Autor Tema: Streljana ZADAR I OKOLICA!  (Posjeta: 57994 vremena)

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #90 u: 07. 09. 2015. 23:25:08 »
 pesi pesi pesi pesi pesi hao
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #91 u: 08. 09. 2015. 12:15:40 »
Mislim da s vojskom nema pregovora,živo me zanima kako su u Pleternici na strelištu Bzenica to riješili,ovaj vikend pucam tamo leteče mete i karabinom na metu srnjaka pa cu baš pokušati saznati kakve oni uvijete imaju zagi

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #92 u: 08. 09. 2015. 14:10:51 »
Streliste je vlasnistvo morh-a i nije otvoreno za javnost.sluzi za potrebe policije.vojske.specijalaca itd i na njihovim takmicenjima ili treninzima je prisutno osiguranje.sanitet itd i sad oni to traze i od nas i to kosta toliko bez obzira dali dosao ja opaliti 2 metka ili došlo nas 50.nazalost mislim da je tu prici kraj jer pni se ne vide kao streliste otvorenog tipa zagi


S dužnim poštovanjem, kolega mbiloglav, koristim ovo što ste napisali s najboljom namjerom kako bi potakao diskusiju na temu ko je vlasnik ove zemlje koju nazivamo Lijepa Naša.
 
Dali su to vojska, policija, raznorazna ministarstva, županije, općine, ministri, podministri, savjetnici  i td.
 
Ako bi zavirili u srž Ustava Republike Hrvatske našli bi da je stanovništvo koje legalno (tj. imaju hrvatsku Domovnicu) živi na ovim prostorina VLASNIK cijele Hrvatske te kao vlasnici dajemo na upravljanje svoje vlasništvo raznim institucijama (vlada, vojska, policija, ministarstva i td.) u ime i dobrobit vlasnika tj. naroda.
 
Nitko osim naroda nije vlasnik pedlja ove zemlje i ne može nas "nogirati" sa našega.

Ako ja kao Hrvatski građanin, sa svim potrebnim dokumentima koji to dokazuju ne smijem ići na Lisičić jer bi ušao na tuđe vlasništvo, znaći li to da u nekoj imaginarnoj, i ne daj Bože, ratnoj situaciji kad su se neprijateljske snagu ukopale na Lisičiću odbijem boriti se za taj jebeni komad zemlje jer su mi danas zabraniji pristup i korištenje jer to nije moje i narodno nego vojno. Pa neka se oni bore za Lisičić, ali ne sa životima vojnika, naših sinova, nego oni seronje koji se kur..e i donose odluke što narod smije ili ne smije raditi na narodnoj zemlji ili kako ja sa ponosom kažem Lijepoj Našoj.

S poštovanjem prema svima koji misle kao i ja, te tako i onima koji misle suprotno. 

Ovo je sami i iskljućivo moja/naša zemlja jer druge nemam/nemamo!!!!!
 
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #93 u: 08. 09. 2015. 15:54:56 »
Potpuno se slazem g.Mladene s vama i još zagi jednom apeliram na sve ljude dobre volje da se ukjuce u rijesavanju ovog problema

Offline Mario_Zg

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #94 u: 08. 09. 2015. 16:39:03 »
Da svaka cast na napisanom. Treba probat jos kome poslati upit. Mora se moci. Ako mi mozemo na vrapcaku pucat uz vojsku (danas njih 20 i ja) ne vidim razloga zasto se nebi moglo u Liscicu ili bilo gdje drugo u Hr.
Oružja uvijek premalo...

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #95 u: 08. 09. 2015. 16:53:21 »
MladenP imas srece sto je drug rahmetli tito vec dugo pod zemljom, da je on ziv ti bi bio meta na streljani  hao hao  zagi

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #96 u: 08. 09. 2015. 18:24:12 »
Pozdrav svima!

Moj stav u ovom slučaju je jednostavan.

Kad vojsci, policiji, specijalcima streljana ne treba, mi lovci Zadra trebali bismo imati slobodan pristup i korištenje. Naravno da bismo se organizirali u klub korisnika Lisičića i da bi vojska i policija znala imena članova i tko je i kada bio na streljani. Sve bi se radilo jasno i u dogovoru s vojskom. Unaprijed bismo ih obavijestili koji će članovi koristiti streljanu u terminu kad njima ne treba, tj. kada streljana može biti nama na raspolaganju. Sva pravila i koraci bi bili unaprijed utanačeni.
 
