Autor Tema: 4x4 zašto se tu lome koplja  (Posjeta: 29904 vremena)

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #15 u: 17. 01. 2013. 10:11:04 »
Ljepo si i opsirno napisao svoja iskustva , samo jednog `pravog`nisi probao.  Ja sa ML idem i na more i u lov , na zavojitoj cesti bolji od limuzine
http://arhiv.slobodnadalmacija.hr/20000827/_awork/prilozi-automoto.htm
Ono da na terenu strpa nivu a pogotovo discovery u džep nije ni vredno komentara.

Lp!

Vidi se, da sam glup čovjek i stvarno ovo sve ne kopčam... Svi o ekstremima... Kad ima ekstremnih uslova, ja sam nekoliko dana kod kuče, da uslovi mine i za taj period ne pogine ni jedna divljač, jer hranu se sprema, izpred takvih perioda... Onda je sve opet prevozno i zame, moju lantru i moja muda...


Blago tebi. Ja brez 4x4 več peti dan ne bi mogao na posao, u trgovinu, djeca u školu.........
Ako čovjek živi u gradu i radi u toploj kancelariji a u prirodu ide samo na izlet, naravno, da ga ne interesuje 4x4.
Nekima život zavisi od dobrog terenca. Kako da u uslovima kao što su ovih dana doktor dođe do nekog sela bogu iza nogu. Počeka nekoliko dana kod kuće pa kad uslovi minu ode pogledati čovjeka koji je prije pet dana doživjeo srčani napad.
Ali u kontekstu teme odgovor je super d4 Traženje najboljeg auta, najljepše žene i najpametnijeg čovjeka je gubljenje vremena.

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #16 u: 17. 01. 2013. 10:15:21 »
Kolega profesore za sve ovo sta mi ti spocitavas ja sam se vec ogradio u mom postu ako si pazljivo citao.Ali i ja sam glup kao i kolega JANEZ  zagi zagi rostilj pa neznam smisleno napisat u jednoj recenici.
Ne hvalim ja ML-a ,sam se hvali samo ga treba dobro usmjeravati , sta god sad to znacilo ,a prije dok su bila vremena i dok su i moja muda kao sad Janezova  zagi  mogla trpit , nisam probavao , nego sam  koristio razne jeepove i pick-upove u jako ekstremnim uvjetima i , ide dok ide ,a onda uzmes materijal na ledja i odnes pjesice. Nijedan te nece odvestu raj .
   

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #17 u: 17. 01. 2013. 11:38:37 »
profesore 100 % ste u pravu
mve piše da ga mercedes G nije oduševio pretpostavljam da je to zbog toga što nije imao sva tri prekidača
za blokade svih diferencijala jer svaka blokada na meci košta da se smrzneš a naručiti kod njih možeš
bilo koju kombinaciju kad kupuješ novi.kratka verzija sa 3 blokade je u pravilu na off road u prva 3 mjesta
doslovce se penje na drvo ( pogledaj snimke )
što se tiče pajera spomenu sam ja njega i vozio 5 god , auto me oduševio samo što je moj bio
zapakiran u hyundai galoper ( sve isto osim karoserije i interijera ) i bio je dugi a tek šta bi radio da je bio kratki


Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #18 u: 17. 01. 2013. 12:37:11 »
odgovor za Lazar
kako voziti terenca koji ima transver box umjesto centralnog difa

stvar ti je jako jednostavna treba samo uključiti logiku , ljudi kompliciraju do bola
vozilo če ti samo pokazati što mu paše a što ne ako imaš imalo filinga
ako vozilo zateže na volanu i pruža otpor u nekom režimu rada i na određenoj podlozi znači to mu ne paše i nemoj to raditi barem ne pretjerivati
ako sve ide glatko sigurno se neče ništa polomiti
mislim da več i ptice na grani znaju  da svaka osovina ima svoju putanju i svaki kotač svoj trag koji je različit u zavoju
dakle ako su difovi otvoreni kotači u zavoju rade svaki za sebe
ako blokiraš difove kotači se vrte zajedno i možeš samo malo motati na tvrdoj podlozi
na skliskoj podlozi možeš puno više motati
za ubacivanje u režim rada u vožnji ili stajanju ipak moraš pitati servisera ili knjigu uputstava
kao i za maksimalne brzine

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #19 u: 17. 01. 2013. 17:14:40 »
...ovo je izgledalo gadno... srečom pajero je imao gume na visini zadatka a onaj njegov položaj ručice 4H je baš prijateljski nastrojen a u onom 4 L položaju pajero je nezaustavljiv dok nešto ne polomi...npr. vanjske homokinetičke zglobove na prednjim kotačima sam dva puta slomio kao čačkalice jer jednostavno situacije su bile takve da se sa anšlagom nisam mogao boriti u vagašima sa smrznutim gromadama zemlje i leda....ali nikad nigdje me nije ostavio..a lovište mi je 70 km od kuče..

Offline GoranG

  • K 100
  • **
  • Postova: 370
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #20 u: 17. 01. 2013. 18:06:26 »
šile s takvim gumama ide on i s 2H  d4 . Moje iskustvo iz blatne slavonije dobro gume bočno ojačane po mogučnosti što višlji profil a kad stane s tim nepomažu nikake blokade provjereno nego kopčaj vitlo i onda bude šala .

