Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: Pinia - 23. 06. 2016. 17:40:46

Naslov: Vortex Optics
Autor: Pinia - 23. 06. 2016. 17:40:46
Evo kolege nakon malog pregovora sa Gdin-om Teodorom iz Optics trade-a.. ne mogu da izdržim a da vam se ne pohvalim da ipak ću dobiti Vortex optiku uskoro  ref
Morao sam kako se to kaže kod nas ubit "gada u takuinu" i ispjevat malo više novaca nego što sam planirao.. ali ne žalim ni lipe. Gdin Teodor mi je dao popust s obzirom na male poteškoće prilikom naručivanja.. 210 eura ispod cijene je i više nego fer popust od njegove strane. Dogovorili smo se da ću mu isplatit optiku na dvije rate što isto cijenim to kod njega.. danas sam uplatio pola kao akontaciju da mi ju čuva dok ne uplatim drugu ratu u 7 mjesecu jer moram još porješavat neke obaveze prema dobavljačima itd..

Iskreno se zahvaljujem ovim putem kolegi GORANU što je budno pratio moju nabavu optike, što je čak dignuo Vortex u Engleskoj na noge zbog mene.. a na kraju se i ponudio donijet optiku iz Australije kad bude dolazio samo da mi pomogne..
To se zove Kolega! Gorane hvala na svemu i nadam se da ćemo se jednom dana susresti da Vam stisnem ruku.  d1
Da zaključim.. sa Teodorom se možete sve dogovorit stvarno odličan čovjek.. moj mali savjet je kad pišete mail prema Optics Trade-u napišite "za Teodora"  d4
Dobra kob svima!  zagi

Vortex Razor HD 5-20x50

https://www.youtube.com/watch?v=F_Pz-c-isAI (https://www.youtube.com/watch?v=F_Pz-c-isAI)

(https://www.optics-trade.eu/media/extendware/ewimageopt/media/inline/d9/e/vortex-razor-hd-5-20x50-5ce.jpg)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: jura23 - 23. 06. 2016. 18:25:29
ma Goran je čudo... 1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 08. 07. 2016. 18:39:35
Stigla mi optika!  ref ref Sutra će bit fotki danas ne stižem više  zagi  z10
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: deeejan - 09. 07. 2016. 09:38:50
konacno! ;D zagi
cekamo slike i izvjestaje kad ju izvadis iz kutije ;D, smontiras, upucas, isprobrobas ..... zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 09. 07. 2016. 15:20:22
Samo sam podesio eye relief i stavio je u livel radi slikanja. Turrete nisam ni otvarao. Detaljno montiranje i upucavanje nadam se u 9. mjesecu.  Zasad Vam mogu reći da je ovo bolesno kvalitetna optika.. končanica je savršena, sve je savršeno na njoj.. vrijedi svake lipe.  d4 z14 detaljnije vam mogu pisat tek posle upucavanja.
Dobra kob kolege! zagi  z10  d1

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 09. 07. 2016. 21:39:46
Koliko je evra na kraju izasla optika sa postarinom
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 09. 07. 2016. 22:03:43
Kolega sa popustom 1750 € inače je 1960 €.. 
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 12. 07. 2016. 22:09:08
Da te dobro sluzi   zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 12. 07. 2016. 22:51:18
Hvala kolega  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 12. 07. 2016. 23:18:38
Cestitke na prinovi! Tek sam vidio temu. Zahvaljujem se na pohvali ali ja sam samo malo pogurao tockove da dobijete oni sto su vam obecali. Ako mogu sigurno cu pomoci. Ova optika je drugacije dizajnirana nego standardni evropski sistem i treba malo paznje i rada dok se sve ne sredi a onda je avion. Zero stop/ lock je jako vazan nakon upucavanja a kasnije ona radi ko sat.Dobra kombinacija sa Sauerom. Evo par starijih slika sa Remington Sendero u 300WM. Jednostavna i precizna kombinacija za otvorene terene i vece daljine.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 13. 07. 2016. 11:26:08
Hvala još jednom Gorane  z10 Pomalo vidim da će mi ova dva mjeseca bit najduža u životu.. Tako bi volio ići na streljanu da dođem malo na sebe ali obaveze nedaju  paci   happi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gabro - 13. 07. 2016. 14:30:35
Ja imam Razor Gen II 1-6x24 i odlična je. Malo teža od konkurencije (može poslužit u samoobrani ne vjerujem da bi se oštetila ;D ;D) ali meni ne smeta jer vrača puno više jer je jebeno kvalitetno napravljena i izgleda mi neuništiva. O Goranu ne treba trošiti riječi, da je više takvih... 1liga zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 14. 08. 2016. 16:17:54
Malo sam danas brisao prašinu sa opreme.   826m do kućice.  d1
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: moro - 14. 08. 2016. 23:32:53
 ludiloo    1liga  d4
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 27. 08. 2016. 17:48:16
Nabavio kompaktni bubble lever koji ide direkt na šinu. Puno bolja opcija nego onaj koji sam dobio uz optiku. Ovako ne trebaš uopće micat pogled sa končanice nego samo ga provjeriš sa lijevim okom..  d1
Uskoro na streljanu napokon!!!  ref 
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 09. 2016. 04:48:07
Novi dan i nova optika: Vortex AMG 6-24x50! Sad treba naci pusku na koju ce ici. prekrasno staklo i koncanica.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 09. 2016. 05:42:05
Koncanica za LR
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 15. 09. 2016. 07:58:51
Vrhunska! Mogli biste ju malo prezentirati u kombinaciji sa 6.5 creedmoor pošto ste rekli da je to kod Vas jako popularan kalibar  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 09. 2016. 09:03:32
Bice 7RM ili 300 vjerovatno. zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gabro - 15. 09. 2016. 09:53:09
To je ovaj novi laganiji model sa 4x zoomom ?? To je valjda odgvor na kritike da je Razor HD Gen II pretežak u odnosu na ostale u klasi...
Kakav je u odnosu na Razor HD Gen II 3-18 i 4.5-27? Vidim da je puno lakši, dali su žrtvovali šta u odnosu na kvalitetu mehanizma, stakla? Kad ga malo provozaš napiši riječ dvije koja je bolja optika?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 09. 2016. 01:17:19
Totalno razlicita klasa i namjena. Razor 4.5-27x56 je fantastican ali i tezak i vise pase tektickom strelcu nego lovcu ali je jako precizan. Mora biti tezak da moze podnijeti sve aspekte vojnih testova i zahtjeva. AMG je isto tako LR i takticki ali je puno laksi. Razor imaju Japan optics staklo a AMG Schott ( njemacko)staklo. AMG nije robustan i impresivan ali je toliko funkcionalan i cist a koncanica je fantasticna za moj ukus ali je i previse" busy" za vecinu ljudi. Turete na oba su odlicne ali je AMG laksi za nas za korisiti. Vecina dobrih stvari sa Razora je presla na AMG  ali je  podesavanje klika puno brze i jednostavnije za prepoznati jer ima kvalitetnu turetu i velike brojeve kao i Golden Eagle streljacki model u 15-60x52.
AMG je skroman sa 4 x zoom dok je Razor puno moderniji. Vortex zero stop na ovim modelima je odlican i ozbiljan pa se i druge bolje poznate firme zagledavaju u njihova rjesenja. Cistoca i sirina pogleda su odlicni dok je kontrast ostar i impresivan. Nisko se moze montirati jer je lijepo dizajniran pa mi se svidja jos vise i sad ce otpasti neki drugi koje sam ranije postavio Meopta, Vortex PST i skupljati prasinu. Prodao sam nedavno desetka nisana koji mi vise ne trebaju. Jos cuvam jednog Kahlesa za stare dane.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 21. 09. 2016. 19:41:15
Razor HD , 300 wm reload Sierra 155gr HPBT , 100m.
Bit će drugi put bolje, ovo je tek upoznavanje sa optikom i loadom.
Na slici moj kolega s Vortex Razor HD.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 21. 09. 2016. 20:31:10
Pinia pucate s mog mjesta teaa happi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 21. 09. 2016. 20:40:08
Ha ha  sor  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: spinnaker - 22. 09. 2016. 09:21:12
jesi se spremio za sniper kup Pinia? 
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 22. 09. 2016. 10:21:56
Pa bio bi spreman sa još jednim treningom.. ali kup sad pada točno ženi na rođendan tako da ne mogu doći..
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: spinnaker - 22. 09. 2016. 11:31:33
E jesi našao odgovor.  fre
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 22. 09. 2016. 11:56:55
Ha ha oces kopiju osobne? Došao bi ja vjeruj mi. Vidit ćemo se drugom prilikom, volio bi vidit tvoj PST model malo bolje
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Papcina - 15. 10. 2016. 12:26:01
evo, konačno nabavio optiku  zagi
https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/vortex-viper-pst-1-4x24-capped-turrets.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/vortex-viper-pst-1-4x24-capped-turrets.html)
stiže iz USA, našao 1000kn jeftinije, dvoumio se između te i ovog Burrisa i Styrke (s time da su minus kod Styrke bile kupole bez poklopca, inače bi sigurno uzeo Styrku)
http://www.sportoptics.com/burris-riflescope-200426-ff.aspx (http://www.sportoptics.com/burris-riflescope-200426-ff.aspx)
http://www.adorama.com/st95006.html?RRref=productPage (http://www.adorama.com/st95006.html?RRref=productPage)

nadam se da nisam falio, bit će montirana na zastavu 8x57 pa bumo probali
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leon - 15. 10. 2016. 14:37:10
Ma nisi falio, bit če za čeku i pogon.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: TomTom - 15. 10. 2016. 17:23:36
NEK te dobro i dugo služi....  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 10. 2016. 07:28:10
Steyr SSG sa Vortex Razor 4.5-27x56 FFP  MOA
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 10. 2016. 07:30:09
Vortex AMG na Tikka Cadex sasiji. 6-24x50 Mrad cal 308W
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 17. 10. 2016. 07:34:41
 1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 10. 2016. 08:28:00
Vortex Razor gen1 5-20x50 na 0.50 BMG DTA pusci
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 10. 2016. 08:31:44
Jos par Vortexa iz kolekcije.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 10. 2016. 10:55:53
Jos jedan PST 4-16x50 FFP MOA. Dozivotna garancija i pristojan proizvod. Dobra velicina za lov na otvorenim terenima.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 24. 10. 2016. 07:26:26
Oprema unistena u vatri/ pozaru. Musterija je dobio potpuno novu opremu- zamjenu za unisteno. To znaci dozivotna garancija!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 24. 10. 2016. 09:46:29
 1liga 1liga  ludiloo Vortex FTW
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 24. 10. 2016. 11:41:00
Kod nas bi te trgovci ( svi osim naseg Marka ) proglasili mentalno nestabilnim i izvrgnuli javnom ruglu prije nego sto bi nesto pokrenuli  poslije ovakve nezgode. Prije svega treba reci da se je to odigralo u jednoj drzavi ,koja to je jest u svakom smislu, a onda da se radi o ozbiljnom brendu koji to isto jest u svakom smislu , ocito.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 24. 10. 2016. 12:56:22
Oprema unistena u vatri/ pozaru. Musterija je dobio potpuno novu opremu- zamjenu za unisteno. To znaci dozivotna garancija!
                                                                                teaa
 :shok: Gorane nije mi ovo jasno, nije se oprema valjda sama zapalila. Požar je mogao biti uzrokovan i nepažnjom ???
                                                                      zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grga33 - 24. 10. 2016. 19:37:27
samo se treba pitati koliko nas osigurava stanove, kuće i u njima stvari, to je vani normalna stvar, kod nas nenormalna  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 24. 10. 2016. 22:55:48
Proizvodi su izgorjeli jer  su kriminalci nakon pljacke  zapalili prostorije ( Bow Hunting Club). Ovo se moglo gledati kao steta za osiguranje i jednostavno cekati njih da sve obave i isplate ali su proizvodi zamjenjeni jer musterija ionako ima dovoljno problema sa puno vecom stetom ostale imovine. Na taj nacin jer musterija brze dosla do jednog dijela ostecene imovine. Radi se o Bow hunteru koji sad moze ici u lov a ne mora cekati dok se rijesti steta kroz osiguranje.  Poenta je da je dozivotna garancija stvarno dozivotna i da to nisu prazne rijeci. Ni jedna od velikih evropskih optickih lavova ne da vise od deset godina a i to je jako tesko ostvariti bez dodatnih troskova. Procedura je tako zamisljena da otezava musteriji pristup garanciji bez velikih dodatnih troskova. Kod nas ( Australija) ako zelis da ti se popravi neki problem na Swaru ili Leica ili nedajboze Zeissu prvo si ti kriv ( jer je nemoguce da ovakva firma ima nesavrsen proizvod), onda ti naplate put ( dvogleda) do Evrope pa ti sve vrate nakon 5- 6 mjeseci ( ako si sretan) i dobro naplate.Nekad ga i ne poprave posteno ali to opet treba dokazati. Za Leica Ultravid koji je kostao AUD $ 3300 sredjivanje kolimacije i ciscenje proizvoda ( ukupno: kolimacija 5- 10 minuta, ciscenje i punjenje gasom 60 minuta=AUD $785.000 sa putovanjem.Cista pljacka a neki su od toga napravili dobar biznis. Za usporedbu avio karta ekonomske klase za Evropu kosta $2200.00 a moze se naci i za $1500.00 ako neko trazi malo vise. Svoje nezadovoljstvo uslugom i cijenama jedna od mojih prijatelja je napravio dole navedeno u svojoj firmi da svak vidi ko zaluta u WC.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Macak - 24. 10. 2016. 23:04:12
Bome vam nije lako Gorane, gule vas posteno. Kolega imao problem sa svojim Zeissom, dao je meni kad sam bio u RH da je odnesem (posaljem) na popravak kad se vratim u Njemacku. Ja se obratio Zeissu pismeno, dobio odgovor od njih da ju posaljem. Ja poslao i nakon 3 tjedna dobio je natrag. Popravak kostao 0,00 Eura. Jos su stavili novi poklopac za bateriju, kolega izgubio u lovu, a nisu uzeli nit jedan cent za to, a mogli su jer nije bio dio popravka
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 25. 10. 2016. 08:22:33
Proizvodi su izgorjeli jer  su kriminalci nakon pljacke  zapalili prostorije ( Bow Hunting Club). Ovo se moglo gledati kao steta za osiguranje i jednostavno cekati njih da sve obave i isplate ali su proizvodi zamjenjeni jer musterija ionako ima dovoljno problema sa puno vecom stetom ostale imovine. Na taj nacin jer musterija brze dosla do jednog dijela ostecene imovine. Radi se o Bow hunteru koji sad moze ici u lov a ne mora cekati dok se rijesti steta kroz osiguranje.  Poenta je da je dozivotna garancija stvarno dozivotna i da to nisu prazne rijeci. Ni jedna od velikih evropskih optickih lavova ne da vise od deset godina a i to je jako tesko ostvariti bez dodatnih troskova. Procedura je tako zamisljena da otezava musteriji pristup garanciji bez velikih dodatnih troskova. Kod nas ( Australija) ako zelis da ti se popravi neki problem na Swaru ili Leica ili nedajboze Zeissu prvo si ti kriv ( jer je nemoguce da ovakva firma ima nesavrsen proizvod), onda ti naplate put ( dvogleda) do Evrope pa ti sve vrate nakon 5- 6 mjeseci ( ako si sretan) i dobro naplate.Nekad ga i ne poprave posteno ali to opet treba dokazati. Za Leica Ultravid koji je kostao AUD $ 3300 sredjivanje kolimacije i ciscenje proizvoda ( ukupno: kolimacija 5- 10 minuta, ciscenje i punjenje gasom 60 minuta=AUD $785.000 sa putovanjem.Cista pljacka a neki su od toga napravili dobar biznis. Za usporedbu avio karta ekonomske klase za Evropu kosta $2200.00 a moze se naci i za $1500.00 ako neko trazi malo vise. Svoje nezadovoljstvo uslugom i cijenama jedna od mojih prijatelja je napravio dole navedeno u svojoj firmi da svak vidi ko zaluta u WC.
teaa
Gorane,
Koliko pratim optiku u zadnjih 4-5 godina Vortex je puno napredovao i stao uz bok velikima. Povjerenje kupca u proizvod je bitno a dobar glas daleko se čuje. Ipak kod ove pljačke i paleži vjerojatno se radi o dobroj Volji Vortexa da pomogne oštećenima.  bravooo  Smatram da Vortex ni u kojem slučaju nije bio dužan nadokanditi štetu za koju ova tvrtka ne snosi nikakvu krivicu. Ovdje se vjerojatno radi o tome da je Bow Hunting Club uspješno surađuje s Vortexom te je dobar konzument i dobra reklama za Vortex.
 z10
.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 25. 10. 2016. 08:32:32
Radi se o privatnoj osobi cija oprema je izgorila
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 25. 10. 2016. 10:09:25
                                                                                teaa
Gorane kako bi Vortex isto postupio da zbog pljačke izgori neki privatni dućan s Vortexovim dvogledima, optičkim nišanima, spektivima i drugom Vortex opremom i to u velikom broju? Da li bi i u tom slučaju Vortex odmah nadoknadio štetu i dostavio novu opremu po klauzuli doživotnog jamstva? Da li bi se i tada radilo o privatnoj osobi čija oprema nije izgorjela njegovom krivicom a čiji uništeni proizvodi imaju doživotno jamstvo?
                                                                     zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 25. 10. 2016. 12:19:53
Prijatelju vidi se da si pravnik i Dubrovcanin! Vortex radi kako treba a garancija je garancija bez obzira kako to izgledalo tesko prihvatiti.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: HS-2000 - 25. 10. 2016. 20:24:26
 happi happi kolega Gorane koja si ti legenda...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: anubis - 25. 10. 2016. 23:16:14
Gorane ovdje su svi navikli na "Balkansku" garanciju, a ne na ozbiljne tvrtke koje stoje iza onoga što proizvode. To što Vortex radi im je najbolja reklama, ali mnogi proizvođači to nikako da shvate. Nema boljeg marketinga od toga, kapa dole Vortex teamu!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 10. 2016. 01:01:03
Sigurno da je dobra reklama ali to treba napraviti! Podize nivo pozitivnih osjecaja koje potencijalna musterija ima prema brendu. Ako znas da mozes kupiti odlican dvogled i uzivati i ako ili kad se nesto desi da ces dobiti popravku ili potpuno novi bez nekog velikog problema, svadja i rasprava tvoj novac ili investment je siguran.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 26. 10. 2016. 11:52:26
Prijatelju vidi se da si pravnik i Dubrovcanin! Vortex radi kako treba a garancija je garancija bez obzira kako to izgledalo tesko prihvatiti.
                                                                                   teaa
Gorane  d1  Povjerenje je jako bitno ali po pitanju naknade štete uvijek se sjetim onog Vica s Mujom i Hasom koji je igrao poker u Engleskoj.                                            zagi

Haso otišao u Englesku da zaradi malo para, te se uskoro stvarno vrati s puno para. Pita ga Mujo kako je zaradio tolike pare.
- Pa kartao sam poker, kaže Haso.
- Ali ti slabo kartaš poker!
- Ma u prvoj partiji, kad sam tražio da vidim karte od onoga što je rekao da ima poker, on mi je odgovorio da se kod njih u Engleskoj igra na savjest i poštenje, oni su gentelmani, vjeruju na riječ i ne pokazuju karte.
 E, od onda je mene krenula karta reče Haso i!!!  hao hao
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 10. 2016. 12:05:19
Balkan je gazen stoljecima i jos nije kraj i jos se desava samo na neki finiji nacin pa se ne treba iznenaditi ako su ljudi nepovjerljivi na novine i napredak. Puno su puta bili prevareni i svasta im obecano da bi na kraju bili prevareni i izigrani. Generacijama stvoji se nepovjerenje i puse na hladno- i to je sasvim razumljivo. Vic mi je poznat jer mi Mostarci moramo znati makar 1000 viceva da mozemo popit pivu na Rondou.  Imam i ja prijatelja Hasana ( Hasu)  iz Sarajeva koji je kao izbjeglica dosao ovamo i jedva izvukao glavu iz sarajevskog obruca. Covjek obrazovan ali nije mogao raditi u svojoj struci jer ne priznaju i ne zna jezika.  Uhvatio se posla da prehrani svoje i radio na povjerenje i najvise su ga puta prevarili "domaci" no on je nastavio i vrijedno radio na povjerenje i svoj obraz i danas puno drugih radi za njega ali on njih ne tretira kao sto su njega nekad. Povjerenje je divna ali cudna i rijetka stvar. Vic baca negativnu konotaciju na Vortex ali neka samo ce se dokazati samo treba malo vremena. Meni je Vortex drag i tu nema tajne da li je Sauer, Mossberg, Ruger, Steyr, CZ ili Blaser po rangu mene bas briga jer ja pogadjam i lovim bez brige. za moje potrebe nemam zamjerke. da moze kvalitetnije- sigurno da moze. Ko to ima bolju garanciju? na djelu a ne samo na rijecima.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: MladenP - 26. 10. 2016. 12:25:42
+1 od mene!!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 26. 10. 2016. 12:25:51
Balkan je gazen stoljecima i jos nije kraj i jos se desava samo na neki finiji nacin pa se ne treba iznenaditi ako su ljudi nepovjerljivi na novine i napredak. Puno su puta bili prevareni i svasta im obecano da bi na kraju bili prevareni i izigrani. Generacijama stvoji se nepovjerenje i puse na hladno- i to je sasvim razumljivo. Vic mi je poznat jer mi Mostarci moramo znati makar 1000 viceva da mozemo popit pivu na Rondou.  Imam i ja prijatelja Hasana ( Hasu)  iz Sarajeva koji je kao izbjeglica dosao ovamo i jedva izvukao glavu iz sarajevskog obruca. Covjek obrazovan ali nije mogao raditi u svojoj struci jer ne priznaju i ne zna jezika.  Uhvatio se posla da prehrani svoje i radio na povjerenje i najvise su ga puta prevarili "domaci" no on je nastavio i vrijedno radio na povjerenje i svoj obraz i danas puno drugih radi za njega ali on njih ne tretira kao sto su njega nekad. Povjerenje je divna ali cudna i rijetka stvar. Vic baca negativnu konotaciju na Vortex ali neka samo ce se dokazati samo treba malo vremena. Meni je Vortex drag i tu nema tajne da li je Sauer, Mossberg, Ruger, Steyr, CZ ili Blaser po rangu mene bas briga jer ja pogadjam i lovim bez brige. za moje potrebe nemam zamjerke. da moze kvalitetnije- sigurno da moze. Ko to ima bolju garanciju? na djelu a ne samo na rijecima.
teaa
Gorane ovaj vic nisam pisao da umanjim vrijednost Vortexove garancije. Obzirom da je Vortex tvrtka čija se proizvodnja zadnjih godina jako povećala oni najbolje znaju što i kakvu garanciju mogu pružiti svojim kupcima.
Za ovakvu garanciju kapa dolje! d1 Vjerojatno ih je ovakav način poslovanja prema svojim klijentima i doveo u sam svjetski  vrh. Nisam znao da ovako širok opseg garancije uopće postoji. Pravno gledano nesreća i viša sila ne spadaju pod garanciju nego osiguranje ali tvrtka proizvođač može dati garanciju u većem obimu i za to ga nitko ne priječi.
Npr. ja sam svoj Victory Varipoint poslao u Zagreb da mi ga popravi Etran a ne u Njemačku. Čovjek je ovaj popravak profesionalno i kvalitetno odradio, Nisam mogao čekati mjesecima da ga poprave u Zeissu i pošalju iz Njemačke. Ovako je sve bilo gotovo u 10-ak dana.
Ni Zeiss više nije kakav je nekada bio.  paci

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 10. 2016. 12:44:53
Sto se tice osiguranja potpuno si u pravu jer pozar je pitanje osiguranja ali dobra volja je bila da se pomogne covjeku u nevolji. Donijecu par optika i dvogled pa sam procjeni kad se vidimo u Dubrovniku. Meni nema boljih dvogleda od Leica i Optolith medjutim servis i garancija nisu bas lagani niti jeftini mada ja sam sebi mogu skoro sve sam popravit. Mogu ti reci da je Vortex Razor HD meni bolji of moje Leica Geovid koaj je stari model. Nije bolji od novog Geovida ali od moga je kvalitetniji. Najbolji LRF =opet Leica, nisan je druga prica- probao dva oba crkla i uginula. Vortex dvogled ti pas zagrize i oni ti ga zamjene...Vortex sad sjedi na 140 M prodaje na godinu a deklasirao je Leopolda do koljena i uzeo mu 38 % trzista za samo 3 godine. Vrijeme ce pokazati sta buducnost donosi a najbolje pokaze ako je sam stvaras. Cuo sam puno puta da Etran radi posten posao i to je dobro znati. 
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 26. 10. 2016. 13:02:33
                                                               teaa
Gorane opet ponavljam za ovakvu garanciju: "VORTEX KAPA DOLJE"!

Teoretski gledano moglo bi se pojaviti na tisuće odštetnih zahtjeva za naknadom uništene optičke imovine iz požarom, poplavom ili tsunamijem ugroženih područja. Ovakva garancija predstavlja veliki rizik za proizvođača ali kupac zna da može mirno spavati i to povjerenje je uz kvalitet Vortexovih proizvoda vjerojatno jedan od razloga koji je ovu tvrtku doveo u sam optički svjetski vrh.

                                                    zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: MladenP - 26. 10. 2016. 21:36:28
Ako želimo znati nešto više o Vortex optici ovaj članak puno govori. Vortex optika je trenutno dominantna na USA takmičenjima. To ipak nešto govori.

http://precisionrifleblog.com/2015/10/18/best-tactical-scopes-and-reticles/ (http://precisionrifleblog.com/2015/10/18/best-tactical-scopes-and-reticles/)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 10. 2016. 23:14:35
https://huntingfit.com/2015/11/07/vortex-optics-4-reasons-why-i-use-vortex/
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: VEThunter - 27. 10. 2016. 10:21:07
Malo je off topic pošto je tema Vortex, ali u kontekstu ovih rekalmacija i podrške proizvođača - imam vrlo nedavno izvrsno iskustvo s Meoptom i mislim da ne bi bilo fer da to ne spomenem.

