Forum LOVAC

Optike i nosači => Optike => Autor teme: šokac - 09. 04. 2012. 13:49:55

Naslov: YUKON optike
Autor: šokac - 09. 04. 2012. 13:49:55
Dali itko koristi ?
Dosta ih ima po raznim stranicama .
Kinez ili ?

http://www.ebay.com/itm/Yukon-4-16x50-First-Focal-Plane-Dual-Illuminated-30mm-Professional-Rifle-Scope-/140646495063?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20bf2f3357 (http://www.ebay.com/itm/Yukon-4-16x50-First-Focal-Plane-Dual-Illuminated-30mm-Professional-Rifle-Scope-/140646495063?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item20bf2f3357)
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: šokac - 09. 04. 2012. 13:52:32
Ili u domaćoj izvedbi .

http://lapis-plus-grupa.com/_izfotelje/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=309&zenid=7jmnp35hav8gh34r881c8i8at3 (http://lapis-plus-grupa.com/_izfotelje/index.php?main_page=product_info&cPath=1_2&products_id=309&zenid=7jmnp35hav8gh34r881c8i8at3)
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: lovac10 - 09. 04. 2012. 13:58:17
Za tri tisuće kuna radije bih uzeo tasko-titan
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: lovac10 - 09. 04. 2012. 13:59:34
Kolika je carina i porez kad se kupi preko e-bay
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Fratt - 09. 04. 2012. 14:06:34
Meni to sve liči na Kineze,i na Dealextremu se prodaju...

http://www.dealextreme.com/p/professional-10-40-56-zooming-tactical-rifle-scope-with-gun-mount-44696 (http://www.dealextreme.com/p/professional-10-40-56-zooming-tactical-rifle-scope-with-gun-mount-44696)

http://www.dealextreme.com/p/professional-4-16-50-zooming-tactical-rifle-scope-with-gun-mount-44279 (http://www.dealextreme.com/p/professional-4-16-50-zooming-tactical-rifle-scope-with-gun-mount-44279)

Ovaj iz Lapisa bi trebao biti original,barem ga tako reklamiraju na Yukonovoj stranici.

http://main.yukonopticsglobal.com/products/optical-sights.html (http://main.yukonopticsglobal.com/products/optical-sights.html)
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: GOGO LOVAC - 09. 04. 2012. 20:22:27
Bolje uzmi Japanca Hakko .
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: magwin - 09. 04. 2012. 21:29:20
Bolje uzmi Japanca Hakko .

 d4
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: šokac - 09. 04. 2012. 22:09:02
Hvala Gogo .  z10
Neću ja to uzimati , imam uglavnom što mi treba .
Može se za te pare uzeti više
provjerenijih optika .
Samo me onako zanimaju iskustva ...
jbg . znatiželja  happi happi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 11. 01. 2014. 01:57:29
Yukon je Belorus i ne pravi mnoge od tih optika koje se nude koje su ocigledno kineske ali pod tudjim imenima.
Yukon pravi 1.5-6x42, 3-12x56 i dobre 7x50 i 8x56 sa iliminacijom i 30 mm tubusom sve ostalo su lazna imena i podvale.
u USA postoji firma Yukon koja se bavi zimskom odjecom za lov i ostalo ali ne prodaje ili nudi optike. Lapis su originalni Yukon proizvodi sa garancijom i kvalitetom.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: dobusija - 17. 04. 2014. 14:57:34
Pozdrav...zanima me dali neko ima yukonovu craft 3-12x56 optiku...kakva su iskustva... ;)
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: manufrance - 11. 09. 2014. 20:03:00
Evo baš od neki dan imam ja.Smontirana rusanovom picatinny šinom i skidajućim prstenovima kod majstora Mire na zastavu 7x64.Garancija proizvođača 10 godina.Nisam htio dati puno novaca i dugo sam njuškao što bih uzeo.Čvrsta,robusna,čiste slike.Dobro produžuje dan i ima crvenu točku.Sve ostalo će pokazati vrijeme,ali pronalazio sam samo pozitivna iskustva.Na streljani majstor kod upucavnja stavljao metak u metak a ja malo lošiji.Molio bih kolegu australca Gorana ako ima još kakvih iskustava da prenese,bilo dobra ili loša.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Iggy - 11. 09. 2014. 21:33:00

