Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 401401 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #135 u: 11. 03. 2009. 09:50:42 »
Nema frke stari u svako doba! Nema veze koliko je stara smislicu nesto. Izgleda da dosadjujem  pa cu prestati sa ovim mojim elaboracijama i ici vise na streliste jer se stvarno bojim duela...



a je.... mislio sam da je nova nabijača a ne oldtimer!
znam da su nove u visokom rangu mada ih mnogi podcjenjuju....
Crni barutaš, daj nam molim te malo opiši njihove mogućnosti, ti si doktor za nabijače pogotovo ove Pedersolijeve! d4

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #136 u: 11. 03. 2009. 11:20:26 »
Tema baš za mene, nedavno sam kupio cz 7.64 iz 78god sa optikom kowa 3-9x42, kupio kutiju metaka, postavim metu(ne baš premalu,kartonska kutija, veličine 30x60) na sto metara i krenem pucat, nikako pogodit kutiju a kamoli metu, sve dok nisam maknuo optiku, ta zadnja tri metka koja sam ispuca sa meh nišanima bila su za mene jako blizu, 6-7 cm gore i 2 cm desno od centra, bio sam itekako zadovoljan jer mi je konačno krenulo. Moram reč da me zanimaju i gađanja na dalje mete, te namjeravam se posvetit malo više tome,tako da pozorno pratim ovu temu. Nadam se da se neće sada "neki" obrušit na mene u stilu "šta ćeš ti početnik lovit na 300 metara i tome slično", jer ja govorim o gađanju u metu (papirnatu, drvenu, plastičnu itd  z10). I usput može neki savjet za optiku.

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #137 u: 11. 03. 2009. 19:22:04 »
Decki..nazad na temu! teaa z10
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #138 u: 11. 03. 2009. 21:43:33 »
Gorane, nastavi!
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #139 u: 12. 03. 2009. 00:01:00 »
Prijatelju cini mi se da je ova tema postala moj monolog i da bas ne zanima vecinu ljudi. Ovi moji dodatci ne zanimaju previse ljudi a ako ljude ne zanima nije vrijedno trositi vrijeme ovog foruma na to. Ja sam na forumu dok vi spavate pa pokusavam postaviti nesto sto mislim da je korisno i da se moze primjeniti ali vidim da sam u tome skoro sam. Uglavnom izazivam zezanje " nevjernika"...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #140 u: 12. 03. 2009. 04:19:55 »
Evo nekoliko korisnih stvari koje pomazu boljem streljastvu!
Zastita ociju i usiju od praska baruta i buke ispaljenog metka su jako vazni za strelca. Dugo izlaganje faktorima moze utjecati na zdravlje!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #141 u: 12. 03. 2009. 04:23:27 »
Bipodi raznih vrsta su odlicni za stabilnije gadjanje. Harris je dosta poznat i prihvacen a od nedavno novi i jeftiniji Remington sa bazom koja se postavi na pusku a nozice se nose u rancu do upotrebe u lovu.  prakticno za lov i streliste.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #142 u: 12. 03. 2009. 04:25:14 »
jednostavna hvataljka ispaljenih caura za lovce a posebno dobra za one koji pucaju polu ili automatsko oruzje na strelistu a rade svoju municiju. Nije tesko ovo improvizirati.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #143 u: 12. 03. 2009. 04:27:29 »
Jedno od napriznatijih takmicarskih zrna za 308W na zapadnom trzistu. Ova municija je nosilac mnogih trofeja i pobjednik mnogih takmicenja na vecim udaljenostima.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #144 u: 12. 03. 2009. 04:41:33 »
Gadjanje meta lovackim oruzjem zblizava lovca s njegovom puskom, i jedan i drugi otkrivaju nove mogucnosti i stecu iskustva koja mogu pomoci u lovu. Sigurno je da su realnosti lova drugacije: adrenalin skace na drugi nacin od gadjanja mete do prekrasnog srndaca u skoku ili bezbriznog vepra, vidljivost, hladnoca, vrucina, penjanje uz brdo i fizicki napor, tlak i puls lovca, ostrine vida i ostalih faktora.
Lovac treningom stece:
 Rutinu operacije i prirodnog dometa svoje puske
 Postaje iskusan u ponasanju vanjske balistike puske
 Nema bojazni od svog kalibra; opaljenja  i trzaja puske
 Pojacava svoj streljacki domet i preciznost
 Upoznaje i stece iskustvo u gadjanju na daljinu i uticaje vjetra na putanja zrna
 Stjece vece iskustvo u poznavanju razlicitih zrna za svoju pusku
 Stjece dragocjeno znanje i iskustvo o svojoj optici i nacinu i mjestu nisanjena za datu metu
 Postaje kvalitetniji lovac koji eticno odmjeri svoje mogucnosti u datom momentu
 Postaje puno sigurniji  za sebe, druge lovce i dragocijenu divljac
 
 

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #145 u: 12. 03. 2009. 09:30:17 »
Lovac treningom stece:
 Rutinu operacije i prirodnog dometa svoje puske
 Postaje iskusan u ponasanju vanjske balistike puske
 Nema bojazni od svog kalibra; opaljenja  i trzaja puske
 Pojacava svoj streljacki domet i preciznost
 Upoznaje i stece iskustvo u gadjanju na daljinu i uticaje vjetra na putanja zrna
 Stjece vece iskustvo u poznavanju razlicitih zrna za svoju pusku
 Stjece dragocjeno znanje i iskustvo o svojoj optici i nacinu i mjestu nisanjena za datu metu
 Postaje kvalitetniji lovac koji eticno odmjeri svoje mogucnosti u datom momentu
 Postaje puno sigurniji  za sebe, druge lovce i dragocijenu divljac
 
 OVO TREBA UGRAVIRATI NA KUNDAK PUŠKE MNOGIM "LOVCIMA" LIJEPE NAŠE...

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #146 u: 12. 03. 2009. 12:26:13 »
Dean hvala puno izgleda da ipak nije bilo bez veze ovo raditi. Hvala na podrsci. ja cu svoje nastaviti i nadam se da ce biti od neke koristi nekim lovcima. Valjda ce se ova tema na neki nacin uspjesno odraditi i biti od koristi.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #147 u: 12. 03. 2009. 12:35:59 »
Magwin o ovim crnim barutima i nabijacama nema pojma. Opalio sam par metaka i to je sve. Nista mi se ne svidja pa sam to ostavio na miru.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #148 u: 12. 03. 2009. 13:00:29 »
Tema je super zanimljiva, ali je žalosno kaj ćemo je njegovati mi koji ionako puno pucamo. Usjeh je ako netko tko ne trenira počne pljuckati sa zračnicom, MK ili ako ima uvjete karabinom. Cilj je da svi dobro pucamo, a ne da 10 % puca dobro, te vježbamo i nas se smatra čudnima. A ostalih 90 % treba biti sram kaj uopće žele u lov a o balistici pojma nemaju. Ali je prosjek jedan prosječan lovac. 10 % iznadprosječnih i 90 % jako ispod prosječnih... Treba doprijed do ovih 90 % koji štede olova. A jedan moj "prijatelj" kaže, tko štedi olova, drek mu je od lova...

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #149 u: 12. 03. 2009. 13:42:13 »
Magwin o ovim crnim barutima i nabijacama nema pojma. Opalio sam par metaka i to je sve. Nista mi se ne svidja pa sam to ostavio na miru.


čekaj black powdera pa ćeš se malo iznenaditi.nadam se da ce bleki imat volje malo se razvezati.
on ti se baš bavi streljaštvom i oružjem na crni barut d4