Uslijed niza neobičnih i nesretnih događaja s mojom Meoptom R1 1,5-6x42 RD, obratio sam e-mailom Meopti sa cijelom pričom. Niti sat vremena od poslanog e-maila - telefonski poziv iz Češke! Long story short - dogovorili smo se da će mi zamjeniti optiku, ali (ovo tek oduševljava!) pošto počinje lovna sezona, a slanje u češku, provjera optike i slanje nove bi trajalo neko vrijeme, uputili su me na distributera gdje sam kupio Meoptu i da tamo zamjenim optiku ili uzmem skuplju uz nadoplatu, a oni će distributeru (hvala anubisu na asistenciji i montaži  zagi) nadoknaditi optiku koju ja budem uzeo. Na kraju, uz nadoplatu, uzeo Meopta R2 2-10x50 RD

Takva podrška kupcu se ne viđa često  just. Kapa do poda  d1
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: anubis - 27. 10. 2016. 11:40:04
Prijatelju i drugi puta, zato smo tu zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sheytan - 27. 10. 2016. 11:43:56
^ Baš lepa želja!  rol


Ne zamerite na šali, svaka čast za Meoptu! Imam jednu, nadam se da mi neće biti potrebno ništa slično!   zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 27. 10. 2016. 12:47:11
I ja sam imao problem sa Meoptom i parallaxom na jednoj optici i oni su to odlicno obavili. Ja im poslo moju njima oni menu novu sve skupa desetak dana. Postena i renomirana firma sa standardom kvalitete. Radi nekoliko lijepih stvari.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: deeejan - 27. 10. 2016. 15:01:39
svaka cadt i vortexu i meopti d1
vet, sta je tocno bio problem sa meoptom koju si reklamirao?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 21. 12. 2016. 21:21:43
https://www.youtube.com/watch?v=3jobPDq_C2o (https://www.youtube.com/watch?v=3jobPDq_C2o)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markomp153 - 29. 01. 2017. 23:07:07
Pozdrav kolege! Nisam dosad pisao nikad,jer nisam imao iskustva u ovoj rubrici ni temi(lovio sam samo zeca i lisicu sa sacmaricom)! Dobio sam na poklon Browning A-bolt 2 30-06 i primoran sam stavit optiku na nju... U razgovoru s kolegama koji imaju iskustva s karabinima i optikom dosao sam do informacija koje su me dovele u nedoumicu vezano za optiku... Gledao sam Zeiss Terru 3-9x50 i Vortex Viper HS 2.5-10x44? volio bih cut iskustva za jednu i drugu optiku? mane,prednosti... Lijepi pozdrav i Dobru Kob svima
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 30. 01. 2017. 01:41:27
Meni je Vortex u venama pa mozda nije fer da ja odgovorim ali evo nekoliko razlika:
Vortex ima bolje staklo, kvalitetu slike i garanciju od Zeiss terra iako je objektiv manji.
na istom ( manjem povecanju recimo 4 X) povecanju terra ima nesto malo vece vidno polje  zato sto je objektiv 50 mm a kod Vortexa 44. Mozda bi trebao pogledati Vortex Viper HS 4-16x50 BDC MOA koji bi bio jos bolji u odnosu na Terra.
Vortex ima tockic koji lijepo i precizno kontrolira parallax dok Terra kaska.
 Vortex ima bolju i precizniji turetu i lakse upucavanje
Vortex koncanica ti omogucava gadjanje na dalje ako je to potrebno  i pase 3006 kalibru.
Razlika u kvaliteti stakla je onolika kolika je izmedju HD Conquest i Terra mada mi se cini da je Viper HS ostriji i bolji u kontrastu slike.
Terra ima deblje linije koncanice sto je nekad prednost u jako niskom svijetlu
Terra ima 10 godina garancije dok Vortex ima dozivotnu
Po meni izbor je jednostavan iako ne znam vase cijene mislim da je Vortex prednost u svakom pogledu. Pogledaj Viper HS 4-16x50 BDC koji bi ti bio bolji izbor i 12 % vise svjetla u odnosu na 44 mm model.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markomp153 - 30. 01. 2017. 11:22:37
Kolega hvala ti puno! Danas cu otic pogledat Vortex...Financijski bih se mogao pokriti do 500€... Al volio bih sto manje povecanje,jer mi je loviste dosta obraslo niskim rasliljem,a imat cu priliku ovu godinu otic cak i na srndaca... pa mi treba nesto "univerzalno" za pogon i ceku...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 30. 01. 2017. 12:15:03
Onda pogledaj nesto kao 1.5-6x42 ili 1-6x24 sa iluminacijom ili 1.5-8x ili nesto slicno.
Univerzalno je lijepa rijec koja se tesko postigne i ostvari kad u razlicitim situacijma igraju druge stvari. Zbog toga i postoje toliki modeli.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 05. 03. 2017. 11:18:01
Kopirano sa jednog balkanskog foruma, nadam se da se to smije.
Tekst je super, ljudi koji koriste Vortex ovo ce potvrditi.



Vortex
optički nišani   

Teško da u optičarskoj industriji možemo pronaći kompaniju koja je za
kraće vreme stvorila prepoznatljivost i reputaciju kakvu ima Vortex.
I ako korene vuče od 1986. godine, pomenuta korporacija pod ovim imenom
posluje od 2002. Za cca.18 godina Vortex je stekao status ozbiljnog “igrača” u
kategoriji srednjeg cenovnog razreda.

     Oni koji u Srbiji prate kretanje i asortiman na tržištu optičkih instrumenata, bili su pozitivno iznenadjeni kada se na ovogodišnjem novosadskom sajmu lova i ribolova /Lorist 2015./ pojavila firma koja je predstavila Vortex proizvode. Što se tiče ponude, upravo je to bila “karika koja ne dostaje” po našim prodavnicama. Bravo za uvoznika i poslovni potez. Vortex dolazi iz Amerike i samo poznavaoci koji prate internet, ili stranu lovačku štampu, detaljnije su bili  informisani o prednostima ove optike. Malobrojni sretnici, uglavnom mladje generacije, nabavljali su ovu spravu putem e-Bay web stranica koja im je dolazila na kućnu adresu a po avansnoj uplati. Moj prvi kontakt sa modelom Viper 3-12x50 desio se još pre par godina.Video sam ga montiranog na pušci lovca, naše gore list, koji je došao na odstrel srndaća. Utisci su bili više nego pozitivni, naročito kad se uzme u obzir kakvu sam optiku držao u rukama za 550 dolara /u to vreme oko 400 eura/, do duše po cenama u Americi. Družeći se sa njom par dana, kupila me je za duži vremenski period. Sledeći kontakt je bio kada sam model Viper 4-16x50 video montiran na takmičarskoj pušci u retkom caibru 6mm. Dasher i to tokom jednog od kola balkanske lige u F-klasi. Inače, taj takmičar i posle pet godna i dalje puca sa njim. Za vašu informaciju, korišćenje, upotreba i amortizacija optike u toku jedne godine na takmičenju je kao 15 godina u lovu. Barem što se tiče mehaničke manipulacije turetima. Onda možete misliti... šta je pomenuti Vortex do sad izdržao.
     Za detaljniji uvid u Vortex proizvode i probu pojedinih modela pobrinuo se uvoznik, firma “Peloponez” iz Novog Sada. Ovo preduzeće  ima lep pedigre i osnovano je 1992. godine kao prvo privatno preduzeće za proizvodnju lovačke i sportske municije u tadašnjoj SR Jugoslaviji, a poznata je po širokom asortimanu renomiranih svetskih proizvođača lovačke i sportske municije i oružja, lovačke, taktičke i air-soft opreme i zabavne pirotehnike, kao i za izvođenje vatrometa i specijalnih efekata. Zahvaljujući njima, dobili smo na recenziju par optika, u raznom cenovnom razredu, kako bi sačinili ovaj tekst što boljim. No, posle malo marketinga i dužne pažnje prema poslovnom partneru, predjimo na detalje.

Firma i filozofija
    Poreklo firme je čista američka “bussines” priča sa srećnim krajem. Sedište Votrex-a je u državi Wisconsin i vlasnici su bračni par Hamilton. Kapital je 100% američki. Pre nastanka današnje kompanije posedovali su prodavnicu lovačke opreme. 2002. godine evoluiraju u Vortex , kompaniju koja počinje da pravi optike raznih namena. Danas ovi optičari zapošljavaju 140 stručnjaka raznih fela iz domena precizne mehanike i opto tehnologije. Svi proizvodi se dizajniraju, konstruišu, delimično proizvode, testiraju, i servisiraju u Americi. Kontrola kvaliteta i distribucija se obavlja takodje iz SAD-a. Sklapanje se vrši na Dalekom Istoku / Filipini, Japan i Kina, u zavisnosti od cenovnog razreda./.
     Poslovna politika im je vezana za filozofiju izrade kvalitetnog proizvoda gde figurišu tri ključne reči. Kupac, proizvod, obećanje. Kupac, bilo da dolazi iz veleprodaje ili maloprodaje je Kralj za Vortex. Vortex-ove optike imaju bezuslovnu doživotnu garanciju. Šta god da se desi optici, dobićete novu. Samo je pošaljite lično ili preko svog dilera sa zahtevom za zamenu. Ne treba garantni list, račun, izjava servisera i sl. Jedini uslov je da optiku niste pregazili autom ili da je pala sa 10-tog sprata. Zato je kupac Kralj. Zatim, proizvodi moraju biti najbolji i najizdržljiviji /otporniji/ u svom cenovnom razredu. Mehanička konstrukcija je iznad kvaliteta pojedinih, nadaleko čuvenih optika. Tureti i klikovi nikada ne smeju menjati vrednosti. I na kraju...Obećanja /ili dekleracije optika/ su 100% takva kako je napisano u tehničkoj specifikaciji, bez skrivenih mana ili lažnih karakteristika. Vredno je pomena naglasiti da svi proizvodi prolaze finalnu kontrolu u Americi u opitnom centru fabrike. Pored svega, Vortex ima dilere širom sveta. Na svim kontinentima. Videćete ih na svim velikim medjunarodnim sajmovima lova, vojne opreme, posmatranja prirode ili streljačkim takmičenjima visokog titularnog ranga.


Proizvodi   
 
   Za jednu relativno malu fabriku, do duše sa tehnoligijim XXI veka, pod imenom Vortex se pravi dosta različitih opto uredjaja i preteće opreme. Pomenimo samo glavne segmente. Optički nišani, red dot nišani, dvogledi, monokulari, spotting optike, daljinomeri, montaže za optike i dosta odeće, garderobe i prateće opreme za sport, lov ali i taktički program. Po nameni optičkih uredjaja možemo ih smestiti u lovački program, vojno-policijski program, sportski program i program za ljubitelje gledanja prirode divljači i ptica. To sa pticama možda nama i ne izgleda nešto popularno ali u svetu se taj trend broji sa milionima poklonika, čitaj potencijalnih kupaca.
     Ako bi želeli da napravimo listu najpoznatiji proizvoda Vortex-a u prvi plan se nameću optički nišani  serije Diamondback  i Viper, zatim modeli dvogleda Talon i Viper a od spoting optike /monokulari za osmatranje/ najpopularnija je serija Razor. Za vojnu i policijsku upotrebu
perjanica ponude su taktičke optike iz linije Razor HD. Kod merača daljine /rangefinders/ glavnu ulogu igra model Ranger 1000. Sve što smo nabrojali je samo deo ukupne ponude ili ono po čemu je Vortex pozicioniran u nekom od segmenta tržišta. Ova fabrika ima mnogo serija srednje i osnovne kategorije, u fer izvedbi, cenovno vrlo prihvatljive, ali mi nemamo dovoljno prostora u ovom pregledu da ih sve predstavimo. Ono što smatramo da je važno za naše lovce, to je da potrošimo malo više papira na prezentaciju optičkih nišana koji se mogu kupiti u Srbiji. Tako, ako dozvolite, fokusiraćemo se na celokupnu liniju optika koje nudi Vortex

Crossfire II
     Ovo je osnovna, najjeftinija serija koja dolazi sa proizvodnih linija proizvodjača. Iako je cenovno smeštena u sement od 170-350 američkih dolara, daleko da je krš ili za izbegavanje. Cela linija je uradjena u dve verzije zuma /3x i 4x/u zavisnosti od uvećanja a sa dijametrom objektiva od 37-56 mm. sve u zavisnosti od modela. Ugradjena su prosečna stakla i nije od naročite koristi u sumračnim uslovima. Poseduje slabiji kontrast i to je pogotovo primetno što na staklima ne postoje dodatni premazi. Primetna je i periferna distorzija. Mehanički je pouzdana, poseduje jednodelni tubus i punjena je nitrogenom. Optika je deklerisana kao vlago nepropusna. Najprodavaniji modeli su sa uvećanjima 3-9x50, 4-12x44, 4-12x50 i 3-12x56. Radi se u verzijama i sa 25.4 i 30 mm. tubusom. Zanimljivo je da se proizvodi i u jako velikim uvećanjima kao 6-24x50 koji je i najskuplji model. U Americi je omiljena kod lovaca početnika za montažu na varmint puškama malog kalibra i manjeg energetskog razreda. Sve u svemu, za početnike i manje zahtevne korisnike. Verovatno je, po raznim recenzijama, zato i namenjena.

Diamondback
     Ova optika je tek dve stepenice više i po kvalitetu i po ceni u odnosu na Crossfire II seriju. Možda je to malo stepenica ali puno znači. Ono što je važno naglasiti, optika izdržava magnum kalibre. Sačinjena je od avionskog aluminijuma, anodizovana je otpornim premazom i vrlo je kompaktna. Punjena je argonom i konstruktivno je dosta čvrsta. Sumračni faktor i dalje nije fantastičan ali je više nego prihvatljiv. Oštrina i kontrast su solidni. Radi se samo u verziji sa 25.4mm tubusom. Naj popularniji su modeli sa uvećanjem 4-12x40 i 3.5-10x50. Cenovno se kreće od 250-350 američkih dolara.
     Serija Diamondback ima i podgrupu sa oznakom HP. To je malo bolja varijanta osnovne verzije i ona je za svaku preporuku. U osnovi  HP dodatak imenu znači  High Performance ili visoka performansa koja se ogleda u mnogo boljim staklima. Jednostavno, stakla su radjena u XD tehnologiji. Ona obezbedjuju bolji kontrast, disperziju boj i povećavaju jasnoću. Sumračni faktor je poboljšan. HP serija se radi samo sa 4x zumom i u verziji sa 42mm objektivom. Tubus je i dalje 25.4mm. a cenovno dostiže iznos od 400 dolara za verziju 3-12x42. Topla preporuka za ovaj model naročito za odnos cena-kvalitet.

Viper
     Viper serija je ona koja je proslavila Vortex. Shodno tome, najviše je razvijana i najviše je evoluirala. Sa ovom optikom nema iznenadjenja. Može se samo birati model u odnosu na afinitete, potrebe, metode lova, streljaštva ili taktičkog pucanja. Viper /ili na našem Vajper, što znači otrovnica a sinonim je zmija poskok/ je top proizvod što se lova tiče. Izdržljiva, mehanički dugotrajna, otporna na sve energetske razrede, i vredi svaki dinar. Poseduje novu generaciju stakala, sumračni faktor je dosta visok, XD stakla pružaju jasnu rezoluciju, oštrinu i obezbedjuju kolornu jasnoću jer je smanjena kolorna aberacija. Pored toga, sadrži i XR premaz /anti reflex/ koji omogućava dodatnu transmisiju svetlosti i unapredjuje rezoluciju slike u objektivu. Stakla imaju i dodatni, treći premaz, zove se Armor-Tek, koji štiti sočiva od mehaničke abrazije, hemijskih supstanci /sočivo je otporno na ulja, rastvarače i sl./ i atmosferskog taloga. Naravno, punjena je

argonom i ima sertifikat na vodootpornost, maglu u objektivu i temperaturne razlike od -30 do +50. Tureti, korigovanje pogotka po pravcu i visini su precizni, rade kao švajcarski sat i “drže” nulu sa teoretskom greškom od 0.1 mm na 500 mm. Takav benefit nema većina modela iz velike evropske četvorke sa cenom od preko 2000 eura. Ovu optiku srećemo u bezbroj varijacija uvećanja i u dve veličine tubusa. Ne postoji dovoljno prostora da svaku ponaosob obradimo. Kao što rekosmo, Viper serija ima mnogo izvedenih modela i tipove uvećanja koje su smeštene u pod serijama pod nazivom Viper. Pomenimo najznačajnije ...
     Viper HS je asembliran samo u 30 mm. tubusu i sa 4x zumom. Perjanica po prodaji je sa uvećanjem 2.5-10x44 i 4-16x50. Cene se kreću od 500-600 dolara. Sa ovim uvećanjima možete loviti u bilo kojim situacijama i bilo koju divljač. Trenutno je hit na tržištu lovnih optika. Po Evropi se prodaju za oko 600 eura a pripadaju cenovnom razredu do 1000 eura. Apsolutni favorit kod procene cena-kvalitet. Ozbiljno je ugrozio status Leopold VxIII serije, Buschnela 6500 serije i kompletne Meopte.
      Viper HS LR  je namenjen i lovcima i strelcima ili dalekometnom Long-range pucanju. Ima posebne-otvorene turete, dodatno pojačane na izdržljivost i služe za brzo korigovanje putanje zrna na velikim udaljenostima. Zbog toga optika dostiže cenu od 750-1000 dolara. Verujte, ti modeli su pomalo irelevantni za lov, jer ono što vam otvoreni tureti pružaju, retko ima primenu u realnim lovnim situacijama. Medjutim, ako se lovac izvežba u rukovanju i savlada polazne balističke osnove, sa ovom optikom bez problema može pusati na daljinama do 500 met. A te daljine se pucaju ne retko u alpskim lovovima.
      Viper HS-T. manje više sa istim karakteristikama kao prethodni /HS LR/ samo sa posebnim končanicama za kontrolu i praćenje atmosverskih uslova. U prevodu ova oznaka znači - Hunting Shooting Tactical i jasno je da svoje poklonike traži u sportu ili vojno-policijskim jedinicama.
       Sledeća, Viper PST serija je ništa drugo do - Precision Shooting Tactical ili ti samo za sport, vojsku i policiju. Zaboravite je za primenu u lovu. Ali treba napomenuti da je sportski strelci obožavaju. Ne postoji bolja optika u cenovnom razredu od 1100 dolara koja može više da pruži. Verujte, često je srećem na medjunarodnim takmičenjima.

Razor HD
     Vrh ponude Vortex-a. Sadrži 6x zum, HD /high definition/ stakla i 35mm. tubus. Končanice su smeštene u prvom fokusnom planu. Perfektna vidljivost, oštrina, bez periferne distorzije slike, sa svim filterima i premazima. Uz perfektnu mehaniku i konstruktivna svojstva skoro se približio performansama evropske “velike četvorke”. Najviše prati koncepciju Schmid&Bender-a. Mnoge vojske i policije sveta ga koriste na svojim snajperskim puškama. Zovu ga i buldožer medju optikama. Serija Razor HD gen II je to isto samo sa većim uvećanjima. Cene u ovoj klasi se kreću preko 2000 dolara.

Šta kupiti ...
     Preporučujemo seriju Diamondback za one sa plićim džepom i za one koji ne love preterano u sumrak i rano svanuće. Čak i tad, biće uskraćeni za svega 10-15 minuta lova. Sa tim se može živeti, zar ne.. Uvećanje 3-12x50 u seriji HP može pružiti puno zadovoljstva. Za relativno fer novac dobija se optika koja će pouzdano služiti dugačak niz godina.
     Viper linija je svakako dobitna kombinacija. Po svemu. Za one koji imaju malo više para u slamarici ili na bankovnom računu, ovo je pravi izbor. U ostalom, Viper je “bestseller” na evropskom tržištu u srednjoj ekonomskoj klasi. Topla preporuka za kupovinu bez obzira za koji se model odlučili. U osnovnoj Viper liniji naša preporuka je 3.5-10x50. Za ljubav 470 dolara dobijate dosta toga a da niste ni svesni. Modeli sa oznakom HS su naši favoriti u svakom slučaju, bilo da se odlučite za uvećanje 2.5-10x44 ili 4-16x50. Neko će reći, čemu tako veliko uvećanje...? Verujte, onaj ko je probao, nikada se više ne vraća na “staru školu” gde je 6x idealan za lov. Gluposti... Pa valjda je bolje da vidite jasno i krupno, bez obzira na koju daljinu upućujete hitac. Pomenuti modeli se kreću u cenovnom rasponu od 500-600 dolara iverujte, za cenu Golfa dobijate Pasata.
      Bez pretenzija da preterano glorifikujemo Vortex optike, želeli smo da sa vama podelimo saznanja, utiske i iskustva iz minulog perioda. Zatim, ako izuzmemo evropsku “veliku četvorku”, i odredjene serije Leupolda , Buschnella, Night Forca, Meopte, US optics-a,, Vortex vam je najsigurniji način da potrošite novce. Takodje, ne možemo reći koje su cene u Srbiji i praviti neku dodatnu finansijsku analizu. Pozovite “Peloponez” iz Novog Sada i raspitajte se.

Predrag Djurdjev
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 05. 03. 2017. 11:31:14
 d4
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 03. 2017. 23:41:06
Clanak je ranije objavljen pa nije zahvatio neke novitete kao Golden Eagle 15-60x52 koji je odlican takmicarski nisan sa 1/8 Moa klikom, odlicnim eye releif i kvalitetom stakla koja pobjedjuje takmicenja i polako gradi svoj identitet medju takmicarima.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 06. 03. 2017. 00:39:18
Na zadnjem sajmu novi proizvodi su dosli na trziste.  Meni se posebno svidio PST gen 2   1-6x30, 3-15x44 i 5-25x50
i imam ih nekoliko  za probu i uzivanje. Do sada sam probao 3-15x44 koji mi se svidja kao dobar all arounder.
nekoliko interesantnih prozivoda.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 06. 03. 2017. 08:32:24
Drago mi je da na forumu ima ljudi koji su također fanovi Vortexa  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 24. 03. 2017. 01:45:24
Vortex optike na LR takmicenju su dominirale uz S&B, NF, Kahles i ostale.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: angler - 26. 03. 2017. 09:56:34
Da li neko ima iskustva sa Viper-om HS 4-16x50 ?
Kako bi posluzio za lov predatora čekanjem ujutro i uveče, sa m85 223rem. Kakav je u odnosu na konkurenciju u tom cenovnom rangu.
Hvala, pozdrav
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 12. 09. 2017. 11:36:56
Evo nešto novo i solidne cijene.
http://www.vortexoptics.com/category/impact_laser_rangefinder (http://www.vortexoptics.com/category/impact_laser_rangefinder)
Kažu da će u retailu ići za 199$  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: antelovac - 15. 12. 2017. 07:55:30
Gdje je kod nas najpovoljniji viper 4-16x50
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 15. 12. 2017. 13:31:53
Nije kod nas ali je blizu https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/shopby/manufacturer-vortex.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/shopby/manufacturer-vortex.html)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 15. 12. 2017. 14:20:37
Dosta ljudi ne voli narucivati stvari iz drugih drzava, ali sa optics tradeom dosad nikakvih problema.
U utorak narucen strike eagle 1-8, stiglo jucer dopodne. Placanje pouzecem.
Brze nego sa nekim nasim trgovcima.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 15. 12. 2017. 14:25:05
Gledao sam na jednog Strike eagle 1-8x24,kolega na šta ga planiraš stavit budući da ima onu "čudnu" končanicu? Meni se sviđa jedino šteta da ih nema s 4a končanicom.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: .44 ML - 28. 12. 2017. 20:10:09
Poštovani kolege da li netko od vas zna gdje se proizvode Vortex optike, da li su optike made in China, originali ili loše kopije?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: deeejan - 28. 12. 2017. 20:23:30
nisu kopije, ovisi o modelu, ovi jeftiniji su radjeni u kini, filipinima...skuplji u japanu...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: .44 ML - 29. 12. 2017. 14:15:27
Radi se konkretno o modelu Strike eagle 1-6x24
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 29. 12. 2017. 15:11:12
Meni stigao Strike eagle prije par dana iz Optic trade,solidna optika za tu lovu i nije kopija nego original,neki modeli se rade u Kini neki u  Filipinima a najskuplji u Japanu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: dalmatino - 29. 12. 2017. 21:47:54
Nije kod nas ali je blizu https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/shopby/manufacturer-vortex.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/shopby/manufacturer-vortex.html)

Za svaku preporuku, kupovao imao neku reklamaciju rješeno bez ikakvih komplikacija.. čista petica!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mico-soc - 02. 01. 2018. 16:08:21
Vortex Razor HD II 4.5-27  ILI KAHLES 624I 6-24    za LR takmicenja.Koja bi bila vasa preporuka...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mico-soc - 02. 01. 2018. 17:11:34
Ili mozda MEOPTA ZD 6-24 koja je dosta cjenovno primamljiva a kvalitet dobar...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ivo samoborec - 02. 01. 2018. 19:57:58
Rodeni,...........a tko ti od nas ima tako nesto...vidis i sam da pitaju uvijek za optike koje su u nizem rangu..oni koji imaju vrhunsku opremu ne komentirajau tu na frumu...najbolje Todorica pitat on zna sigurno!! zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: johnny1966 - 02. 01. 2018. 21:27:26
Kahles 10-50 x56 za 2100-2200 Eura ili Schmidt&Bender 12-50x56 za 2575 Eura na Egun.de!
Vortex ima cijenu 21000 kuna u Sloveniji! Da li toliko vrijedi....? To nek napišu ljudi koji se razumiju u te stvari!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 03. 01. 2018. 19:52:07
Dečki Vortex ima doživotnu garanciju.
Garancija vrijedi i bez računa! Neka Vam Goran objasni.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 03. 01. 2018. 21:32:05
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 03. 01. 2018. 21:54:38
Ne nikad problema kolega.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 03. 01. 2018. 22:23:49
Hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Traper. - 04. 01. 2018. 09:46:30
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?

Ovo nisko  uf uf
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Zmijo - 04. 01. 2018. 10:23:13
Jel ima itko iskustva sa Vortex Crossfire II 1-4x24 znam da je entry level, koristio bi je za pogon i ceku  https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html  (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 04. 01. 2018. 11:55:38
Kolega Pinia ovo je ljepo i nisko bas po mom ukusu. Ima li kad problem sa izbacivanjem prazne cahure ?

