Autor Tema: Upucavanje karabina  (Posjeta: 226776 vremena)

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #405 u: 18. 09. 2014. 18:52:02 »
Ma sta ce vi skrip, puska treba da bude lagano naslonjena i kad stelas optiku netreba ti skrip.Vidis koliko treba da koregujes pogodak na meti i stelas prema zelju 1cm na 100m.Inace pokundak ne dodiruje cevi nigde provereno 100%.
Moja je bila upucana na norma vulkan 15g na 75m u 1cm na streljanu pucano iz stalka na 100m sa norma oryx 18.5g
ima grupu 2cm iz obe cevi.Ali i tvoja nosi dobro kad se uzme u obzir jacina kalibra i tvrdo okidanje zadnjeg okidaca jer prvi je uvek lalksi a plus ima i ubrzicu.Inace da ti cestitam uzeo si lepu pusku nek ti je sa srecom.
Pozdrav. zagi
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #406 u: 19. 09. 2014. 07:17:08 »
Sve kad zbrojiš, Rusi su doktori za te stvari. Iz moje Toz 34 dvije brenekice idu skoro jedna u drugu na 50m. Pola ekspresica to ne može. I dokaz da se to nekad radilo sa više pažnje nego danas.

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3976
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #407 u: 19. 09. 2014. 10:10:25 »
logično je da je grupa na 50m najpoželjnija širini razmaku osi cijevi.
ako na 50m idu jedan u drugi,na 60m se već križaju i pitanje koliko na 150m ide svaki na svoju stranu ako je visina ista...

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #408 u: 19. 09. 2014. 10:38:25 »
Obicno ih steluju na 75m u istu tacku i nadalje se krizaju ali ne tako strasno na 100m 2-3cm.Treba da razumemo da takva vrsta pusaka nije predvidzeno za precizno long range strelastvo, to je puska za gusto i za krupni divljac.
Ja na moju jos nisam stavio optiku jer kod nas jos traje recesija  ;D i necu da stavljam bilo kakvu zelim neku bolju pa cu pricekati jos ovu sezonu.Inace koristim je dok ima list u sumi, kad vec opadne i daljine pucanja se poveca koristim klasicni karabin sa optikom.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #409 u: 19. 09. 2014. 10:45:40 »
Evo za kakav teren se koristi nigde ni livadica ni golinka  ;D
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline Tiho team

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #410 u: 23. 10. 2014. 19:14:48 »
Danas sam išao na upucavanje karabina 8x57,nova kutija metaka sa zrnom hornady 12,7 g i evo što mi se događalo: da bi dobio grupu pucam 3 metka,2 dobro malo ispod centara  a 3. ode gore za 10 cm pa još 2 kod trećeg,pa slijedeći kod ona prva dva! E sad svi ovi koji su gađali ispod centra zatvaranje zatvarača je išlo normalno, a ovi koji su tukli više zabravljivani su teže,trebao je jači pritisak da se zatvori zatvarač. Provjerom ima više metaka koji se teže zatvaraju i na te sam upucao karabin. Da li je to ok,smije li zatvaranje ići teže ili lakše,što je uzrok,pomoć!! d7

Offline grom

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4329
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #411 u: 23. 10. 2014. 19:17:50 »
Neki mix u kutiji i loša serija, karabin ti je dobar. Naravno ako je sve kao što pišeš.

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #412 u: 23. 10. 2014. 19:29:43 »

 Loša serija municije. Prijatelju se isto desilo s RWS-om....

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #413 u: 23. 10. 2014. 20:07:50 »
Danas sam išao na upucavanje karabina 8x57,nova kutija metaka sa zrnom hornady 12,7 g i evo što mi se događalo: da bi dobio grupu pucam 3 metka,2 dobro malo ispod centara  a 3. ode gore za 10 cm pa još 2 kod trećeg,pa slijedeći kod ona prva dva! E sad svi ovi koji su gađali ispod centra zatvaranje zatvarača je išlo normalno, a ovi koji su tukli više zabravljivani su teže,trebao je jači pritisak da se zatvori zatvarač. Provjerom ima više metaka koji se teže zatvaraju i na te sam upucao karabin. Da li je to ok,smije li zatvaranje ići teže ili lakše,što je uzrok,pomoć!! d7
Nije ok i to bi trebao reklamirati! teaa
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Mladen.M

  • K 100
  • **
  • Postova: 308
  • Bu-ba
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #414 u: 24. 10. 2014. 09:59:03 »
Ima tu još puno pitanja i nedoumica da bi otkrili što je pravi razlog "ovih" grupa gore -dole. Meci koji se teže zabravljuju imaju vrlo mali zazor glave čahure i vjerojatno ti nisu crne čahure (otpucane) ni na grlu, ovi drugi sa lakim zabravljivanjem (vjerojatno) su bile čahure crne ( od sagorjelog baruta mislim) i po vratu i niže. Ako je tako,  znači da pritisak (i ako su punjenja sa barutom ista) koji se stvori prilikom opaljenja prvo popunjava prazninu između ležišta i čahure pa onda tiska zrno prema van, ovaj drugi koji dobro prijanja (ili čak "pre dobro") odmah gura zrno van i to zrno ide pod većim pritiskom i ide gore jer je brže. Trebalo bi sve izmjeriti pa i brzine zrna ali to je previše posla i para pa preporučam drugi metak koji će biti pouzdan ili drugu seriju ovih. Ja sam ranije pucao kupljeni RWS i mjreio sam punjenja ( razlike čak i do 1 grejn  baruta - ponekad ) promjenio sam municiju  i to je sad to. Naravno ima mogučnosti da su i drugi razlozi u pitanju - ali po ovome što si opisao meni miriše na ovo što sam gore napisao. Mijenjaj municiju jer nikad neznaš što stavljaš u pušku ili izmjeri što se mjeriti može ( ali to moraš negdje vani napraviti jer kod nas više nesmijemo "mjeriti"  hao ) zagi
Što OČI vide RUKE naprave! Ili?...

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #415 u: 24. 10. 2014. 23:55:05 »
...ja bi izmjeril ako moze....ko ima mjerac..placam krvavice u Trnovcu >Bartoloveckom i pivu PAN(zlatni)
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Iggy

  • K 500
  • ***
  • Postova: 811
  • Waidmannsheil!
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #416 u: 25. 10. 2014. 11:44:20 »

 Dapače Ivek,bumo nekaj zmislili!  ;D  rostilj  zagi

Offline springo

  • K 500
  • ***
  • Postova: 827
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #417 u: 25. 10. 2014. 18:23:42 »
Krvavice? Samo poslje fileka fre
Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima.
Tako je i kad si glup.

Offline Tiho team

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #418 u: 27. 10. 2014. 20:57:28 »
Mislim Mladene da si u pravu,jer sam dobio tu "mjerenu¨ municiju,pa možda i zrna nisu jednako utisnuta pa i stoga  ide teško zabravljivanje teaa! A potrošiću to što imam pa ću nabaviti provjerenu,makar i PPU SP..koji mi se prije pokazao dobrim.. Mladene i svi ostali   zagi !

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #419 u: 28. 10. 2014. 08:04:54 »
Mladen daj mi reci jer si ti za mene  malo veci doktor....dal je istina da kad potegnes brze okidac da zrno brzije putuje po cijevi..?? medicusuper
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!