Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 397222 vremena)

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Lov na velikim daljinama
« u: 04. 03. 2009. 00:25:29 »
Ja se spremam u petom mjesecu u Novi Zeland u brda pa sad cesce odem na streliste. Ne mogu vjerovati koliko ljudi donosi te lijepe topice kao Styer SSG, Sako TRG, Robar,Mc Millan, Blaser, i druge slicne igracke u 308W a sve vise 300WM, 338 i 0.50BMG  i ostale dalekometne vojne snajperske puske. Posto su sve sa zatvaracem onda su legalne makar je tako ovde. Momci gadjaju mete od 600 cak do 1200m sa masivnim Nightforce i slicnim  optikama i ja se ne mogu nagledati ni naslusati koliko su bucni. Moj jadni 3006 je ko djecja igracka.... Sve je pocelo prije pet - sest godina i toga se namnozilo da ih je jako lijepo vidjeti sa svojim bebicama kako paradiraju. Jedan nas momak ciji otac radi za Blaser ima tu igracku koja  mijenja cijevi to je cudo tehnike. Malo pretesko za nositi po brdima ali gdje udari tu trava ne raste dugo vremena. Jedna sugestija kad vec volis udariti ravno i daleko pogledaj 338 lapua mag. Nisam probao ali glasno i tesko razvaljuje metalne divokoze na 800 m.
« Zadnja izmjena: 20. 03. 2009. 18:25:31 od Schultz and Larsen »

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #1 u: 04. 03. 2009. 13:13:01 »
Gdje odoste sa ovom temom.... uf

800m....kada ce te preci na minobacace? happi
Na tim distancama se ne moze odrediti ni spol ni kvalitet divljaci a da ne govorimo o drazi da se prikrada i dodje na kratku distancu i napravi odstrel. happi
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #2 u: 04. 03. 2009. 13:25:38 »
meni je nekako ipak jače ovo na daleko

nekažem da ovo na blizu nevelja štoviše tu je jači adrenalin i nije lako ni malo

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #3 u: 04. 03. 2009. 13:29:19 »
meni je nekako ipak jače ovo na daleko

nekažem da ovo na blizu nevelja štoviše tu je jači adrenalin i nije lako ni malo
Jesi probao to? ;D
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #4 u: 04. 03. 2009. 13:38:16 »
misliš na bliže ili dalje fre
nisam probo neke enormne daljine ali ni divljač samo lisice
a ovo na bliže nisam imao isto priliku nasvašta ić ali recimo lisice koje kakve ptičurine i kune

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #5 u: 04. 03. 2009. 13:40:30 »
Mislim na ovo gadjanje na daljinu! z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline HS-2000

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1356
  • Živim,lovim i uživam...
    • 0000000
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #6 u: 04. 03. 2009. 15:49:36 »
I ja imam u svom sefu 300WM ali ipak nekako kad čujem da lovci gadjaju na 800m pa stvarno gdje je tu čari lova,pa treba hodati toliko metara,slažem se sa Noslerom
P.S.koliko daleko ide minobacač 60mm(najuči hankovitiji)  hao  hao
Odavno smo graničari stari!!!!

Offline bravarica

  • K 100
  • **
  • Postova: 138
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #7 u: 04. 03. 2009. 16:01:23 »
Onaj koji puca sa 300WM na rečenih 800m ili više...... iza njega bi trebalo biti barem kamion municije, za koju zna gdje ide i nešto godinica "puškaranja". Na kraju to ipak nema veza sa lovnom etikom. tsd
Šuma ti mati, brda se lati.

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #8 u: 04. 03. 2009. 16:26:33 »
-Momci gadjaju mete od 600 cak do 1200m sa masivnim Nightforce i slicnim  optikama i ja se ne mogu nagledati ni naslusati koliko su bucni.                                                                                                                                      -Nisam probao ali glasno i tesko razvaljuje metalne divokoze na 800 m.
Ovo su dva vrlo bitna navoda.  fre
« Zadnja izmjena: 04. 03. 2009. 16:28:45 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline Schultz and Larsen

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6349
  • Carpe diem tail gunner
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #9 u: 04. 03. 2009. 16:49:29 »
Puca se na siluete od metala. Ne na zivo.
Schultz & Larsen
systematic precision
One shot, one skill....

Keep your friends close, but enemies closer

JA SAM JARAC ZIVODERAC, ZIV KLAN NE DOKLAN....

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #10 u: 04. 03. 2009. 17:46:50 »
Hvala ti Schultz što si im objasnio. z10

 Ja sam pomalo umoran. step

 Za razliku od Hrvatske,u svijetu se ljudi usude pucati na dalje od 100 metara.

I ne nužno na divljač.

I da,među njima je dobar dio lovaca,ali lovaca koji ne kupuju škart streljivo ( čitaj najjeftinije na tržištu ) i prakticiraju vježbanje na streljani za razliku od najvećeg dijela naših kolega koji ili pucaju u lovu ili za Novu Godinu gađaju Mjesec.

Stvar je u razvijanju vještine i osječaja.

Zoran

  • Gost
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #11 u: 04. 03. 2009. 17:54:31 »
Hvala ti Schultz što si im objasnio. z10

 Ja sam pomalo umoran. step

 Za razliku od Hrvatske,u svijetu se ljudi usude pucati na dalje od 100 metara.

I ne nužno na divljač.