 Optika nije loša za uloženo/dobiveno,jedina joj je mana usko vidno polje!!
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 12. 09. 2014. 00:42:44
Napisao sam posirok odgovor ali me sistem izbacio i odgovor je nestao tako da trenutno mrzim forum. Probacu ponovo kad me huja prodje.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 12. 09. 2014. 04:23:50
Evo ponovo sam napisao nakon sot sam prvo izgubio. Otprilike ovako:
Yukon dnevne optike su tipicne za starije ( I provjerene) tehnologije istocne evrope I podsjecaju na stara Jena ili Meopta stakla. Kompletna ponuda je skromna I drzi se samo provjerenih specifikacija kao 1.5-6x42 I 3-12x56. Belorusija je pametna zemljica jaka u mnogo industrija pa I u sportu. I prilicno je lijepa, cista I uredna iako ljudi ne zaradjuju puno. Hrana I termalne banje su odlicne kao I lov mada administracija je kruta I nazadna. Belorusija I Litvanija su lijepa I dobra mjesta za posjetiti sa puno kulture I I istorije no to nema veze sa optikama. Staklo je mineralno, tradicionalno obradjeno sa slojevima koji izostravaju prirodne boje I imaju prilicno vjerodostojne originalne boje. Mali bend ( prsten) sa strane objektiva je mutniji ali to je normalno ( za ovakvu vrstu stakla I obrade) I nije neki problem jer je ostali dio slike ravan I cist. Vidno polje zavisi od povecanja I sasvim je dovoljno I prakticno mada bi moglo biti bolje da je staklo odradjeno drugacije. Film coating je zelenkastog tona sprican u vakum pumpama I susen vrucinom. Tunel efekt je prisutan I vidljiv na 1.5-6x42 I puno manje na 3-12x56. Eye relief je dovoljno dug I siguran za standardne I teze lovacke calibre I opet zavisi od povecanja. 60 – 65 mm na 6 x je meni sasvim OK za 3006 ili slicno. Na 3x je oko 80 -90 mm.Opticki elementi su slozeni u malo potezu I podeblju celicnu cijev koja cini citav proizvod malo tezim ali to ne smeta za ceku a moze dobro doci za laksi karabin kome ne bi smetalo malo stabilizacije cijevi na 2/3 tezine puske. Produkt izgleda glomazniji nego neki drugi slicni modeli I nema lijepe ergonomicne linije kao S&B ali ni ne kosta toliko. Sto se tice postavljanja trazi 30 mm visoke nosace mada I to moze biti problem s prostorom pri postavljanju na manlicher ili slicne modele sa postavljenim mehanickim nisanom I ogranicenjem prostora. Koncanica je cista I tipicna evropska derivacija od poznatih Zeiss modela sa malo podebljanim linijama cija debljina je lijepo odabrana. Sredina koncanice je cista I pregledna a iluminacija / tocka je cista, lijepo definirana I nema “krvarenja” tako da to sve lijepo radi. Gradacija intenziteta svjetla je prilicno dobra I jedini komentar bi bio dodati gumeni prsten oko kape za illuminator da se malo bolje sprijeci ulazak vode ili vlage unutar lezista baterije. Kvalitetne baterije je lako naci I dovoljno dugo traju. Turete su pokrivene I jednostavne sa naznakom D – dole I U gore a gradacija je u ¼ Moa I to me malo iznenadilo jer sam ocekivao 1 cm klik vrijednost po evropskoj tradiciji. Oznake na turreti su u MOA sa 4 clika po podioku I ako se dobro sjecam tureta na pravi 4 kruga ili 40MOA sto je vise nego dovoljno I bolje od nekih poznatijih modela.Puska upucana na 100 m treba 38 - 40 MOA da stigne do 1000m u 308 W/ 155 gr zrno  ili slicnom kalibru. To ce rijetko kome biti potrebno ali pokazuje raspon erektora. 20 MOA gore I dole je sasvim dovoljno za ono sto obicnom lovcu treba.Vjerovatno je koristen erector za colnu cijev pa je dobio vise prostora u 30 mm I zato se moze toliko klikova pomaci. Mogli su korisiti 30 mm erector I dobiti dovoljno klikova za lovacku optiku I imati vecu plohu lece sa malo srebrenog filma dobiti puno vise svjetla I obogatiti exit pupil.
To bi sigurno diglo cijenu ali nije bilo ni potrebe jer sve I ovako sasvim dobro radi. Po meni najbolje je drzati 3-12x56 na pojacanjima izmedju 6-8x jer je exit pupil najbolji I optika najefektnija sto se tice primanja svjetla izvana. Dipoter je pokriven gumom sto je dobro ako te zvekne u oko a dioptre je dobar I precizan I potreban starijim lovcima da izostre linije koncanice. Naborana I rezana guma se moze lijepo namjestiti I ako nosis rukavice sto je isti slucaj I sa prstenom za promjenu povecanja. Ocigledno optika je namjenjena  za hladno evropsko i rusko trziste gdje se lovi u rukavicama. Test u frizideru je ispao dobar I nakon prenocenja nije bilo vlage unutra a povrsinska vlaga sa objektiva je brzo nestala sa promjenom temperature. Imam dvojicu prijatelja koji koriste ovaj model: jedan je profi shooter na kengure koji inace koristi NF ali je zadovoljan I sa ovim Yukonom na Sako 243W. Drugi je pronasao da mu se turete na Zeis micu pa je zamjenio privremeno sa ovim dok ne nabavi Diavari ali mi se svidja I dobro radi na Heym express 2x 12 g I 7x57R.Brata mu je sramota da ovaj ima Yukon a ne Zeiss pa ce morati mjenjati I ovaj Yukon ce negdje drugo. Meni se najvise svidio fixni 7x50 jer je “peri deri” jak I otporan na grubosti I truckanje po autima I padove na kamenjaru a brz I jednostavan I praktican. 10 godina je fina garancija koju distributer mora ispostovati I nece praviti probleme. Za lov lampom ili reflektorom svi su dosta dobri I precizni a dobra vrijednost za ulozeno mada to nije neko famozno ime za ekskluzivne lovove sa sminkerima nego skromna, sigurna I postena optika za lov. Za radnu pusku dobra I sigurna opcija. Model 1.5-6x42 je dovoljno sirok I brz za pogonski lov iako ja nisam imao puno prilika za takav lov. Kod nas ovde za level ili pump action puske I brzo ciscenje svinja kad odlaze kroz travu mada ja vise volim 1-6 x 30 za takav posao. U kombinaciji sa 30/30 ili 45/70 sasvim OK.

Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 12. 09. 2014. 07:05:43
Zaboravih reci da je najgore na ovim proizvodima ruzne i glomazne kape ili stitinici objektiva. Ako se to baci sve drugo ne izgleda lose. Butler Creek ili drugi prave lakse i bolje stitinike objektiva nego ovi.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: manufrance - 12. 09. 2014. 15:53:30
Gorane imenjače hvala na odgovoru,drago mi je da te brzo huja prošla(baš si me nasmijao).Pitao sam baš tebe jer se vidi po tvojim postovima da si zaljubljenik i poznavalac materije.Sad sam još mirniji makar sam bio siguran u odabir.Ja bih isto bio sretan sa nekakvim njemačkim staklom ali tako je kod nas,mora čovjek i stisnut i p...Štitnici su stvarno nezgrapni i zato ih nisam ni stavio na fotografijama,svakako ću nešto drugo uzeti.Hvala još jednom i dobra ti kob i dalje!
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: deeejan - 12. 09. 2014. 20:57:10
Napisao sam posirok odgovor ali me sistem izbacio i odgovor je nestao tako da trenutno mrzim forum. Probacu ponovo kad me huja prodje.
hao hao hao
gorane z10
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: skoch - 26. 01. 2015. 21:07:37
POZDRAV PRIJE SVEGA ! ovako zanima me vase misljenje :planiram si kupiti optiku do  nekih 3000kn pa se dvoumim između yukon 3x12x56 ili optisan mamba 3x12x56 ili ako vi mislite neku drugu u tom cjenovnom rangu ,,, unaprijed hvala na odgovoru!
 d7
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: dobusija - 24. 02. 2015. 21:34:52
....yukon ti je ok odabir....
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 25. 02. 2015. 00:38:49
Pogledaj ko ti nudi bolju garanciju ako se nesto pokvari. Pogledaj obe optike na 3 i 12 x i vidi koliki je prsten na ivici stakla i koji eye releif je duzi. Isto tako pregledaj koja iluminacija je cvrsca po dizajnu i izradi da ti duze traje. kad sam i ja gledao prije par godina mamba je imala slabiji oblik tocke od Yukona koji je imao perfektne ivice iluminirane tocke dok je Mamba malo "krvarila". Isto tako vazno je usporediti cistucu slike na recimo 200 m jer je paralax fixiran na 100 m pa moze proizvesti nejasnoce citanja broja registracije na autu na vecim daljinama. Slika mora biti cista na tvojim lovackim daljinama inace nije dobro.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 25. 02. 2015. 05:28:20
Pade mi na pamet prije nego sto kupis ijednog pogledaj novi Yukon Jaeger 3-12x56 mozda ti se vise svidi a cijena je slicna.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 26. 02. 2015. 22:53:52
jedna opaska...čovjek u lapis plusu tvrdi da je paralaxa na 50 metara ne na 100... a jager je novija serija crafta koliko je on meni objasnio... s time da yukon ima garanciju 10 godina na trzajne sile od 7000 joula. dok optisan mamba ima garanciju 3 godine... moja preporuka ti je yukon... naravno sada če ti ostali cijenjeni kolege lovci reči štedi još malo pa kupi polovni swar ili s&b ili zeiss... s oproštenjem a nadam se da mi neće nitko zamjerit zajebi stvar... vjerojatno godišnje ne ispucaš 200-300 kom streljiva ili neznam čega...a za lov sa čeke gdje češ godišnje odstrijeliti 5-10ak komada divljači ta optika ti je sasvim ok...ako uzmemo u obzir da swar novi košta najmanje 12-13 tisuča hrvatskih životinjica a ovo oko 3000... da je bog bogu brat služit će te 10 godina....BEZ ZAMJERKE STARIJIH I ISKUSNIJIH LOVACA...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 26. 02. 2015. 23:04:03
Optika sa tvornicki uradjenim paralaxom za 50 m je samo za small bore ili malokalibarske puske ( i zracne) i takva takmicenja. To mi je cudno, jako cudno je standard je 100 m a nekad i 150 radi boljeg pokrivanja cistice slike na prakticnim daljinama izmedju 100 i 200 m.  Proizvod uzivo jos nisam vidio pa ne znam o cemu se tu radi a sumljam da bi tvornica to tako izradila namjerno.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 26. 02. 2015. 23:18:14
priznajem i meni je bilo malo glupo ali čovjek tak veli...samo prenosim ono što je on meni rekao...inače držao u ruci i 3-12x56 i 7x50 .... solidna optika... nije kina (belarus)... jedina zamjerka moja na trgovca je što mu optike nemaju baterije pa nisam mogao provjeriti crvenu točku...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 26. 02. 2015. 23:34:25
Optika standardno dodje sa baterijom!???
Mozda pogledaj i 1.5-6x42 koji je nekima svestran i klasican za EU tip lova.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 27. 02. 2015. 11:39:23
Uzeo jedan prijatelj i prezadovoljan je. Solidan za sve, točka ko bombon. I ja nešto montiram za čeku i najprije će biti Yukon.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 27. 02. 2015. 16:03:35
 da tu optiku 1,5-6x42 i ja planiram uzet samo kad sam išao kupiti nije ih bilo tako da čekam pošiljku ko ozebli sunce... hao hao ali ko čeka taj i dočeka...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 27. 02. 2015. 16:05:45
Optika standardno dodje sa baterijom!???
Mozda pogledaj i 1.5-6x42 koji je nekima svestran i klasican za EU tip lova.