Ovo nisko  uf uf
Sve je u oku promatraca  z11
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 04. 01. 2018. 15:52:36
Jel ima itko iskustva sa Vortex Crossfire II 1-4x24 znam da je entry level, koristio bi je za pogon i ceku  https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html  (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/rifle-scopes-for-driven-hunts/vortex-crossfire-ii-1-4x24.html)

Mislim da ta optika ima pretanku končanicu za lov pogonom zato sam ja uzeo Strike eagle jedino je malo skuplji od crossfire modela.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Hunter_CRO - 04. 01. 2018. 17:44:49
Znači kolege iako na optics trade piše za neke modele da imaju 10 godina garancije zapravo imaju doživotnu garanciju?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 04. 01. 2018. 19:48:40
Tako je.

http://www.vortexoptics.com/content/vip_warranty (http://www.vortexoptics.com/content/vip_warranty)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Hunter_CRO - 04. 01. 2018. 22:42:20
Tako je.

http://www.vortexoptics.com/content/vip_warranty (http://www.vortexoptics.com/content/vip_warranty)


Lijepo je znat...
Kolega  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 01. 2018. 21:47:22
U Evropi klasicna garancija za opticke proizvode je 10 godina i to je pristuno kod vecine proizvodjaca. Vortex nudi dozivotnu garanciju na sve prozivode ukljucujuci i one koji imaju elektronske komponente.  To niko ne nudi i Vortex tu nema konkurencije globalno. Strike Eagle modeli 1-6 i 1- 8 su dobri za pogon i za sve kalibre koje zelite korisiti. Za par mjeseci izici ce par novih modela u 3-18x44 i 4-24x44. Za pogon bi bio bolja opcija PST 1-6 ali je i skuplji zbog kvalitete stakla i izrade. Kad se poredi sa Evropljanima tesko cete naci vidljivo bolje staklo za slicnu cijenu i garanciju. Svi prozivodi se proizvode  pod strogom kontrolom proizvodnje i kvalitete komponenti. Crossfire modeli su donji dio ponude i prave se u Kini ali i oni imaju potpunu garanciju. Diamondback  i Viper se rade u Filipinima u jednoj 40 godina staroj japanskoj stvornici koja zna sta radi a najbolji prozivodi se prave u Japanu ili u Americi opet sa vrhunskim komponentama.  Staklo dolazi od Hoya, JOG, Fujinon ili Schott. Vortex turete su poznate kao precizne i dugotrajne. Koristim nekoliko modela i radim sa Vortexom vec godinama i nemam problema do 1 km ako treba.  Neki proizvodi su prikladni vasem nacinu upotrebe i kondicijama lova dok je vecina namjenjena za slobodniji nacin lova i LR.
Vortex opticki nisani dodju sa dvije upute- jedan za optiku a druga za koncanicu. Da bi se koncanica koristila pravilo i  razumjela treba je malo prostudirati i shvatiti sta u stvari nudi.  Dvogledi imaju odlicnu ponudu za svaku klaus cijena i ocekivanja i nemaju teske cijene kao vasi lokalni lavovi.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 08. 01. 2018. 22:17:36
Gorane dobro da si tu  d4 , jednom sam pitao ovdje na forumu i ostao bez odgovora , znam da si bio u posjeti nekima od ovih tvornica iz kojih izlaze razni brendovi slicnih cijena i karakteristika; koriste li se iste komponente za usporedive modele npr Wortex/ Weaver ili strogo svatko za sebe ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 09. 01. 2018. 00:43:37
Nisam bio dugo jer sam bio na odmoru i putu okolo neko vrijeme. Poznajem nekoliko tvorinica koje rade stvari i proizvode za vise firmi. Jedna tvornica  ima  oko 4000 zaposlenih, Japanci su vlasnici a tvornica je u Filipinima zbog jeftinijih placa a kvaliteta je sigurno japanska. Ova tvornica radi za mnogle ukljucujuci Leopold, Vortex, Burris, Steiner, Minox and jos neke firme. Svaka firma ima svoj program i potrebe  kvalitete i obrade materijala. Vortex tamo ima 6 ljudi koji konstantno prate process i provjeravaju kvalitetu. Bushnell na primjer radi isto u Kini  ali na drugi nacin- ko god im ponudi dobru cijenu oni ga uzmu da ima napravi tako da imate isti model radjen na nekoliko razlicitih mjesta i eto problema. Leopold takodje radi u Kini ali i Zeiss pa i Swarovski. Blaser je vlasnik Minox ali im Kineska proizvodnja ne smeta jer im je jefitinije. Kazes im sta zelis i kako zelis i oni ti naprave samo moras biti pametan i poznavati posao i paziti svaki detalj.  Tvornica je dobra i kvalitetna sa modernom opremom za obradi stakla i izrade svih komponenti. Vortex ima i svoju tvornicu u USA sa oko 500 ljudi koji vec nekoliko godina rade i stvaraju. Vortexova prodaja je presla nekoliko stotina miliona i sad je ozbiljan igrac dok neki drugi stariji padaju zbog loseg menadzmenta uglavnom a i nedostatka novca i razvoja pogresnih modela.  Deon/ march na primjer je super moderna i kvalitetna tvornica sa jakom podlogom u kvaliteti obrade stakla i razvoja 8 x i 10 x zoom mehanizma medjutim zbog nepoznavanja tehnike pucanja je napravila nekoliko gresaka. U jednom kontraktu za vojsku je koristila pogresan metod  graduacije turete i ispala iz igre. Mrad sistem ima NATO standard i precizniji stvarni uglavni standard. Upoznao sam, prije par godina, glavnog dizajnera optickih nisana firme Nikon koj je tipicni japanski inzinjer velikog znanaj i integriteta. razgovarali smo o nekim njihovim modelima i ja sam dao neke sugestije koje su ih zanimale i ponudili su saradnju nakon 5 minuta razgovora. Ja sam u stvari bio tamo da malo spijuniram i pronadjem greske u proizvodima i rupe u ponudi.  taj inzinjer recimo nikad nije opalio iz puske u zivotu a pravi optike za lovce pa mi je sve bilo jasno. japancima je privatno posjedovanje oruzja zabranjeno ili dozvoljeno samo u izuzetno striktnim okolnostima. Njihovi imucniji trofejni lovci uglavnom kupe ili posude pusku samo da jedno putovanje ili koristenje i ne mogu je odnijeti sa sobom kuci nego je ostave ili prodaju zato uglavnom koriste puske vodica. Potrebno je imati sva moguca znanja  i od tehnickih osoba a i onih sa prakticnom upotrebom.  Meni je Vortex nakon godina upotrebe svakakvih optika sasvim dobra za moje potrebe i zanimaciju  i u njega vjerujem. Imao/ imam sam Zeiss, Khales, Meopta, NF, Bushnell i puno drugih a dosta sam ih i probao preko godina i svi imaju nesto dobro ali ne bas uvijek sve. Svijet je pun nevidljivih i vidljivih granica i prepreka a onda i lovackih sloboda i navika a i opreme koja se kositi  pa tako i velike razlike. Mislim da je vrijeme dominacije velikih EU proizvodjaca zauvijek proslo i da je kvaliteta i cijena puno prihvatljivija i kod mnogih drugih a i velikima puno toga fali ako gledas i specificnog gledista. Traba biti praktican i dobro upoznat sa onim sto trazis i onim sta nude i ne placati velike cifre bez razloga i biti emotivan ili sanjati neki "visi" nivo elitnog lovca po opremi i odjeci a ne po lovackim kvalitetima. Kod vas su uglavnom dvije vrste lova - ceka i pogon i nesto malo brdskog ili sumskog pirsja i suljanja i potrage na zemlji.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 09. 01. 2018. 09:32:31
Gorane  d1  z10
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 09. 01. 2018. 10:37:55
Deon/ march na primjer je super moderna i kvalitetna tvornica sa jakom podlogom u kvaliteti obrade stakla i razvoja 8 x i 10 x zoom mehanizma medjutim zbog nepoznavanja tehnike pucanja je napravila nekoliko gresaka.

Gorane koje si greske uocio kod deon march?
Optike mi djeluju prema specifikacijama jako dobro, u velikim povecanjima za long range pogotovo.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 09. 01. 2018. 23:29:00
" Mislim da je vrijeme dominacije velikih EU proizvodjaca zauvijek proslo"
Gorane smije li se onda jedan dvogled Khales Helia npr 8x42 usporediti sa Vortex Viper HD 8x42 ? , cijena je cca 200 eur u korist Vipera ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 10. 01. 2018. 01:38:07
Za ljude nasih godina sigurno.  Evo zasto:
- Viper HD ima slicno vidno polje kao i Kahles
- Viper ima duzi eye releif sto za nase godine bolje pase
- Viper ima HD staklo i dozivotnu garanciju dok Kahles ima 10 godina
- uporedi oba zajedno ako je moguce u isto vrijeme
cistoca i ostrina slike krase oba proizvoda ali je Viper svjetliji dok u slabije svjetlo skoro isto reagiraju a tvoje i moje oci vise nisu tako nove pa mozda to neces ni primjetiti.  Kahles ce biti ostriji i replicirati bolje originalne boje ( zuto, narandzasto, crveno i ljubicasto )ali ce Viper biti bolji na smedjem, zelenom i plavom polju sto su boje okolisa i boje koje ti trebaju jer to su boje prirode oko tebe. Kad padne svjetlo bice ostriji na tamnim ili crnim objektima na svim daljinama. Nije Vortex pametniji od Kahlesa nego je proizvod noviji pa korisit bolji film coating na staklu i tehnologiju proizvodnje dok je Kahles isti kao i prije 10 godina. 
- Viper kosta manje  i ako ti padne i osteti se dobices novog u zamjenu a ne duge i mucne preprike o tvojim greskama i troskom popravke.
- za tih extra 200 eura mozes kupiti nesto drugo.
Kahles je priznat i postovan pa dobro drzi vrijednost dok je Vortex novi amerikanac i time  u slabijem polozaju. Vortex je kupovina za zivot jer garancija je tu i ako se nesto desi dobices novi pa i za 15 godina dok ti Kahles/ Swarovski to nece priustiti.
- Pogledaj cijenu za Fury 10x42 HD LRF dvogled sa laserom i usporedi sa leica Geovid 10x42 LRF. Ako mozes pogled oba u isto vrijeme i samo ce ti se reci.
Ako su na trzistu za dvoged onda mozda nije lose odmah kupiti jedan sa mjeracem i rjesiti stvar.
ja imam stariji Leica geovid  i Vortex razor ga sije po danu da nije zdravo a ni Fury nije daleko.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 10. 01. 2018. 02:12:27
 d1 samo to !
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Davor Antunovac - 10. 01. 2018. 06:56:49
Gorane  bravooo 1liga može li samo jedno pitanjce,što bi ti od vortexa stavio na jednu bergaru u kalibru 243,ta mi je puškica u planu za par mjeseci....ovi naši u optics trade imaju milion modela...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 10. 01. 2018. 11:24:07
Ako mi mozete reci sta zelite loviti ili raditi s tom puskom mogao bi sugerirati nesto prikladno- izbora ima dovoljno.
Lovio sam 18 godina sa 243 i taj kalibar volim i postujem a znam da je kod vas neshvacen i slabije se koristi a jako je precizan i efektivan- jedan od najefektivnih u smislu ulozeno dobijeno od svih kalibara.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 10. 01. 2018. 11:38:12
Roger pozdrav i oprostite zbog kasnog odgovora. March je specijaliziran za posebnu grupu optika velikog zoom/ povecanja sto u rasponu 5- 50x pravi problem u prvom planu pa su koncanice jako debele a FFP sklopka cesto ispadne iz centralne osi i optika nosi u stranu. Mrad ima dva sistema: NATO prakticki i stvarni koji je postavaniji i vise upotrebljiv a oni nisu izabrali pravi sistem pa su izgubili puno toga. Proizvodnja je spora i ne pokriva potrebe i time gube musterije i ima a popravke su jako duge. Izgubili su moment koji su imali u rukama i drugi su ih prestigli. Cijene su im ocajne a ne pokrivaju se dobro i to je problem. Mnogi koji su ih kupili  pa ih se sad rjesavaju. Kad gledas optiek u prvom planu onda pogledaj deblji dio konacine sa tri strane i obrati paznju kas nestali ili se pojavi u vidokrugu kako poecavas ili smanjujes povecanje. Pravilan FFP ili prvi plan  bi trebao pokazati da deblje linije na svakoj stranu nestanu ili se pojave istovremeno i da su iste velicine na bilo kojem povecanju- ako je jedna strana veca ili dulja onda je FFP ispao iz osi i na daleko ce praviti standarne i proporcionalne greske ili odstupanja i nije ozbiljno upotrebljiv.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 10. 01. 2018. 11:40:18
Osim toga turete su osjetljive i previse njezne. nakon godinu dvije popucaju i izribaju zube i izgube pravilnost klika. Sad su poceli sa novim i  jacim materijalom ali to bi trebao biti opticki nisan za 338Lapua a ne rucni ili zidni sat. I oni slabo pucaju samo prave i prodaju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 10. 01. 2018. 12:40:45
Gorane, hvala!
Gledajuci na internetu, specifikacije su im impozantne (primarno zbog raspona zuma). Ali ocito je da do gresaka dolazi!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 11. 01. 2018. 12:56:50
Svak ponekad ima lose dane a njihovi su otisli u mjesece tako im nije lako izici iz problema i troskova.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: toplichanec - 12. 01. 2018. 07:28:51
Gorane, moram priznati da si me navukao svojim postovima da ozbiljnije pogledam Vortex, ali za sad za dalekozore.
Da li i oni imaju doživotnu garanciju?
Također molim da napišeš par rječi o ova dva modela:

Vortex Diamondback 10x50 (2079,61 kn) - Kina
Vortex Viper HD 10x50 (5433,82 kn) - Japan

Ovo sam uzeo s Optics trade.
Napravio sam usporedbu na njihovim stranicama i parametri su vrlo slični.
Ajde ti imaš puno iskustva, pa me zanima tvoje mišljenje.

Upotreba za osmatranje u lovištu, koje nije kao tvoje da moraš gledati preko 1 km, kod mene je od 50 - 400 metara najviše, a imamo samo srneću divljač.

A za optičke ciljnike ću još pratiti do daljnjega, dok se ne ostvare nesretni uvjeti, ali svakako ću dati veliku pažnju Vortexu, mada su mi i Meopta R1/R2 i ovaj novi Zeiss Conquest V6 isto vrlo zanimljivi.
Nestrpljivo čekam odgovor, a mislim da i ostali forumaši.
Unaprijed hvala.


Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 12. 01. 2018. 12:34:00
DBK 10x50 je napravljen u Indoneziji a slaklo je Hoya. Garancija je dozivotna za sve Vortexove dvoglede.
Viper HD 10x50 je kompletno radjen u Japanu i puno je po kvaliteti bolji od DBK ali ni DBK nije los i puno je bolji od po cijnei slicnih modela i EU.  10x50 daje exit pupil od 5 mm i dovoljo je dobar za slabije svjetlo kad se najvise zapaza divljac. ako vam Viper niej skup kupite ga i nece vam biti zao je je jako solidan. Prijatelj Jura ima jednog vec nekoliko godina i dobro mu ide a on lovi sjeverno od Zagreba a i istocno do Vukovara. Viper mozete nabaviti jeftinije izUSA ako imate nekog da ponese. Teodor je OK ali Evrope je Evropa i svaki hobi a pogotovo ovaj treba malo zalomiti kad vec hoce da love.  10x50 nije los izbor za vas nacin lova i potrebe ali opcija kao Vulture 8x56 ili 10x56 isto nisu lose a trebale bi biti jeftinije nego Viper. Vulture je dobar ali tezi i glomazniji kao Meopta dvogledi ali je dobar za ceku i sumrak a i noc. Ako kupite Diamondback i s njim cete biti zadovoljni za ulozeno jer su OK ali je Viper vidljivo bolji na svaki nacin. Za lov i tezu upotrebu bez puno brige ja bi nabavio DBK a ako ste pazljiv covjek i kupujete dvogled  zivota sigurno Viper HD. 
Ako zelite dobiti jedan od ovih dvogleda dzabe dodjite u Vrbovec na Vortex Cup ili Vrapcak Vortex LR  i 11 mjesecu pa ako dobijete dobar rezultat moda dobijete i dvogled po izboru. U Australiji se proda godisnje oko 1500 Diamondback 10x50 a malo preko 800 kom Viper HD 10x50 dok se puno vise proda 10x42 a to zavisi od klime sunca i nacina lova.
Na DBK 10x50 povratak robe zbog nekog problema je oko 2% na 10x42 je oko 7% dok je kod  Vipera samo 3%.
Ne zaboravite da je garancija dozivotna pa dvogled zna doci nazad zato sto ga je musterija bacila odnekud, pala u potok i okrznula ili ostetila nesto. Problema kolimacije nema je je QC rigorozan.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 12. 01. 2018. 13:27:51
Ako zelite dobiti jedan od ovih dvogleda dzabe dodjite u Vrbovec na Vortex Cup ili Vrapcak Vortex LR  i 11 mjesecu pa ako dobijete dobar rezultat moda dobijete i dvogled po izboru.

Jaka, vrlo jaka konkurencija! zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: GT - 12. 01. 2018. 13:41:53
Gorane, moram priznati da si me navukao svojim postovima da ozbiljnije pogledam Vortex, ali za sad za dalekozore.
Diamondback 10x50 moreš pogledati h Sv. Križu Začretju. Ak si Topličanec z Krapinskih moremo se najti i na granici
Hajdino Zrno - Klupci - Derači pa da hitiš oko na njega. I čez njega.
Na Vortex kupu se ne deliju samo dalekozori. Ima i spektivov, ciljnikov ...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155677369568280&set=pcb.375299382922301&type=3&theater (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10155677369568280&set=pcb.375299382922301&type=3&theater)

A kaj se tiče konkurencije: "Sve ti je to relativno, dragi moj Alberete."

dk
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 13. 01. 2018. 18:24:48
Koristim Vortex proizvode već neko vrijeme i za sada imam samo riječi hvale.
Na naše zatvorenije tržište još nisu prodrli koliko treba, što ima smisla s obzirom na dob lovaca i navike koje imaju.
Vani se trendovi mijenjaju i neki “novi”, nama nepoznati proizvodaci grabe veliki dio prodaje.
Ako pratite lovacke youtube kanale rijetko koji lovac ima optike skupljeg segmenta, izuzev nekih long range lovaca i dijela Europe koji naravno kupuju svoje proizvode( Njemci, ja bi također kupovo naše proizvode da postoje i da konkuriraju kvalitetom). 2 optike su na .308 karabinima, dvije na 8x57. Apsolutno sve 4 drže šus, ako se bojite takvih stvari, a sto se sabiranja svjetlosti tice, diamondback hp 3-12x42 hvata vise svijeta nego helia 3-12x56 i isti takav Diavari( optike stare 10-ak godina). Priča da je bolje kupiti staru polovnu optiku nekog renomiranog proizvodaca stvarno ne drze vodu više, pogotovo kad za ovakvu cijenu imati novi proizvod, sa boljim specifikacijama i doživotnom garancijom. Čistoća slike je takder odlicna.
Zadnju koju sam uzeo je diamondback 3-10x50 sa bdc koncanicom. Zatvoreni turreti, bez paralakse. Optika je oko 2500 kn kostala. Postavio sam ju na mossberg patriot 308 koji sam iskljucivo kupio kao radnu pusku. Dodatno sam uzeo EAW picattiny sinu za remington 700 koju sam prekrojio za patriota i vortex viper prstenove.
Iskreno, osobnog sam misljenja da 90% lovaca u hrvatskoj ne moze iskoristiti puni  potencijal te puske i optike.
Zao mi je samo sto velika vecina ljudi ne zeli ni probati takvu optiku, a kamoli ju kupiti. Čistoća slike impresivna, svjetlost hvata da se u mrak može pucati, drži šus. Osobno sam protiv lova u mraku, tako da prekasno ni ne ostajem u lovištu i zadovoljila je sve moje potrebe. Sa domaćim hornady vmaxom grupe su 1 moa i manje. Ovisi koliko dugo nisam pucao. Nikad veće. Na 200 i 300 metara pucam bez pomaka tureta, samo bdc koncanica i uredno pogadam na obje daljine metu srnjaka između 7 i 10.
Cilj mi je uzeti jos dvogled i rangefinder i miran sam za dugo vremena   zagi
Osim ako uzmem mauser m12, ali ne smijem vise  hao
Pogledajte vortexe, necete pogrijesiti
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: berbenn - 13. 01. 2018. 19:48:09
Hijerarhijski poredano od manje(jeftinije) ka vecoj(skupljoj) cijeni, koje su vortex optike?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: johnny1966 - 13. 01. 2018. 22:52:30
Vrijeme će pokazati da li je isplativije i pametnije kupiti novi Vortex ili za jednak novac kupiti rabljeni Zeiss ili Swarovski, vezano za jeftinije modele! S druge strane, top modeli serije Razor imaju cijenu preko 20000 kuna a za taj iznos se mogu kupiti neki V8 modeli. Da nebi pogrešno shvatili, ne tvrdim da Razor ne valja ili da ne vrijedi ali još uvijek ima malo ljudi koji su spremni za taj novac dati povjerenje Vortexu a ne Zeissu ili Swarovskom! Ali dobro kako je kolega napisao da i jeftiniji modeli Vortexa "drže šus" puno znaći i to je dobar početak.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 14. 01. 2018. 04:12:20
Da ne shvatite pogresno ja ne guram nikog da kupi Vortex ispred neceg drugog ali postavicu samo neke razlike  i ne biti emocionalan. Ako bilo ko kupi Vortex prodizvod u Evropi ja od toga nemam nista. Ja ga korisitim i radim s njima o to ne krijem i ako nadjem nesto pogresno javim odmah.  Teodora iz Optics Trade ne poznajem osobno mada sam ga vidio prije par godina na Shot show sajmu i njegov posao s mnom nema veze. St ose tice Vortexa ja samo s momciam iz Double Alpha pomognem organizirait nagrade za njihovo takmicenje o to je to. Neki poznati lovci kod vas koji su mi ptijatelji su presli sa  svojih Njemaca na moj Vortex
- postavka/ propozicija kupiti polovni Kahles, Zeiss, Swarovski ili nov proizvod sa dozivotnom garancijom: bez emocija i cisto ekonomski ja kupujem nov a ne polovan za koji uvijek postoji razlog za prodaju a nekad i to cesto da nesto ne ide/ radi. To sto ne ide ako ne ide moze kostati i novca i vremena. Po nemi novo uvijek pobjedi. Nemojte padati na imena koja su nekad samo pusta zelja a nekad problem. Kako oni rjesavaju problem i koliko ce vas to kostati to trebati znati  i utvrditi ako kupujete tako nesto. Po mom iskustvu privatne osobe  sa problemom  veliki su me tretirali kao krivca i uvijek me kostalo njihova pomoc a nikako da urade i porave na vrijeme. Kao nekog ko je dio industrije puno su bolji i pametniji da se ne osramote a privatna poznastva svugdje pomognu. Kod mene nema lovacke sezone i lovostaja a ima i druge opreme pa nije problem ali ako gubis jedini dvogled ili nisan a sezona dolazi ili traje a to se nece popraviti propade mi godina na srnjaka a to je teska greska i to bi  neko morao platiti. 
Gledao sam jednom inteview sa sefom Mercedesa i glupi novinar ga je pitao Koji je najbolji uatomobili na svijetu vjerovatno ocekivajuci odgovor Mercedes medjutim pametan covjek je odgovorio" najbolji auto je novi auto".
St ose tice Vortx gradaciej po kvaliteti ide ovako: Crossfire, Diamondback, Viper, Viper HS, Viper HST, Viper PST, Razor. Tu negdje izmedju Viper i PST je Strike Eagle koji je ekonomican i lijepo radi.
za tri mjeseca ce izici Sreike Eagle 3-18x44 i 4-24x44 pa pogledajte  3-18x44 kao generalni nisan za lov. Stiriek eagle 1-6 i kasniji 1-8 prodajemo ko ludi a greske su male i neznatne.

Ako ne turete ili paralax ne radi kako treba- imate garanciju ili brza popravka ili zamjena s novim i gotovo- druge nema.

Za vase kondicije, navike i nacin lova dvogledi u velicinama: 8x42, 10x42, 10x50 i 12x50, 8x56 i 10x56 za vodica ili lovnika.
Pogonski lov: Strike Eagle  1-6 ili 1-8 a jos bolji je PST 1-6 sa iluminacijom tocka i cistim pregledom kakav volite.
Standardna lovna puska- karabin 4-12. 3-12,4-16,3-15,3-18,je dovoljno a izbora ima previse
LR lov na dalje i po brdima 5-25x50,6-24x je vise nego dovoljno.
Turete su dobre ai staklo ali sve to treba dobro upucati i podesit iza svoje oko i porebe i bice sve OK. Ako ne bude tu je garancija i nov proizvoda pa makad nakon 11 godina.
za mene je Vortex bio prvi s kojim sam pogodio 1 km i to mi je dovoljna garancija preciznosti  a mete gadjam makar dva puta mjesecno a nekad i svaki vikend.  Meni se ne trab dokazivati a vidim i rezultate prodaje. Vortex je u juznoj polulopti udesio Leopold, Burris i mnoge druge i uzeo veili dio njihovog trzista i na to sam ponosan je sam dio toga.
Izmedju 300 i 800 m nema promea vise nikad ni sa jednim metkom. Grupe su mi na 800 sada standardne oko 200 m i meni je to dovoljno za lov i siluete.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 14. 01. 2018. 11:50:51
Gorane,  d1
https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/swarovski-z8i-1-8x24.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/swarovski-z8i-1-8x24.html)

https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/vortex-strike-eagle-1-8x24-sfp.html (https://www.optics-trade.eu/hr/opticki-ciljnici/vortex-strike-eagle-1-8x24-sfp.html)

Evo na stranicama Optics trade eu: imamo cijene dva optička ciljnika sličnih parametara. Swarovski Z8i 1-8x24 i Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP. Svarovski je nešto bolji u nekim parametrima ima npr. Max. vidno polje: 42.5 m/100 m dok Vortex ima odličnih: Max. vidno polje: 39.9 m/100 m i sl.

Swarovski Z8i 1-8x24 - cijena:15.553,44 kn
Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP - cijena: 3.342,98 kn
Razlika u cijeni: 12.191,46 kn

Swarovski Z8i 1-8x24 - cijena:15.553,44 kn
Vortex Viper PST gen II 1-6x24 - cijena: 5.799,97 kn
Razlika u cijeni: 9.734,97 kn

Vortex ima i doživotnu garanciju! 1liga
Opravdava li minimalna razlika u kvaliteti optike ovoliku razliku u cijenama pojedinih optičkih proizvoda??? uf

Dio europskkih lovaca je opsjednut zvučnim imenima europskih optičkih kuća iza kojih se često puta kriju skromni ili uobičajeni optički parametri. Cijene optičkih proizvoda tih poznatih optičkih kuća često idu u nebesa a u stvarnosti imaju samo ime proizvoda iza kojeg se krije uobičajena kvaliteta te male ili nikakve optičke razlike. Kupcima ovako skupih prooizvoda daje nekakvu vrsta psihičkog jamstva samo ime proizvoda koji su kupili. O grancijama i doživotnim jamstvima koje nude manje poznati kvalitetni proizvođaći oni slabo ili nikako ne vode računa. Kada se pojave stvarni problemi onii uvide gdje, kako i koliko su pogriješili. O ogromnim razlikama u cijeni koje nikako ne opravdavaju, minimalnu ili skoro nikakvu razliku u kvaliteti pojedinih optičkih proizvoda da i ne govorimo.  uf

Gorane ideš li ove godine na Shot Show - Las Vegas 2018?

 zagi

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 14. 01. 2018. 12:16:27
Vrijeme će pokazati da li je isplativije i pametnije kupiti novi Vortex ili za jednak novac kupiti rabljeni Zeiss ili Swarovski, vezano za jeftinije modele! S druge strane, top modeli serije Razor imaju cijenu preko 20000 kuna a za taj iznos se mogu kupiti neki V8 modeli. Da nebi pogrešno shvatili, ne tvrdim da Razor ne valja ili da ne vrijedi ali još uvijek ima malo ljudi koji su spremni za taj novac dati povjerenje Vortexu a ne Zeissu ili Swarovskom! Ali dobro kako je kolega napisao da i jeftiniji modeli Vortexa "drže šus" puno znaći i to je dobar početak.

