Autor Tema: Upucavanje karabina  (Posjeta: 225109 vremena)

Offline Mladen.M

  • K 100
  • **
  • Postova: 308
  • Bu-ba
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #450 u: 04. 05. 2015. 14:51:55 »
Ti od loše grupe na 15 sati ode na noćne optike  hao
Što OČI vide RUKE naprave! Ili?...

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #451 u: 04. 05. 2015. 15:08:10 »
Sako 85 - rws 11,2 T-man , 100m, 1,5-6x42 Kahles - nije loše s obzirom da se noć prije slavila momačka!  zagi
Oprostite uvaženi kolega !

Mislio sam da ste previše stari da Vas se poziva  na momačku  .

 samo za moje prijatelje sa Foruma  hao hao hao hao

https://www.youtube.com/watch?v=XsrLc9tVAU0

Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline spinnaker

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2113
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #452 u: 04. 05. 2015. 15:09:19 »
Ti od loše grupe na 15 sati ode na noćne optike  hao

pesi ga, mladost ludost. Svakakve gluposti nam padaju na pamet,a najvise  pesi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #453 u: 04. 05. 2015. 18:32:20 »
Inače ne bi bio normalan hao

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #454 u: 10. 05. 2015. 22:42:09 »
E...Mladen...sam si se izdal.....ja nisam napisal da je to pucanje bilo Mladena M..nego od mojega pajdasa...no ima lovaca kad sam mu sliku pokazal pa je rekel....ej pa ni opce pogodil u crno..... hao hao hao
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Marijo B.

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #455 u: 19. 07. 2015. 12:38:44 »
Molim za pomoc......
karabin cz 550 lux 300win mag streljivo ppu grom
Optika meopta meostar r1 3-12x56rd montaza rusan qr.
Prilikom upucavanja kroz cijev I preko nisana nadjem centar mete na 100m optiku dovedem klikovima u centar i opalim hitac......
Pogodak se nalazi  30 cm ispod centra..... puknem jos 2 i imam grupu od nekih 4 cm (meni ok) e sad pokusavam grupu podignut u centar i optika dolazi u krajnji polozaj uf  naravno tako nisam htio vise pucat da nebi doslo do ostecenja optike...... znaci optiku sam morao podignut do kraja da bi imao centar. Lud ko kupus pakujem opremu I odlazim sa streljane. Zovem nase najpoznatije puskare I od svih dobivam isti odgovor:
Treba  zadnju bazu podignuti za 0.5-1mm da bi se optika nagnula prema naprijed I sve ce bit ok...... razlog toga: zna se dogodit da u zbrojovci krivo usarafe cijev u kuciste ( uf zar bas to mora biti moja) ok poslusam ja nih I tako sve ponovo preslozim ( metalac sam po struci) I na upucavanje....... vidi vraga puska puca u centar a optika otprilike na sredini klikova....... super rjesen problem.
Neda meni vrag mira (nekako mi puno taj  1mm) odem do jednog puskara sve mu to lijepo ispricam I objasnim  I covjek mi se pocne smijat u facu kao vecu glupost u zivotu nije cu da zbrojovka moze krivo usarafit cijev....... ok kazem ja dajte mi vi svoje misljenje o tome pa da I ja znam zasto je to tako.......... odgovor: nemam ja vremena o tome raspravljat ajde bog. Ok hvala lijepo dovidjenja.
E sad molim lijepo cjenjene forumase ako neko zna  razlog zasto je to tako i jel to prihvatljivo i normalno da tako ostane slozeno.
Pozdrav zagi

Offline roger

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3150
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #456 u: 19. 07. 2015. 13:16:10 »
Po meni: nista krivo napravio nisi.
Svaki proizvodjac moze napraviti gresku kod krajnjeg slaganja puske. Zbrojovka ne mora biti izuzetak. Premda ne mora biti tvornicka greska u puski, vec moze I biti greska I u q/r montazi, odnosno u samoj optici (ako je nesto za dlaku izvan centra)a to tesko mozes znati bez da probas, recimo, drugu montazu, ili drugu optiku.

