Autor Tema: Lov na velikim daljinama  (Posjeta: 402423 vremena)

Offline Aguila

  • K 100
  • **
  • Postova: 459
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #255 u: 21. 03. 2009. 10:25:21 »
Gorane samo nastavi.  just d4

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #256 u: 21. 03. 2009. 11:52:55 »

Na ovoj temi ostaje LOV na velikim daljinama i o tome da se pise, a da se na
onoj pise o opremi, tehnici, puskama, kalibrima itd. vezano za
STRELJASTVO.


bravooo
U potpunosti podržavam učinjeno.
Još jednom napominjem da sam pristalica lova do 200 metara na plemenitu divljač, te eventualno pucanja do 300 metara na predatore, iako je upitno koliko je to pametno, jer je npr. lisica na toj udaljenosti vrlo mala meta, a dotična također pati ako je ranjena...
Pucanje na 300 i više na metu je za podržati, pošto na taj način spoznajemo svoje granice, kao i mogučnosti oružja i streljiva.
Svima skupa srdačni pozdravi iz hladnih i vjetrovitih, ali ipak suncem okupanih Šibica, uz želju za što uspješniji razvoj ove dvije teme.
« Zadnja izmjena: 21. 03. 2009. 11:55:16 od Hubert.ctg »
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline SEJFO

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2801
  • MAGNUM LEGENDA
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #257 u: 21. 03. 2009. 12:18:04 »
 POZDRAV!!! d4
Smatram da svako pucanje na bilo koju divljač na daljinama preko 150 m. nije humano ni za čovjeka ni za divljač!!  Svim snajperistima koji  pogađaju na većim daljinama, čestitam na hrabrosti da pucaju na te daljine uz napomenu da magnumi ipak trzaju. Slobodno  napišite da sam laik da ne razumijem , al ću VAM-a stručnjacima isto napomenuti da na forumu ima ljudi koji vam se za pojedine postove smiju u brk (ja nisam taj- ja sam stvarno laik) i koji sigurno znaju puno više od pojedinaca ( koji sve znaju ) al im se nešto ne izlaže (piše) !!!! ref ref ref ref ref ref
NE SLIJEDITE ME I JA SAM IZGUBLJEN!!!

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #258 u: 21. 03. 2009. 16:03:20 »
Momci smirite malo strasti zagi.

Lov na svim Kontinentima nije isti, zato smo tu da razmenimo iskustva.
Hvalenje i cinizam ostavimo po strani.
 teaa
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #259 u: 22. 03. 2009. 08:13:24 »
Pametno! Ja cu paziti da  manje pisem i ne smetam  labudovima!

Radije zanemari jal i gluposti ;)
Pisi i ne obaziri se na ono sto nema pokrica ili radije zadrzi za sebe i podijeli s ekipom preko PM-a.



  pogledaj grupu d4

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #260 u: 22. 03. 2009. 08:27:19 »
e sad obretite paznju na ovom prvom filmu kako se koncanica pomijera lijevo desno na divljaci pa mi sad recite jel on siguran gdje ce metak da pogodi divljac, riziko ranjavanja je veliki i kod ovod lovca na filmu iako je dobar i to radi svaki dan,
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #261 u: 22. 03. 2009. 08:46:06 »
Lazare ovo su extremne daljine i rijetko ko puca na tako daleko medjutim ovdje se tvrdi da je i preko 100m daleko sto je glupost.

Istina,koncanica se mice ali mice se i pri ciljanju na 100m medjutim otkloni su manji. Ima ljudi koji "drhte" prilikom pucanja i cijev seta na sve strane pa opet pogadjaju vrhunski. To je samo zato sto strijelac koji poznaje dobro sebe povuce okidac u pravom trenutku.

Ipak ovome koncanica seta jako malo za 1000 yardi.

