvim sam zadovoljan  zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: perop - 24. 02. 2013. 19:03:09
                         teaa

Imam puno ruksaka, Gerberov, od švicarske vojske te još nekoliko drugih većih i manjih lovačkih ali po meni najbolji ruksak koji imam a i koji sam ja osobno vidio da se može koristiti u jednom ozbiljnom lovu je ruksak Snug pack Bergen 100 l. Kupio sam ga u trgovini Replic art. Na tim stranicama može se pogledati kako izgleda ovaj model.

http://www.historicalweapons.com/ (http://www.historicalweapons.com/)

 zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: VEThunter - 08. 07. 2013. 21:18:50
Evo kupio danas jedan klasični. Treba mi ruksak u kojeg stanu potrepštine za jedan lov, a ne ruksak u kojeg ću staviti srnjaka pa nisam htio pretjerivati s dimenzijama. Korisna stvar je odvojivi nepropusni umetak (vreća) koja se vidi na zadnjoj fotki. Inače izgleda čist solidno...  z14

 d1

Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: HS-2000 - 08. 07. 2013. 21:23:14
Nešto slično imam i ja i za sada sam zadovoljan... 1liga
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Promina John - 08. 07. 2013. 21:24:18
Nice, pravi lovacki!
Samo da te dobro i dugo sluzi!! zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: deeejan - 08. 07. 2013. 21:32:18
klasicni lovacki d4 zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: pepi2 - 08. 07. 2013. 23:06:43
Lani kupio isti takav iz istog razloga  d4
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Milan26 - 09. 07. 2013. 08:07:04
Dobar  1liga koja je cijena rusaka?
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: VEThunter - 09. 07. 2013. 08:22:23
580 kn

 d1
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Medvjedić - 05. 01. 2017. 16:55:06
Ruksak MIL - TEC, novi, prodaje se...
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: HS-2000 - 05. 01. 2017. 23:09:03
sve je to veliko skupo sranje...sorry ali to je prava istina
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: fazan - 06. 01. 2017. 17:46:17
Kada iz neznanja kupite ruksak ( ranac ) lijepog izgleda , pristojne zapremnine , no ovakve forme našli ste se u neprilici . Kvadratičan oblik s širokim naramenicama  stvara brdo problema jer Vam puška mora cijelo vrijeme biti u ruci. Nošenje oružja na ramenu uz ovakav oblik ranca je nepraktično i gotovo nemoguće.
Ako ne vjerujete, kupite , probajte i javite se ! Govorim iz iskustva.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: grga33 - 06. 01. 2017. 18:13:32
Dobro zborite i ja se slažem sa Vama  zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: antispin - 06. 01. 2017. 19:33:54
Kolega fazan, vrijedi li to i za ovaj ruksak ?
http://www.pinewood.eu/uk/products/accessoires/bags/pinewood-backpack-with-integrated-chair-35l (http://www.pinewood.eu/uk/products/accessoires/bags/pinewood-backpack-with-integrated-chair-35l)
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: roger - 07. 01. 2017. 05:50:08
Fazan, dobro da ste rekli!
Bas sam nesto zagledavao takve ruksake koji su mi se svidjeli upravo zbog volumena...  zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Gabro - 07. 01. 2017. 07:29:29
I ja sam malo proučavao ovu temu i došao do ovih ruksaka:

http://www.kuiu.com/hunting-backpacks-packs/ (http://www.kuiu.com/hunting-backpacks-packs/)

