Autor Tema: Streljane  (Posjeta: 67987 vremena)

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Streljane
« Odgovori #90 u: 26. 04. 2015. 17:52:48 »
Prroba se oružje  , a ne lovac !
 Ja imam kolega koji su kupili PPU ranih devedesetih , dođu na streljanu , pogode siluetu srnjaka i nema sretnijih od njih . To što do iduće godine ne uzmu pušku u ruku , njih ne opterećuje. Sukladno našem  pravilnku dobiti će za Božić malo mesa ,društveni kalendar , majcu s logom društva i opet ću se vidjeti s njima na godinu kada će imati oružje u ruci.
 Da se vratim na bitak ! Loš strijelac s dobro upucanom puškom  , daleko je bolji od  "majstora " čija puška nosi  kojekuda !

Kod nas sa ovim sistemomse testira  i lovac i oruzje. Kao prvo, lovac se "natjera" da minimalno dva puta izadje na streljanu jer ne moze isti dan odprasit 30 kom, vec po 15 kom...naravno vecina producenata pakuje po 20 kom, tako da se izpuca 20 + kom metaka....sto je dobro i za lovca i za oruzje! Eventualni kvarovi i rasklimane montaze se tim i odkriju i lovac je primoran da to sanira i sredi, ergo opet mora na streljanu da proba, sto opet znaci da puca = "trenira".

Nakon tog svega, opet treba u krug 5 kom iz tog oruzja kojeg ce koristit ispaliti u vitalnu zonu da pokaze komisiji da umije. E sad, ako pod kontroliranim uvjetima nije to u stanju, naravno bez pomagala, kak ce onda u lovu gdje ga vecinom adrenalin dere i sve ostalo sto zna utjecati na sposobnost upucivanja jednog hitca koji ce odstreliti tu divljac humano. Ako lovi sa 3 ili vise karabina sa svakim tim isto po 5kom...znaci, opet puca, sto je pozeljno.  Prosjecni lovac koji nije nikako zainterisiran za streljanu mora kroz ovo ako misli lovit te godine karabinom i nema cile mile....

A po meni je los stjijelac los lovac, a jos losiji lovac koji ne zna kak mu puska ide ili dali mu je i ispravna
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline neznalica

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Streljane
« Odgovori #91 u: 26. 04. 2015. 18:01:58 »
 Lijepo i korisno druzenje i po meni bi sva drusta to morala.

P.s. Ovi cinimi se 7.9 s crvenim vrhom su soft point?
Za streljanu idealni :)

Pozdrav

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Streljane
« Odgovori #92 u: 26. 04. 2015. 19:58:06 »
Onaj ' kratki, 9mm je koma s onom cjevinom. Jel to onaj za pomoć terijeru?

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljane
« Odgovori #93 u: 27. 04. 2015. 07:15:47 »
Oni  s crvenim vrhom su vojna municija -traseri za nočna gađanja . Po danu baš i nisu nešto . Onaj pištolj je kratka devetka s 35 cm nastavkom za cijev kao pomoć pri jamarenju .
Sada ga svake dvije -tri godine iznesem na svjež zrak da ga imam razloga dobro očistiti i podmazati.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljane
« Odgovori #94 u: 27. 04. 2015. 09:01:26 »
Ajme divote... Ajmeeeeeeee!!!!!!!

Offline mbiloglav

  • K 500
  • ***
  • Postova: 966
Odg: Streljane
« Odgovori #95 u: 27. 04. 2015. 11:43:00 »
Evo imenjace jutros smo Peric i ja poduzimali neke korake da ubrzamo ove u ministarstvu u vezi Lisicica i pokrenuli smo par jakih ljudi i mislim da ce ubrzo biti rijeseno zagi

Offline ralf

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljane
« Odgovori #96 u: 27. 04. 2015. 13:48:01 »
Oni  s crvenim vrhom su vojna municija -traseri za nočna gađanja . Po danu baš i nisu nešto . Onaj pištolj je kratka devetka s 35 cm nastavkom za cijev kao pomoć pri jamarenju .
Sada ga svake dvije -tri godine iznesem na svjež zrak da ga imam razloga dobro očistiti i podmazati.

