Autor Tema: streljana ili klub u splitu/okolici?  (Posjeta: 9977 vremena)

Offline MaRiO_St

  • K
  • *
  • Postova: 2
streljana ili klub u splitu/okolici?
« u: 22. 03. 2010. 23:41:23 »
pozdrav ekipa, evo da pokušam skratit, još u osnovnoj školi sam se bavio streljaštvom (zračna puška, amaterski) a kako mi je djed lovac uvjek je tu bila i njegova dvocijevka i uvjek sam ja htio iz toga pucat :D al nikad nisam uhvatio vremena da se malo aktiviram i raspitam di šta kako. s obzirom da je njemu upravo istekao oružani list a nije više član LD i nema namjeru produžavat počeo je pričat da nema druge nego da proda pušku, pa rekoh ako se planiram aktivirat u tom smjeru vrijeme mi je. sad il' nikad :D

zanima me postoji li uopće kakva streljana ili streljački klub u splitu ili okolici, koje discipline postoje (dakle pričam o "glinenim golubovima" :D) s kakvim se sve puškama gađa, koji su okvirni troškovi tog sporta i mogu li dobiti nabavnu dozvolu da prepišem pušku na sebe samo na temelju članstva u klubu ili se treba aktivno natjecati i ako vi znate nešto što ja neznam slobodno dodajte :)

(nisu baš sva pitanja vezana za ovaj podforum pa neka moderator slobodno premjesti ako smatra da je potrebno)
« Zadnja izmjena: 23. 03. 2010. 12:47:19 od valdop »

Offline MaRiO_St

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: pozdrav
« Odgovori #1 u: 23. 03. 2010. 00:43:13 »
ili možeš odgovorit i ovdje, zaključalo mi temu ;D ugl, unatoč savjetu moderatora da potražim malo nisam našao ništa vezano za isključivo sportsku dozvolu, nego samo za lovne a učlanjivanje u ld stažiranje i polaganje lovačkog ispita me ne zanima ;)

dakle susid, di su nan klubovi po dalmaciji i kakvi su uvjeti? zasad me zanima samo šta se može gađat sa sačmom a poslje ćemo već vidit ostale opcije, tenkovi topovi rakete i slično 2p

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: pozdrav
« Odgovori #2 u: 23. 03. 2010. 00:47:56 »
a jebi ga kad sam ti napisa tamo onda mi je javilo da je zaključana tema uglavnom: u dalmaciji se puca skeet tako da ti didiova šuška može koristit za prvu ruku a najbolje bi je bilo prodat i kupit skeet pušku  pročitaj malo o skeet disciplini na netu...

učlani se u neko od ovih društava koje ću ti sad stavit u linku a moj prijedlog je u mravince

kad se učlaniš ideš po nabavnu sa lječničkim itd.

moraš bit aktivan član ili dozvola papa ;) nemoraš svaki dan bit na treningu al jednu utakmicu godišnje puknit moraš...

streljaštvo ti je relativno skup sport al kad se zaljubiš neće ti bit problem...

http://www.hrvatski-streljacki.hr/clanovi.php?zupanija=4
Ćaća viče mater plače!