Točnije Icon pro serije. Gledao sam nešto da je dovoljno lagano i kompaktno, dosta prostrano da se mogu ukrcat sve potrepštine za cijeli dan ili čak prenočit i da se može ukrcat srnjak, prase, divokoza, naravno oderano i raskomadano za iznijet do auta ako bi bio sam u lovu negdi dalje od auta sat dva hoda.Icon pro je da košta prvi put kad su kupuje cijeli kit (ruksak, naramenice, karbonski okvir...) ali kasnije ako ti treba veči ruksak ne treba kupovat ništa nego ruksak koji paše na ovu istu platformu. Zanimljiva je ova opcija gdje se teret nosi u "load sling" opciji gdje se ruksak odvoji od okvira i u taj prostor ukrca recimo meso koje se nakrca u vreče za meso i dobro poveže sa za to predviđenim remenima. Postoje na You tube razni filmiči od proizvođača kako prilagodit i kako pravilno napunit ruksak. Naravno to bi trebalo sve vidit u živo.
https://www.youtube.com/watch?v=nATIEvbx2VA (https://www.youtube.com/watch?v=nATIEvbx2VA)
https://www.youtube.com/watch?v=m5Hthpu40CM (https://www.youtube.com/watch?v=m5Hthpu40CM)
https://www.youtube.com/watch?v=Uz5uvtZfyq8 (https://www.youtube.com/watch?v=Uz5uvtZfyq8)
Također imaju lijepih filmova iz lova.
E sad pitanje je za što nam treba ruksak. Ako nam treba za komad pancete, kapulu, pola kruva, dva piva i nosit čemo ga 500 metara do štanda i nazad onda stvarno nema smisla trošit velike pare. Ako nam reba ruksak za popet se dva tri sata u planinu, lovit gore cijeli dan i eventualno iznijet ulov u njemu onda se več isplati uložit neku kunu. Za duže expedicije gdje treba i prenočit, nosit šator i ostale potrepštine neču ni spominjat jer toga je jako malo, jako malo ljudi tako lovi ali ima ljudi među nama koji se bave i planinarenjem tako da može poslužit i u tu svrhu.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: perop - 08. 01. 2017. 10:40:04
                                                                                teaa
Ruksaci Snugpak Bergen (ja imam model zapremine 100 l), ima ih i manje zapremine, zaista su vrhunske kvalitete. Mogu se  kupiti kod Replikart-a.
                                                                    zagi

Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: fazan - 09. 01. 2017. 10:09:26
Kolega fazan, vrijedi li to i za ovaj ruksak ?
http://www.pinewood.eu/uk/products/accessoires/bags/pinewood-backpack-with-integrated-chair-35l (http://www.pinewood.eu/uk/products/accessoires/bags/pinewood-backpack-with-integrated-chair-35l)
Ne vidim svrhu stolca kao sastavnog dijela ranca. Često sjediš u snijegu , blatu, vodi .
Ja ne bih želio da mi se ruksak macerira par sati u blatu. Inaće je O.K.
Ja imam klasične ruksake zapremine od 35 i cca 80 litara.
Veliki ide samnom u lov na srneću divljač , a mali u lov na ostalo. Da Vam još malo solim pamet. Ako je na rancima kožno remenje svakako ga barem jednom godišnje našpricajte WD- om ili namažite planinskim uljem da spriječiite pucanje.
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Schultz and Larsen - 09. 01. 2017. 12:11:58
zagi...tako isto remen od puske ako je koza ili redenik kozni...jednom godisnje se malo "namasti" da ne puca i skripi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Max011 - 09. 01. 2017. 12:36:47
Ako je na rancima kožno remenje svakako ga barem jednom godišnje našpricajte WD- om ili namažite planinskim uljem da spriječiite pucanje.

Na prvom mestu fokina mast onda sve ostalo poput glicerinskih ili voštanih krema a može i ženina Q10 sa eucerinom ako ne primeti.  z10
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: roger - 09. 01. 2017. 13:00:13
a može i ženina Q10 sa eucerinom ako ne primeti.  z10

Idem odmah da diskretno zaplijenim kod zene jedno pakovanje! zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Gabro - 09. 01. 2017. 15:44:30
Nema tu diskrecije zna svaku koliko ih ima bit če ti  dois dois  ;D ;D.
Koliko se mažu i koliko im toga triba po meni bi im trebala pakiranja od jedno 25 kila najmanje a ne ovo po 3 grama ili koliko več  uf uf
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: deeejan - 09. 01. 2017. 15:56:00
 hao hao hao decki najte se igrat s tim Q10 stvarima... happi
ne znam za wd40 i planinarsko ulje, al mi to bas ne zvuci dobro, em ostaje masno zauvijek i smrdi zauvijek.
najobicnija krema za ruke ili bas krema za kozu, ne za cipele vec za torbe kozne jakne itd zagi
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: Gabro - 09. 01. 2017. 17:49:39
Je je zato se glava gubi, nije zajebancija  ;D ;D
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: magwin - 09. 01. 2017. 21:48:37
Balistol je za kožu izvrstan. WD je možda nekad nešta i bio ali danas ima toliko dobrih proizvoda da je stvarno neusporedivo loš za sve namjene..
Naslov: Odg: Najbolji ranac / ruksak ?
Autor: perop - 09. 01. 2017. 22:20:45
                                                                                          teaa
 Za gumene čizme i kožne lovačke cipele odličan je vazelin. Za kožne dijelove lovačke obuće dobra je i obična nivea krema.
                                                                                  zagi