čija su proizvodnja svjetleći?

Offline RANGER94

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljane
« Odgovori #97 u: 27. 04. 2015. 15:03:43 »
Evo imenjace jutros smo Peric i ja poduzimali neke korake da ubrzamo ove u ministarstvu u vezi Lisicica i pokrenuli smo par jakih ljudi i mislim da ce ubrzo biti rijeseno zagi
Znaci, mogli bi uskoro! A Boze pomozi..... Ne mogu ti opisat koliko to zelin...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljane
« Odgovori #98 u: 27. 04. 2015. 18:15:40 »
Oni  s crvenim vrhom su vojna municija -traseri za nočna gađanja . Po danu baš i nisu nešto . Onaj pištolj je kratka devetka s 35 cm nastavkom za cijev kao pomoć pri jamarenju .
Sada ga svake dvije -tri godine iznesem na svjež zrak da ga imam razloga dobro očistiti i podmazati.

čija su proizvodnja svjetleći?
USA  !
Hrvatske Domovine Sin.

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4331
Odg: Streljane
« Odgovori #99 u: 27. 04. 2015. 18:54:41 »
Nije vam to pametno....svjetleći spadaju u zabranjeno streljivo.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Streljane
« Odgovori #100 u: 27. 04. 2015. 21:16:04 »
Znam !
Ostalo ih pet komada iz 1992/93 . Nema ih više .
No moram malo u O.T.
Kada sam svojim novcem i vezama došao na početku Domovinskog rata do pet kutija ovog streljiva nitko nije spomenuo da je zabranjeno imati takvo streljivo . Handgranate koje sam također kupio , dao sam do zadnje kada je trebalo i nisam imao namjere i volje niti jednu zadržati u kući .
Ovo pišem samo iz jedne namjere  , a to je da je ova Država lako i brzo zaboravila obol nas lovaca u pravednom , obrambenom ratu . Kada se je novonastala NAŠA država branila prvenstveno lovačkim oružjem očekivao sam da će biti više razumijevanja za lovce nakon časno izvojevane pobjede . No zahvalnosti spram nas  nije bilo ni u tragovima . Vidi zakon o oružju , streljanama , zakupu lovišta i svemu onom po ćemu smo "nagrađeni" za svoj obol .
« Zadnja izmjena: 27. 04. 2015. 21:23:47 od fazan »
Hrvatske Domovine Sin.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Streljane
« Odgovori #101 u: 27. 04. 2015. 21:52:20 »
Svakako kolega fazan kad opet budete imali upucavanje javite pa se možda i dođe ispaliti koji metak kao gost.
Pozdrav
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline ralf

  • K 100
  • **
  • Postova: 211
Odg: Streljane
« Odgovori #102 u: 29. 04. 2015. 21:52:09 »
Oni  s crvenim vrhom su vojna municija -traseri za nočna gađanja . Po danu baš i nisu nešto . Onaj pištolj je kratka devetka s 35 cm nastavkom za cijev kao pomoć pri jamarenju .
Sada ga svake dvije -tri godine iznesem na svjež zrak da ga imam razloga dobro očistiti i podmazati.

čija su proizvodnja svjetleći?
USA  !

Hvala na odgovoru, nisam ih vidjao na ovim prostorima, samo sa zelenim vrhom :)

Offline TomTom

  • K 100
  • **
  • Postova: 194
Odg: Streljane
« Odgovori #103 u: 26. 05. 2015. 10:46:12 »
Danas sam iza pol 1 na Streljani Vrapcanski potok. Ako je tko od kolega za  z10 . Javite se.

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Streljane
« Odgovori #104 u: 26. 05. 2015. 13:51:13 »
...ja sam mislio samo da se u bircu pije a mores i na streljani.....aaaaaa...... zagi
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!