oni su NAVODNO izvadili baterije...a sad zašto nemam blage veze...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: anubis - 27. 02. 2015. 16:41:15
Optika standardno dodje sa baterijom!???
Mozda pogledaj i 1.5-6x42 koji je nekima svestran i klasican za EU tip lova.

oni su NAVODNO izvadili baterije...a sad zašto nemam blage veze...
Ma nisu ih izvadili već baterija dolazi u kutiji uz optiku. Vjerojatno ih nisu stavili u uređaje jer se često dogodi da se kod čestog paljenja(radi demonstracije kupcu) i gašenja zaboravi isključiti pa radi dok baterija ne izdahne. Ja to iz iskustva...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 01. 03. 2015. 01:09:01
Anubis to je logicno. ako salju posiljke avionom onda vjerovatno moraju slati bez baterija jer neke kompanije ne dozvoljavaju da se baterije prenose zrakom.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 01. 03. 2015. 17:43:52
Optika standardno dodje sa baterijom!???
Mozda pogledaj i 1.5-6x42 koji je nekima svestran i klasican za EU tip lova.

oni su NAVODNO izvadili baterije...a sad zašto nemam blage veze...
Ma nisu ih izvadili već baterija dolazi u kutiji uz optiku. Vjerojatno ih nisu stavili u uređaje jer se često dogodi da se kod čestog paljenja(radi demonstracije kupcu) i gašenja zaboravi isključiti pa radi dok baterija ne izdahne. Ja to iz iskustva...