Medjutim, ovo gore je manje bitno.
Ono sto sad slijedi jest: isprobaj je jos malo na streljani, I s iskustvom ulovu - pokazat ce se pravo stanje stvari, pa ako imas dovoljno mjesta za klikanje, I ako drzi grupu nakon vise hitaca = onda stvar zadovoljava za lovacke distance.
Gente Balcanico!

Offline Kimboarap

  • K 500
  • ***
  • Postova: 546
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #457 u: 19. 07. 2015. 13:19:46 »
 Nemoj si komlicitat zivot sve ti je kako treba biti i sta tebriga sta ti drugi imaju pametno za teci ako ti je optika u centru.   Cehinju u ruke i zamaraj se time gdje ces naci dobar papak pa po centru ::))))

Offline Marijo B.

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #458 u: 19. 07. 2015. 13:33:17 »
 Montaza premjerena na sve strane  I sve je jednako prva I zadja baza u 0.01 mm po visini tako da tu nije problem po horizontali centar u par klikova, e sad kako znat dal je do optike...... ako je jos je pod garanciom ?
A to sto kazete da me netreba mucit  muci me i te kako jer dosta je tu novca potroseno sve kupljeno novo i nije se bas stedilo na nicem i opet
treba mudrovat a uopce mi nije do mudrolija ....... kuzite me?

Offline Nosler

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 6944
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #459 u: 19. 07. 2015. 13:51:03 »
Nice to bas jednostavan problem!  Idealna bi bila kosa montaza.
Mozes ti dici samo zadnju bazu Ali onda moras brusiti prstenove da ti ne lome optiku.
Moses pokusati dignuti cijev od kundaka Ali onda vise nije slobodna nego ce nalijezati.
Mozes uzeti optiku sa vise "klikova".
I mozes otici kod trgovca i sve to reklamirati. (Sto bi ja uradio).
Ako imas srece druga municija ti moze dati visu grupu pa da ti malo pomogne.
I aint asked any pardon for anything I've done.

Offline Marijo B.

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #460 u: 19. 07. 2015. 14:02:03 »
Sto se tice reklamiranja puska vise nije pod garancijom ali optika je
a montazu sam napravio sam naravno pod nagimom od 1mm na duzini od 140 mm
Tako da su prsteni simetricni I nema loma tubusa .
Sad je montaza jednodjelna s nagibom prema naprijed ajmo rec kopija mak ili innomount montaze i tu vise nema problema...... skini stavi nema promjene grupe sve radi kako treba
Samo bi volio znat zasto taj nagib  u cemu je problem nista drugo zagi

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #461 u: 19. 07. 2015. 15:06:08 »
bitno da si riješio i da dobro radi.  d4
znam da te muči šta je zapravo.može biti sve što su kolege navele ali ako je do tvorničke greške puške, ne vjerujem da su cijev uvrnuli "nakrivo".moje mišljenje je prije da nisu u istoj visini izfrezani kanali za nosače optike.
probaj izmjeriti visinu kanala u odnosu na os cijevi pa ćeš možda riješiti nedoumice.  ;)

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #462 u: 19. 07. 2015. 15:11:24 »
to je sve normalno i rijesava se slajfanjem prste ova jer to nije puno , cudi me da optika na kraju poslije 30cm
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Marijo B.

  • K
  • *
  • Postova: 71
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #463 u: 19. 07. 2015. 15:22:08 »
Da palo mi je I to na pamet ali to je malo teze za izmjeriti
jucer sam na glavu puske naprijed I nazad stavio 2 podloske tokarene na istu debljinu na njih livel ili vaser vagu i izmjerio sublerom na pocetku cijevi i na kraju i razlika je 0.7 mm znaci os cijevi pada  za toliko....... i mislim evo ga to je uzrok rjesena zagonetka...... isto to napravim na benelli argo i identicno isto razlika 0.7 mm  u osi ali beneli radi ko singerica optika otprilike na sredinu "klikova"  sad si mislim ajde mozda je livel malo kriv pa otud tih 0.7mm. Po meni cijev je u osi sa kucistem i kanali takodjer....... zagi

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Upucavanje karabina
« Odgovori #464 u: 19. 07. 2015. 15:25:54 »
Mihi est compositum in Taberna Mori