Autor Tema: Dominantno oko  (Posjeta: 16549 vremena)

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #30 u: 11. 05. 2011. 17:37:12 »
Zanima me jel se moze proc ljecnicki ako netko vidi samo na jedno oko i dobit oruzani za drzanje i nosenje???

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #31 u: 12. 11. 2011. 20:25:27 »
To  neznam  ali  cu  vam  reci  jednostavan  nacin  da  utvrdite  kojim  okom  trebate  da  nisanite.  Ima  lovaca  koji  ceo  lovni  vek  pucaju  a  da  nista  ne  pogode.
   Ispruzite  obadve  ruke  sa  stiisnutim  pesnicama  i  sa  palcima  okrenutim  navise.
   Ako  se  nalazite  u  sobi    onda  npr   mozete  prekidac  za  svetlo   uhvatiti  izmedju   palceva gledajuci na  obadva  oka.
  Kada  ste  to  uradili  drzeci  sa  obadva  oka  na '' nisanu '' prekidac   zazmurite  na  jedno  pa  na  drugo  oko  ono  na  koje  prekidac  vidite  izmedju  palceva  je  streljacko  a  ono  drugo  koje  je '' pobeglo '' u  stranu  nije.Kolege  koje  pucaju  na  ono  drugo  vide  i  koliko  promasuju  u  stranu........

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #32 u: 12. 11. 2011. 20:34:27 »
To  neznam  ali  cu  vam  reci  jednostavan  nacin  da  utvrdite  kojim  okom  trebate  da  nisanite.  Ima  lovaca  koji  ceo  lovni  vek  pucaju  a  da  nista  ne  pogode.
   Ispruzite  obadve  ruke  sa  stiisnutim  pesnicama  i  sa  palcima  okrenutim  navise.
   Ako  se  nalazite  u  sobi    onda  npr   mozete  prekidac  za  svetlo   uhvatiti  izmedju   palceva gledajuci na  obadva  oka.
  Kada  ste  to  uradili  drzeci  sa  obadva  oka  na '' nisanu '' prekidac   zazmurite  na  jedno  pa  na  drugo  oko  ono  na  koje  prekidac  vidite  izmedju  palceva  je  streljacko  a  ono  drugo  koje  je '' pobeglo '' u  stranu  nije.Kolege  koje  pucaju  na  ono  drugo  vide  i  koliko  promasuju  u  stranu........
d4 To je to.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #33 u: 12. 11. 2011. 22:55:46 »
To  neznam  ali  cu  vam  reci  jednostavan  nacin  da  utvrdite  kojim  okom  trebate  da  nisanite.  Ima  lovaca  koji  ceo  lovni  vek  pucaju  a  da  nista  ne  pogode.
   Ispruzite  obadve  ruke  sa  stiisnutim  pesnicama  i  sa  palcima  okrenutim  navise.
   Ako  se  nalazite  u  sobi    onda  npr   mozete  prekidac  za  svetlo   uhvatiti  izmedju   palceva gledajuci na  obadva  oka.
  Kada  ste  to  uradili  drzeci  sa  obadva  oka  na '' nisanu '' prekidac   zazmurite  na  jedno  pa  na  drugo  oko  ono  na  koje  prekidac  vidite  izmedju  palceva  je  streljacko  a  ono  drugo  koje  je '' pobeglo '' u  stranu  nije.Kolege  koje  pucaju  na  ono  drugo  vide  i  koliko  promasuju  u  stranu........
dosta je i jedan palac i nisaniti u a ne metati izmedju  ;D

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #34 u: 15. 11. 2011. 08:15:02 »
Nema šta teaa, štima... z14 d4
Em ti sumpor.....

Offline Brane

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1363
  • ... Lovac - Vrbje ...
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #35 u: 15. 11. 2011. 14:02:36 »
... Moj kratki osvrt na ovu temu ... Naime, skoro u svemu sam dešnjak, jedem desnom, u nogometu dešnjak, pišem desnom rukom, a puška pronašla put do LIJEVOG ramena  d7  ... kako to ?
I probao sam ovaj trik sa dominantnim okom, koji je također odabrao lijevo oko ... Malo čudno, ali meni paše ...
.... Lijepo je biti lovac ovoga našeg kraja ....

