Autor Tema: Streljane  (Posjeta: 67917 vremena)

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Streljane
« Odgovori #15 u: 26. 01. 2008. 12:13:11 »
Ako ga i ne zaustavi trzaj mu da prednost u strateškoj bežaniji  z2

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Streljane
« Odgovori #16 u: 26. 01. 2008. 12:16:13 »
HA,ha ;D
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline File

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1449
  • ko´ žali olova, govno mu od lova
Odg: Streljane
« Odgovori #17 u: 26. 01. 2008. 14:05:50 »
Naravno da nema veze. Postoji samo jedna stvar vezana za trzaj i preciznost, a to je strah od udara u rame pri povlacenju obaraca. Bolje poznat kao trzaj glavom u stranu u momentu opaljenja ili kako ga Englezi zovu flich. Lako ga je prepoznati ali vecina strelaca koji imaju taj problem nece da ga priznaju. Lako se i otkriva, dajte im praznu pusku (a da ne znaju da je prazna) da pucaju...klik i vidis kako refleksno trzne glavu u nazad  8)
Reflesna radnja...tesko se leci ali se leci,

Ry u pravu si imam i ja malo problema s tim to sam prvi put primjeti prije par dana bio sam u lovu na patke i ispucao sam jednu patronu i nisam ponovo napunio kada se ukazala druga prilika za pucanje ja sam stisnuo opet obarač od donje cijevi u kojoj je bila prazna patrona a glava je sama uradila trzaj!ljudi to nerado priznaju al evo ja jesam z30
Ćaća viče mater plače!

Offline Ry1

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1152
  • Shine on You Crazy Diamond
Odg: Streljane
« Odgovori #18 u: 26. 01. 2008. 14:30:23 »
Nije to nista neobicno niti je nesta cega bi se neko trebao stideti. Najvaznije je da je strelac svestan toga i da nastoji da to otkloni.
Posoji dobar nacin za to koji s eprimenjuje u vecini armija u svetu kada se vrsi obuka snajperista.
Jednostavno, strelac drzi napunjenu i otkocenu pusku u ramenu u sedecem ili lezecem polozaju ali ne dodiruje obarac. Za obarac se veze kanap koji poteze osoba koja vrsi obuku i koja stoji iza strelca.
Strelac nastoji ostati koncentrisan na metu i ne zna kada ce doci do opaljenja.
U pocetku, taj trazj se javlja pri svakom povlacenju kanapa i okidanju ali vremenom nestaje.
Inace ovo je daleko laksi i brzi nacin da se to resi nego da to strelac radi sam.
A sto se lova po Australiji tice, pa tamo je i lisica naseljena iz Evrope i jos se nisu privikle na novu sredeinu .
Zato tako i sevljaju kao muve bez glave po Australiskoj divljini ,a dok tako preplasene tumaraju lak su plen dobrim strelzima.

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Streljane
« Odgovori #19 u: 26. 01. 2008. 15:15:01 »
Citat:
NB! Obrati paznju na trzaj koji naravno utice na preciznost zpremljenog hitca
Ne razumem, kako trzaj utice na preciznost cevič

Malo smo off topic.
Ja nisam spomenuo cijev. Ostalo ste dobro objasnili. d4
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Streljane
« Odgovori #20 u: 07. 03. 2008. 09:44:06 »

Vrapče, pola sata 60 kuna, zoveš na 3784-959. Znači nazoveš i uklopiš se u raspored. Rade od 7 do 15 sati. Platiš na račun MORH-a a uplatnica di doče doma nakon tjedan-dva. Upišu te na porti, traže osobnu, papire od oružja. Ako sam kaj zaboravio, pitajte ili još bolje, zovite.
Danas ću saznat za još jednu streljanu.
Mirna vam ruka i dobar pogled!
[/quote]

Zval jučer, kažu pol sata 35 kn, sad ili su pojeftinili ili me tam neko zaje...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Streljane
« Odgovori #21 u: 07. 03. 2008. 09:54:06 »
To ti je točno, ja sam bio prije tjedan-dva i platio sam 35 kuna pola sata!  d4
Možda su nekaj stvarno u međuvremenu izmjenili. Npr. može ti stručno osoblje koje je s tobom napisati i upucavanje ili tak nekaj pa je onda i druga cijena.

Offline IŠiprak

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: Streljane
« Odgovori #22 u: 07. 03. 2008. 09:57:29 »
Voditelj streljane je svojedobno bil nama instruktor, g. Krešo Vrančić, i ako neko bude upucaval karabin na Vrapču, nek proba dobit njega u pomoć.
Stvarno je vrhunski stručnjak i za dugo i za kratko naoružanje.

 d4 d4 d4

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Streljane
« Odgovori #23 u: 07. 03. 2008. 10:07:59 »
Rijeka
- streljana Drenova (Vladimir Gortan), Drenovski put 26   051/541-127
50, 100 i 200 metara.
Idem drugi tjedan pa javim cijene!
« Zadnja izmjena: 07. 03. 2008. 10:10:08 od oliverl »

