Autor Tema: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?  (Posjeta: 12447 vremena)

Offline Nimrod

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #15 u: 03. 06. 2018. 15:06:32 »
Parkour je simulacija lova pucas golube tkzv.patka.šljuka prepelica.fazan zec ...dok je trap bio lovacki ili olumpijski disciplina u kojoj golub odlazi od tebe i bez trap puške si u problemu jer pucaś na većoj daljini goluba koji se penje vjeruj mi s lovačkom puškom ćeś poslati pucanje u pm zagi

Bio sam jučer u Loboru na trapu i mogu reći da mi je drago da nisam poslušao tvoj savjet :)

Išao sam lovačkom puškom, Zastavina hamerless položara, kalibar 16... i gađao u serijama 7/10 i 8/10. S time da sam imao dosta pogodaka s drugim metkom, na većim udaljenostima. Dakle, može se. Nije to neki rezultat za osvajati natjecanja i medalje, ali za uvježbati se za lov i za malo uživati u pucanju iz svoje puške, sasvim zadovoljavajuće.

Kada bih se baš htio baviti trapom kao sportom i ići po natjecanjima gledao bih da si nabavim trap pušku. Ali budući da me u ovoj fazi zanima prvenstveno lov, a trap i slične discipline kao vježba za lov, mislim da nema potrebe za novom puškom, za sada.

Svakako bih volio probati i skit, a posebno parkur... i namjeravam čim mi se pruži prilika.

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #16 u: 03. 06. 2018. 15:55:32 »
 zagi lovački trap ili... zagi

.

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #17 u: 03. 06. 2018. 20:21:39 »
Ako budes pucao trap  na nekom lovackom domu na staroj ili sporijoj masini, sto je velika sansa mozes slobodno sa lovackom puskom. Pitaj da ti ju namjeste za sporijeg goluba.
Ako ides na olimpijsku stazu sa 15 masina, samo ces se nasekirati.

Offline Nimrod

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #18 u: 03. 06. 2018. 21:06:34 »
Ne znam točno kakav je trap i kako se dijele te discipline. Mislim da je to uobičajeni, kakav se puca sa pet pozicija i jedne središnje mašine koja izbacuje golubove od pucača u nasumičnom smjeru. Odmah je uz lovački dom u Loboru.

Nisam ništa tražio da mi posebno podešavaju mašinu, pucao sam zajedno sa svima ostalima koji su uglavnom imali puške za trap ili barem bokerice. Bio sam jedini sa starom položarom, a mislim i jedini sa 16-icom.

Tyger će bolje znati objasniti za Lobor, on je tamo "starosjedilac" i iskusni strijelac u trapu.

Offline Tyger

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1096
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #19 u: 04. 06. 2018. 11:14:58 »
Mogu reći da je kolega pucao iznenađujuće dobro s obzirom da mu je tek početak. Mnogo strijelaca i sa mnogo boljom opremom i većim stažom nisu pucali niti približno tako. Ima još mnogo prostora za napredak, od stava, držanja puške itd. ali uz nekoliko savjeta i treninga biti će to još bolje.
I sam sam pucao trap lovačkom puškom nekoliko godina, bilo je i loših i boljih rezultata, ali sve je to bilo mučenje kako i kolega navodi. Može se i sa lovačkom puškom potrefiti dobar rezultat ali u niti jednom segmentu pucanje lovačkom puškom ne može se usporediti s pucanjem iz trap puške, a to znaju samo oni koji su probali jedno i drugo.
Zagorje moje nigdar nebi menjal. Ti bregi su meni sveti, i nisci ih nemre zeti.

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #20 u: 04. 06. 2018. 12:06:53 »
to je american trap gdje je pucačko mjesto bliže rovu.jedna mašina izbacuje golube,puno sampucao olimpijski s 15 mašina,15m od rova pucačka mjesta,uglavnom nebo i zemlja prema americanu al to sad nije tema  zagi

Offline Nimrod

  • K
  • *
  • Postova: 26
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #21 u: 05. 06. 2018. 19:09:47 »
Mogu reći da je kolega pucao iznenađujuće dobro s obzirom da mu je tek početak. Mnogo strijelaca i sa mnogo boljom opremom i većim stažom nisu pucali niti približno tako. Ima još mnogo prostora za napredak, od stava, držanja puške itd. ali uz nekoliko savjeta i treninga biti će to još bolje.
I sam sam pucao trap lovačkom puškom nekoliko godina, bilo je i loših i boljih rezultata, ali sve je to bilo mučenje kako i kolega navodi. Može se i sa lovačkom puškom potrefiti dobar rezultat ali u niti jednom segmentu pucanje lovačkom puškom ne može se usporediti s pucanjem iz trap puške, a to znaju samo oni koji su probali jedno i drugo.

Hvala na pohvali :)

Ma nema uopće dileme da se trap bolje puca s trap puškom, daleko od toga. Stvar je u tome da sam ja potpuni početnik sa sačmaricom (do ove subote praktički nikada nisam ni pucao iz sačmarice, ako ne računaš 4 metka ispaljena u zrak jednom prilikom) pa ne bih htio isprobavati različite puške dok se barem s jednom ne sprijateljim kako spada.

To je kao i u drugim streljačkim disciplinama. Recimo početnici koji kreću pucati iz kratkog oružja pa onda dođu na streljanu i idu isprobavati različite pištolje i kalibre. Ili - najgore od svega - idu pucati malo iz poluautomatika, a onda malo iz revolera. Na kraju ne nauče ni s jednim pucati kako treba i samo se zbune i obeshrabre. Viđao sam to i znam iz prve ruke...

Zato nisam htio isprobavati s drugim puškama, iako su mi ljudi nudili da probam. Onog trena kad budem siguran da sam savladao pucanje iz svoje puške i da mogu s njom ići u lov bez straha da će mi pobjeći fazan na 20 metara, onda mogu isprobavati i druge. Do tada se držim svoje :)

U svakom slučaju, pucanje u subotu je bio veliki užitak i zadovoljstvo... i jedva čekam ponoviti  z14

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Mogućnost treninga trap/skeet u Zagrebu i okolici?
« Odgovori #22 u: 05. 06. 2018. 19:30:05 »
samo naprijed  zagi