ima i u tome nešto...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: anubis - 01. 03. 2015. 20:21:12
E da i paralaksa je na 100...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 01. 03. 2015. 23:31:43
Yukon Craft optike sve imaju ili bolje receno nemaju paralax na 100 m i tako su namjestene a isto tako su napravljeni i novi Yujkon Jaeger nisani. Prema tome taj tip  sto tamo radi vam je pogresne stvari rekao i samo pravi firmi i brandu stetu umjesot da pita ili procita ili na kraju svega pogleda sam svojim ocima ako zna sta gleda.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: kuki100 - 10. 03. 2015. 20:38:22
sutra se ide po craft 3-12x56... pa javim dojmove nakon upucavanja... :) :) :)
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 18. 09. 2015. 01:51:26
Isprobao nekoliko novih Yukon Jaeger optika u 3-9x40, 1.5-6x42 i 3-12x56. Ovaj zadnji ima nekoliko opciajs koncanica i svarno je najbolji proizvod sto su ikad napravili. Mislim da je odlican budget nisan za vase prilike u klasicnoj verziji  3-12x56 sa iluminiranom tockom i poznatom koncanicom. jedino sam primjetio da je baterija veca nego inace pa je vjerovatno skuplja i teze je naci ali zato duze traje.  Staklo u rangu Meopte i jako lijepo uradjeno sa nekoliko kvalitetnih noviteta. Slika je ravna i cista a kontrast dobar i ostar, nema distorzija na ivici stakla i sve radi jako lijepo i propisno. Za nekog ko zeli solidnu optiku za ceku i generalni lov a ne zeli potrositi previse ovo je jedna od solucija.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 18. 09. 2015. 13:12:49
Baš nedavno sam zvao Lapis plus i rekli su do dolazi Jager serija, Craft se više ne radi. Uglavnom, malo poboljšano i kvalitet odličam kao i do sada. Prodavač je bio susretljiv i rekao mi je da su optike stvarno vrijednost za novac ali su ljudi čudni i needucirani. Zapravo Yukon ima za svakoga ponešto po razumnoj cijeni koja je u rangu najjeftinijeg Leupolda , a daje više. Svakako uzimam jedan 1.5-6x42 za sve moje potrebe. Karabin koristim rijetko tako da ce biti vise nego dobro.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: drazenx - 18. 09. 2015. 15:47:00
Jesu možda rekli cijenu,vjerovatno će bit skuplji od craft serije.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 18. 09. 2015. 17:11:57
Ne znam, sad negdje su ih trebali dobiti. Treba provjeriti.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 04. 01. 2016. 21:59:45
Je li iko probao Yukon Jaeger 3-12x56? Meni se optika svidja za cijenu koju se prodaje staklo i sve ostalo je, cini mi se, dobra vrijednost. Optika je malo teza i glomaznija ali za ceku je odlicna. Tocka je dobra, koncanice su jednostavne i prihvatljive a vidno polje i eye releif dobro odradjeno.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: nikolap - 28. 05. 2016. 11:55:50
Zaintersiran sam za ove fiksnog povećanja 7x50 i 8x56,ima tko kakvih iskustava s njima,išle bi na 308 win.da li se može pucati na primjer na 30 m.pošto su fiksnog povećanja da li dolazi do zamućenja slike i sl.?
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Pinia - 28. 05. 2016. 14:07:03
To ti baš nije za tako blizu .. Zašto bi fiksni uzeo? Radije uzmi  3-9 puno bolje bi ti bilo za moj pojam  zagi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: enigma - 28. 05. 2016. 14:18:26
Zaintersiran sam za ove fiksnog povećanja 7x50 i 8x56,ima tko kakvih iskustava s njima,išle bi na 308 win.da li se može pucati na primjer na 30 m.pošto su fiksnog povećanja da li dolazi do zamućenja slike i sl.?
na 30 m bez brige pucaš na mirnu metu tipa pajceki na hranilištu    pa i na 20m sa 7x50 zagi  zagi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: TomTom - 28. 05. 2016. 14:18:42
Je li iko probao Yukon Jaeger 3-12x56? Meni se optika svidja za cijenu koju se prodaje staklo i sve ostalo je, cini mi se, dobra vrijednost. Optika je malo teza i glomaznija ali za ceku je odlicna. Tocka je dobra, koncanice su jednostavne i prihvatljive a vidno polje i eye releif dobro odradjeno.