I da,među njima je dobar dio lovaca,ali lovaca koji ne kupuju škart streljivo ( čitaj najjeftinije na tržištu ) i prakticiraju vježbanje na streljani za razliku od najvećeg dijela naših kolega koji ili pucaju u lovu ili za Novu Godinu gađaju Mjesec.

Stvar je u razvijanju vještine i osječaja.

ma o cemu više ti covjece pricas???????
jeli o lovu?
ili o kretenima koji pucaju na divljac na neke tamo daljine???

hallooo  telll zemlja svemir??? kontakt halo rođa kako je kambođa?

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #12 u: 05. 03. 2009. 00:18:21 »
Ljudi velika je razlika od gadjanja na strelistu ( pod uredjenim uvjetima i kondicijama ) na metalne ili papirne mete sa potentnim i prihvatljivim kalibrima za te udaljenosti. Samo sam vam htio skrenuti paznju da se kod nas izdvaja grupa ljudi cije je interest bas to: gadjanje dalekih meta sa dalekometnim oruzjem. Niko nije spominjao lov u tom smislu. Neki ljudi u tom uzivaju i imaju pravo na to. Kaligula jednostavno voli taj kalibar i tu neku pusku koju sanja i to je super i tu nema nista lose.
Prakticni lov na divljac je nesto sasvim drugo. Mora se ocijeniti sto je moguce korektnija udaljenost, velicina i vrijednost trofeja i kondicija pod kojom ce odstrijel biti vise nego 80% uspjesan inace prilazis blize i smanjujes udaljenost dok nisi 100% siguran da ces uspjeti. Niko na ovom forumu ne voli da rani i muci divljac pogresnim pogotkom. Zato i pricamo o svemu tome toliko: sve u namjeri da se poboljsa vjestina lova i gadjanja. Eticki lovci ce prici divljaci na onu udaljenost na kojoj su sigurni napraviti dobar i siguran posao. Ako covjek ima 300WM, 338 ili 375RUM ili 050FMB to ne znaci da je dobar strelac i da znas korisiti tu pusku. Samo imas mogucnost koju treba/ zelis  realizirati. Treba se vjezbati kad god se moze da se odrzava i unapredjuje vjestina gadjanja i upotrebe puske. Iskustvo raste godinama ali ne i mogucnost gadjanja jer za to je samo vjezba zakon i jedini nacin poboljsanja. Jeste potrebne su kutije i kutije municije da se to uradi i to kosta metaka i benzina i svega drugoga. Gadjajte sa .22 i to je odlicna vjezba! Morate uvijek imati tehnicki ispravnu i upucanu pusku to je obaveza i zakonska i moralna svakog lovca. Temu smo rasirili jer smo se ko djeca se radovali a izgleda svi imamo malo zelje da smo dobri strelci i da probamo vece udaljenosti sa vecim i ravnijim kalibrima. Tu opet nema nista lose. Neki love male udaljenosti u gustim sumama pa imaju explozivan reflex i pucaju brzo i tacno za divljac u trku dok neki love otvorene prostore i planinske vrhove na vece daljine  i jedno i drugo su odlicne vjestine. Tu smo da podjelimo iskustva s postovanjem jedan drugoga i takvih iskustava.

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #13 u: 05. 03. 2009. 01:18:47 »
Hvala ti Schultz što si im objasnio. z10

 Ja sam pomalo umoran. step

 Za razliku od Hrvatske,u svijetu se ljudi usude pucati na dalje od 100 metara.

I ne nužno na divljač.

I da,među njima je dobar dio lovaca,ali lovaca koji ne kupuju škart streljivo ( čitaj najjeftinije na tržištu ) i prakticiraju vježbanje na streljani za razliku od najvećeg dijela naših kolega koji ili pucaju u lovu ili za Novu Godinu gađaju Mjesec.

Stvar je u razvijanju vještine i osječaja.


ma o cemu više ti covjece pricas???????
jeli o lovu?
ili o kretenima koji pucaju na divljac na neke tamo daljine???

hallooo  telll zemlja svemir??? kontakt halo rođa kako je kambođa?

Poštovani kolega,GORAN si je dao truda pa ti objasnio kako neki,među ostalima i ja,volimo puknuti precizno na daleko.
Ne nužno na divljač.

 Žao mi je što si opet,po ne znam koji puta reagirao ovako kao sad,ali to je vjerovatno jaće od tebe.

 Mislim da je vrijeme da se upišeš na tečajeve kontrole bijesa i objaviš kad ti je rođendan.

Mislim da je rođendan prigodna situacija da ti netko od nas pokloni  jednu ,tebi,vrlo potrebnu knjigu.

 Zove se SUVREMENI BONTON.

Krasna knjiga,koja bi i tebi i svima nama olakšala život.

Dobra ti kob,kolega.

Zoran

  • Gost
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #14 u: 05. 03. 2009. 10:15:12 »
to vjerovatno pomaze ljudima koji imaju muda pa procitaju tako nesto,,, oni koji imaju manjka karaktera!

drugo ja šta govorim donesi bili koji karabin,,, i  sa bilo kojim streljivom,,, i bilo koju babau iz doma umirovljenika,, objasni jos grubo sta treba da radi,,, i pusti je neka puca na daljine koje tebe pale,,, i opetce da padne divljac,.,,
lov nema veze sa daljinama,, ima više sa osjecajima prema prirodi,,, superti