Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 397488 vremena)

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #690 u: 04. 08. 2014. 08:50:14 »
Taj dio je več riješio, napisat če on kako, mene zanima kolike su ti razlike u brzini zrna.

Brzina 905m/s
ES 16m/s
SD 7m/s

I to ču srijedit samo da pronađem malo vrijemena.

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #691 u: 04. 08. 2014. 16:52:32 »
Koje punjenje koristis, caure,barut, itd.? Nesto su mi velike razlike u brzinama nesto nije uredi. Trebao bi sve provjerit detaljno da vidis u cemu je problem. Pozz

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #692 u: 04. 08. 2014. 17:40:31 »
Caure su Rws, punjenje 75,5gr viht n165 i primer federal gm210. Sad ču zamjenit primere za cci br2 i 250 da vidim ali če se brzina stabilizirat...

Offline lovac1977

  • K 100
  • **
  • Postova: 195
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #693 u: 05. 08. 2014. 01:05:09 »
Zasto za 300wm ne koristis 215federal lil 250cci. Nesto tu nije uredu da imas toliko veliku razliku u brzini ili nesto nije uredu sa paljenjem baruta ili vratovi caura nisu jedko debeli pa neki prave veci pritisak a neki manji. Provjeri sve detaljno. Pripazi kad budes testiro razne kapisle moze da dodje do vecih pritisaka u metku kada promjenis kapisle radi razlicitog paljenja baruta. Pozz

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #694 u: 05. 08. 2014. 04:16:02 »
Treba saznati sta mu barut voli- koje kapilsle. Large primer CCI ili magnum primer bi mogao biti bolji i jednomjerniji. Razlika u brzinama je problematicna i znaci pritiska se trebaju dobro provjeriti da ne dodje do veceg problema. 22 mrad ili 65 MOA je po meni takodje problem sto s tice elevacije. ja imam 120 MOA na optici i tu nema problema za ovu distancu. Brzina od 905 je OK sa ovu duzinu cijevi ali mora bolje da se smanji TOF i daljina./ vrijeme lete ispod 1 maha jer tu ce biti kojekakvi problemi i promjena putanje zrna. zadniih 200 -300 metara je problem. Od oka trebace mu 2.5 sekunde ili malo vise da dodje do mete. Treba naci veliki gusani komad da odjekne kad se pogodi i da cuje pogodak ako je ikako moguce. Mi smo gadjali jedan sporet/ pecnicu na ledini da bi dobili zvuk nazad i bijelu stranu zadnjeg zida spareta. Distanca je bila 600m i bilo je OK i mogao si cuti pogodak ali ovo je puno dalje i teze u svakom smislu. sa 30 inca cijevi je puno lakse.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #695 u: 05. 08. 2014. 04:34:30 »
Isto tako sami moment i tehnika pucanja su vazni kao i polozaj strelista zbog coriolis efekta i spin drift su vazni. izvinjvam se ali ne znam nase riejci za ove pojmove.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #696 u: 05. 08. 2014. 04:44:54 »
Elevacija bi trebala biti negdje izmedju 16 - 18 mrads a horizontalna tureta 4- 6 mrad- izgleda jednostavno ali nije nimal olako i puno toga se treba srediti prije samog pucanja. Bas me zanima kako ce ovo napredovati i naravno zelim vam uspjeh i uzitak u projektu. Jos uvijek mislim da bi 210 VLD match ili jos bolje Litz verzija bila bolja i stabilnija bez obzira na nesto slabiju brzinu.  Pogledajte radove Brian Litz jednog od najacih balisticara u US mozda vam nesto od toga pomogne u projektu.

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #697 u: 05. 08. 2014. 08:36:32 »
Zasto za 300wm ne koristis 215federal lil 250cci. Nesto tu nije uredu da imas toliko veliku razliku u brzini ili nesto nije uredu sa paljenjem baruta ili vratovi caura nisu jedko debeli pa neki prave veci pritisak a neki manji. Provjeri sve detaljno. Pripazi kad budes testiro razne kapisle moze da dodje do vecih pritisaka u metku kada promjenis kapisle radi razlicitog paljenja baruta. Pozz
Koristio sam LR zbog toga jer mi je prije sa kuglom sierra bilo bolje. Sad ču provijerit sa LRM i naravno ču smanjit punjenje.
Treba saznati sta mu barut voli- koje kapilsle. Large primer CCI ili magnum primer bi mogao biti bolji i jednomjerniji. Razlika u brzinama je problematicna i znaci pritiska se trebaju dobro provjeriti da ne dodje do veceg problema. 22 mrad ili 65 MOA je po meni takodje problem sto s tice elevacije. ja imam 120 MOA na optici i tu nema problema za ovu distancu. Brzina od 905 je OK sa ovu duzinu cijevi ali mora bolje da se smanji TOF i daljina./ vrijeme lete ispod 1 maha jer tu ce biti kojekakvi problemi i promjena putanje zrna. zadniih 200 -300 metara je problem. Od oka trebace mu 2.5 sekunde ili malo vise da dodje do mete. Treba naci veliki gusani komad da odjekne kad se pogodi i da cuje pogodak ako je ikako moguce. Mi smo gadjali jedan sporet/ pecnicu na ledini da bi dobili zvuk nazad i bijelu stranu zadnjeg zida spareta. Distanca je bila 600m i bilo je OK i mogao si cuti pogodak ali ovo je puno dalje i teze u svakom smislu. sa 30 inca cijevi je puno lakse.