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #36 u: 15. 11. 2011. 14:21:42 »
... Moj kratki osvrt na ovu temu ... Naime, skoro u svemu sam dešnjak, jedem desnom, u nogometu dešnjak, pišem desnom rukom, a puška pronašla put do LIJEVOG ramena  d7  ... kako to ?
I probao sam ovaj trik sa dominantnim okom, koji je također odabrao lijevo oko ... Malo čudno, ali meni paše ...
Desi se to,kod mene otac desnjak u ruci,a lijevak u nozi.
Drugi kolega opet podjednako uspjesno puca i sa desnog i sa lijevog ramena,ni on sam ne zna kako je to moguce  happi

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #37 u: 15. 11. 2011. 20:44:01 »
 Puca  sa  otvorena  oba  oka? 

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #38 u: 15. 11. 2011. 20:52:07 »
bolje nego sa oba zatvorena hao Al salu nastranu,najbolja i najbrza metoda ako se navikne
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #39 u: 15. 11. 2011. 20:53:54 »
Ja NIKAD ne zmirim bez obzira sa cim pucam! teaa Nestane mi odmah pola svijeta....
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline mladjo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 729
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #40 u: 25. 03. 2015. 14:43:53 »
Ja sačmaricom pucam s oba oka (osim kugle), karabinom desnim okom... ali čitajući ovu temu prisjetio sam se davnih dana-ko klinac sam sa zastavinom zračnicom bio kuhan i pečen, tolko kaj nisam spavao s njom, s tom istom zračnicom sam si "priklopio" kožu između palca i kažiprsta i to mi se jako upalilo, ognojilo... uglavnom nisam mogao pucat jer mi desna ruka bila jako dugo natečena i debelo zamotana, za vrlo kratko vrijeme sam se "prebacio" na pucanje s lijevog ramena i lijevim okom, bez ikakvih problema... kasnije kad mi ruka ozdravila opet sam se morao privikavat na desno rame, bilo mi je jednako "čudno" kao i prebacivanje na lijevo rame... nisam probao ali mislim da bi karabinom mogao potegnuti isto ko i s desnog ramena...

Offline Antimon

  • K 100
  • **
  • Postova: 126
Odg: Dominantno oko
« Odgovori #41 u: 25. 03. 2015. 18:44:37 »
Kad je već tema dignuta iz naftalina, da podjelim svoje iskustvo. Nekome može pomoći uštediti puno patrona i živaca.
 
Izraziti sam dešnjak sa laganom dominacijom lijevog oka,..vid mi je na oba oka 100% ali oduvjek znam da mi je lijevo oko jače.

Evo rješenja za ljude sa jačom desnom rukom i ljevim okom ili obrnuto, ista stvar vrijedi i za ljevake sa dominantnim desnim okom.

Najbolji način za provjeriti dominaciju oka je izabrati neki objekat nebitno na kojoj udaljenosti i uperiti kažiprst u taj objekat gledajući sa OBA OKA OTVORENA. Vrlo bitno je da oba oka budu otvorena. Dok ste koncentrirani na taj objekat gledajući sa oba oka prvo zatvorite lijevo oko bez pomicanja prsta sa izabranog objekta i zatvorite LIJEVO oko. Ukoliko kažiprst više ne pokazuje u smjeru objekta već se pomakao u ljevo od istog imate dominantno ljevo oko. Ako ste ljevak sa dominantnim desnim dobit ćete pomicanje u desnu stranu.

uglavnom ovo je jednostavna korekcija za sačmarice i zove se

 Champion EasyHit


najobičnije fiber vlakno (crveno ili zeleno) koje u produžetku ima tubu kroz koju prebacuje dobinaciju oka, t.j. ne dozvoljava da ukoliko gađate sa dva oka da dominantno oko vidi fiber mušicu već je vidite samo sa okom kojim nišanite. Ukratko odlična stvar za sve koji imaju problem jedna ruka -drugo oko. montaža je jednostavna i nakon godinu dana nema nikakvih problema sa istom, ima za sve debljine šina, čak nekoliko veličina mušice.

Meni je puno pomoglo pa se nadam da će još netko ispraviti promašaje i uštediti živce.

na tržištu postoji još jedna opcija drugog proizvođača, koju nisam probao, ali sistem je isti;

Uni-Dot
http://uni-dot.com/home/

« Zadnja izmjena: 25. 03. 2015. 18:54:12 od Antimon »