Al opet kolega tu je dozivotna garancija, koja stvarno je takva. Koliko god puta rikne, bio ti kriv ili oni.. dobivas novu optiku.
Sto se razora tice, osobno ga nemam, ali sam pucao s njim par puta i usporedivao ga pokraj “velikih” imena.
Iskreno, dere ih dobrano!
I ovo sto sam napisao da drzi sus, zalosno je reci ali to je jedna od rijetkih stvari koju mozes nasem lovcu reci kako bi mu preporucio proizvod. Vortex nudi puno vise od toga.

@perop, strike eagle 1-8 je noviji model koji je razvijan za 3 gun matcheve, ameri su se zalili na 1-6 zbog manjka povecanja i koncanice, pa je 1-8 noviji, redizajnirani model. Prije mjesec dana sam ga upucao na 8x57. Kad ga vidite uzivo i pucate s njim, stvarno vam bude zao ljudi koji daju enormno vise novaca za isti proizvod.
Stvarno vam iskreno pricam, ja sam student medicine, nemam nista od Vortexa, ali ga izrazito cijenim kao proizvodaca i guram ga gdje god je moguce.
Osobno, za nase lovce bi preporucio viper hs 2.5-10x44, viper pst 6-24x50 za nekog ko hoce dalje poteci i strike eagle 1-8x24. Imaju jos toga za ponuditi, ali mislim da ove 3 za nase podneblje skoro svima odgovaraju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 14. 01. 2018. 18:05:19
target  d1

U prvu ste i ja mislim da je ovaj Vortexov model -  "Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFP" nešto najbolje i najpovoljnije što se  u omjeru kvalitete i cijene uopće može kupiti i naći na tržištu širokokutnih optičkih ciljnika.

Što se tiće lova u Europi nadam se da će Vortex uskoro izbaciti neki model lovačkog optičkog nišana za lov u jutro i sumrak (lov u uvjetima smanjene vidljivosti) povećanja npr. 1.5-12x56 ili 2-16x56 a može i 3-24x56. Ovo bi im Goran mogao sugerirati.

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: toplichanec - 14. 01. 2018. 19:08:20
Uz crevnu točku na ovim koje si naveo.
Onda bi dvije optike zajedno bile u cijeni pola SW i Zeissa.
Koliko vidim, jako su se koncentrirali na širokokutnu i na long range, samo im fali baš ova 2-12*56 ili 3-15*56 uz RD.
Ta bi bila odlična za čeku, doček srnjaka u praskozorje ili kasno na večer oko 22-23 sata.
A za širokokutnu kapa dolje.
Long range mi ne treba, niti lovišta niti te daljine nemamo u RH.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: target - 14. 01. 2018. 20:56:56
Ma samo da je osvjetljena koncanica ili crvena tocka, 56-ica sto se hvatanja svjetla tice nije kao prije bitna.
Malo veca preglednost i to je to. 44mm je sa danasnjom tehnologijom dovoljno za sabir svjetlosti.
Možda kolega Goran moze vise reci nesto o tome.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 01:20:38
Rade se neke stvari i bice nesto uskoro ali ne mogu o svemu bas ovako otvoreno dok nije rjeseno i spremno. Vec sam naveo nove Strike eagle modele koji dolaze i na traziste stizu vjerovatnop u 3 mjesecu. Ja vec  imam preko 100 komada od svakog modela vec na narudzbi. Novi spotting scope u Viper range ( 2 modela), novi LRF Fury 10x42 koji je nedavno izisao, novi dizajn za Razor 1-6 modele, Razor LH 3-15x42 i 1.5-8x32, Crossfire red dot, novi LRF mjeraci 1800 i 1300 usz nedavno izbaceni Impact 850 koji je najeftinji od svih, dvogled Kaibab 15x56 HD, puno novih nosaca za optike i svakakvih sitnica.
 Pero naravno da idem na sajam - u Las vegas stizem 20 Jan. i tamo sam 10 dana.
Voretx se mora ozbiljnije pobrinuti za evropsko trziste i ponuditi prihvatljiviej i univerzanije proizvode koji bi tek onda pokazati puni potencijal kvalitete i prihvatljivosti za vase nacine lova, tradiciju i navike.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 15. 01. 2018. 07:47:35
Bas gledam Diamondback seriju, cijena na optic trade vise nego dobra. Gorane, koliko je kvalitetna serija i da li je dovoljno dobra za naše srednje kalibre?? Inače djeluje dobro izrađeno i sasvim pristojno. Cijene su jako dobre, rekao bih i previše povoljne za ono što se nudi. Djeluje mi kao nešto sasvim dobro za prosječnog lovca u RH.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 10:58:19
Ako imas nosac od cola ili 25.4 mm onda mozes pogledati Diamondback HP 3-12x42 ili 4-16x42 koji imaju parallax sa strane i lijepo se podese a za 8x57 ako koristis 176 gr zrno onda ce ti linije BDC konacanice leci na 100 m nula i prva je 200 a sljedeca dole na 300 m.  Model 3.5-10x50 je isto dobar i ima malo problema snjim a prodaje je ko lud. Modeli 4-12x40 iam sa i bez paralax podesavanja a ja vise volim da se moze podesiti. ako ima tamo Viper 4-12x40 taj ima odlicno staklo i dobru vrijednost.  Svi ovi modeli su SFP ili drugi fokalni plan pa je pomicanje turete racionalno samo na najvecem povecanju. Na pola povecanja smao pomices pola od onoliko koliko treba ako sam se jasno izrazio.  Upucavaj na najvecem povecanju i kad si gotov odmori i ohladi pa onda sprasi jos jedan na pola povecanja da vidis kako udara u isto mjesto i gotovo.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 11:12:10
Isto tako jako je popularan Diamondback Tactical 4-12x40 VMR 1 koncanica kojanema iluminaciju ali koncanica je jako dobra kao i staklo.  Recimo za 3030levr action pusku imas Diamondback 1.75-5x35 a za malokalibarki model DBK RIM  2-7x32 ciji je paralax namjesten na 50 m.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 15. 01. 2018. 12:35:13
Rade se neke stvari i bice nesto uskoro ali ne mogu o svemu bas ovako otvoreno dok nije rjeseno i spremno. Vec sam naveo nove Strike eagle modele koji dolaze i na traziste stizu vjerovatnop u 3 mjesecu. Ja vec  imam preko 100 komada od svakog modela vec na narudzbi. Novi spotting scope u Viper range ( 2 modela), novi LRF Fury 10x42 koji je nedavno izisao, novi dizajn za Razor 1-6 modele, Razor LH 3-15x42 i 1.5-8x32, Crossfire red dot, novi LRF mjeraci 1800 i 1300 usz nedavno izbaceni Impact 850 koji je najeftinji od svih, dvogled Kaibab 15x56 HD, puno novih nosaca za optike i svakakvih sitnica.
 Pero naravno da idem na sajam - u Las vegas stizem 20 Jan. i tamo sam 10 dana.
Voretx se mora ozbiljnije pobrinuti za evropsko trziste i ponuditi prihvatljiviej i univerzanije proizvode koji bi tek onda pokazati puni potencijal kvalitete i prihvatljivosti za vase nacine lova, tradiciju i navike.

Gorane , d1

Što se tiče europskog tržišta to je staro tradicionalno tržište gdje bi se trebali naći neki od modela optičkih ciljnika povećanja 1.5x12x56 2-16x56, može biti i 2.3 -18x56 kao što je uradio Swarovski ili povećanje 3-24x56 za potegnuti daleko i sl. Ovakvi ciljnici su dio europske lovačke tradicije i vezani su za čeku i druge lovove gdje se puno lovi rano ujutro i u sumrak. U Europi treba poštovati lovačku tradiciju koja se sporo mijenja. Svakako treba ići ukorak s europskim vrhunskim parametrima gdje S&B ima propusnost svijetla 96% a Svarowski 2.3-18x56 Max. vidno polje 18.6 m/100 m. Ako bi Vortex uspio postići slične optičke parametre uz pristojnu cijenu i doživotnu garanciju Europski optički ptoizvođači bi se itekako trebali zabrinuti. Što se tiče širokokutnih ciljnika tu Vortex ima sve što treba i on je u tom području ravnopravan vodećim europskim optičkim kućama.

 bravooo 1liga Gorane Sretan put u Las Vegas! Uživaj kada ti je Bog dao!
Ako stigneš pošalji nam koju informaciju iz prve ruke.  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 13:14:03
Vortex PST 5-25x50 FFP MOA u akciji. NZ hunt

https://www.youtube.com/watch?v=oVgVv6qu8D4 (https://www.youtube.com/watch?v=oVgVv6qu8D4)


Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 13:16:00
Hvala prijatelju! Odoh ovaj vikend pa se javim kad se vratim. zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 01. 2018. 13:17:52
Ovako se djeca odgajaju u lovu i prirodi.
https://www.youtube.com/watch?v=m2pe-Qpv9Uw (https://www.youtube.com/watch?v=m2pe-Qpv9Uw)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 15. 01. 2018. 15:58:10
Gorane hvala na odgovoru! Navikao sam na fiksni 6x42 iako ni njega ne koristim ima dosta. Imam u planu neko uređenje pa kontam nešto solidno i povoljno za sve. Optic trade ima od Wortex sta hoces, dobar popust i dostava na vrata. Skontao sam ovo za paralax, ako je upucano na recimo 200 na max povećanju, onda za pucanje na pola povecanja treba staviti paralax na 100, ako se ne varam.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 15. 01. 2018. 20:44:16
Što se tiče širokokutnih ciljnika tu Vortex ima sve što treba i on je u tom području ravnopravan vodećim europskim optičkim kućama.

Ne bih se slozio s ovom tvrdnjom, Upravo njihove sirokokutne optike su skroz neprilagodjene za evropskog lovca, izbor končanica je jako los, tj sve koncanice su AR/tactical koncanice i nema niti jedne koncanice koja ce zadovoljiti evropske prohtjeve. Planiram u blizoj buducnosti kupiti sirokokutnu optiku, i Vortex (nazalost) nece uci u uzi izbor upravo radi vrsta koncanice koje nude.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 01. 2018. 04:52:24
Slozio bi se sa Hrvojem donekle. Koncanice su dio na kopjem trab raditi i ponuditi preglednije, nesot deblje i preglednije koncanice na koje ste vise navikli i koje vam bolje pasu. Radim na tome da Vortex promjeni dizajn i lansira specifican evropski proizvod  i da sto bolej ucvrsti svoju poziciju. nekwe konacnice poticu iz brzoklucajucih koncanica za brzo pucanje na 3 gun takicenjima  ili profesionalnoj upotrebi gdje je veliki dio posla dok ev ropski lovac voli lezernu i preglednu pogonsku koncanicu sa tockom i po mogucnosti pretekom za sigurno pogadjanje meta u trku na malim do uobicajenim daljinama za pogosnki lov. na tyome se jos mora raditi i nije neka mudrost ali treba to narpaviti. Hrvoje pogledaj PST 1-6 koncanicu pa procjeni. Mislim da pase i da je na nju Pero mislio a ne direktno na BDC koncanicu koja je na Strike Eagle 16 ili 1-8. One su dobre za 3 gun ili ulicne borbe ali ne i za tvoj nedjeljni pogonski lov.. 
Hrvoje pogledaj - procjeni kakva je za horizontalni pomak na vepru  u trku.
https://www.opticsplanet.com/vortex-viper-pst-gen-ii-1-6x24-sfp-riflescope.html?image=e7002d5e91 (https://www.opticsplanet.com/vortex-viper-pst-gen-ii-1-6x24-sfp-riflescope.html?image=e7002d5e91)
Izostri diopter od pozadi da je sve cisto i kontras odlican i udri po njima sa sigurnoscu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 01. 2018. 05:06:51
Mozda ovako nesto ubrzo doleti na trziste - naravno sa iluminiranom tockicom u centru. Ako se malo prouci gradacija debljina i sta ona znaci i izvjezba sa vasim kalibrom mislim da moze pomoci sigurnosti pogotka i povecane efikasnosti.
http://www.vortexoptics.com/uploads/ret_rzr-lh_3-15x42_g4-bdc_moa_web_subten.jpg (http://www.vortexoptics.com/uploads/ret_rzr-lh_3-15x42_g4-bdc_moa_web_subten.jpg)

igrom slucaja koncanica se zove G 4  - ideja je da brzo automatski i instiktivno fokusira oko na mjesto pogotka i da brz sistem odredivanja preticanja za gadjanje meta u trku i pod raznim uglovima kretanja u odnosu na strelca. Linije su gradacijski izdradjene i dovoljno debele da pruze brz i efektivan kontrast u niskim uvjetima svjetla i monokromatickom okolisu. Sigurno ste puno puta primjetili kako vas opticki nisan drugacije reagira na proljetne boje i vise sunca koje nudi proljetni lov na srnjaka u odnosu na zimski mrkli pogonski lov u branjevini ili kroz hrastovu sumu. Sunce i zivost boja ga probude dok je zimi u kasno popodne ili jutro  pogled siv, smedj i tesko razlikuje tamne fleke od panjeva ili veprova koji za tren zastanu i misle kud i kako   dalje dok se lavez zvoni u pozadini.
Sa sigurnoscu se moze reci da Vortex zivi od i za lov i LR streljastvo/ lov dok mnogi drugi poznatiji imaju samo mali % prihoda od lovackih optika i propizvoda pa im i nije centar paznje potreba lovca i evolucija lova. Zbog toga moraju slusati i razumjeti potrebe korisnika ako zele biti uspjesni. U Evropi fokus je ne drugim mjestima u odnosu na ostale dijelove svijeta.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 16. 01. 2018. 09:27:39
Što se tiče širokokutnih ciljnika tu Vortex ima sve što treba i on je u tom području ravnopravan vodećim europskim optičkim kućama.

Ne bih se slozio s ovom tvrdnjom, Upravo njihove sirokokutne optike su skroz neprilagodjene za evropskog lovca, izbor končanica je jako los, tj sve koncanice su AR/tactical koncanice i nema niti jedne koncanice koja ce zadovoljiti evropske prohtjeve. Planiram u blizoj buducnosti kupiti sirokokutnu optiku, i Vortex (nazalost) nece uci u uzi izbor upravo radi vrsta koncanice koje nude.
teaa
Hrvoje kakvi su to europski prohtjevi? Širokokutna optika se uzima za brzo pucanje i trenutno uočavanje mete. Ovo je bitno u 3-gun disciplini, sve to je jako, jako bitno i u pogonskom lovu. Treba isprobati pucati s ovakvim končanicama da vidimo kako i koliko nam leže. Smatram da se končanicama kao npr. AR-BDC2 RETICLE se može u pogonima puno prije reagirati od nekih uobičajenih končanica recimo german #4 ili duplex. Vortexova VMR-2 MOA Reticle j rađena za potegnuti malo dalje. Veliko povećanje X8 daje tu mogućnost. Sve je stvar vježbe i našeg osobnog izbora. Prihvaćam da postoji uobičajena europska lovačka tradicija gdje se izbor končanica kojima love europski lovci uglavnom svodi na izbor osvijetljenih i neosvijetljenih končanica tipa german#4,  german#1, tri vrste duplexovih končanica i sl. Tu tradicija izbora lovačke končanice ima prednost pred njezinom učinkovitošću. Svakako da bi bilo bi dobro da kod Vortexovih optičkih ciljnika ima ponuda i ovih končanica i da je ona namijenjena europskom tržištu .
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 01. 2018. 10:20:06
Puno toga je stvar navike i preference. Meni AR BDC koncanica ne smeta ali razumijem ako nekom smeta i previse je zaposlena da tako kazem. Postavio sam ovu konacinu prije godinu i nesto na temi o koncanicama i brzo uvidio da nemam sta tu traziti jer moje iskustvo je totalno razlicio pd vecine drugih pa je bolje ostaviti ukuse na miru.  Koncanicu treba poznavati i razumijeti a postavljanje kojekavih crta bez smisla i racionalnog odnosa sa mjerilima i namjerom nema bas smisla.  Vortex dolazi iz drugog podneblja gdje se drugacije razmislja i naravno da ce biti podjele misljenja.  Ima tu par momaka koji imaju Strike Eagle 1-8 pa nem kazu kako im je i kako im ide. Vortex se trudi da postavi proizvod koji je prihvatljiv i predstavlja vrijedost za ulozeno a kad se pomalo svugdje ustedi to i love za neki izlet van standardnih okvira i lovista koja su uobicajena a meni je to draze nego najbolji i najskuplji Swarovski. Neki dealei Vortexa u Evropi nude 10 ili 30 godina garancije u skladu sa istom evropskom praksom i tradicijom Voprtex kategoricki daje i stoji iza toga da je garancija dozivotna pa ne dajte im da vas prevare. ako dodje do problema dealer je duzan optku popraviti na zadovoljavajuci nacin ili zamjeniti sa novom sto brze i sto prije a ako to ne radi slobodno se javite pa cemo se popricati sa pravim mjestom i poruka ce brzo stici ili nece vise prodavati Vortex.  VIP waranty gdje je VIP Very Important Promise ili jako vazno obecanje koje se mora ispuniti na zadovoljstvo musterije.  ja sam ih imao stotine i sve sam ih obavio kako treba i zbog toga imamo najbolju cusotmer service u zemlji a prodaja reflektira proces kvalitete proizvoda, prihvatljivosti cijena i naravno garancije.  Musterija na primjer kupi optku sa podesavanjem paralaxa i ne zna ga korisiti pa je mislio da proizvod ne valja i vratio pa smo mu pbjesnili ali i dali novu. U sustini muterije je kupial proizvod s kojim ne zna rukovati ali mi ga svejedno nismo uvijedili nego napravili jos bolji posao pa je ubrzo kupio jos jedan. MOmak je pao s motorm u potok, slomio pusku i optiku i izgubio zatvarac a LRF mu se smocio i nije vise radio. Dao sam mu novu optiku i LRF a on je citavom svijetu rekao o tome dok mu proizvodjac puske niej dao nista. Mogao sam reci sam si pao sam se ubio ili rijesi top sa osiguranjem ali nisam. Jedna optika na poklon tipu koji je igrom slucaja poznat lovac ( sto mi nije bilo poznato u pocetku) i clan nekoliko foruma pa je dobra vrijest rezultirala u velikom broju prodatih optika i druge opreme. Ruka ruku mije a obraz obadvije....
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 16. 01. 2018. 10:48:41
Gorane,  d1

Stari Rimljani bi rekli "De gustibus non est disputandum"! (O ukusima se ne raspravlja).
Zašto europljanima na vašim optičkim ciljnicima o kojima smo raspravljali ne ponudite izbor končanica tipa german#4, german#1 i sl. Trebalo bi ponuditi neki model optičkog nišan s objektivom x56 za lov u jutro i sumrak s tipom končanica koje se u europi najčešće koriste. Tržište će se povećati a to ne traži puno troškova od Vortexa. Europa i europski način razmišljanja o lovu ("europski štih") predstavlja jedan jako velik broj ljudi i jedno veliko  tržište. Oko toga se isplati potruditi. Vortexova doživotna garancija i Vaša poslovnost će samo pomoći bržem ulasku na to veliko tržište.

Evo moj prijatelj poznari hrvatski lovac nakon 100-tinjak  ili nešto malo više hitaca promijenio je s puške u kalibru 300 RUM optiku Swarovski Z6i 5-30x50. Optika se neznam zašto bila raštimala i bila je neupotrebljiva u lovu. Swarovski je popravio optiku ali prema njegovim navodima ona nije više bila onako precizna onako kako je on to želio pa je tu optiku prodao u pola cijene uf. Swarovski je smatrao da je optika popravljena i tu je svaka priča za njih bila završena.
Pozdrav,
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Lazar - 16. 01. 2018. 11:38:02
to sa dozivotnom garancijom je donekle i mlacenje prazne slame  ,  to mora biti i zakonski podkovano , u neki drzavama je ca i zabranjeno,
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 01. 2018. 11:43:20
Nek uzme moj Razor 4.5-27x56 ili AMG  6-24x50 pa nek vidi sta je ponovljiva preciznost pa ne bi nikad prodao. Ima i drugih dobrih i trajnih proizvoda.S&B PM2 je vec odavno dokazan a jeftiniji.
Znam o kome se radi i ne cudi me vjerovatno su mu rekli da kupi manji kalibar jer previse drma.  Vec ce se nesto desiti pa ce biti bolje ponude. Imamo 5 dana za pricati i planirati.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 01. 2018. 11:53:55
Vortex je globalna kompanija prisutna u mnogima zemljema a legalni tim je veci nego neke kompanije. Distibutor za Kazahstan takodje daje dozivotnu garanciju jer prati politiku firme. Nekiam prazna slama nekima sigurnost kupovine opet ukusi a i logike su razlicite.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Lazar - 16. 01. 2018. 11:59:47
znaci u kazahstanu je drzava regulisala da ukoliko vortex propane da ce taj prodavac garantovat za garanciju nekoliko stotina prodatih Optik , taj prodavac u kazahstanu ima vjerovatno debelo pokrice kod Banke
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 16. 01. 2018. 12:47:18
Što se tiče širokokutnih ciljnika tu Vortex ima sve što treba i on je u tom području ravnopravan vodećim europskim optičkim kućama.

Ne bih se slozio s ovom tvrdnjom, Upravo njihove sirokokutne optike su skroz neprilagodjene za evropskog lovca, izbor končanica je jako los, tj sve koncanice su AR/tactical koncanice i nema niti jedne koncanice koja ce zadovoljiti evropske prohtjeve. Planiram u blizoj buducnosti kupiti sirokokutnu optiku, i Vortex (nazalost) nece uci u uzi izbor upravo radi vrsta koncanice koje nude.
teaa
Hrvoje kakvi su to europski prohtjevi? Širokokutna optika se uzima za brzo pucanje i trenutno uočavanje mete. Ovo je bitno u 3-gun disciplini, sve to je jako, jako bitno i u pogonskom lovu. Treba isprobati pucati s ovakvim končanicama da vidimo kako i koliko nam leže. Smatram da se končanicama kao npr. AR-BDC2 RETICLE se može u pogonima puno prije reagirati od nekih uobičajenih končanica recimo german #4 ili duplex. Vortexova VMR-2 MOA Reticle j rađena za potegnuti malo dalje. Veliko povećanje X8 daje tu mogućnost. Sve je stvar vježbe i našeg osobnog izbora. Prihvaćam da postoji uobičajena europska lovačka tradicija gdje se izbor končanica kojima love europski lovci uglavnom svodi na izbor osvijetljenih i neosvijetljenih končanica tipa german#4,  german#1, tri vrste duplexovih končanica i sl. Tu tradicija izbora lovačke končanice ima prednost pred njezinom učinkovitošću. Svakako da bi bilo bi dobro da kod Vortexovih optičkih ciljnika ima ponuda i ovih končanica i da je ona namijenjena europskom tržištu .
 zagi

Perop, prosjecan evropski lovac zeli sirokokutnu optiku sa koncanicom #4 i crvenom tockom u sredini bez ikakvih dodatnih kerefeka. Ako proizvodjac ne nudi to sto se trazi jednostavno ga zaobidjes. Jos jedna stvar sa kojom Vortex ozbiljno kaska je tezina optike, teske su ko blato, barem po specifikacijama. Konkurencija je i do 200 grama laksa sto morate priznati nije za bacit. Da zakljucim, prvi bi uzeo Vortex samo da ponude koncanicu koja bi meni bila ok. Niti jedna od ovih koje se sad nude meni ne pase.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 16. 01. 2018. 13:02:55
zhrvoje Legendo d1

Niste dobro pogledali Vortexove specifikacije. Vortex Strike Eagle 1-8x24 SFPTežina 468 g, Swarovski Z8i 1-8x24Težina 515 g. U svemu drugome ste u pravu, ja sam to već rekao Goranu. Vortex imaja vrhunsku optiku po parametrima i specifikacijama ravnu najboljim svjetskim optikama koja što se tiče izbora končanice nije prilagođena ukusima klasičnih europskih lovaca. Što se tiče optičkih ciljnika povećanja X8, promjera okulara X56 smatram da imtežina ne bi trebala ići preko 750 g.

Pozdrav,
 zagi

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 16. 01. 2018. 13:11:24
1-6x24 PST gen II ima 644 grama dok z6i ima 460 grama...
Serija Strike Eagle me ne zanima, ne volim stvari iz kine.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 16. 01. 2018. 13:19:47
1-6x24 PST gen II ima 644 grama dok z6i ima 460 grama...
Serija Strike Eagle me ne zanima, ne volim stvari iz kine.