Do 1400m mi je kugla još 1 mach interesuje me i šta se bude dešavalo s njom kad padne ispod macha.. Kad sam pucao na 1200m sam isto gadžao pečinu i se odlično vidi. Slat ču ti video na PM.
Isto tako sami moment i tehnika pucanja su vazni kao i polozaj strelista zbog coriolis efekta i spin drift su vazni. izvinjvam se ali ne znam nase riejci za ove pojmove.
I spin drift i coriolis sam izračunao na 1200 i uskoro je bio pogodak iz prve...
Elevacija bi trebala biti negdje izmedju 16 - 18 mrads a horizontalna tureta 4- 6 mrad- izgleda jednostavno ali nije nimal olako i puno toga se treba srediti prije samog pucanja. Bas me zanima kako ce ovo napredovati i naravno zelim vam uspjeh i uzitak u projektu. Jos uvijek mislim da bi 210 VLD match ili jos bolje Litz verzija bila bolja i stabilnija bez obzira na nesto slabiju brzinu.  Pogledajte radove Brian Litz jednog od najacih balisticara u US mozda vam nesto od toga pomogne u projektu.

Kako sam kazao, bolje bi mi bile berger 210 ali jih ne dobim do 10. mjeseca... Još bolje bi mi bile 215 hybrid ali jih ne mogu koristit zbog twista...
Litz su ti sve kugle koje je Bryan testirao za balistički koeficienat G7. I nema jih malo. Litza dobro poznam i sam več pročitao sve bukve koje je izdal i isto testiram njegov novi ballistički komp AB ballistics...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #698 u: 05. 08. 2014. 23:24:55 »
Onda si na pravom putu! Sve najbolje i uzivaj. Kod mene u klubu najdalje je 1200m mada se moze 1500 na jednom drugom mjestu ali mi mozemo pucati takve stvari na privatnim farmama dok lovimo. Za mene je najvaznije da mogu pogoditi 1000 i da dobijem vecinu runde na meti. Jedan prijatelj upravo gradi 7 mmSAUM za takve stvari al je cijev puno duza od vase i na taj nacine dobije brzinu, stabilizaciju i podnosi vece pritiske zbog reloadinga. Kalibar i tezian zrna je dobar a on je odlican strelac.  Brain-a sam imao prilike na kratko upoznati na Shot Show u US/ Las Vegas jer je tamo radio sa Berger, Hornady i nekim drugim firmama.  Njegov doprinos tim firmama je i podigao nivo LR takmicenja, dometa i preciznosti cak i kod prosjecnih kao ja.  Ne dozvoli da te kratkovidni domaci ometu u tvom planu, probaj, vjezbaj doki ne nadjes kombinaciju koja ce ti dati samopouzdanje. Do prije par godina 1000 je meni bio neostvaren san - sad mogu pucati skoro svaku subotu tu distancu i sto je najvaznije pogoditi.

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #699 u: 07. 08. 2014. 09:25:00 »
Hvala Goran. Ova cijev je stvarno malo mala ali mi je baš dobro tako jer je puška lakša jer je u osnovi koristim za lov, i trebam hodat s njom... Ako bi je imao samo za na streljanu onda bi imao definitivno dalju cijev...

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #700 u: 01. 09. 2014. 22:18:10 »
Nešto malo od mene...

Srnin mladič na 340m
https://www.youtube.com/edit?o=U&video_id=us8n6F-AJz8&feature=vm
« Zadnja izmjena: 01. 09. 2014. 22:29:52 od Trazman »

Offline mrki

  • K 500
  • ***
  • Postova: 566
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #701 u: 02. 09. 2014. 06:40:55 »
Meni link ne radi.

Offline Trazman

  • K 100
  • **
  • Postova: 170
  • Tomas Hunting
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #702 u: 02. 09. 2014. 09:07:49 »

Offline wortexhole

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #703 u: 02. 09. 2014. 10:50:24 »
https://www.youtube.com/watch?v=us8n6F-AJz8

Ta bi mogu delat...
Ovo ti je bogme bio daleki hitac, ja se osobno nikada ne bih usudio pucati na tako veliku daljinu, iz svojih osobnih razloga. Ne smatram se tako dobrim pa neću niti pokušavati, a ima i drugih razloga da ih sada ne navodim.
Tebi svaka čast, vrstan si strijelac a i oprema ti dozvoljava da uputiš hitac na tu daljinu.
Neka jelen bježi
I plaha srna mala
A ja ću lovit sreću
Djevojci sa usana

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #704 u: 02. 09. 2014. 11:03:28 »
I meni se je u prvi mah ucinilo kao da je promasaj . Cestitam Trazman, ljepi pogodak a i zrno je odradilo svoje izgleda bez razaranja. Sve kak se spada i  ocito mocna kombinacija.