Autor Tema: Izrada pokretne mete  (Posjeta: 13685 vremena)

Offline Lovac87

  • K
  • *
  • Postova: 14
Izrada pokretne mete
« u: 18. 05. 2017. 22:38:34 »
Gospodo lovci,

zanima me ako je netko pokušao ili napravio jednostavan mehanizam za gađanje pokretne mete.
S obzirom kako imamo streljanu u našem lovačkom društvu,
razmišljali smo o izradi pokretne mete a nemamo baš novca za kupovinu nekakvih profesionalnih sprava.


Došli smo na ideju da napravimo od brisača za auto motor koji bi preko prijenosa vrtio špag na kojem je obješena pokretna meta.

kako bi meta išla stalno u krug na obje stane stavimo sliku npr. divlje svinje u smijeru kojem se slika kreće i to je najjednostavniji mogući naćin a i najjeftiniji jer skoro pa sve imamo a dodatni nosač na drugo stablo udaljen 30-tak metara može se zavarii pa zakačiti  koloturnik preko kojeg prelazi špaga.


Molim vas mišljenje i postoje li još koja društva da razmišljaju o ovakvom pothvatu...?


Dobar pogler
Lovac87

Offline Toni_SB

  • K 100
  • **
  • Postova: 161
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #1 u: 19. 05. 2017. 00:17:56 »
https://m.facebook.com/marinko.martinovic.75

Pogledaj kako je kolega napravio.
Bolje umrijeti od litre nego od kapi!

Offline Lovac87

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #2 u: 19. 05. 2017. 15:16:26 »
Ah šteta ne mogu vidjeti, nemam facebook pa se ne mogu ulogirati...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #3 u: 22. 05. 2017. 09:55:33 »
Mi smo nekada , a sjetiti će se stariji forumaš i, uz trap natjecanja imali i trčećeg zeca.
Mene je to jako veselilo , a i domaćinima je donijelo znatan prihod.
Treba imati mjesta da se ne ometaju ostali ( ako je vezano uz trap natjecanja ) , malo dobre volje i smisla da se iz metala izreže silueta zeca, držač za metu ( obično je to bila meta za zračnu pušku ). jedna deblja sajla po kojoj zec klizi i jedna tanja kojom se dovlači u početan položaj.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Zeiss

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1936
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #4 u: 22. 05. 2017. 13:08:27 »
U Lonjici ga još uvijek imaju.  zagi

Offline GT

  • K 100
  • **
  • Postova: 353
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #5 u: 22. 05. 2017. 19:43:40 »
Gospodo lovci,

zanima me ako je netko pokušao ili napravio jednostavan mehanizam za gađanje pokretne mete.

Lovac87

Remenice  i ležajevi od vešmašine, elektromotor od nečega (12v dc), sajlica 2mm, nogari i zatezači, akumulator, kabel...
i karton z metom koji se učvrsti na gornju sajlu, a doljnja sajla klizi kroz vodilice (  od drota) učvrščene na karton.
Dobro je da je gujdek (meta) ispod sajli.
Nejde h krug nego  rol . Nama se posrečila brzina oko 4m/s.

Dobra kob.
Z dugim i kratkim, z risanim i glatkim.

Offline Lovac87

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #6 u: 24. 05. 2017. 11:17:52 »
hm jako dobra ideja, hvala kolege na pomoći, ovo ću kopirati i počinjem pripremati materijal.

Baš sam zadovoljan, u svakom slučaju slijedeći mjesec idem do streljane pa ćemo početi sklapati ovaj patent.

Javit ću se a i postaviti koju sliku kako je sve ispalo, a štose tiče brzine pa to je jako dobra brzina za trening.

Hvala još jednom.

Dobra kob
Lovac87

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #7 u: 28. 09. 2017. 22:05:20 »
gdje je stalo?
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline Lovac87

  • K
  • *
  • Postova: 14
Odg: Izrada pokretne mete
« Odgovori #8 u: 24. 01. 2018. 19:04:45 »
Stalo je nažalost zbog određenih problema, trenutno čekamo dozvolu da tako nešto napravimo na našoj streljani.
Čim dobijemo dopuštenje krećemo u izradu ali kako stvari stoje tek iza 4 mjeseca ove godine.

Do tad ćemo polako pripremiti materijal i sve ostalo.


Dobra kob
Lovac87