Gledao kroz ciljnik u dućanu, sve sto Goran kaže je točno.
Nije mi se svidjela jer se na maximalnom povecanju slika zamutila. Do 10x dobro, na 12x mutno.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 28. 05. 2016. 14:30:45
Čudno, jedino da nisi gledao preblizu sa 12x??
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: TomTom - 28. 05. 2016. 15:03:21
Da sam gledao u zid na 3x bilo bi preblizu...
 Kroz otvorena vrata u Zagrebačku goru....
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: nikolap - 18. 01. 2017. 07:54:43
Tom Tom,gledao sam kroz optiku i slika je ok,gledao sam kiosk na na nekih 70 m na povećanju 12x i nista nije bilo mutno,ozbiljno razmišljam o kupnji 3-12x56 mislim da bi bila skroz dobra za sumrak i sat dva kad padne mrak i po mjesečini,a i cijena je prihvatljiva i garancija od 10 god.Da toliko izdrži to bi bilo skroz ok.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: TomTom - 18. 01. 2017. 12:19:58
Kolega, ako se tebi sviđa kupuj, to je najvažnije....  d4  šta drugi kažu nek te ne opterećuje... moje oko nije isto kao tvoje... moguće je i da ova koju sam ja gledao ima grešku...  sretno s kupovinom i kad je udomiš očekujemo dojmove  z10
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 07. 08. 2017. 16:52:10
Pozdrav svima
Molim za pomoć sve koji imaju bilo kakva iskustva sa ove dvije optike.
Dvoumim se izmedu Yukon Craft 7x50  i Hawke Endurance 30 8x56
Obje su tube 30mm, obje imaju osvjetljenu točku (ne križ) a razlika je naravno u izlaznom promjeru
koji je malo veći kod hawke-a. Naime, obje optike hvale, obje imaju 10.g garancije s time da mi se nišan
više sviđa kod hawke-a i što mi je najvaznije u cijenovnom rangu su mi do 2.200kn.
Mene zanima svjetlosna propusnost koja je kod crafta 92% (deklarirana) dok kod hawka ne mogu pronaci.
Stavio bih to na moju malokalibarku .22lr jer obozavam loviti stetocine njome, ali ih po noći moram i vidjeti
(kad je slaba svjetlost). Znam da ima boljih ali su i skuplje... ali ako ima do tog cjenovnog ranga sa "tom" kvalitetom
stakala slobodno predlozite. Ne mora biti fixna optika, vec ona daje najvise za te novce. Lovi se sa čeke.
Hvala svima unapred na dobroj volji...i dobru kob želim
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ivo samoborec - 07. 08. 2017. 23:15:01
...vrakun..kaze se koliko love toliko i muzike.....vise da govorim nije potrebno,sretno sa NOVOM optkom zagi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Neno - 08. 08. 2017. 07:49:22
Ako nisi u stanju sam zamoli Samoborca da ti na egunu izbida kakvog polovnog bendera ili zeissa 56 i imaš optiku za slabo svjetlo s ovim gore spomenutim bojim se da se budeš razočarao.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 08. 08. 2017. 15:45:53
hvala na odgovorim...ali zar nitko nema jednu od ovih optika ili yukon craft 8x56 da nesto napise...
iskustvo barem paci
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 08. 08. 2017. 20:48:17
Neces sa Yukonom pogriješiti. Kod mene u ekipi su dvije. Više nego dobre za svoju cijenu.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 08. 08. 2017. 21:23:27
Grome, optike su craft fixne ili novije jaeger ???
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 08. 08. 2017. 22:09:52
Jeger su novi modeli ali mislim da je paleta ista.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 09. 08. 2017. 15:07:47
hvala grome  zagi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ges - 09. 08. 2017. 15:55:37
Mislim da modela craft nema vise u prodaji...sad je u prodaji nova serija jaeger koja je skoro za duplo skuplja...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 10. 08. 2017. 11:28:44
ima ih u "lapis plus"-u
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ges - 10. 08. 2017. 13:43:57
ima ih u "lapis plus"-u
Kolko znam lapis nije više zastupnik za Yukon... bio sam tamo prije 7-8 mjeseci(možda i koji mjesec više) i imali su jos jednu cini mi se 8x56...