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #21 u: 17. 01. 2013. 20:47:54 »
Tihi kakav ti je bio Terrano II? Dugi ili kratki? Benzin ili disel? Vidim da si naveo da si njega imao.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #22 u: 17. 01. 2013. 20:53:54 »
šile s takvim gumama ide on i s 2H  d4 . Moje iskustvo iz blatne slavonije dobro gume bočno ojačane po mogučnosti što višlji profil a kad stane s tim nepomažu nikake blokade provjereno nego kopčaj vitlo i onda bude šala .
to je živa istina... uglavnom sve 4 ni ne uključujem..
največu sprdačinu pravimo kad iz blata izvlačim toyote LC, fordove rangere, kie sorente i lade nive i to sa uključenom samo zadnjom vučom !

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #23 u: 17. 01. 2013. 21:17:57 »
Ajde malo smanjite ove lovačke viceve , još će ispast da sa slikovima idete kroz duboku kaljužu  rol .
Gogo

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #24 u: 17. 01. 2013. 22:26:55 »
 za Gabro
terano serija 2 , 2002 god . dugi , tdi ( turbo dizel interkuler ) 125 Ks moje iskustvo
motor - nešto bolji od pajera , 25 ks jači ,
         - vrlo stara konstrukcija ali nevjerojatno izdržljiva i jednostavna - jeftinije održavanje
         - nema ni zubčasti remen ni lanac več je radilica povezana sa bregastom preko zupčanika
         - bregasta nije u glavi motora več u bloku pa upravlja ventilima preko podizača
ostalo - sve ok - mrvicu slabije od pajera što se tiče reduktora getribe i diferencijala
moraš jako paziti ako ga kupuješ da je super održavan i da nije ubijan po terenu jer su dijelovi
skupi ko suho zlato pa čak i dijelovi interijera od plastike ( maska centralne konzole od plastike imitacija drveta
3600 kn - sajla za ručnu 800 kn a trebaju ti dvije itd. )

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #25 u: 18. 01. 2013. 06:04:36 »
moj je imao 390000km kad sam ga prodao. Prodao ga susjedu i kolegi lovcu. Još radi kao sat!
Terano 2 je moja preporuka.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #26 u: 18. 01. 2013. 08:42:48 »
Vidim da se na temi spominju skoro svi japanski terenci (koji su stvarno dobri) ali nigdje nema spomena o Jeep Wrangleru koji mi se čini dosta dobar po pitanju terenskih karakteristika. Gledajući raznorazne filmiće na Youtube Wrangler mi se čini "dosta sposoban".
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #27 u: 18. 01. 2013. 10:00:02 »
za Gabro
terano serija 2 , 2002 god . dugi , tdi ( turbo dizel interkuler ) 125 Ks moje iskustvo
motor - nešto bolji od pajera , 25 ks jači ,
         - vrlo stara konstrukcija ali nevjerojatno izdržljiva i jednostavna - jeftinije održavanje
         - nema ni zubčasti remen ni lanac več je radilica povezana sa bregastom preko zupčanika
         - bregasta nije u glavi motora več u bloku pa upravlja ventilima preko podizača
ostalo - sve ok - mrvicu slabije od pajera što se tiče reduktora getribe i diferencijala
moraš jako paziti ako ga kupuješ da je super održavan i da nije ubijan po terenu jer su dijelovi
skupi ko suho zlato pa čak i dijelovi interijera od plastike ( maska centralne konzole od plastike imitacija drveta
3600 kn - sajla za ručnu 800 kn a trebaju ti dvije itd. )
Hvala Tihi!!
Nedavno sam uzeo Terrana II 2.4 benzin iz 98 godine iz zamisli da mi bude auto za na blize relacije i samo teren tako da mi potrosnja nije bila toliko bitna ali mi se strasno svidilo vozit terenca  ludiloo tako da mi je sad kaka ulazit u malo auto. I razloga toga sta cu s njim vrtit dosta vise km nego sta sam mislio, mislim se uclanit negdi u Liku, mislim ga zaminit za disela nesto malo mladjeg. Ima li velike razlike izmedju modela 2001, 2002, 2003, 2004? Mozda bi povremeno gutao plavi disel (nemojte me vikat znan da ne bi smilo po slovu zakona teaa), ima li problema s tim kod novijih modela ?

Offline Kizzo06

  • K 100
  • **
  • Postova: 469
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #28 u: 18. 01. 2013. 10:14:17 »
Wrangler je pravi klasični terenac. Kruta osovina sprijeda i straga,šasija,reduktor,a o dodatnoj opremi mu nema premca. Možeš ga pretvorit u pravog monstruma...možeš svakog,ali za njega je ponuda zaista impresivna.
A Jeep ti je po kvalitetu sigurno iza japanca ili mercedesa,znam jer ga imam..otprilike kao i Fiat...dobar je,ali svako malo neka sitnica,lampica,cvrčak,malo kapa ulje...

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: 4x4 zašto se tu lome koplja
« Odgovori #29 u: 18. 01. 2013. 10:39:33 »
moj je imao 390000km kad sam ga prodao. Prodao ga susjedu i kolegi lovcu. Još radi kao sat!
Terano 2 je moja preporuka.
Hvala na preporuci Kizzo.
I meni se cini dobar ovo malo sta sam ga vozio. Solidan kompromis upotrebljivosti po cesti i po terenu. Dobar za oboje.