Hrvoje pogledajte npr. IOR-ove vrhunske optike teške su kao tuč. Optike rađene za 3-gun discipline i vojno oružje trebaju biti teže jer bi se usljed puno pucanja i uporabe teških kalibara brzo raspale. Vojne optike su robusne i tu 10-15 grama ne znači ništa. Lovačke optike su druga priča, npr. Vortex Crossfire II 1-4x24 je težak 468 g.
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 16. 01. 2018. 20:29:04
Nama treba optika za svaki dan, 1-4-6x42 max sa dobrom končanicom i točkom. Pa čak i nešto fiksno, 4 ili 6x sa što manje kerefeka. Tko puca mete rekreativno ili LR treba mu sve, ali meni ništa od toga ne treba. Preko 300m teško da ću ikako pucati, tržišni pogodak za Wortex i EU sigurno bi bila jednostavna i robusna optika fiksnog povećanja s točkom ili širokokutna 1-6x. Ne bi bila skupa i sigurno izbor velikog broja lovaca.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 17. 01. 2018. 08:16:01
Nama treba optika za svaki dan, 1-4-6x42 max sa dobrom končanicom i točkom. Pa čak i nešto fiksno, 4 ili 6x sa što manje kerefeka. Tko puca mete rekreativno ili LR treba mu sve, ali meni ništa od toga ne treba. Preko 300m teško da ću ikako pucati, tržišni pogodak za Wortex i EU sigurno bi bila jednostavna i robusna optika fiksnog povećanja s točkom ili širokokutna 1-6x. Ne bi bila skupa i sigurno izbor velikog broja lovaca.

grome  d1
U pravu ste 100% ne treba tu puno filozofirati. samo bi nadodao da težina u povećanju 1-6x24 ili 1-8x24 ne bi trebala ići iznad 550g. Svakako uz težinu optika treba imati i dokazano testiranje na jake lovačke kalibre.  d7


 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 17. 01. 2018. 14:00:07
Ja sam Strike Eagle 1-6x24 montirao na 9,3x62,valjda će izdržat,inače puška je repetirka i dosta lagana pa jako trza.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 25. 01. 2018. 21:37:54
Danas stiglo ref

(https://media.midwayusa.com/productimages/880x660/Primary/557/557578.jpg)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 28. 01. 2018. 03:02:32
Sajam Shot show je upravo zavrsili I Vortex je izlozio svoje nove proizvode. Jako uspjesna I puno ljudi je proslo kroz izlozbu. Bice odlican godina.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 28. 01. 2018. 14:55:14
Vidim da su došli novi modeli u prodaju  Strike Eagle 3-18x44 i 4-24x50.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ddujano - 30. 01. 2018. 16:45:02
Ispričavam se na smetnji ali sam gosp.Goranu poslao privatnu poruku pa ako može da mi odgovori!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 04. 02. 2018. 22:30:09
Nedavno sam se vratio iz USA ali sam odmah morao na drugo putovanje i evo sad sam nazad. Prvi put nakon nekoliko tjedana.  Uskoro cu odgovoriti. Vidim ima dosta poruka.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 06. 02. 2018. 07:54:22
Vortex 2018 sajam
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 02. 2018. 22:44:08
Novi Strike Eagle modeli. i jos neki dodaci.
http://www.vortexoptics.com/category/strike_eagle_riflescopes (http://www.vortexoptics.com/category/strike_eagle_riflescopes)

video: https://www.youtube.com/watch?v=3CuCQzY-EY0 (https://www.youtube.com/watch?v=3CuCQzY-EY0)

https://www.youtube.com/watch?v=2QUjRRr5JsA (https://www.youtube.com/watch?v=2QUjRRr5JsA)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 02. 2018. 22:44:58
https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc (https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 02. 2018. 22:46:37
https://www.youtube.com/watch?v=05YoeDw6G0g (https://www.youtube.com/watch?v=05YoeDw6G0g)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ivo samoborec - 10. 02. 2018. 21:14:02
kad smo kod Vortexa imam jedan novi dalekozor..dobio pod racun..jos zapakiran zagi!!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Malivaganac - 10. 02. 2018. 21:50:10
kad smo kod Vortexa imam jedan novi dalekozor..dobio pod racun..jos zapakiran zagi!!
Koji???? €??? telll
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ivo samoborec - 10. 02. 2018. 22:32:27
ovaj ljevi....
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 11. 02. 2018. 17:58:44
Ivo kak radi Fusion 1600 ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Malivaganac - 11. 02. 2018. 18:54:14
Ivek jel Fusion  od kolege sta nam se selio iz stana sad nedavno u kucu
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ivo samoborec - 11. 02. 2018. 19:39:44
Pepi neznam kak radi...jos je zapakiran..a ja imam starog zeissa dyalita8 56..za moje corave oci cisto dobro
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: anubis - 11. 02. 2018. 22:41:38
Gorane ako može jedna iz prakse o Crossfire red dot? Čini se jako zgodna ( vuće na Aimpoint ;D dizajnom)i ako radi ok i drži ćini se kao dobra(daleko povoljnija) alternativa H1 i 2. Šta kažeš?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 12. 02. 2018. 08:48:47
Mikro reflexni nisani su svi slicni zbog konstrukcije. H2 je lijepo uradjen i dobar nisanali i Crossfire dodje sa dva nosaca niski i visoki na weaver picatinny sine i brzo se postavi i upuca. Velicine tocke su identicne 2 MOA kao i vidno polje i paralax aranzman. H2 treba specifine dodatke za odredjene puske kao Blaser i nisko se postavi na pusku sto nekima pae a nekima je prenisko. Coating na staklima i frefleksni mehanizan je stara  i uhodana skola.   Trajanje baterije kod H2  je nesto duze nego crossfire ali to zavisi od koristenja i temepreature okolisa dok se koristi. Vortexu je crossfire najniza kvaliteta a Spitfire red dot ima posebni mehanizam prizmi za otklananje asigmatizma i problema vida pa je prikladan za prodaju vecim musteirjama kao policije i vojske dok je AMG UH1 red dot profesionalni nisan za automatske i ostale puske i ima najvecu kvalitetu izrade ali i cijenu. Razor red dot ima 3 i 6 moa tocku u zavisnosti da li ide na pistolj ili pusku. Crossfire evejedno nosi garanciju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 12. 02. 2018. 09:41:20
Aimpoint je Svedjanin koji je priznat i poznat dok je Vortex dosljo pa se mora i dokazati. Vremena ima.... zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: anubis - 12. 02. 2018. 10:38:25
Hvala na odgovoru zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 13. 02. 2018. 01:39:02
H2 je lijepo komad I paralax I nacin nisanjena jer dobro dizajniran. Crossfire je nize kvalitete a Aimpoint ima 40 Godina iskustvo dok Vortex ima 20 sa ovakvim proizvodima. Cross rd 1 je radjen sa Ar 15 u vidu dok je h2 klasicni evropski. Cijena je takodje razlicita. Prodali 400 kom do sada I nema problema Ali je I jos rano ZA iskusan komentar. Vortex ima druge models koji su jace kvaliteti. As 3006 nije bilo problema.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: anubis - 13. 02. 2018. 09:00:18
A gle, nema druge nego da mi pošalješ jedan na testiranje pa da napravimo recenziju zagi. Šala...naravno svjestan sam da nije u rangu sa H2, ali bi mogao biti interesantna low budget opcija našim lovcima ukoliko se pokaže ok.

Lp, Marko
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 13. 02. 2018. 22:08:53
Stvar koja me ugodno iznenadila kvalitetom i cijenom. Traži malo navikavanja ali bolje od ovog ne treba. na 8x57 radi bez greške.
https://www.optics-trade.eu/hr/crvene-tocke/vortex-sparc-ii-red-dot.html (https://www.optics-trade.eu/hr/crvene-tocke/vortex-sparc-ii-red-dot.html)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Malivaganac - 14. 02. 2018. 19:41:51
Ivo kak radi Fusion 1600 ?
Imam ga vec 5 godina, do sad nikakvih problema.. sta se stakla tice mozda bi moglo malo i bolje( malo prevladavaju plavi tonovi). Daljine mjeri do nekih 1200 m bez problema, jedino dok je malo jace sunce zna malo kratit daljine.... e da i Fusion je made in Japan, dok su ove serije poslije radjenu svgdje... L.P.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Tvrtko - 21. 03. 2018. 22:32:12
Baš razmišljam da bi uzeo Sparc 2. Da li se na njoj može mjenjat veličina točke ili je samo 2 moa. Da li treba posebno montažu naručivat sa njom i kako izmjeriti koju visinu uzeti. Naručivao bi u optics trade, tako da nisam u mogučnosti vidjeti u živo nego tek kad dođe. Ako možete kakve natuknice dati i još neke savjete oko tog proizvoda.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 22. 03. 2018. 19:33:58
Dobiješ s njome različite montaže i rezervnu bateriju, neka od tri visine će sigurno odgovarati. Sistem paljenja je odličan, jednim pritiskom vraća na zadnju veličinu točke. Nakon 12 sati sam se gasi, štelanje veličine točke na dva gumirana botuna, gore/dole (+-). Odlično izrađena sprava, e sad kako će držati i koliko, pitanje je vremena. Garancija mislim 10 godina.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 22. 03. 2018. 21:22:18
Koja serija Vortex-a ima koncanicu priblizno evropskim optikama? Koja bi serija bila pogodna za lov DS cekanjem za kalibar 3006 ? zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Tvrtko - 22. 03. 2018. 21:26:36
Hvala na odgovoru. Gledam i Sparc AR sa baterijom AAA. Ne znam za koju bi se odlučio, ali drugi tjedan odluka mora pasti. Stavljao bi na poluautomat za pogon bi koristio.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 25. 03. 2018. 07:39:59
Pusti to AR, namjenjena je nečemu slabijem. A ne znam ni kakva joj je montaža i da li je prilagođena za AR. Sparc 2 ide na šinu i valja za sve.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 25. 03. 2018. 07:48:53
Uzmi il istari Sparc ili novi Crossfire red dot 2 MOA. Nece ti leci AR verzija jer je previsoko a stara ima sire vidno polje.
Crossfire ima dva nosaca nizi i visi u paketu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Tvrtko - 28. 03. 2018. 02:53:38
Nema stari Sparc, samo novi dvojka. Crossfire nema ništa. Treba posebno naručivat montažu. Što je tolko usko vidno polje na Sparc 2 ? Da li se isplati uzimat ili da gledam nešto drugo.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 28. 03. 2018. 20:30:06
Na prvu izgleda usko, kad stavis na pusku ipak je bolje. Moglo bi i sire, ali radi ok.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 03. 2018. 01:58:43
Ako ti jer malo vidno polje onda uzmi/ pogledaj Strike Fire or Spit fire modele. Meni je vidno polje ili njegova sirina dovoljna i u granicama normale za ovakve proizvode. Pozicija nisana u odnosu na tvoje oko je jako vazna da bi imao punu i brzu sliku. Moras probati sa oba oka otvorena i podesiti diopter da izostris sliku. Ako imas asigmatizam onda moras uzeti proizvoda koji ima prizmu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 29. 03. 2018. 06:23:37
Šta mislite o ovoj optici za lov stavio bi je na  3006
https://www.spy-shop.ro/luneta-de-arma-vortex-viper-pst-4-16x50-ebr-1-moa.html (https://www.spy-shop.ro/luneta-de-arma-vortex-viper-pst-4-16x50-ebr-1-moa.html)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 03. 2018. 08:00:17
stari proizvod. gledaj PST 3 do 15x44 ffp mrad. puno bolje.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 29. 03. 2018. 16:38:33
Hvala Gorane zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 29. 03. 2018. 17:42:07
Bitan podatak koji fali je za koju vrstu lova ti treba ta optika/sto mislis loviti s njom?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 29. 03. 2018. 21:06:39
Čekanjem DS, lisice
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 29. 03. 2018. 22:13:31
I do koje daljine mislis pucati?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 30. 03. 2018. 05:56:12
150m- 200m
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 30. 03. 2018. 06:10:52
Onda ti definitivno ne treba model do 16 povecanja, neki 3-12x50/56 ce ti biti uvrh glave.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: tomica - 05. 04. 2018. 18:11:00
Evo naručio vortex diamondback 3,5-10x50, v-plex...
Bit će montirana na CZ 550 lux 30-06..ima li netko
praktičnog iskustva s navedenom optikom?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2018. 23:15:52
https://www.youtube.com/watch?v=fGyLuMomqzA (https://www.youtube.com/watch?v=fGyLuMomqzA)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2018. 23:17:42
https://www.youtube.com/watch?v=3CuCQzY-EY0 (https://www.youtube.com/watch?v=3CuCQzY-EY0)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2018. 23:18:53
https://www.youtube.com/watch?v=HZsXGIY4RIY (https://www.youtube.com/watch?v=HZsXGIY4RIY)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: dulextx - 21. 06. 2018. 02:21:46
kupih vorteh razor hd 10x50 , na  njemu pise made in kina , sad  nek mi neko objasni sta  je  tu u pitanju , kad je  bila  rijec  da se  ti modeli samo proizvode  u japanu uf
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: moro - 21. 06. 2018. 11:42:58
A šta se tu ima objašnjavati, imaš proizvod Made in Kina ali upamti nije Kina što je nekad bila  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: dulextx - 22. 06. 2018. 02:46:57
sve  je to normalno, al me cudi sto isti model dvogleda  proizvode  i u kinu i u japan, pa mi je to malo cudno  rol
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Neno - 24. 06. 2018. 19:23:48
Zavisi na koje tržište ide.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 24. 06. 2018. 19:31:29
Zašto su povukli Sparc 2 iz prodaje gdje god ga je bilo???
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: dulextx - 28. 06. 2018. 04:37:47
Pa ja sam ovaj moj kupio u ameriku
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 06. 2018. 00:22:31
Nazalost Sparc 2 proizvodnja je stala i proizvod zamjenjen drugim koji je vise prikladan za AR a ne za nase puske i upotrebu. Po meni Sparc 2 je bio odlican i nije bilo razloga za prekid proizvodnje. Vidjecu sta se desava sa ovim Razor dvogledima i gdje se sad prave. Zadnji put kad sam ih gledao  svi su bili japanci.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 01. 07. 2018. 07:50:51
Baš je bio ok proizvod po dobroj cijeni. Smatram da je 4000 kn previše za tako jednostavnu stvar.Aimpoint je bez sumnje kvalitetan ali što je previše, previše je. Vortex mi je bio dobar zbog garancije, a sve drugo u tom cjenovnom rangu je ili lošije, ili garancija nikakva.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ralf - 04. 07. 2018. 15:19:47
Pozdrav,
kako i gdje se ostvaruje garancija na Vortex optike u ovom našem dijelu svijeta?
https://www.ebay.com/itm/323259340483 (https://www.ebay.com/itm/323259340483)
Jel ima gdje bolja cijena u EU?
Inače optika bi išla na Winchester 70 30-06.

Hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Hlatki - 04. 07. 2018. 16:24:00
Kolega ja inace sto se optike uzimam u optic tradeu, imaju dobre cijene usluzni su i stalno voljni pomoc.
https://www.optics-trade.eu/hr/vortex-crossfire-ii-3-9x50.html?___from_store=int (https://www.optics-trade.eu/hr/vortex-crossfire-ii-3-9x50.html?___from_store=int)
Mislim da je postarina oko 15/20 eu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ralf - 04. 07. 2018. 16:55:14
Ok, znam za njih, ova je nekih 35 eura jeftinija plus free shipping. Kod nas 2200, tako da mi se 500 kuna izgleda kao komplet nosaca
 Sad jos me zanima kako to kod njih hoda s garancijom na ovim prostorima
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 04. 07. 2018. 22:51:24
Na Ebay prodaje neko iz Estonije. Nije mi poznat dealer iz te zemlje pa mi se cini da je pametnije kupiti od Optics Trade jer je garancija onda 100 % sigurna iako malo vise kosta. Nekad se treba sjetiti da ako sve izgleda previse dobro nesto sigurno nije u redu.  OT je sigurno Vortex dealer i mora izvrsiti sve obaveze 100% garancije.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ralf - 05. 07. 2018. 08:28:10
Ok, jasno.
a garancija je 10 godina ili?
kako se u ovom našem kutu svemira riješava garancija, sve ide u Jameriku ili?
Slanje trgovcu u Slo, onda on dalje ili kako?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 07. 2018. 13:07:32
Kupis od OT ako je problem saljes njima i oni zamjene ili poprave i vrate tebi, garancija dozivotna.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: ralf - 05. 07. 2018. 13:28:28
ok, hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi2 - 05. 07. 2018. 13:48:46
Je li garancija vezana uz prvog kupca ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: danijel - 05. 07. 2018. 20:07:00
Ok, jasno.
a garancija je 10 godina ili?
kako se u ovom našem kutu svemira riješava garancija, sve ide u Jameriku ili?
Slanje trgovcu u Slo, onda on dalje ili kako?
Odvezes o svojem trosku trgovcu u slo. Onda ti on nakon dva tjedna javi da je optika ispravna (iako ne drzi grupu na novoj pusci s nijednim streljivom dostupnim u hr). Na tvoje inzistiranje da bi ipak drugu on ti velikodusno ponudi otkupit tvoju staru 3 mj za 60% cijene nove. Jer ,kaze nije vise nova, sad je rabljena...  rol
Ugl izuzetno neprofesionalno.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 07. 2018. 22:14:54
 To nije u redu i nije po pravilu.  Posalji mi poruku sa svim detaljima vezanim uz ovo pa cemo vidjeti sta dalje. Ja cu se potruditi da se ovo ispravi  i da se vise nikom ne desi. Mozes i sam poslati na engleskom direktno u Vortex customer service ili meni pa cemo vidjeti.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 18. 10. 2018. 18:38:14
 d4 d4 d4
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Milan98 - 01. 11. 2018. 16:06:18
(http://i67.tinypic.com/2s9skmx.jpg)
(http://i66.tinypic.com/5mbt54.jpg)
(http://i66.tinypic.com/33najh0.jpg)
Zastava M70 cal.8x57js , Vortex diamondback 3-9x40, montaza leupod STD,  municija PPU SoftPoint 12.7g,daljina 100m
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 13. 01. 2019. 22:50:15
Eto došlo vrijeme da i ja nešto pitam baš ovdje...Što bi ste od Wortexa na 7 rem.mag, da nije preskupo, drži dobro i pokriva većinu potreba prosječnog lovca?? Čak i širokokutna igra najviše, 1-4, 1.5-6x i sl. Osvijetljena točkica je poželjna, ali nije uvjet. Gledao po Optic trade, ima zanimljivih za razumne novce ali i jako skupih. Zanima me nešto normalne cijene, početno povećanje obavezno 1 ili 1.5x. Nije da nemam ideja, da ne znam ništa o tome i sl., ali me zanima vaše mišljenje i praktično iskustvo. Vortex ima super optika, više su im problem končanice. Čak serija Strike Eagle ima nešto najbliže mojim potrebama ali se bojim da je 7 rem ne podere.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 14. 01. 2019. 03:34:08
Grome,
Strike eagle 1-6 ili 1-8 bi ti radili a 7 mm nije toliki gad da zezne optiku. Probano na 7 mmRM Tikka T 3 ali i na 3006 i 270WSM bez problema. Kao neka standarna opcija za 7 mmRm bi bio 3-18x44 ali 1-6 takodje radi.
Osim toga skuplji PST 1-6 bi bio izvrstan sa malom tockicom u sredini.  svi su 30mm tubus i iluminirani.
trzaj nije problem ni za jednog.  Kod nas je sedmica za malo vise otvorene prostore pa je Viper PST 5-25x50 vise kod kuce na takvoj pusci.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 14. 01. 2019. 11:05:55
Grome ja ti imam Strike eagle 1-6x24 na 9,3x62,nisam baš previše pucao ali drži za sad.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gabro - 14. 01. 2019. 12:28:52
Ja imam Razor Gen II 1-6x24 koji koristim na Sako u 3006 po pogonima i moram reč da je extra. Doduše drugi razred od spomenutih i dosta skuplje ali mi je odličan stvarno. Čak mislim tu kombinaciju ostavit samo za pogone jer se ljube dosta a i to mi je izlika za kupit drugi karabin.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 14. 01. 2019. 18:46:54
Hvala svima, radi se o staroj Zastavi koja bi se koristila povremeno. Tako da nema smisla ici na nesto skuplje. 6x povecanje je vise nego dosta za moje potrebe. Gorane istina da sedmica ne dere kao sto ljudi ocekuju, ali je ipak magnum kalibar. Meni se najvise sviđa polozena putanja sa puno snage. Neki dan sam ga upucao i jucer nosio u lov. Rem. Core lokt 175 grs drzi da je to strasno, čak i stari Tasco 3-9x40 sa turetom radi odlično. Ali to nije optika za mene, tj. moze po danu i na dalje ali u sumrak je losa. Kalibar mi se jako svidio, imam osjecaj da mu je nebo granica. Jos da probam kako rusi i to je to. Divokoza, muflon, svinja... znaci nekakva optikica za to sve. 1.5-6x42 jos najpogodnija.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gogsa - 14. 01. 2019. 20:11:13
E sad grome sta je pametno,ako ti je za sumrak cisto sumnjam da ce jeftiniji Vortex da to zadovolji,Druga opcija ti je polovni Zeiss ili Swaro moze i S&B.Oni imaju te optike 1,5-6x42 i ako mozes da nadjes dobru polovni oni su negde oko 300 eura.Ovde znam jedan Zeiss za 250.Ipak ako je samo za sumrak sa ceke ja bi gledao fiksnu 8x56 isto polovnu od renomiranih firmi.Neki ce da kazu razlika je u 15 minuta duze sa skupjim optikama ali oni uvek izadju u tih zadnjih 15 minuta ;D ;).Ja sam imao prvo Vortex crosfire II i onda uzeo Swarovski 6x42 polovni ali u odlicnom stanju.
Ako si zainteresovan za Zeisa mogu da pitam.
Pozdrav Gogsa
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 15. 01. 2019. 22:56:56
Ma nije stvar u 100 eura. Wortex mi nekako ima najbolju podrsku, garanciju i sve. Ja karabin koristim rijetko i ne daju mi se novci za nesto sto ce ležati veći dio godine. Čisto da imam kompletić kad opadne lisce, neki dobar hitac na divokozu itd. Da je to glavni alat i za stalnu upotrebu, znam ja dobro sta bi i ne bih zalio novaca.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gogsa - 16. 01. 2019. 11:24:33
Onda ti je Vortex odlican,ja sam bio pozitivno iznenadjen kako je bio kristalno jasan peko danu ali u sumrak nije to to.
Probao sam I Hawke30 ali samo sto sam pogledao kroz njega odma ga ostavio.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 29. 01. 2019. 15:24:33
Gorane, zasto Wortex recimo kod Strike eagle 1-6X ne nudi i neku drugu končanicu? Predviđen je za 223 ili 308 po njima, a radio bi i na 8x57....nesto u tipu german 4 s tockicom bi pomelo konkurenciju samo tako. Cijena smijesna, optika puno nudi, istovremeno gubi s onom koncanicom. Kao da je rađeno za USA trziste samo i njihove fix ideje. Bas kod te optike fali klasicna lovacka jednostavna koncanica.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 01. 2019. 23:28:35
To je bitka koju vodim vec nekoliko godina. I bas prije neki dan sam opet probao na sajmu da ih uvjerim da se malo okrenu Evropi i pojednostave koncanice i ucine ih vise prihvatljivim. nazalost trenutnas koncanica je vise vojnog stila nego cisto lovackog pa sam i nasao neke izmedju soluciej i ponudio. Nadam se da ce me neko poslusati prije nego crknem. Koncanice koje sam ponudio vec postoje samo bi trebalo napraviti iluminaciju tocke u jednoj i kriza u drugoj soluciji. Obe su bolje ali ne i idealne za ovaj posao. Po meni obicna tocka koja moze biti iluminirana bi bila dovoljna bez ikakvih linija a moze i klasicni siroki No.4.  To bi otvorilo puno vrata ali oni su nazalost toliko zaposleni oko US i Kanade da i ne mogu brinuti za EU.  Trudim se i trubim isto vec godinama ali na gluhe usi nazalost.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 29. 01. 2019. 23:43:55
Da, ova prva bi mogla. Nesto po uzoru na Yukon bi bilo odlično. Wortex je sve češći izbor kod nas upravo zahvaljujući tebi, samo fali adekvatna končanica koja ne traži  kalkulaciju i gubljenje vremena. Sto jednostavnije i robusnije. 30 mm tubus i osvjetljenje uz to bi bili pun pogodak i velika muka za konkurenciju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 30. 01. 2019. 00:25:27
Hvala. Ja volim obicnu tocku ili krizic u centru kao u S&B modelima  i sto kazes jednostavnije to bolje. Uz postenu sirinu pogleda to je to a geometrije su intinuitivne  i lako se prati i precizno identificira meta.  G 4 je moja ideja inace- da se malo pohvalim.... nije smio biti klasicni No 4 ali ovo je blizu i prihvatljivo a dovoljno ostro i debelo za brzi prihvat mete na svim jesenjim, ljetnjim a pogotovo zimskim uvjetima ( u odnosu na boje i kontrast mete  i okolisa).  uz to ima i ( brze) mogucnosti kalkulacije ako je potrebna u drugom nacinu lova a ne samo pogonskom lovu.  Boricu se i dalje i necu odustati dok ne popuste i nadam se da ce prodaja pokazati koliko sam bio u pravu a mislim da je onda proizvod svima vise prihvatljiv i upotrebljiv an svim kontinentima.  To treba biti  cisti nisan za lov a ne za gradske borbe.   za AK 47/ 74 je odlican 1-6 kakav jeste.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 30. 01. 2019. 09:39:13
Za takticke puske i neke druge namjene da, ali fali bas lovacka klasika. I dan danas stare Zeiss Jene 4x rade po danu savrseno, moj Mauser 6x42 ima kristalnu sliku i super koncanicu, jednostavan i pouzdan. Ali mi fali taj 1 ili 1.5x pa dalje. Nikon Monarch 3 mi je dobar i nije skup, ali Wortex za iste novce nudi iluminaciju i bolju garanciju,ali Nikon ima dobru lovacku koncanicu. Ima i drugih rjesenja, Yukon je solidan i mozda prvi izbor jer ima sve sto mi treba. Ali bih volio to isto od Wortexa.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 02. 2019. 00:32:23
https://www.youtube.com/watch?v=cwaeHTq0fm0 (https://www.youtube.com/watch?v=cwaeHTq0fm0)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 02. 2019. 00:33:54
https://www.youtube.com/watch?v=dVu0bol6UHY (https://www.youtube.com/watch?v=dVu0bol6UHY)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 02. 2019. 00:38:44
https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc (https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc)


Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 02. 2019. 01:19:32
https://www.youtube.com/watch?v=p971iJgN8BQ (https://www.youtube.com/watch?v=p971iJgN8BQ)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markan85 - 05. 02. 2019. 12:31:32
https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc (https://www.youtube.com/watch?v=VkqSxcTGSqc)
Ima li neko iskustva sa ovim red dotom?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Sarajevowinter - 10. 02. 2019. 10:59:59
Zamolio bi kolege koje posjeduju vortrx diamondback da podjele iskustva u vezi sa eye relief. Da li je zaista tako kratak, i problematican?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Sarajevowinter - 10. 02. 2019. 11:26:48
Zamolio bi kolege koje posjeduju vortrx diamondback da podjele iskustva u vezi sa eye relief. Da li je zaista tako kratak, i problematican?
Omisljam se izmedju redfield revolution i diamondback. Sudeci po stranici http://opticsthoughts.com/?page_id=77 (http://opticsthoughts.com/?page_id=77) vortex je ispred svih u to cjenovnom rangu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 10. 02. 2019. 12:33:03
S ni jednim neces pogrijesiti. Redfield dokazano dobar, Vortex isto. Stvar je samo koji ce ti vise odgovarati.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 10. 02. 2019. 12:39:12
Eye relief je obično cca od 7 do 11cm.  Kratko?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Sarajevowinter - 10. 02. 2019. 13:12:25
Eye relief je obično cca od 7 do 11cm.  Kratko?
Tacno od 8.3 do 8.9cm, da je do 11 bilo bi dobro.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 10. 02. 2019. 13:28:12
Ima diamondback optike i sa 10,6cm eye relief.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Sarajevowinter - 10. 02. 2019. 13:55:05
Ima diamondback optike i sa 10,6cm eye relief.
Vjerujem da ima, ali kod nas u ponidi trenutno je samo diamondback 3-9x40
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 10. 02. 2019. 21:23:29
Kupite onaj koji zelite ili koji vam pase a ne koji imaju. neka nabave pa kupite.  dosad nikad nisam primjetio da mi je i jedan eye releif bio kratak na 308 i 3006.  normalno na najmaljem povecanju on je najduzi.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markan85 - 12. 02. 2019. 14:55:07
Pozdrav. Ima li neko od kolega praktičnog iskustva iskustva sa Vortex Crossfire crvenom tačkom iz razloga što istu namjeravam kupiti. Montirao bi ju na rusku kombinaciju 30-06/1276. Hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: 357 - 07. 04. 2019. 23:53:51
Ima li neko da koristi optiku vortex eagle strike 1-6x24 i kakva su iskustva? Planiram da je kupim i montiram na karabin. Nekako mi izgleda univerzalna. Sa uvećanem 1x dođe kao red dot dok sa 6x može i malo dalje da se gađa.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markan85 - 08. 04. 2019. 13:52:12
Prije oko mjesec dana sam montirao i upucavao kolegi Eagle strike 1-8x24 kupljen u Optics Trade-u. Meni je jedino zasmetao vrlo mali eye relief na uvećanju 1x. Inače optika djeluje izuzetno kvalitetno, klikovi rade savršeno. Upucana na 100 metara sa uvećanjem 8x (za srndaća). Crvena tačka se izuzetno se dobro vidi kada je osvjetljena. Uz nju je dosla baterija i ispod jednog od tureta još jedna razervna. To su moja iskustva sa ovim modelom koji je malo noviji od ovog za koji se Vi raspitujete, ali mislim da je i to odlicna optika, male su razlike u izgledu končanice. Na žalost nisam slikao kako izgleda ali ako kolega bude imao slike, poslaću.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leon - 08. 04. 2019. 17:36:40
Zar ne gledaš sa oba oka na 1x ? Kako mali relief ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 08. 04. 2019. 17:57:57
Ja imam 1-6x24 i nisam baš primjetio da je mali eye relief mada oko  uvijek držim malo dalje,inače optika je na 9,3x62 a vrag nikad ne spava teaa
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 08. 04. 2019. 20:27:44
Dražene drži 9.3?? Već me dugo kopka, mislim se između te optike i Nikona bez osvjetljenja. Vortex nudi puno više za iste novce samo me strah da ne rikne jer ima i takvih videa po yt. Inače su komentari dobri i pozitivni, pogotovo za čistoću slike i rad tureta. Stavio bih na 8x57 za sve moguće situacije po danu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 09. 04. 2019. 09:31:41
Drži nadam se da će tako i ostat,Grome ako si mislio na Nikon monarch3 1-4x20 imam i njega,Vortex ima veće vidno polje  osvijetljenu končanicu itd. uglavnom bolje od Nikona a za kvalitetu će vrijeme pokazat zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markan85 - 09. 04. 2019. 09:49:47
Ja imam 1-6x24 i nisam baš primjetio da je mali eye relief mada oko  uvijek držim malo dalje,inače optika je na 9,3x62 a vrag nikad ne spava teaa
Meni tako izgleda, u odnosu na Leupold VX3 i Vortex crossfire koje koristim,  djeluje vrlo mali na 1x. Opet kažem, subjektivni osjećaj. Ali optika kao optika meni djeluje odlična. Govorim za ovaj 1-8x
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: 357 - 09. 04. 2019. 13:07:32
Hvala na odgovorima. Bitno mi je da izdrzava na jacim kalibrima. Ja bi je stavio na 30-06. Razmisljao sa i o modelu 1-8 ali sam primjetio da na uvećanju 7 i 8x fali svijetla (k'o da se smracilo). Ostalo sve isto. Zato sam za ovaj 1-6.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: drazenx - 09. 04. 2019. 14:45:20
Evo jedan strani text,piše da se bez problema može koristit na 45-70,375hh ili 458 Socom.