Nedavno sam bio zainteresiran za kupnju modela jaeger,međutim nakon razgovora s puškarom odlučio sam se za drugi proizvod...on nije imao baš lijepih riječi za nju...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 11. 08. 2017. 08:17:14
Ne znam, još nisam čuo da Yukon dnevni nisu dobri.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 11. 08. 2017. 11:18:30
Ges, jel možete reci sto je to puskar rekao, kakve su mane...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ges - 11. 08. 2017. 11:51:13
Kaže da od desetak koje je montirao i upucavao dvije nisu drzale sus,a dvije su nakon nekog vremena pustile dusik...stvarno sam se spremao kupiti Jaegera međutim na kraju sam kupio Deltu. Vrijeme ce pokazati da li sam dobro postupio.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: vrakun - 11. 08. 2017. 12:44:12
Hvala vam Ges  zagi
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 14. 08. 2017. 19:53:24
bas me zanima kako je taj puskar skuzio i primjetio da je gas izisao iz optike. i naravno kuda je dusik izisao jer je prilicno nevidljiv.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: roger - 15. 08. 2017. 05:09:14
Da li bi mozda zamagljivanje i kondenzacija vlage unutar optike znacilo da je doslo do curenje dusika / ulaska vlaznog zraka? To bi bilo vidljivo na staklu?
meni to jedino pada na pamet kao moguci simptom?
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 15. 08. 2017. 11:13:27
To bi bio najednostavniji nacin primjecivanja- nadao  sam se da puskar ima neku bolju metodu. nakon stotina Jager proizvoda u svim modelima mogu reci da je postotak problema manji od 3%.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ges - 15. 08. 2017. 12:54:05
bas me zanima kako je taj puskar skuzio i primjetio da je gas izisao iz optike. i naravno kuda je dusik izisao jer je prilicno nevidljiv.
Ne bih znao i mogao odgovorit na ovo pitanje. Moje iznošenje iskustava koja nisu moja vjerovatno nije u redu...
Gorane,još od vašig starih postova o kraft seriji zainteresirao sam se za yukon. Sad kad krafta više nema na tržištu odlicio sam se za jaeger 3-12 x56. Od kupnje su me dijelili doslovno sati...zvao sam puškara kojeg poznajem osobno da ga pitam nešto vezano za montažu(mogu reči najpoznatiji i najhvaljeniji u mom kraju),skrenuli na temu optike i tad mi je rekao ovo što sam prije naveo za yukon. Uglavnom odgovorio me od yukona i nagovorio na deltu...opet kazem,vrijeme ce pokazati da li sam dobro odlucio....
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: ges - 15. 08. 2017. 12:56:53
Je li moguče da cak i yukon ima serije za istocno trziste? Ili se mozda pojavljuju krivotvorine?
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: crosfirebalkan - 02. 06. 2019. 21:13:51
Odluka je pala, naručen Yukon Jeager 3-12x56, sa končanicom x02i, kao iz yukonove reklame za Jeager, plus nosači Yukon mount SW 30., valjda će biti dobro za moje potrebe....
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Baikal 27 - 10. 06. 2019. 19:02:16
jel netko ima iskustava sa Yukon jaeger 1.5-6x42 IL ?
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 12. 06. 2019. 18:26:22
Ima ga kolega na 30-06 xpr-u. Nije nesto puno pucao ali je ok za sada. Meni se optika jako svidjela, djeluje kvalitetno i slika je odlicna. Jedina po meni mana, ako to uopce i je kod Yukona je da za dnevni lov osvijetljenje treba biti na max jer tockica nije velika. To je sto se tice lova npr. svinja u pokretu. Ostalo odlicno,mozda i najvise za novac.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Hunter_CRO - 13. 06. 2019. 17:14:20
Moj otac ga ima na M18 30-06, nova puška i optika pa nije puno pucano - 30-40 metaka u metu i 1 na srnjaka (udaljenost 120m pogodak u vrat gdje je i ciljano).
Slažem se sa kolegom Gromom, robusna optika i izgleda kvalitetno, slika odlična, "mana" je točka koja bi mogla bit malo veća ali je i upola jeftinija od moje Meopte a neke bitne razlike nema...
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Max011 - 14. 06. 2019. 12:21:27
Samo da se podsetimo o čemu pričamo!  ;D
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Baikal 27 - 14. 06. 2019. 13:54:18