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Streljane
« Odgovori #24 u: 07. 03. 2008. 15:41:56 »
Dečki pozivam vas da se upišete u SD Hrvatski arkebuziri u članarinu je uključeno i korištenje streljane (100m) 50 km od ZGB.
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Streljane
« Odgovori #25 u: 07. 03. 2008. 15:54:57 »
Dečki pozivam vas da se upišete u SD Hrvatski arkebuziri u članarinu je uključeno i korištenje streljane (100m) 50 km od ZGB.
Pa koliko je clanarina.Sumnjam da cu ja moci koristiti streljanu ali dobro ce doci svima d4
Članarina za ovu godinu je 600 kn za nove članove - dobijete iskaznicu Hrvatskog streljačkog saveza i pravo korištenja streljane u dogovorenom terminu za klub. Termini najviše subotom ili po dogovoru. Važno je poštivati red streljane - obavezan upis u knjigu; tko puca iz čega i koliko. oružni list obavezan. Ukoliko netko od natjecatelja trenira MK ima prednost.
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Streljane
« Odgovori #26 u: 07. 03. 2008. 16:19:45 »
Pa decki iz Zg ovo vam je dobra prilika i nije skupo.

ja sam strijelac i za razliku od lovaca mi smo jebena stranka. Ključno za pucanje radi vježbe u lovištu je slijedeća stavka iz člana 32 zakona o oružju:Lovačko oružje ne smije se upotrebljavati izvan lovišta, civilnih strelišta ili drugih mjesta određenih za vježbe gađanja.

Puno lakše je sa lokalnom PP odrediti mjesto za takvo pucanje nego se jebavat sa izdavanjem dozvola za izgradnju streljane. Uvjeti su za osobu koja bi vodila isti kao i za proizvodnju oružja i streljiva. Ukoliko se odlučite za gradnju streljane krenite što prije! kad stupimo u EU ekološki propisi zatvoriti će i ove postojeće. posjedujem projekt streljane od 10m - do 300m i ukoliko je netko zainteresiran stojim mu na raspolaganju
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline oliverl

  • K 500
  • ***
  • Postova: 695
Odg: Streljane
« Odgovori #27 u: 17. 03. 2008. 13:48:30 »
Rijeka
- streljana Drenova (Vladimir Gortan), Drenovski put 26   051/541-127
50, 100 i 200 metara.
Idem drugi tjedan pa javim cijene!

Napokonnnnnnnnnn!!!!!!!!!!!!!
javi sto prije d4 d4 d4 d4 d4
I radno vrijeme d4
Bio u petak!
Jedva uhvatio vremena da odem pa sam i malo kasno došao u 18:30 + oblačno vrijeme, vidljivost baš i nije bila neka ali kad sam već morao u Rijeku da pokušam - usput rečeno ispalio sam par metaka, od toga dvije devetke!
Kako sam već rekao imaju tri daljine gađanja na 50, 100 i 200 metara. Mislim da je 20 mjesta.
S obzirom da sam kasnio i žurio a ni gospođe koja vodi streljanu nije bilo (bio je sin) nisam uspio baš previše saznati ali uglavnom treba nazvati i provjeriti da koji klub nema trening. Rade od jutra do mraka (doslovno do kad se vidi) a cijena je bila 30 kn.   Jedna meta 4kn papir.
S obzirom da još moram vježbati uskoro slijede ostale informacije, nadam se točnije!  d4
Pozdrav svima  z10

Offline blackpowder

  • K 500
  • ***
  • Postova: 606
  • R.I.P.
Odg: Streljane
« Odgovori #28 u: 17. 03. 2008. 17:51:54 »
Kolika bi bila investicija za napraviti streljanu, imate li kakve naznake?

teško mi je reć kolika bi bila cijena izgradnje ali ti mogu nabrojati osnovne uvjete koje takav objekt mora zadovoljiti da bi uopće bio pušten u rad : bojevo brdo sa prikupljanjem oborinskih voda i taložnicom. Površina bez kamena, ograđeno zidom ili nasipom + žičana mreža oko svega , Blende koje onemogućuju pucanje u zrak sa osnovne paljbene crte i rikošete od tla. Streljačka mjesta sa podom koji onemogućava rikošet kod slučajnog opaljenja u pod, isto važi i za strop.....Rov za izmjenu meta zaštićen od rikošeta .... Ako se upuštaš u gradnju savjetujem ti da ima najmanje 20 mjesta za karabin sa daljinama barem 50 i 100m i odvojenu streljanu za pištolj sa isto tako barem 20 mjesta kako bi se mogla održavati ozbiljnija natjecanja na nivou države - hebga to može donijeti i nešto love koji put. naravno možeš napraviti i sa manje mjesta ali tada si ograničio mogućnosti razvoja . Dobro bi bilo napraviti i 5-6 boxova za praktično pucanje i western shooting, to su atraktivne discipline i privlače ljude a samim tim i kapne neka lova. Dobro vođena streljana mogla bi pokrivati  sama sebe  od članarina, kotizacija za treninge i natjecanja, obuke zaštitara, građana, lovaca, .....
R.I.P.  rođ.1960-06-15

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Streljane
« Odgovori #29 u: 19. 03. 2008. 12:27:16 »
POČELO JE POČELO ;D ;D

Strelište na leteće mete,tvrtke M90, disciplina trap,ponovno je otvoreno svakog četvrtka.
Lokacija: Stara cesta od Karlovca prema Zagrebu,pored restorana Lovački rog
Puca se svaki četvrtak od 16 sati
Voditelj: Antun Skukan
Informacije na: 098/595-654

Ja idem sutra prvi put ove sezone.Zainteresirani za akciju WELCOME
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.