Član sam pištoljskog kluba u Zadru, Mocire, i mogu svaku subotu doći kroz jutro na trening. Klub ima pravila ponašanja i voditelja streljane koji je prisutan za vrijeme treninga i pri službenim takmičenjima. On održava red i vodi računa da se poštuju mjere sigurnosti. I do sada nije bilo nikakvih problema ni nezgoda. Vrijedno je napomenuti da je ta streljana okružena privatnim kućama i da ti ljudi ne bježe u podzemna skloništa dok je u streljani trening ili takmičenje. Zadrani s ovog foruma to znaju.

Da li vojska može izvući nekakvu poduku iz pištoljskog strelišta sa Mocira i na isti način regulirati pristup i pravila na Lisičiću?
Čega se boje? Nisu valjda prekrili cijelu streljanu lakiranim parketima pa se boje da će ih naše grube lovačke čizme oštetiti!

Skoro sam zaboravio!! Nema auta hitne pomoći na Mocirama kad mi članovi pucamo.

MladenP.


PS. Kolega grga33, jesam li sada zaslužio streljčki vod ili streljačku četu? Volio bih znati da se dostojno pripremim.     rodjo
 
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #97 u: 08. 09. 2015. 18:33:05 »
To s kolima hitne pomoći mi nije jasno,onda kad idemo u lov isto bi trebala kola hitne pomoći i dvije sestre da nas prate dok gazimo kroz lovište  uf

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #98 u: 08. 09. 2015. 18:40:07 »
Može ali da budu do 22 i atraktivne!   fre
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline grga33

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1412
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #99 u: 09. 09. 2015. 06:38:01 »
Mladen samo sam se salio  zagi

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #100 u: 09. 09. 2015. 08:24:34 »
Da ste Kalmeti na vrime uvatili imali bi streljanu danas. Probajte s gradom nešto riješiti, možda ima komad zemlje. Mi sada koristimo prostor hivšeg vojnog skladišta kojim raspolaže Luka Ploče. U planu je komplet strelište za sve na gradskom zemljištu.

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #101 u: 09. 09. 2015. 10:09:05 »
Mladen samo sam se salio  zagi

Znam, zato sam sa šalom i odgovorio.       sauf
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline Fred

  • K 100
  • **
  • Postova: 162
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #102 u: 09. 09. 2015. 11:43:00 »
Ja bas nisam upucen cije je sto,ali u Rijeci imamo dvije streljane jedna na Drenovi i jedna na Grobniku za koju sam siguran da je vojna,na jednoj i drugoj sam vidio policiju,vojsku ,lovce i rekreativce i nitko se ne budi ,prve pomoci i nekog posebnog osiguranja nema... Tako da ne vidim razliku zasto se u Rijeci moze a kod vas ne,bit ce da nismo ista drzava zagi

Offline MladenP

  • K 100
  • **
  • Postova: 242
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #103 u: 09. 09. 2015. 13:53:31 »
Ja bas nisam upucen cije je sto,ali u Rijeci imamo dvije streljane jedna na Drenovi i jedna na Grobniku za koju sam siguran da je vojna,na jednoj i drugoj sam vidio policiju,vojsku ,lovce i rekreativce i nitko se ne budi ,prve pomoci i nekog posebnog osiguranja nema... Tako da ne vidim razliku zasto se u Rijeci moze a kod vas ne,bit ce da nismo ista drzava zagi


Fred,
hvala na informaciji!
Vjerujem da tvoja informacija mogla biti od pomoći kad i ako dođe do razgovora sa sadašnjim korisnicima (koji nisu vlasnici, iako se tako postavljaju) o pristupu i korištenju te streljani od nas lovaca.
Srdačan pozdrav!
MladenP
Samo precizna puška je lijepa puška, ostale su samo lijepi zidni ukrasi.

Offline drazenx

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2122
Odg: Streljana ZADAR I OKOLICA!
« Odgovori #104 u: 09. 09. 2015. 16:02:38 »
Tako je Fred ,na Drenovu dođeš ,otpucaš i nema nikakve hitne pomoći zagi