hvala vam
 znači mogu je kupit lako ćemo za točku  d4
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: trapavi - 04. 02. 2020. 21:17:07
Nekako sam počeo sve više nišanit optike Yukon  1,5-6 ×42. Nekako mi se ne dava za neke skuplje 1000eurića a treba mi isključivo širokokutna  za prasce a i za puknut sa čeke ili bolje rečeno sa nekog štanda di se može na dulje tresnut. Jest da sam bio mlađi ali najviše toga sam odstrijelio sa 4×32 i 6×42 pa molim . Kad je premrak ideš kući  i to je to.
Nego nekako niste mi baš naj jasniji po pitanju iskustava sa istom , nekom dobra nekom sumnjiva nekom pušta plin .
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: grom - 04. 02. 2020. 21:22:54
Ne znam, kod mojih kolega su dvije. 1-4 i 1.5-6x. Obe uredne i rade dobro.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: trapavi - 04. 02. 2020. 21:32:37
Ne znam, kod mojih kolega su dvije. 1-4 i 1.5-6x. Obe uredne i rade dobro.
Vrlo lako da će doć jedna od tih. Čuj skupa  optika em što je skupa em moraš je pazit pa te više opterećuje nego veseli . Za novogodišnje praznike mi karabin dobio ranicu na kundaku , no i malo oštetio poklopac tureta . Srećom nije ništa strašno ali da je optika od 1500 eura pojeo bi se . Nije se moguće pentrat po liticama i pazit na ogrebotine , stoga je moja filozofija po pitanju oružja i pribora takva da na prvo mjesto ide robusnost i upotrebna vrijednost a ostalo nebitno.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: Goran - 05. 02. 2020. 00:57:47
Koristio Yukon 1.5-6x42 dok sam pucao Core thermal na vrhu te optike i ispalio oko 400 metaka, kolega i sad koristi na 243W dok sam ja pucao 3006. nikad problema sve radi. moglo bi staklo biti bolje ali bi bila i cijena.  Imam na 22 LR 3-12x56  i s njim sam zadovoljan za ono sto treba raditi. Imam jos negdje stariji Craft 3-12x56 i on radi OK samo se slabo koristi.  1.5-6x42 je idealan za Pulsar Core thermal clip on i adapter odlicno pase. Nije neka strasna kvaliteta ali jeftina i prakticna optika za svakodnevni lov.  Puno bolje nego kinezi mada je malo teze makar znas da je tijelo robusno a i staklo je tesko.
Naslov: Odg: YUKON optike
Autor: trapavi - 05. 02. 2020. 08:21:56
Koristio Yukon 1.5-6x42 dok sam pucao Core thermal na vrhu te optike i ispalio oko 400 metaka, kolega i sad koristi na 243W dok sam ja pucao 3006. nikad problema sve radi. moglo bi staklo biti bolje ali bi bila i cijena.  Imam na 22 LR 3-12x56  i s njim sam zadovoljan za ono sto treba raditi. Imam jos negdje stariji Craft 3-12x56 i on radi OK samo se slabo koristi.  1.5-6x42 je idealan za Pulsar Core thermal clip on i adapter odlicno pase. Nije neka strasna kvaliteta ali jeftina i prakticna optika za svakodnevni lov.  Puno bolje nego kinezi mada je malo teze makar znas da je tijelo robusno a i staklo je tesko.
Pa da , meni treba kako rekoh za terene gdje se često kvrcne po kamenju , raslinju itd . Brdsko planinski teren jako težak, nepregledan gdje doduše postoji ali samo jako malo mogućnost dugog hica . A za svinje na kratko to uvećanje je odlično , a ako bi trebalo i na nešto duže do 200 ili koji više metar kome nije dosta uvećanje od 6 puta neka uzme ribarski štap i ostavi se ćorava posla.