The Strike Eagle is built with O-rings at key mating points to prevent moisture, dust or debris from entering into the scopes vital components. In addition, the Strike Eagle tube has been nitrogen gas purged to prevent fogging in a wide range of temperatures. Finally, the overall construction materials and design protect the internal components from rifle recoil, bumping into objects, and falls from short distances. In fact, the Vortex reps had no problems recommending the Strike Eagle for use on a .45-70, .375 H&H, or with .458 SOCOM.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 09. 04. 2019. 20:54:00
Po svemu mora biti best buy, samo Optic trade daje 10 godina garanciju, što nije u skladu s politikom firme i ne znam smije li to uopće. Dok je Gorana ja se ne bojim za garanciju, živio ti nama bar još 100 godina.!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 09. 04. 2019. 22:52:59
Hvala Grome! Bilo ko i bilo koji proizvod ako bude problem slobodno se javite. Optics Trade mora prihvatiti svaki proizvod cija je garancija dozivotna i to nije upitno.
Markane - nema nista subjektivno kod  odredjivanja eye releif- postavis na povecanje, prestanes se micati kad dobijes perfektni krug slike i izmjeris odstojanje ili distancu izmedju oka i prvog stakla optike. Sto je povecanje vece to je ova distanca manja ali na 1 x je vise nego dovoljno velika za bilo koji kalibar ukljucjujuci i africke.  meni i mom oku bolje lezi 1-6 nego 1-8 ali to je od covjeka do covjeka. Najvise sam ga koristio na AR 15 u NZ ali to je bio 223R dok se moglo. ja na svom 3006 povremeno koristim PST 1-6 koji je puno bolji a iluminacija je samo jedna tocka a ne citava koncanica sto je meni lakse i bolje. Staklo i kvalitet je puno bolji ali je i trosak veci.  Strike Eagle modele 1-6 i 1-8 prodamo oko 120 tjedno i ne vidim ih puno nazad. NZ je do nedavno bio jako dobro trziste ali zabranom AK i AR kolicina ce se smanjiti jer su upravo ove optike bile broj1 po izboru korisnika.  3 gun competitons je najvise zastupljen i najcesce izabran model a konkurencija je izuzetno jaka.
Moj dobar prijatelj koristi 338WM za sambara i ima 1-6 i nema nikakvih problema cak sta vise hvali eye releif  kao puno bolji nego neka puno poznatija imena. Ne zaboravite korisiti diopter prsten ( svi smo polako u godinama) najblizi vasem oku da izostrite koncanicu za vase oko i onda pogledajte. Mala povecanja se mogu ugodno pucati sa oba otvorena oka ali to treba malo vjezbati da se izbalansira a lijepa ruka ( ona koja drzi pusku) je kljuc pravilnog pomaka i pracenja mete. Valja to istrenirati prije nego sto pocnu pogonski.....Ako izvlacite diopter daleko da bi pogoditi idealnu poziciju za vase oko nije lose oznaciti to mjesto bijelim/ fluro flomasterom i kad se osusi uvijek ostane  na mjestu a diopter se zavrne nazad kad se puska vozi kuci da se ne osteti pri transportu. Lako se vidi i po noci i uvijek je precizno. Sve optike koje imate valja dobro upoznati kao i puske da bi se iz njih izvuklo najbolje moguce.  Najvise svetla bi se trebalo izvuci na povecanju 3.4- 3.7x ali i to zavisi od vaseg oka pa prodjiet oko ovog povecanja malo okolo dok ne nadjete najsvjetliju sliku. Ako nosite naocale onda ce se polozaj dioptera vjerovatno poklopiti sa vasom dioprijom naocala.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 04. 2019. 02:40:15
Novi mjerac daljine velikog dometa.  HD staklo 7x povecanje mjeri u metrima, yardima, skenira i ima standardni i LR operativni range kao i kompenzaciju kuta/ ugla. LRF4000
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 16. 04. 2019. 02:46:43
Novi LRF dvogled Fury  10x42 HD 5000
Neki dan izmjerio jelena na 1540 m. reflektivne mete i preko 2.5 km.  Dobro staklo i jako brz i efikasan proizvod dobre kvalitete. Pola cijene od famoznih a dozivotna garancija.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 16. 04. 2019. 04:58:45
LRF dvogled Fury 10x42 HD 5000:

Kolika ce mu biti maloprodajna cijena?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 17. 04. 2019. 05:25:37
Kod nas u Australiji AUD $2495.00 ali se moze naci i bolje recimo 2200 ulicna/ prosjecna cijena.  Pogledaj mozda kod Optics Trade mozda oni imaju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: peca - 30. 04. 2019. 14:42:20
Zna li netko, koja je razlika izmedju serije Crosfirre II i Diamondback, i dali ove optike mogu podnijeti trzaj kalibra 8x57JS.Znam da bi serija diamondback trebala biti kvalitetnija, jer je skuplja ali zanima me kolika je razlika izmedju ove dvije serije optika.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 30. 04. 2019. 22:48:16
Diamondback serija je kvalitetnije radjena a i sve glavne komponente su bolje pa je i cijena veca. Model 3.5-10x50 bi preporucio ali i Diamondback 4-16x44 FFP MOA. Takodje ako mozete naci  HP 3-12x42 ili 4-16x42 sa tubusom od 1 inca sa paralaxom to nije los izbor. I Crossfire i Diamondback ce drzati trzaj od tog i jacih kalibara bez problema.
Skuplje opcije su Strike Eagle 3-18x44 ili 4-24x50 koje su SFP i 30 mm ali su dobre za vase nacine lova i potrebe.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 04. 05. 2019. 20:19:55
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: fox - 04. 05. 2019. 22:09:34
Placa se PDV i carina iznad 150 eura a i ameri dosta optickih ciljnika vise nece slat preko bare. z10
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 14. 05. 2019. 22:19:36
Zapeo ja za vortex strike eagle samo ne znam bi li uzeo 1-6 iki 1-8? Imam benelli argo poluautomat 30-06... moze savjet Gorane? Malo me odbija sto na optics trade pise made in China... ije li netko narucivao u BiH sa optics.trade.eu?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2019. 01:37:02
Obe optiek su kvalitetno napravljene i imaju svoju unikatnu garanciju a Optics Trade je  prizant dealer tako da moze i mora garantiratu garanciju. Meni bolje lezi 1 -6 nego 1- 8 ali to je privatni izbor.  neki bi zamjerili da je citava koncanica osvjetljena ali se nivo osvjetljenja moze lijepo regulirati. Uglavnom se ove optiek koriste na AR 15  u 223 i SCAR ili AR10 na 308W . Mogu se vidjeti na granicnoj liniji izmedju Mexico i USA jer je Vortex dobio taj ugovor.  Mi ih prodamo jako puno  u oba modela a vise se prodaje 1-8 jer je i noviji a broj vracenih sa problemom je 2.7% za ovu godinu. js sam korisito nan 3006 mozda stotinjak metaka i onda zamjenio za nesto drugo . Moje iskustvo je bilo pozitivno a puno puta sam pucao ove optike u NZ na AR 15. Jako popularna opcija za 3 gun comps. Brzo kljucanje mete i dobar pogled sa solidnim staklom i to je to. 30 mm tubus se lako postavi i pase svemu. Za pogon i lov sa ceke dovoljno dobro a kalibar ili trzaj drzi bez problema pa cak i 12 gauge shotgun.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2019. 03:09:11
https://www.youtube.com/watch?v=DSvyOJVlYA4 (https://www.youtube.com/watch?v=DSvyOJVlYA4)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 05. 2019. 03:10:49
https://www.youtube.com/watch?v=Lj98pMvS-tY (https://www.youtube.com/watch?v=Lj98pMvS-tY)

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: lucky - 15. 05. 2019. 08:42:10
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?

Ja sam kupio Leupolda u USA, čovjek mi kupio i poslao, obračunali mi i naplatili sve do zadnje lipe, nije bilo ni računa unutra, nego su lijepo pronašli stranicu Cabelas, gdje je kupljena optika i odradili "sve po zakonu".

Prije par godina sam narucio dvije UKV stanice vrijednosti zajedno niti 100 $, naplatili mi porez.

Prije mjesec dana sam naručio kameru od 93 $, iz Kine i tražili mi iz ZG-a dokaz o cijeni, isprintao im onaj račun - narudžbenicu ili što je već, i odrežu mi porez na tih 93 $.

Znači naši to uredno naplate, nije ni do amerikanaca ni kineza, ovisi kakve su volje naši u pošti carinjenja, mene izgleda nevole.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Nikola - 15. 05. 2019. 09:14:10
Jel neko narucivao optiku za HR preko ebay iz Amerike? Da li se placaju neke dadzbine sem postarine?

Ja sam kupio Leupolda u USA, čovjek mi kupio i poslao, obračunali mi i naplatili sve do zadnje lipe, nije bilo ni računa unutra, nego su lijepo pronašli stranicu Cabelas, gdje je kupljena optika i odradili "sve po zakonu".

Prije par godina sam narucio dvije UKV stanice vrijednosti zajedno niti 100 $, naplatili mi porez.

Prije mjesec dana sam naručio kameru od 93 $, iz Kine i tražili mi iz ZG-a dokaz o cijeni, isprintao im onaj račun - narudžbenicu ili što je već, i odrežu mi porez na tih 93 $.

Znači naši to uredno naplate, nije ni do amerikanaca ni kineza, ovisi kakve su volje naši u pošti carinjenja, mene izgleda nevole.
I meni u zadnje vrijeme carine sve, čak i neku trail kameru od 24 USD, sva roba preko 22 EUR u poštanskom prometu  van EU ide na carinjenje, na elektroniku nema carine ali ima PDV-a, a onda tu jos i nasa bajna posta uzme svoj dio  60-100 kn po paketu , navodno usluga carinjenja i dostave, a dostava vec plaćena ...
 
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 16. 05. 2019. 23:35:25
U BiH to rade “odokativno”... ako je velik paket zaustave na carini i traze dokaz o placanju. Ako je veci od 300 € ide carinjenje. Ako je manji paket dodje na kucnu adresu a unutra mogu biti dijamanti  ;D
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 19. 05. 2019. 15:01:02
Kod modela viper HS 4-16x50 da li mogu naknadno da se stave tureti za LR?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 19. 05. 2019. 22:50:14
Mogu.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sasa - 20. 05. 2019. 12:39:48
Hvala Gorane
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 23. 05. 2019. 16:42:36
Gorane jesi ti zavrsio medicinu? Da malo o bolešćurinama ja i ti?? Salim se. Znaci ako kupim Strike eagle 1-8 necu se pokajati?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Huntercro - 23. 05. 2019. 17:04:25
22 eu je granica preko koje se treba platiti davanja, rijetko ko se uokviri u to, i ima  milion narudzbi i jeidni način da s eto smanji je naplaćivaje davanja na sve osim onih ispod   
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: shandi - 23. 05. 2019. 18:55:39
Uzeo sam Vortex Strike Eagle 4-24×50 preko Optic trade. Poštarinu sam platio 60-ak kuna, i optika je za 3 dana bila kod mene. Optika izgleda sasvim solidno, klikovi rade besprijekorno, 11 stupnjeva osvjetljenja, otvoreni tureti, i podešavanje paralakse. Jedina mana je možda težina od 750 g, tako da je komplet puška teška 4.5 kg, sa bipodom 4.75 kg. Ali kao mi sin od 12 g. puca sa puškom od cca 4.5 kg, ne smijem se ni ja žaliti na težinu  ;D
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 23. 05. 2019. 22:45:16
Taj model se kod nas prodaje ko lud. Meni vode pase 3 do 18x44 za lov.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: shandi - 24. 05. 2019. 17:03:36
Taj model se kod nas prodaje ko lud. Meni vode pase 3 do 18x44 za lov.
Nisam je puno koristio. Upucao i ispucao 2 kutije metaka u metu. Za sad vrlo zadovoljan. Gorane, kakvi su Vortexovi poklopci za optiku, što se tiče kvalitete?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 25. 05. 2019. 00:29:18
Odlicni. Treba ti E10 pozadi I defender 50 naprijed.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: shandi - 25. 05. 2019. 06:33:09
Gorane, hvala ti. Narucit cu, i bas mi je trebao taj podatak
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 26. 05. 2019. 23:50:39
Mozda glupo pitanje ali eto postavit cu ga. Ima li na trzistu laznih/kineskih vortexovih optika? Recimo u Banja Luci Crosfire 1-4 v-brite kosta 459 KM
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: .44 ML - 27. 05. 2019. 09:52:08
Jeftiniji modeli se rade u kini a bolji na filipinima, tako da to ne znači da je kopija, pogotovo ako je polovna
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 27. 05. 2019. 15:48:15
Nije polovna... nova je. Zato me i zanima
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: .44 ML - 27. 05. 2019. 22:22:30
Odi na stranice optics trade i otvori bilo koji model vidjeti ćeš na dnu gdje se proizvodi, uglavnom made in china
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 28. 05. 2019. 05:02:01
Prije nekoliko godina bilo je nesto kineskih kopija Vortex i Leopold brand gdje su samo kutije bile kopirane  a proizvodi unutra su bili kineske kopije ili nesto sasvim drugo. To je legalnim putem spreceno ali u Kini se nikad ne zna.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: shandi - 28. 05. 2019. 17:37:21
Odi na stranice optics trade i otvori bilo koji model vidjeti ćeš na dnu gdje se proizvodi, uglavnom made in china
I Iphone se radi u Kini, pa nikom ne smeta. Na kraju ako se okrenemo oko sebe više ćemo naći kineskih proizvoda nego europskih ili američkih. Ono čega se treba bojati su kineski nebrendirani proizvodi. Ali zapadne tvrtke koje imaju svoje standarde i zahtjeve u kvaliteti, a proizvodnja im je u Kini, mislim da ne bi trebale biti problem
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: crosfirebalkan - 29. 05. 2019. 12:14:28
Što bi preporučili za CZ M70, kalibar 30-06, uglavnom za lova sa čeke, sumrak itd...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Drmed - 29. 05. 2019. 19:16:08
Goran je razumio moje pitanje... upravo sam na to mislio. Nemam ja problema sto se radi u Kini samo pitam posto narucujem na nevidjeno da ne bi dobio neku kopiju bezveze. Firma se zove ABC sporting iz BL, neda mi se peglat sa opticstrade, carinama za BiH....
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 05. 2019. 23:33:12
Razumio u potpunosti i to ce se pogledati i vidjeti odakle dolazi takva roba ako zapravo dolazi. U HK si mogao kupit Leopold koji Leopold nikad nije ni radio. Cudni modeli uzasne kvalitete koji su se prodavali po sumljivim buvljacima. Indonezija takodje.  LED Lenser lampe takodje- kineski prljavi poslovi na djelu. Mnoge svjetski poznate firme su dosta toga propatile i izgubile sa prodajom laznjaka recimo Fender i Gibson firme koje prave  najbolje svjetske gitare su skoro propale zbog toga. Nije cudo i postoje razlozi zasto ih Trump stisce. Kinezi mrze japance ali vole njihove proizvode.... Mrze i Amere ali vole tamo zivjeti puno vise nego u Kini.  Neki probaju osvojiti oruzjem i popuse  i izgube generacije mladih ljudi a Kinezi se samo razmonozavaju i tiho obavljaju stvari.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 29. 05. 2019. 23:51:49
Sto se tice lova s ceke sve zavisi od  kondicija i preference. Ima puno modela koji mogu pasati od Crossfire 4-12x50AO, 4-16x50 pa Diamondback 3.5-10x50, 4-16x44, Viper HS 4-16x50, HST 4-16x44, PST 3-15x44, PST 1-6, Strike Eagle 3-18x44 ili 4-24x50, Viper 6.5-20x50 BDC, PST 5-25x50, Razor LH 2-10x42 ili 3-15x42 ili Razor HD 3-18x50.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: crosfirebalkan - 30. 05. 2019. 10:45:38
Vidim da većina nemaju "iluminated center dot",   koliko je to bitno? jedino od serije crosfire ima ovaj- Vortex Crossfire II 3-12x56 AO Hog Hunter?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 30. 05. 2019. 11:05:00
I on je dobar. Bas evropska klasika. Ja se sjetim onih sto I ja vise volim.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: crosfirebalkan - 30. 05. 2019. 19:41:08
A ovaj bi bio san snova, koliko vidim ima dosta dobre recenzije po testiranjima, Vortex Strike Eagle 4-24x50. Gledam na Optics trade 4.350 kuna....
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 05. 08. 2019. 10:32:02
Evo da podjelim svoje iskustvo s vortexom. Imam problem s novim optičkim ciljnikom vortex viper hs 2,5-10x44 bdc, kupljen preko optics tradea. Problem je što se slika ne može fokusirati. Prsten za fokusiranje radi no kad se fokusira končanica, kako je navedeno u uputstvima, onda je slika skroz mutna na bilo kojoj udaljenosti. U drugom slučaju, ako fokusiram objekt, končanica je toliko mutna da je neupotrebljiva i oko se previše napreže.  Također na najvećem povećanju ne mogu fokusirati objekte udaljenije od 50 metara. Ovaj model nema sa strane prsten za korekciju paralaxe. Ne mogu vjerovati da je to normalno jer takav problem nemaju ni najjeftinije optike s placa. Kako je to kod vas ostalih koji imate vortex optike? Ima li netko kakav savjet? Trazit povrat novaca ili zamjenu?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 05. 08. 2019. 12:00:34
Ako je paralaksa fiksna onda je naštimana na 100y.
Na oko se štela tako da najbolje (najbistrije) vidiš končanicu a ne objekt koji gledaš.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 05. 08. 2019. 12:33:42
 To je jasno, samo što na ovoj ako fokusiram končanicu, onda je na povećanju preko cca 6-7 toliko mutno da bi mi npr. lisica na bilo kojoj udaljenosti bila neprepoznatljiva mrlja.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 05. 08. 2019. 12:43:04
Sve optike sa fiksnom paralaksom daju malo mutnu sliku osim ako gledaš daljinu na kojoj je naštimana. Ali nebi trebalo baš toliko mutno biti. Eye relief si dobro namjestio na cca 10cm udaljenost? Sve dobro pregledaj i naštelaj fokus da vidiš bistru končanicu. Ako još uvijek je tako mutno kontaktiraj optics trade i reklamiraj.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=kzwSL4Q209Y (https://www.youtube.com/watch?time_continue=11&v=kzwSL4Q209Y)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 05. 08. 2019. 13:46:08
Slikovito ću ovako objasnit. Da mi je tu metu srnjaka s videa staviti na 100m, s fokusiranom končanicom i na povećanju od 10x, ne bi znao jel tamo  z30  m1 ili  :smil4226ce1d491b5: Ako na tu udaljenost hoću fokusirat sliku, vrtim prsten do kraja i još je toliko mutno da ne bi mogao reći ima li rogove. Uglavnom, tek je na povećanju od oko 4-5 normalna i donekle oštra slika. Već sam poslao mail za reklamaciju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 05. 08. 2019. 15:00:02
Ok. Nadam se da ćeš brzo rješit svoj problem.
Evo pogled kroz Razor HD. Nisam mjerio ali tu je barem 300-400m daljine. Povećanje je bilo na min. 5x.

Pozz
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 05. 08. 2019. 19:25:23
Jbg dogodi se to, bae s Vortexom ne bi trebalo biti problema oko garancije. Kod nas su veći krivac trgovci koji to razvlače mjesecima, umjesto da daju novu i od uvoznika traže sebi nadoknadu uz povrat optike koja je u kvaru.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mladjo - 06. 08. 2019. 07:13:21
Evo da podjelim svoje iskustvo s vortexom. Imam problem s novim optičkim ciljnikom vortex viper hs 2,5-10x44 bdc, kupljen preko optics tradea. Problem je što se slika ne može fokusirati. Prsten za fokusiranje radi no kad se fokusira končanica, kako je navedeno u uputstvima, onda je slika skroz mutna na bilo kojoj udaljenosti. U drugom slučaju, ako fokusiram objekt, končanica je toliko mutna da je neupotrebljiva i oko se previše napreže.  Također na najvećem povećanju ne mogu fokusirati objekte udaljenije od 50 metara. Ovaj model nema sa strane prsten za korekciju paralaxe. Ne mogu vjerovati da je to normalno jer takav problem nemaju ni najjeftinije optike s placa. Kako je to kod vas ostalih koji imate vortex optike? Ima li netko kakav savjet? Trazit povrat novaca ili zamjenu?
Kolika vam je dioptrija na oku kojim gledate kroz optiku? I kakvo je polje za reguliranje dioptrije na optiki, +- koliko?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 06. 08. 2019. 08:27:49
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mladjo - 06. 08. 2019. 21:10:28
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.
Onda je vrlo vjerojatno tvornička greška pa nemožeš nariktati dioptriju... ja bih to reklamirao...  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mladjo - 06. 08. 2019. 21:11:54
E sad ne znam kolika mi je dioptrija, ali samo mogu reći da na pregledima imam savršen vid i da na meopti art 1,5-6 nemam tih problema. S razlikom sto je na njoj končanica u 1. planu. Kod nje pomaknem prsten nekih 1cm u + i to je to.
Onda je vrlo vjerojatno tvornička greška pa nemožeš nariktati dioptriju... ja bih to reklamirao...  zagi  upucavao sam nekoliko vortexa i svi su imali kristalno čistu sliku...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 09. 08. 2019. 14:05:32
Poslano nazad. Evo i dvije slike kako to izgleda pri povećanju 10x. Krošnja stabla na 100m s fokusiranom končanicom i s pokušajem fokusa na krošnji. Također sam skužio i da pri pomicanju glave, končanica na toj udaljenosti šeta po meti 10-15cm.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: .44 ML - 09. 08. 2019. 15:42:42
To što končanica šeta, znači da parallax nije naštiman
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 08. 2019. 23:06:39
S lijeve strane optika ima podesavanje paralaxa ako odaberes neku metu na distanci lagano pomici ovaj valjak i naci ces perfektnu sliku.
Goran
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 19. 08. 2019. 15:14:39
Ovaj model nema mogućnost podešavanja. Na nekim int stranicama se može naći netočan podatak da ima mogućnost korekcije
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 19. 08. 2019. 23:04:20
parallax je namjesten na 100 yardi ili 91 m i ako ti to smeta ja bi opredlozio da vratis moddel nazad i uzmes i doplatis za 4-16x44 ili 50 koji sigurno ima podesavanje i problem je rijesen. u danasnje vrijeme je puno pametnije izabrati model koji ima podesive stvari radjen nego fixne jer to bi trebalo raditi precizno i dobro do 150 m ali dalje moze biti problem pa je podesavanje potrebno. namjesti i pregledaj na 100 m daljien i ako nisi zadovoljan onda kontaktiraj Optics Trade da se to rijesi i popravi.  To nije problem.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Buhag - 19. 08. 2019. 23:32:47
 Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)... Ovog proizvodjača je uzdigao gotovo savršen korisnički servis i NO QUESTIONS ASKED LIFETIME WARRANTY   a ne njegovi jeftini modeli... Lična preporuka, vratiti navedenu optiku i zameniti u sličnoj kategoriji cene za neku proizvedenu IN THE HOUSE a ne u  azijskim zemljama jeftine radne snage.
 Preporuka: Leupold, Yukon Jaeger... Ili neki jeftiniji model globalnih brendova proizveden u Japanu ili USA.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 20. 08. 2019. 06:28:16
Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)...