Nego sto kazes o grupi na 350 yardi sa 300WSM. Rekao si da je nemoguce ;)

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #262 u: 22. 03. 2009. 09:20:03 »
Grupa od 1" na 350 yardi pri onom vjetru... step

Ne vjerujem u sve sto vidim na filmovima i to je to. sor
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #263 u: 22. 03. 2009. 10:15:11 »
Grupa od 1" na 350 yardi pri onom vjetru... step

Ne vjerujem u sve sto vidim na filmovima i to je to. sor

Slazem se da nije svaki video vjerodostojan niti da nije u pitanju montaza d4
 Stvar je samo da li je nesto moguce ili ne ;)
Cesto puta na kamere i uz mete stavljaju extra senzitivne mikrofone pa i mali sum izgleda kao jaki vjetar. Osim toga ako je vjetar u ledja ili frontalan ne smeta,a cuje ga se jako.
 Tesko je reci jel' nesto vjerodostojno medjutim moguce je da je sve istinito na video  klipu.

Offline dalm

  • K 500
  • ***
  • Postova: 552
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #264 u: 22. 03. 2009. 20:55:20 »
Nisam pobornik ovakvog lova, ali očito je da postoje osobe koje to mogu. Skidam im kapu. Najveći problem, po meni je, kad se gađa na daljinama do cca. 200 m ipak znaš di metak ide, donekle kontroliraš situaciju, manja je vjerojatnost ranjavanja i loših pogodaka ( e, ovo treba uzest s veeelikom rezervom, ima ih-nas koji i na 50 m gađaju plećku, a pogode zadnju lijevu nogu ).
Očito je da je uvijet dobro oružje, veeelika vježba i priprema, pa i sa svim tim, nema garancije da će odstijel bit uspješan. naime, već je pisano u nekoj temi, previše je faktora koji utječu na pogodak.
Medo, ma di si iskopao ovaj drugi? d4  Da sam sumnjičav, rekao bi da je pucao na daljinu od 20 metara.. d4
Kupujem dionice. Da bih nekažnjeno mogao valjat gluposti.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lov na velikim daljinama
« Odgovori #265 u: 22. 03. 2009. 21:41:01 »
 Ja za ovu grupu od 350y nisam sumnjičav nego ne vjerujem! Ako ima tko na ovom forumu da to može, slobodno nek me pozove i rado ću se odazvat. Jelo i piće nakon toga su moja briga.  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #266 u: 31. 03. 2009. 07:33:18 »
Jedan od mojih snova Alpine u 308W ili jos bolje 300WM za streliste i udaljene mete! radim na tome da ga jedan dan udomim i lijepo sredim i tako poboljsam moje rupice na meti!
malo potezak sa 4,6 kg plus nosac i optika alije nije vazno nimi mi smeta. Fantasticna cijev i izrada! Ljubav na prvi pogled!

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #267 u: 01. 04. 2009. 08:03:48 »
Evo jos jedne Custom - shop preradjene puske za gadjanje na vece udaljenosti. Radi se o kupljenom Howa cijevi i mehanizmu ugradjenom na Wild Dog kundak sa beddingom i floating radom na cijevi. Okidac je podesivi a opticki mehanizam dodan kasnije. Ovo je jedan mozda jefitniji nacin da se uredi super precizna puska na jeftiniji nacin. Ova puska je uradjena u 260 Remnington a odlicno i precizno pogadna mete do 600 m. Okidac i zatvarac su preradjeni i podeseni. Kundak WD is odlicne kvalitete uradjen da pase Howa, Weatherby i Remington puskama.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #268 u: 01. 04. 2009. 08:09:37 »
Berger je stavio na trziste svoju super preciznu municiju dizajniranu za streliste i lov na vecim daljinama. Berger je poznat po svojim trakmicarskim uspjesima daleko vise nego po dobrim lovnim zrnima. Svaki ozbiljini strelac koji se zeli dokazati na vecim daljinama bilo na takmicenju ili privatno tesko moze zaobici visoko kvaluitetna berger zrna i municiju. nada mse da ovo necete shvatiti kao njihovu reklamu nego kao necije iskustvo.

Offline Goran

  • K 3000
  • *
  • Postova: 8106
  • Metak po metak
Odg: Streljastvo na velikim daljinama
« Odgovori #269 u: 01. 04. 2009. 08:15:29 »
Jos jedna WD obrada Remingtona 700 ovaj put u 300Win mag verziji. Ljepota ergonomicnih i estetskih linija i funkcionalnosti. Ugradjen reduktor trzaja i pachmayer reduktor na kundaku. 660 mm duga cijev pruza odlicnu stabilnost za 300WM Twist 1:10. Potentna i precizna puska u odlicnom kalibru za gadjanje meta na udaljenostima do 600 m.