Kakve mane si nasao kod vortexa Buhag?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: tomo6 - 20. 08. 2019. 08:32:59
Najveca mana vortexa je kad pogodis svinju od 100 kg a udaljen si od auta 2 km  i onda moras to vući ( a ja 75 kg) pa neznas ko koga vuce, pa pazi na pusku da gdje ne lupis pa vadi drob kao bit ce svinja malo laksa pa opet nikako, napravi taj vorteks dosta problema koji put  rol z10
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: tomo6 - 20. 08. 2019. 08:38:43
Malo šale ne škodi, znam da covjeku nije ugodno kad nesto plati i onda to ne radi kako si ocekivao, evo ja sam po savjetu Gorana i svojim potrebama kupio vortex  i ostao sam ugodno iznenadzen i zadovoljan , nadam se da ce problem biti rijesen zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Buhag - 20. 08. 2019. 16:07:29
Nisam oduševljen ni jednim modelom Votrex-a proizvedenim van Japana, pa koliko god ih pojedini dižu u nebo... Svakom sam našao pregršt mana ( ne fabričkih grešaka)...

Kakve mane si nasao kod vortexa Buhag?
Govorim o serijama od Viper pa naniže... Proizvedenim u Filipinima i Kini.. Končanice previše tanke, klikovi tureta suviše meki, distorzija slike po obodu, slaba stakla za sumračne uslove, kod modela sa osvetljenjem končanice slaba ekektronika za dnevne uslove... Uglavnom rasponom varijabile i končanicama slabo prilagodjene evropskom načinu lova...
Serije Golden Eagle i Razor su već odličnog kvaliteta ali su i one uglavnom taktičke i Long Range optike koje već spadaju u cenovnu kategorijuu kojoj ima znatno boljih optika...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 20. 08. 2019. 20:57:25
Gorane kod ove je očito tvornička greška jer paralaxa nije na 100 yardi. Uglavnom čekam novu. Valjda će opravdat očekivanja iako mi slučaj s ovom ne ulijeva povjerenje. Bojim se da ako im ovakva katastrofa od gotovog proizvoda može izaći iz tvornice, da će se i na novoj nešto potkrasti što ću primjetit kasno za povrat.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 21. 08. 2019. 00:58:29
Ne brini previse i trazi da oni provjere sve prije slanja ako ti to smanji nervozu cekanja. Predlozio bi ti 4-16x50 koji ima paralax sa strane. Mi ih prodamo preko 1500 na godinu i rijetko imamo problem. Proizvod je napravljen u Filipionima sa japanskim staklom u japanskoj tvornici s kojim Vortex radi godinama a tamo se prave i Leopold, Burris, Steiner i neki drugi bez obzira sta neki pricaju ja vjerujem samo svojim ocima. Ako ti treba pomoc ja sam tu. Ako treba dobices proizvod direktno iz USA i bices zadovoljan kvalitetom i radom optike. Teodor ce napraviti sve sto je potrebno da dobijes ono sto si zelio. Steta vremena jedino i nepotrebne nervoze.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leechan - 21. 08. 2019. 11:21:53
Gorane, hvala na ponuđenoj pomoći! Nadam se da neće trebati. Razmišljao sam o 4-16, ali je presudilo veće vidno polje pošto dosta idem na šuljanje pa mi je važno lakše i brže pronaći divljač u optici.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Buhag - 21. 08. 2019. 12:07:55
Steiner se proizvodi u Japanu, Burris samo skuplji modeli ostali u Filipinima. Leupold koristi Japanska stakla samo za jeftinije modele a sve ostalo se proizvodi i sklapa u USA.
Kada govorimo o optikama proizvedenim "In the house" to podrazumeva da su dizajnirane, sklopljene i da je većina delova proizvedena u sopstvenim pogonima.
Takve modele optike u USA proizvode Leupold, Trijikon, U.S. Optics i Nightforce.
U Evropi Swarovski, Zeiss, Kahles, S&B, IOR, Meopta , Yukon, Docter i Kaps
Sve ostalo su globalne korporacije koje nemaju svoje pogone za koje po ugovorima  fabrike u Azijskim zemljana proizvode većinu delova i sklapaju a samo manji broj delova se proizvede u Japanu... Čak i kod onih proizvedenih u Japanu većina delova je proizvedena u susednim zemljama jeftine radne snage ali se u Japanu sklapaju vrši završna kontrola i koristi se rupa u propisima na taj način što cenu gotovog proizvoda zbog skuplje radne snage više od polovine čini ono što je odradjeno u Japanu pa time stiču pravo oznake Made in Japan.
U suštini ukoliko je proizvod kvalitetan i kupac zadovoljan nije bitno gde je proizveden.
Jedina razlika je što je broj reklamacija na optike proizvedene "In the house" procentualno znatno manji od ovih drugih odnosno imaju znatno bolju završnu kontrolu, dok sa sa druge strane baš zbog večeg broja reklamacija ostali imaju jače i bolje korisničke servise... Pa ko šta voli i šta mu više odgovara.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 21. 08. 2019. 13:55:03
Galantan komentar koji daje impresiju da opticku industriju imate u malom prstu. Neki dijelovi komentara stoje a vecina jednostavno nije istina. Bolje da provjerite brand po brand sta ko radi I gdje  kao I s kim
Navodi jednostavno nisu tacni I predlazem da ih sami provjerite bicete iznenadjeni.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Buhag - 21. 08. 2019. 20:53:36
Komentar je napisan u Globalu, ne zalazi u sitne detalje niti u pojedinačne modele...
Na primer Zeiss ima modele koji su većinski proizvedeni u sopstvenom pogonu kao i one koji nisu.
Brend kao Vortex nema ni jedan jer i ne poseduje sopstvene proizvodne pogone.
Optičku industriju nemam u malom prstu, podaci se mogu naći, dovoljno je da se bilo ko zainteresuje i prekopa malo.
Šta nije tačno u mom komentaru slobodno ispravite, rado bih da vidim gde greši i saznam nešto novo, pogotovo što se situacija u ovoj industriji što se tiče dobavljači delova i pogona koji vrše sklapanje konstantno menja.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 22. 08. 2019. 04:44:39
Vortex optics je privatna firma ciji su vlasnici par roditelja sa svojom djecom a adresa tvornice je ovde: 1 Vortex Drive, Barneveld, WI 53507, USA. Pogledajte Google maps. Ti su ljudi uvijek tesko radili da postignu ono sto imaju i ja ih osobno poznajem desetak godina pa imam pravo to reci. Tu su skladista i proizvodnja mada proizvodnih pogona i kontraktora ima i na drugim lokacijama- lokalno i internacionalno. Ispod zemlje su streljane i mjesta za testiranje opreme.  Tvrdnja da Vortex nista ne proizvodi sam nije istina i pravite komentare bez poznavanja cinjenica. Vasa averzija prema Vortexu ne mora proizvoditi neistine. Nije problem ako vam se proizvodi ne svidjaju to je vase pravo i sa nekim misljenjima se slazem jer su vezana uz evropski nacin lova i kondicije svjetla i lovackih pravila i tu Vortex ima sta popraviti ako zeli popraviti prodaju u EU ali praviti komentare na nevidjeno i bez stvarnog iskustva- je onako kako jest. Ako ste nekad u USA javite se pa vam mogu dogovoriti posjetu da vidite proizvodni pogon i skoro sve okolo pa mozda promjenite misljenje. Vortex je vlasnik nekoliko najmodernijih masina u industriji a mnoge druge je nabavio kad su propali/ smanjivali Premier, US optics i Zeiss USA ostalo je pokupio Tangent Theta i odnio u Kanadu da radi svoje modele tamo. Firme koje ne proizvode u USA i nisu u vlasnistvu lokalnih kompanija ne mogu dobiti ugovore i poslove sa drzavom. Vecina novih masina kupljena je u Japanu i Njemackoj a nesto u Italiji. Zeiss kao kompanija nema neke velike zarade niti pridaje vaznosti grupi prozivoda koje nas zanimaju jer su samo mali dio ukupnog prihoda i ispod 10%. Vise se radi o emocijama a gubitak proizvodnje ne bi ni osjetili financijski. Onaj ozbiljni dio je odavno otisao u druge ruke. Swarovski ima daleko vece prihode od drugih aktivnosti nego od optickih proizvoda koje zanimaju lovce. I jedan i drugi imaju operacije po  svijetu  a razlog je glad za profitom. Nekad je Meopta radila stvari za Zeiss a danas to rade drugi koji su jeftiniji. Volumenski najmanji dio Zeiss proizvoda je napravljen u Njemackoj ali ono sto jest je najkvalitetnije i najskuplje.  S&B takodje ima ispostavu u Madjarskoj i ne radi bas sve sam jer je postalo nemoguce i globalizacija je zarazila i prisilila sve na neke druge operacije  zbog opstanka. Lepolod nije ni sjena onog sto je nekad bio nazalost kao ni Bushnell. Ne mogu se bas svi podaci naci javno neke morate saznati iznutra. Burris i Steiner su proizvod gladi za profitom big mama Beretta  kao i Minox/ Blaser i opticke avanutre RUAG ili SIG grupe. Ako pusci ili pistolju treba opticki nisan  onda moze biti i nas nisan- to je zelja i teorija a ne istinska zelja za razvojem i kreacijom optickih proizvoda. Pionirski dani razvoja ideja koje su nekad bile motivacija danas ne postoje. Zelja za vertikalnom  integracijom i zatvaranjem prostora drugima uvijek je bila dio ponasanja velikih i dominantnih.  NF pravi vise lampi ( Lightforce)nego optika danas i puno toga se promjenilo ( pogotovo od kad su se ameri upeljali u posao) a durbin koji nosi njihovo ime nije nista drugo nego kozmeticka igra sa Nikon proizvodom i patentiranom koncanicom. Nekad je to bila australijska firma sa produkcijom i snaznom idejom ali kad je vlasnik vidio lovu koju mu bacaju stvari su se promjenile.. Danas tvornica u Adelaide lici na nesto drugo i kaska iza americke. Patenti ( koje imaju)se odnose na vrste i dizajn koncanica a ne na proizvodne metode ili otkrica. Ima puno vise slicnosti s nekim drugima u cijim se pogonima prave  a po specificnim kondicijama i zeljama kupca nego sto se da primjetiti na prvi pogled. Sightron, Vortex i NF su povezani mjestom prozvodnje ( za neke proizvode) kao i Steiner i Leopold. Kenko je japanska opticka firma koja ima tvornicu u Filipinima vec dugo. Fuji group, KOWA, Vixen, Kamakura, Fukushima, TOKO, LOW, i Nikon kao i JOG su dominantni igraci. Vortex i Leopold oba izlaze vani u isto vrijeme. Na istom mjestu mozes vidjeti razlicite brandove kako izlaze iz proizvodnje a japanci drze vecinu volumena pod kontrolom jer imaju kapacitet i potrebne vjestine.  NF kasnije provjerava svaki proizvod ili mjenja koncanice po potrebi trzista, sastavlja, popravlja i prodaje afganistansku prasinu. Kinezi takodje rade punom parom i vec znaju napraviti posten proizvod i rade za mnoge pa i vase Evropske lavove. Zeiss koristi vise tudjeg stakla nego svog koje im je postalo skupo. Swar ima daleko veci profit od nakita i kristalnih statua nego od optika a skoro svo opticko znaje je dobio kupovinom pionira Kahles. Puno je brze robotski i 3D kompjuterski izraditi nakit nego se igrati sporim i skupim procesima optickih nisana i dvogleda.  Ipak ta firma je jako vazna za Innsbruck  i Tirol  ( i svijet)jer zaposljava dosta ljudi ukljucujuci i dosta radnika naseg porijekla.  Imalo bi sta reci i za druge firme ili brandove ali ne zelim komentirati dalje jer sve firme se trude staviti na trziste najbolji moguci proizvod  uz respekt na cijene i probaju prezivjeti najbolje sto mogu.  Danasnja musterija je zahtjevna, globalna, naoruzana internetom i moci da blati ili glorificira koga god zeli na socijalnim medijima bez ikakvih kvalifikacija ili grize savjesti za sopstvene zablude, nerazumjevanje i neznanje. Ako pitate bilo kojeg radnika u nekom ducanu koja mu je musterija najgora vjerovatno ce reci da je najgora ona koja malo zna a misli da sve zna. Vecina musterija se educira i zna vise i zna sta zeli i ne zeli platiti nimalo vise nego sto je potrebno. Taktike cijena i prodaje su razlicite i nekad nerazumjive a meni je nelogicno da jedan Kahles kosta puno manje ovde u Australiji nego u Munchen ducanu na primjer.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Buhag - 22. 08. 2019. 09:30:01
Averziju prema Vortex-u nemam, primedbe su moje lične ine znači da nešto što je po meni mana za drugog i njegove potrebe prednost.
Kažeš da Vortex ima svoje proizvodne pogone. Ima li i jedan model koji je sklopljen u njihovim pogonima ili su na njemu većinski delovi tu proizvedeni???
Pomenu si S&B i njihovu proizvodnju u Madjarskoj. Razlika je što su te optike proizvedene u NJIHOVIM pogonima u toj zemlji, nose naziv Hungary line i oznaku Made in Hungary.
Slažem se sa većinom što si napisao a i iz tvog upisa se vidi da ima brendova koji i dalje sve ili skuplje modele većinski proizvode u svojim pogonima.
Globalizacija je učinila svoje i poklekli su delimično ili u celosti i naj jači brendovi... Medjutim meni bode oči nešto drugo što ću ti opisati na primeru Zeiss.
Zeiss je prepisao recept od Bushnell serije 3200 i 4200 i u gladi za profitom a osiljen uspehom Conquest serije sklapane u USA krenuo u proizvodnju serije optičkih nišana Terra.
Dizajn je uradjen u Zeiss sa posebnim osvrtom na malu cenu i jednostavnu proizvodnju. Stakla proizvidjača Shot iz jeftinije produkcije, kompletni metalni delovi uradjeni u Kini, končanice sa Filipina, mehanika Japanska kao i sklapanje i završna kontrola... Ovaj proizvod nosi zvučno ime Zeiss kao i oznaku made in Japan!!!.
Kao i Bushnell krenuo sa cenom za srednji tip u proseku 400 USD, da bi posle par godina isto kao i Bushnell a po prestanku proizvodnje zalihe bile prodavane i ispod 200 USD.
Naravno na početku sve ispraćeno propagandom "nezavisnim" testovima itd. Mada im Ameri nikada nisu oprostili seljenje iz USA u Aziju
Meni sve to pomalo liči na prevaru bez obzira na poštovanje propisa i  kvalitet proizvoda u odnosu na cenu.
U suštini bitan je kvalitet proizvoda i zadovoljstvo kupca, ja i dalje svoje poverenje više dajem brendovima sa sopstvenim proizvodnim pogonima, kod drugog će odlučiti nešto drugo ili treće. U svakom slučaju svima sretna kupovina i da ih dugo i dobro služi.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: johnny1966 - 22. 08. 2019. 17:14:55
Dečki malo ste se raspisali! Ja budem to malo skratio.
Gledao sam na Strike eaglea, Diamondbacka i Vipera! Slika je čista, mehanika radi bezgrešno a svjetlo oštro bez nekih mrlja i razlijevanja! Prijatelji koji ih koriste su zadovoljni i s obzirom na uloženo, prošli su više nego dobro!
E sad kod modela Razor je sve  navedeno isto ali problem je cijena! Malo je ljudi na evropskom tržištu koji će svoje povjerenje dati Vortexu kada za iste ili slićne novce ima na ponudi Zeissa, Swara, Kahlesa i S&Ba!
Ne tvrdim da Razor ne valja ili ne vrijedi, saćuvaj Bože ali evropski kupac je tradicionalan! Naše tržište nemam namjeru ni spominjati jer prodalo se par termovizija i nešto digitalnih Pulsara u količini koju ozbiljan dučan vani proda u tjedan dana! zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 03:49:13
Uskoro i odgovor.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 03:51:13
https://madison.com/wsj/sports/recreation/outdoors/jerry-davis-vortex-optics-settling-into-barneveld-prepping-for-grand/article_7b6e2943-1d81-583d-99ee-a044346f068c.html
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 03:58:08
https://vimeo.com/305810334
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 04:05:07
https://www.youtube.com/watch?v=vJkFsneXdSc (https://www.youtube.com/watch?v=vJkFsneXdSc)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 04:08:14
https://www.youtube.com/watch?v=JvhL1SsNpqE (https://www.youtube.com/watch?v=JvhL1SsNpqE)

https://www.youtube.com/watch?v=_g9DpJO-4r4 (https://www.youtube.com/watch?v=_g9DpJO-4r4)
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 26. 08. 2019. 12:42:18
Johnny kod nas je Razor AUD $3750.00 pa prebaci u Eure I usporedi sa vasim cijenama.
Kahles, NF Atarc,S&B PM2 su preko 4400 a,neki modeli  do 6000 kao novi kompaktni S&B.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: johnny1966 - 03. 09. 2019. 18:05:24
Cijena Razora  4,5-27x56 je bila 3500€! Sada je sniženo na 2625€!
Kahles 624 je 2965€!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: johnny1966 - 03. 09. 2019. 18:07:17
To su cijene iz Oružarnice!
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 04. 09. 2019. 15:06:08
To je Evropa, euro cijene  I cuvene hrvatske cijene I ljetnja berba eura. Kod nas je jeftiniji a Kahles 1-6x24 na primjer u Munchen ducanu 1900 eura a kod nas u ducanu 1500 AUD sto je puno jeftinije. Razor bi trebo biti oko 2200 eura. Mozda PDV afektira uvoz.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 09. 2019. 00:28:32
Prodaje li se tamo Razor AMG 6-24x50 . Ovaj model je radjen od Schott stakla i napravljen u USA  kompletno i jako je dobar.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Miran Karabašić - 05. 02. 2020. 19:57:10
Od danas sam u posjedu Vortex Diamond Back 3-9x 40,a ide na Tikka t3x Lite u cal.7x64.Srdačan pozdrav
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 02. 2020. 02:06:17
Vortex novi proizvod za 2020.
Razor gen 3 1-10x24 prvi fokalni plan takticki nisan sa opcijama u MOA i Mrad koncanicama.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 02. 2020. 02:48:19
Novi proizvod za evropsko trziste. Razor LHT 3-15x50 G4 koncanica FFP BDC sa iluminacijom.
30 mm tubus, push button iluminacija, zero stop, 50 mm objektive, paralax/ focus klizno podesavanje, selektivna iluminacija, jednostavna i prakticna koncanica, tocka 0.35 moa velicine ( na 100 m pokriva 1 cm povrsine ) deblja vodeca linija koncanice. Veliki raspon vidnog polja, skladan raspon povecanja za prakticni lov, veliki broj klikova u svim pravcima moze pomoci za vece daljine i precizno gadjanje udaljenih meta. naravno, dozivotna garancija.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 02. 2020. 02:50:18
QD cantilever mount 30 mm. precizan solidni komad koji se uvijek vrati u nulu. CM 404
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 02. 2020. 03:09:16
Razor LRF 4000   HD staklo  mjeri do 2000m precizno.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 02. 2020. 03:10:32
Razor UHD dvogledi od 8X42 do 18x56.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 05. 2020. 07:44:45
Vortex Strike Eagle 5-25x56 FFP Moa ili Mrad. 34 mm tubus, iluminacija koncanice, paralax, 862 gr tezine- novi prozvodi i dodatak serije nakon promjene koncanice na modelima 1-6 I 1-8  i ovaj model je stigao i preko 300 komada prodano u malo preko mjesec dana pod jako teskim prodajnim uvijetima  Covid 19. Prodaje se ko halva jer nije skup a daje jako dobre vrijednosti! naravno model nije za svakog nego samo za one kojima to treba.  Poigrao se neki dan i probao kako to sve radi i kako se upucava i imao lijepih par sati zabave. turete rade bez prijekora a staklo je solidno i dobro pa sve radi lijepo mada je raspon povecanja dobar samo za one koji  pucanju na dalje.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 18. 05. 2020. 07:54:44
 teaa
 d1 Gorane radi li Vortex ovaj model Strike Eagle 5-25x56 FFP Moa ili Mrad. 34 mm tubuss sa Schottovim staklom?

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 05. 2020. 08:02:24
Razor AMG je njemacko staklo ovaj model ima japansko staklo Hoya kao i Leupold.  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 18. 05. 2020. 10:12:13
 teaa
Gorane hvala na odgovoru! d1

Čitao sam nedavno da Japanci imaju vrhunska optička stakla. Gotovo da i nema razlike između njihovog vrhunskog optičkog stakla i Schoot-ovog stakla . Propusnost svjetlosti vrhunskog Schott-ovog optičkog stakla je 99,8 % a Japanskog 99,6%. Ovo je više razlika za jako precizne strojve nego za ljudske oči. Vjerojatno se stakla ovolike propusnosti svjetlosti i ovakve kakvoće još nisu počela ugrađivati u optičke ciljnike. Mislim da za sada najveću propusnost svjetlosti ima optički ciljnik Schmidt&Bender - Model Polar oko 96%.
 
zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mblataric - 18. 05. 2020. 11:31:57
Ubacit ću se iz fotografskog svijeta u kojem je Hoya visoko na popisu kvalitetnih stakla za UV, polarizacijske i NR filtere gdje je jako bitno da je propusnost maksimalna bez ikakvih artefakata i refleksija.
Pa, samo pretpostavljam da onda znaju dobro složit i stakla za optičke ciljnike.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 05. 2020. 12:25:42
Baader recimo koristi puno Hoya stakla a njemacko staklo mu iza coska. Trosak je trosak I zelja za profitom pobjedi.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 18. 05. 2020. 13:43:27
 d1
U zadnje vrijeme u svijetu vrhunske streljačke optike čini mislim da je japanski Deon March Scope preuzeo primat i da je vjerojatno najbolja streljačka optika uopće. Tri stara japanska vuka Fumio Shimitzu - March Scope's Top Hardware Designer, Morimasa Yoshie - March Scope's  Top Reticle Designer i March Scope’s Top Lens Designer – Yasutoshi Nishikubo sa svojim timomovima doveli su ovu optiku do savršenstva. Oni su prvi u svijetu 2007. godine koristili ED leće i to za potrebe Bench rest shooting competition - Optički ciljnik 40×52.
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 18. 05. 2020. 23:16:19
March proizvodi imaju puno bolju kvalitetu stakla u odnosu na Strike Eagle koji je puno jeftiniji ali su March optike jako skupe jer I'm je proizvodnja spora a volumen mali. Kvaliteta stoji ali cijena nije prihvatljiva normalnom trzistu nego samo speficificnim potrebama.japansko staklo je daleko napredivalo a najvise filmovi za odredjene frekvencije svijetla ili boja I tu su maheri I tako se bore protiv evropskog stakla. Japanska kamera Jo's uvijek vlada svijetom I ima nekoliko vrhunskih prozvodjaca stakla I leca kao I vrhunske masine za obradu leca.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 19. 05. 2020. 09:08:08
 teaa
Gorane  d1
i Vortex-ova vrhunska optika kao npr., Razor HD IIi 1-10x24 FFP ima visoku cijenu. Kvalitetno Sckottovo ED staklo je skupo i ono vjerojatno najvećim postotkom sudjeluje u cijeni koštanja optike. Vrhunski optički ciljnici imaju svoje cjenovne razrede i oni su slični. Cijene i proizvodnja za široko konzumentsko optičko tržište je nešto drugo ali tu pada i kvaliteta u odnosu na cijenu proizvoda.
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sheytan - 19. 05. 2020. 11:17:20
March proizvodi imaju puno bolju kvalitetu stakla u odnosu na Strike Eagle koji je puno jeftiniji ali su March optike jako skupe jer I'm je proizvodnja spora a volumen mali. Kvaliteta stoji ali cijena nije prihvatljiva normalnom trzistu nego samo speficificnim potrebama.japansko staklo je daleko napredivalo a najvise filmovi za odredjene frekvencije svijetla ili boja I tu su maheri I tako se bore protiv evropskog stakla. Japanska kamera Jo's uvijek vlada svijetom I ima nekoliko vrhunskih prozvodjaca stakla I leca kao I vrhunske masine za obradu leca.

Gledam March na Opticsplanet, 2-3.000 USD, a nekada su bile mnogo skuplje, koliko se sećam? Ili me pamćenje ne služi...  ludiloo

https://www.opticsplanet.com/s/march
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 19. 05. 2020. 14:06:22
U pravu si sjecanje te sluzi ali Corona cini svoje I treba pokrenuti tocak.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: sheytan - 19. 05. 2020. 18:25:54
Znači, kome treba, sad je pravo vreme za kupovinu Marcha!  1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 19. 05. 2020. 23:36:43
U USA su velika snizenja ali i tesko je dobiti robu jer je sve otislo u 19 vijek.  Muka ziva sa regulacijama, nedostatkom avionskog saobracaja, ko fol virusom ali problemi su tu bez obzira na razloge.  kod nas ljudi poceli kupovati puske ko da ce rat. Lokalno kod mene 18042 komada kupljena u zadnja 2 mjeseca uglavnom karabini i sacmarice broj pistolja nemam ali broj zena koje ih kupuju je jako porastao.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 20. 05. 2020. 09:27:46
 teaa
Gorane,  d1
kako ide s prodajom optike Vortex Razor HD III 1-10x24?
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 20. 05. 2020. 13:48:12
Nije lose. Specifican proizvod pogodak za posebne namjene.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 22. 05. 2020. 13:02:59
d1
U zadnje vrijeme u svijetu vrhunske streljačke optike čini mislim da je japanski Deon March Scope preuzeo primat i da je vjerojatno najbolja streljačka optika uopće. Tri stara japanska vuka Fumio Shimitzu - March Scope's Top Hardware Designer, Morimasa Yoshie - March Scope's  Top Reticle Designer i March Scope’s Top Lens Designer – Yasutoshi Nishikubo sa svojim timomovima doveli su ovu optiku do savršenstva. Oni su prvi u svijetu 2007. godine koristili ED leće i to za potrebe Bench rest shooting competition - Optički ciljnik 40×52.
 zagi

ovo je tačno tako kako si rekao, 2007 godine.

danas je march ostatak nekog prošlog sentimenta, marka loše kvalitete i preskupe cijene; barem za nas u europi.

march se proslavlja od bench resta jer jim je mehanika loša, poslavlja se od F-clasa jer imaju problema sa staklom i mehanikom, kot taktičkih opcija march nikad nije bio top izbor zbog čudnih križeva i loše mehanike.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: lovac1977 - 23. 05. 2020. 11:42:16


ovo je tačno tako kako si rekao, 2007 godine.

danas je march ostatak nekog prošlog sentimenta, marka loše kvalitete i preskupe cijene; barem za nas u europi.

march se proslavlja od bench resta jer jim je mehanika loša, poslavlja se od F-clasa jer imaju problema sa staklom i mehanikom, kot taktičkih opcija march nikad nije bio top izbor zbog čudnih križeva i loše mehanike.
[/quote]  Izgleda da dobro poznaješ March optiku jeli ovo iz ličnog iskustva zaključak ili šta. Hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 25. 05. 2020. 08:18:13
d1
U zadnje vrijeme u svijetu vrhunske streljačke optike čini mislim da je japanski Deon March Scope preuzeo primat i da je vjerojatno najbolja streljačka optika uopće. Tri stara japanska vuka Fumio Shimitzu - March Scope's Top Hardware Designer, Morimasa Yoshie - March Scope's  Top Reticle Designer i March Scope’s Top Lens Designer – Yasutoshi Nishikubo sa svojim timomovima doveli su ovu optiku do savršenstva. Oni su prvi u svijetu 2007. godine koristili ED leće i to za potrebe Bench rest shooting competition - Optički ciljnik 40×52.
 zagi

ovo je tačno tako kako si rekao, 2007 godine.

danas je march ostatak nekog prošlog sentimenta, marka loše kvalitete i preskupe cijene; barem za nas u europi.

march se proslavlja od bench resta jer jim je mehanika loša, poslavlja se od F-clasa jer imaju problema sa staklom i mehanikom, kot taktičkih opcija march nikad nije bio top izbor zbog čudnih križeva i loše mehanike.

 teaa
 Marko2Marko hao hao hao Vi imate izražen smisao za humor! Što se tiče optičkuh ciljnika Deon March Scope, kvalitetom im nitko nije ni do koljena.     

I najbolj iza njiih kaskaju više godišta!

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 25. 05. 2020. 09:06:47
ja samo pišem statistiku...  sor

alex wheeler napravio je rest optika za f-class, sa više jednakih modela na accurate shooter forumu - Scope testing.
rezultati niso po volji marcha. staklo nije najbolje (nightforce 15-55 najbolji), mehanika jim je loša (kahles 1050 najbolji).

http://bulletin.accurateshooter.com/2020/05/2020-berger-sw-nationals-equipment-list/

za prs cal zant napravio test ffp optika, march problemi za mehanikom. i niko ga nema za taktičke stvari zbog toga, ker su dobri klikovi najbitniji.
https://precisionrifleblog.com/2014/09/19/tactical-scopes-field-test-results-summary/

https://precisionrifleblog.com/category/optics/rifle-scopes/

Benchrest:
http://bulletin.accurateshooter.com/2019/05/super-shoot-top-20-gear-bats-kriegers-and-lots-of-tuners/

ali možda za neke oči march su najbolji, jer svake oči so drugačije i nekome više valja march nego schott...
ali ako trebaš daljnogled koji je mehanički dobar, onda dandanas niko ne kupuje marcha.
 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 25. 05. 2020. 10:15:40
 teaa
Marko2Marko  d1
O Marchu pišu Američki forumaši koji pucaju Redfieldom i koji ga nikada nisu vidjeli. Također i konkurencija uglavnom američka ali ima i drugih koji samo škrguću zubima i pucaju od zavisti. Što se tiče Night Forcea oni pucaju japanskim staklima a japanci im izrađuju kućišta i djelove za optiku.Tek odnedavno su počeli raditi FFP optike u suradnji s Japancima. Tu optiku su kupile i njihove specijalne jedinice tako da je Night-Force u suradnji s Japanskim optičarima napravio dobar posao.. Što se tiče stakla Deon March Scope je patentirao ED stakla u optičkim ciljnicima a drugi su ih samo pruzeli. Oni danas imaju i naprednu ED tehnologiju u svojim novim optičkim modelima. Oni su daleke 2010 izbacili zoom x10 a taj zoom i danas imaju samo rijetki proizvođači u pojedinim modelima svojih optičkih ciljnika. Npr., Vortex koji je vrhunski optički ciljnik - Vortex Razor HD III 1-10x24? izbacio ove godine na Shoot Show-u 2020 god u Las Wegasu. Pogledaj koje je modele ove 2020 godine na Shoot Show 2020 u Las Wegasu izbacio Deon March Scope - Opet su pomakli optičke  granice još najmanje 5 - 10 godina unaprijed. Također Vas upućujem na njihovu stranicu rekorda u streljačkim disciplinama, neka se drugi pohvale takvim uspjesima. Oni od kada su se pojavili 2007. godine još nisu imali niti jednu ozbiljnu reklamaciju, kvar, niti grešku na svojim proizvodima uopće. Deon March Scope nije optika za široke konzumentske mase to je Ferarri optičkih ciljnika.

Nije korektno pisati na Vortexovim stranicama o Deon March Scopeu pa ako Vi Marko2Marko i drugi kolege forumaši žele pisati i raspravljati o ovoj vrhunskoj japanskoj optici mogu to uraditi na temi vezanoj uz Deon March Scope gdje se polemika na stranicama ovog Foruma o njihovoj kvaliteti vodi od daleke 2010. godine - Tema
Deon MARCH optike (Japan) .

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 25. 05. 2020. 12:34:06
razumijem da ti stvarno voliš marcha, ali stanje u svetu je takvo kakvo je: march je loša optika za ove novce i večina ljudi se je izbegava. u taktičkome svijetu march praktički ne postoji, makar ima nešto FFP optika.

možda je istina da si ti u pravu i čitavi streljski svijet u pogrešnome, ali ja vjerujem da je obrnuto.
krivo je pisati da je to ferrari, jer imaju drugi jednaka stakla i puno bolju mehaniku. i to testovi i statistica potvrduje.

i 10× zoom... nije loše, ali to znači puno stakla i slika tamnija jer manji što je zoom svetlija je slika (najsvetlija kod fixnih povečava za lov), a za gledati trpiju oči. tačno zato je optički puno bolji nightforce 15-55 (3,7× zoom) nego march 8-80 (10× zoom). ovo su fizikalne činjenice.

//možda vse ove postove o marchu bolje ovo prebaciti u temu o marchu//
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Neno - 25. 05. 2020. 13:58:14
Kako mi stvari sad u glavi stoje 7X50 bez ikakvih svjetlećih pi****ja i dobar red dot na dobroj skidajučoj montaži su sve što mi treba.

Ovo mjerenje ko ima većeg me apsolutno ne zanima.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 25. 05. 2020. 14:19:37
Kako mi stvari sad u glavi stoje 7X50 bez ikakvih svjetlećih pi****ja i dobar red dot na dobroj skidajučoj montaži su sve što mi treba.

Ovo mjerenje ko ima većeg me apsolutno ne zanima.

teaa
Neno naslušah se ja ovakvih priča ima 10-tak i više godišta. Ako je meštar u pitanju uopće ne treba ni imati optički ciljnik na karabinu. Kakav 7x50 sa skidajuća montažom - neosvjetljeni???? Tko zna dobro pucati sve to bez problema pospremi mehaničkim nišanom. 

Vjerujem da se ipak može pisati i o temi tko ima većeg i boljeg (nadam se da to nije zabranjeno).

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: zhrvoje - 25. 05. 2020. 18:24:30
Dragi kolege ne pisete o tome tko ima veceg buduci da nitko nema ovu optiku, vec pise o tome koliko je nekom drugome velik....
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 25. 05. 2020. 19:54:00
Kako mi stvari sad u glavi stoje 7X50 bez ikakvih svjetlećih pi****ja i dobar red dot na dobroj skidajučoj montaži su sve što mi treba.

Ovo mjerenje ko ima većeg me apsolutno ne zanima.
Neno dobro dođe nekad optika, ali realno na mojem terenu mi ne treba toliko. Ako je potreba koristim stari 6x42 sa kristalnom slikom i stvarno mi drugo ne treba. Možda nekad nataknem kakav 1.5-6x i amen, tako da se načelno slažem s tobom. Tko se bavi dočekom u sumrak i zoru, onda treba. I to baš taj što si naveo.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 02. 09. 2020. 00:36:02
Vortex Razor 1-10 na Sako 75 - jednostavna, brza,precizna i poprilicno univerzalna kombinacija za praktican lov.
kad se bude lovilo u Hrvatskoj nista mi vise ne treba.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 02. 09. 2020. 01:08:59
Staklo je fantasticno i najbolje sto Japan moze napraviti  isto kao i u NF, Leupold  ili March optikama. Odlicna koncanica, dugi eye relief  a koliko je kompaktan mozete vidjeti po velicini danijelovog noza koji neki imaju.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 02. 09. 2020. 05:14:48
Koja bi bila maloprodjana cijena vorthex razor 1-10?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 02. 09. 2020. 10:39:21
1200 do1500 eura otprilike. Drzava I vojska uglavnom ali I takmicari  I neki  ducani koji ovakvoj opremi posvecuju paznju. Puno vise se prodaje nego sto sam predvidio. Tesko je dobiti robu a rade 2400 komada u seriju I dugo traje proizvodnja. Predugo...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 02. 09. 2020. 23:41:57
Proizvod je fenomenalan i veliki iskorak za Vortex i velika konkurencija slicnim nisanima drugih kompanija- trenutno razvaljuje NF 1-8 koji je skuplji a ne tako dobar. Konkurencija je ostra.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 03. 09. 2020. 00:22:00
Prije nekoliko mjeseci Vortex je dodao MOA i Mrad koncanice u posebnom fixnom zoom dodatku za 85 mm durbin. Standardni zoom se izvadi i ubaci novi koji ima laserom urezanu mjerljivu koncanicu koji pomogne strelcu da vidi gresku  i napravi korekciju pogotka. Moze se koristiti i za precizno i odredjivanje daljine mete.  Odlicna stvar za trening.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 03. 09. 2020. 05:44:44
Gorane, koje je povecanje tog durbina, i na koliko metara bi mogao osmotriti pogodak na papiru?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 04. 09. 2020. 05:38:04
Viper HD 20+60x85.  Na papiru ne znam najvecu daljinu vidljivosti jer pucam metalne mete a  na njima vidim fleke i preko 800 bez problema. 7.62 rupa na papiru vjerovatno  600 ili jos duze ako je stabilan i dobro podesen.
Kod nas ovde jako sunce cesto pravi refleksije i problem pa je tesko reci.   Trebao bi probati  na papiru i izmjeriti da ti kazem precizan broj.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 04. 09. 2020. 10:44:59
na koliko metara bi mogao osmotriti pogodak na papiru?

ako su uvjeti loši, ne postoji spektiv na svijetu kroz kojega češ vidjeti pogodak na 300m. ako so uvjeti dobri, 600m+.

spektiv nije pravi pripomočak, ako pratiš pogodke na papirnoj meti.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 04. 09. 2020. 13:18:39
spektiv nije pravi pripomočak, ako pratiš pogodke na papirnoj meti.

Neki put to je jedini moguc pripomočak:

Papirnata meta se moze ocitati:
- elektronsko ocitavanje na meti (ako takvo sto postoji na streljani)
- kamericama, blue tooth, itd, za onog ko ima, ili ako pravila natjecanja i strelista dozvoljavaju
- Spektivom (o cemu pricamo)
- Direktinim ocitavanjem na metama, ako je tako organizirano, uz sve mjere sigurnosti - prekid paljbe, ili ako postoji rov, itd

Neki put, spektiv je jedini nacin. nema svugdje sve uvijek.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 06. 09. 2020. 22:48:39
Moj klub na 1000Y strelistu ima elektronske mete na punoj liniji- 45 komada. Imam i Wifi kamera system do 2 km za video snimanje mete bilo gdje ali kad si na terenu nego drugo spotter je jedina opcija.  Naravno kad kisa ili snijeg pada i kad je vrijeme lose vidi se slabo ili nikako ali onda nista gruge i ne moze pomoci. Spotter ima svoje mjesto bez obzira sta neki misle.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 08. 09. 2020. 08:49:15
da, neki put spektiv je jedini moguč, ali pravim da ako ima puno miraža, onda možda nečeš vidjeti pogodke na 300m ni sa spektivom.

strelac i spoter sta vrlo dobra kombinacija, ali morata biti uigrana. i morata biti 2 osobe. može bolje vidjeti pogodak u prašinu ili gong ili metu, čak i put krogle u zraku, ali opet imamo tu spektiv i neče vidjeti pogodke na papirnoj meti ako je meta predaleko.

i tako dođemo opet do elektronskih meta ili kamere na meti. a da pogodimo metu i ne kameru na meti, onda je dobro imati gong i tamo prije pogoditi; ali na 1000m gong neče se dobro vidjeti i možda i za gong kupimo flash. ali i tamo ima problema, ako ne pogodimo gong i ne znamo kde pucamo... a za to je dobro imati dobrega spottera sa dobrim spektivom da nas dovodi na metu.  z10 d4
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: roger - 08. 09. 2020. 09:05:25
marko2marko
Koja su strelista u Sloveniji dostupna za sportske strelce? 300 metara ili vise?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 08. 09. 2020. 10:34:12
žančani, mlake, bač, bloška polica, bohinjska bela, crngrob, sevnica.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 22. 11. 2020. 10:37:44
https://m.youtube.com/watch?v=9FAbsgCeI2c
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Neno - 22. 11. 2020. 14:58:54
Kad ovo doživite u hrvatskoj javite mi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 22. 11. 2020. 16:51:05
 uf
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 24. 11. 2020. 08:42:01
Vrijedi i kod nas, samo što nas trgovci lažu za garanciju i sve ostalo. Uzeo sam za prijatelja Sparc RD prije dvije godine, zbog dobre cijene i njihove garancije. Radi odlično na 8x57 i danas , mislim da je pretjerano dati preko 4000 kn za praktično istu stvar. Imaju jako puno izbora, dok je niži cjenovni rang isto dobar i za normalan lov čak bolje i ne treba. Jedini problem su bile končanice koje nama nisu baš zgodne, ali to je zbog njihovih primarnih mušterija i namjene. Goran već dugo radi po tom pitanju i vrlo je moguće da uskoro budu ozbiljni igrači u EU, samo da pojednostavne neke stvari. Uz njihovu garanciju i podršku teško da će netko moći bolje. Goran će znati više sigurno.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: smelevk - 15. 12. 2020. 12:49:52
Kad ovo doživite u hrvatskoj javite mi

Mislim da nisi u pravu kolega !!  sor
Evo moje price a tice se Vortex optike i garancije odnosno reklamacije  za istu !

Naime posjedujem optiku Vortex Viper PST  II gen 5-25x50 FFP , EBR  7-C končanica  montiranu na Tikka  T3x Varmint 308win pušku !
Na strelištu tijekom treninga mi se dogodilo da prilikom okretanja povećanja 5-25 istovremeno se počela okretati i končanica oko svoje osi ( dakle kako okrećem povećanje okreće se i križ končanice ) KVAR!!!
 Optika je kupljena u Americi , bio sam u prilici i kupio naravno jel je bila jeftinija nego u HR!
Što sada kome se obratiti radi garancije kad nisam kupio
U HR a bome ni u EU , nije mi bilo svejedno !!
Naravno sjetio sam se našeg kolege Gorana sa foruma i prvo se njemu obratio te istovremeno poslao mail optics trade u SLO budući da su oni najbliži dealer!
Dobio sam jako brzo odgovor, informaciju da ce biti sve rjeseno jer je kontaktiran glavni zastupnik Vortexa za EU  koji je obećao novu optiku umjesto ove moje i da će sve biti rješeno preko optics tradea !!
To se sve odvilo u roku od 5 dana od kvara ! Da za nevjerovati !!

Nakraju za otprilike  7 dana javljeno mi je da pošaljem optiku u optics trade i da mi takva ista dolazi kući !!
Optiku sam poslao u optics trade kad su je zaprimili javili su da isti takav model nemaju trenutno na lageru i da su je narucili od proizvođača te da ce mi dostaviti čim dobiju istu !!
Sada čekam i javit ću kad dobijem !!! telll
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 12. 2020. 14:32:47
Stize uskoro! Ovom prilikom bi se zahvalio I Teodoru iz Optics Trade koji nam je izisao u susret kao najblizi dealer da se ovo brzo rijesi. Moje je bilo samo da povezem dobre ljude da se ovo desi sto prije. zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Davor Antunovac - 15. 12. 2020. 20:13:55
Šta reći ,bravooo i za Gorana i za Optics trade...
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: HS-2000 - 15. 12. 2020. 20:44:44
Zaista kako je lijepo čuti da se su i ovakve stvari moguće,svaka čast za Gorana i Optics trade... zagi 1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 16. 12. 2020. 13:17:48
 bravooo  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Gabro - 16. 12. 2020. 14:46:49
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 01. 2021. 00:53:56
Novi proizvodi od Vortex za 2021!
Jedan od proizvoda je nova verzija LRF dvogleda Fury 10x42 LRF sa ugradjenim ( i po meni najboljim) balistickim software i WIFI sa pojacanim laserom i kvalitetom stakla. Znacajno poboljsanje u odnosu na prethodni model.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 01. 2021. 00:57:07
Novi red dot  SPARC solar sa solarnim panelom i dugotrajnom baterijom.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 01. 2021. 01:56:42
Spifire prizmaski red dot modeli sa 3 i 5 x povecanjem su takodje novost.  Originalno radjeni za AR 15 ali idu lijepo i na pogonske karabine.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 08. 01. 2021. 05:11:08
 ludiloo d4
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 01. 2021. 05:53:41
clanak o Vortex Razor LHT 3-15x42

https://issuu.com/11blabmagg79/docs/16dfvdvf
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 02. 02. 2021. 08:05:09
teaa
https://www.all4shooters.com/en/shooting/optics/vortex-spitfire-hd-gen-ii-riflescope-vortex-spark-solar-and-fury-hd-5000-ab-binoculars-features/

Vortex Optics Spitfire HD Gen II and other optics and accessories for dynamic and long range sports
 z10
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 11. 02. 2021. 22:42:40
Imam namjeru ovu kupiti, svidjela mi se Sparc 2 koju sam montirao kolegi. Ovo je kao zamjena...Gorane, hoće li izdržati 8x57?
https://www.optics-trade.eu/hr/vortex-crossfire-red-dot.html
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 12. 02. 2021. 02:05:52
Hoce. Uzmi novi spc404 solar I red dot.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: grom - 12. 02. 2021. 05:28:33
Ne vidim ga u ponudi kod Optic trade, valjda će biti uskoro. Ne žuri mi se, sezona je gotova. Projekt je za proljeće, kad adekvatan stroj za svinje bude složen. Bitno mi je da je nisko i manjih dimenzija, a Vortex mi je best buy jer za Aimpoint micro imam pušku s novom cijevi obrađenom kako ja hoću, Rusanov okidač i Vortex na njoj.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: smelevk - 13. 02. 2021. 15:06:18
Kad ovo doživite u hrvatskoj javite mi

Mislim da nisi u pravu kolega !!  sor
Evo moje price a tice se Vortex optike i garancije odnosno reklamacije  za istu !

Naime posjedujem optiku Vortex Viper PST  II gen 5-25x50 FFP , EBR  7-C končanica  montiranu na Tikka  T3x Varmint 308win pušku !
Na strelištu tijekom treninga mi se dogodilo da prilikom okretanja povećanja 5-25 istovremeno se počela okretati i končanica oko svoje osi ( dakle kako okrećem povećanje okreće se i križ končanice ) KVAR!!!
 Optika je kupljena u Americi , bio sam u prilici i kupio naravno jel je bila jeftinija nego u HR!
Što sada kome se obratiti radi garancije kad nisam kupio
U HR a bome ni u EU , nije mi bilo svejedno !!
Naravno sjetio sam se našeg kolege Gorana sa foruma i prvo se njemu obratio te istovremeno poslao mail optics trade u SLO budući da su oni najbliži dealer!
Dobio sam jako brzo odgovor, informaciju da ce biti sve rjeseno jer je kontaktiran glavni zastupnik Vortexa za EU  koji je obećao novu optiku umjesto ove moje i da će sve biti rješeno preko optics tradea !!
To se sve odvilo u roku od 5 dana od kvara ! Da za nevjerovati !!

Nakraju za otprilike  7 dana javljeno mi je da pošaljem optiku u optics trade i da mi takva ista dolazi kući !!
Optiku sam poslao u optics trade kad su je zaprimili javili su da isti takav model nemaju trenutno na lageru i da su je narucili od proizvođača te da ce mi dostaviti čim dobiju istu !!
Sada čekam i javit ću kad dobijem !!! telll

Evo stigla nova optika iz Optics trade kako je obećano . Malo se odužilo jel nigdje blizu nije bilo takve iste optike na lageru !!
Hvala Goranu ,Optics trade i Vortexu na njihovoj garanciji !! bravooo
A sada brzo montirati i na upucavanje !!! d7


Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 14. 02. 2021. 18:23:25
 bravooo 1liga
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 15. 02. 2021. 06:00:36
Super- glavno da je rijeseno!
Izvinjavam se u ime Vortex da je tako dugo trajalo jer je nestasica robe svugdje- posebno tog modela.
Zahvaljujem se i Teodoru iz Optics Trade na pomoci da se ovo rijesi jer je islo preko njih. Ja nisam mogao nikako to brze rijesiti zbog nedastatka robe i letova za EU iz USA. Nadam se da je sve OK i da ce vas dobro sluziti.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 28. 04. 2021. 23:36:15
Razor 1-6x24
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 03. 08. 2021. 22:55:17
Moja mala kolekcija Vortex proizvoda. zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Pinia - 04. 08. 2021. 13:21:25
Prva liga Gorane!  zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 05. 08. 2021. 08:14:51
Vortex ima novi nisan na trzistu.
Vortex Razor LHT 4.5-22x50 sa MOA/ Mrad koncanicom.
Od sutra mozete vidjeti informacije o njemu u medijama.
30mm tubus, FFP- iluminacija. japanska proizvodnja i odlicno staklo.
dosadassnji mdoeli iz ove serije su bili SFP 3-15x42 i 3-15x50 koji i sam koristim za lov.

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 06. 08. 2021. 05:08:29
https://vortexoptics.com/razor-hd-lht-45-22x50-ffp.html

Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 06. 08. 2021. 05:09:41

https://www.youtube.com/watch?v=own1JlUxcHo&t=34s&ab_channel=VortexOptics
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 06. 08. 2021. 09:05:02
perfektan za long range lov.

ali premalo taktičan. vortex bi trebao obnoviti svoje top taktičke modele koju su malo zastarili, razor hd gen 2 i amg.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 08. 08. 2021. 23:00:17
Gen 2 model je dodao 2 nove koncanice Horus 59 i Tremor i time pokrio popularne koncanice. novi modeli se rade ali to toma kad dodje vrijeme.  zagi
AMG ima toliko narudzbi i toliko se dugo ceka da je tesko napraviti promjenu kad ne mogu ni ovaj modeli dodvljno napraviti. AMG se radi u USA od njemackog stakla pa se ceka Schott da isporuci.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: perop - 10. 08. 2021. 12:06:30
 teaa

I meni se sviđa ovaj model Vortex Razor LHT 4.5-22x50, odlična optika, jednostavna, lagana, prihvatljive cijene, pokriva veliku većinu svih daljina na kojima se puca a može se i daleko potegnuti. Trebala bi se odlično prodavati.

 zagi
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: mlb - 10. 08. 2021. 20:32:53
Gdje je kod nas ima za kupiti i kako joj se kreću cijene?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 11. 08. 2021. 00:46:39
Proizvod je nov i tek dolazi na trziste. Mi u Australiji ga dobivamo za koji dan a prva narudzba je vec prodana u potpunosti. Za EU ne znam  kad roba stize i koje su cijene kod vas.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 11. 08. 2021. 08:34:30
~1500€ imho
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 28. 01. 2022. 00:54:11
https://www.thefirearmblog.com/blog/2022/01/07/vortex-win-us-army-next-generation-squad-weapons-fire-control-contract/
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Markan85 - 28. 01. 2022. 13:14:00
Pozdrav, ima li neko iz grupe iskustva sa dvogledom Vortex Diamondback HD 10x50? Imam u planu kupiti pa me interesuje. Hvala
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: leon - 28. 01. 2022. 20:32:27
Mislim, da je prejak za lov, trebaš naslon, da ga smiriš, uzmi 7x ili 8x.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: salic - 28. 01. 2022. 21:27:31
Za čeku nije prejak.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 31. 01. 2022. 00:32:47
Po meni, pametna velicina. nije previse velik a ni tezak a exit pupil je 5 mm sto je fino. sigurno dobar performer.  za vase lovacke i klimatkse kondicije dobra velicina.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Goran - 31. 01. 2022. 00:53:27
Novi Vortex Razor 6-36x56 FFP iluminated- MOA ili Mrad po zelji.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi3 - 31. 01. 2022. 01:03:53
Najcesce koristim 10x52, a za pirs 5x30. Nikakvih problema niti sa jednim a gotovo uvjek ih koristim sa naslona, bilo na ceki ili sa stapa za pirsanje. Ove godine idem u nabavu jednog 12x a posebnu paznju kao i uvjek cu posvetiti staklima.
Obratite paznju na izlaznu lecu za vase oci.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi3 - 31. 01. 2022. 01:15:01
Novi Vortex Razor 6-36x56 FFP iluminated- MOA ili Mrad po zelji.
4000 eur i MOA koncanica kod nas vrlo malo interesenata. Optika je u rangu Hensold optics. Vrh.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: Marko2Marko - 31. 01. 2022. 08:50:57
...a posebnu paznju kao i uvjek cu posvetiti staklima...

...Obratite paznju na izlaznu lecu za vase oci...

bolje da obratiš pažnjo da je mehanika dobra da drži nulo. i da je montaža dobra.

šta misliš na izlaznu leču ?
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: pepi3 - 31. 01. 2022. 12:02:46
...a posebnu paznju kao i uvjek cu posvetiti staklima...

...Obratite paznju na izlaznu lecu za vase oci...

bolje da obratiš pažnjo da je mehanika dobra da drži nulo. i da je montaža dobra.

šta misliš na izlaznu leču ?
Mislim na exit pupil a trebao sam napisati izlazna zjenica . Za dvogled sam pisao.  Kao sto sam napisao gotovo uvjek koristim kakav takav naslon pa cu radije iskoristiti vece uvecanje nego imati exit pupil koji moje oko nemoze iskoristiti.
Naslov: Odg: Vortex Optics
Autor: peca - 09. 04. 2023. 20:03:50
Pozdrav. Ima  li itko iskustva sa vortex spitfire nišanom. Cini mi se kao dobra alternativa crvenoj tocki, za ljude kojima obicna tocka izgleda mutna. Ima li tko praktičnog iskustva sa ovim nisanom.