Autor Tema: Akumulator za vitlo  (Posjeta: 3738 vremena)

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Akumulator za vitlo
« u: 14. 11. 2015. 14:18:39 »
Planiram zamijeniti akumulator na svom defenderu sa dva akumulatora.Ugradio sam vitlo i zračni Webasto i trebam kvalitetnu podršu akumulatora. Razmišljao sam o Optimi,ali su mi dvije Optime skupe,cca 2x2000 kn. Sklupljam malo informacije i saznao sam da i drugi proizbođači proizvode deep cycle akumulator. Dakle trebam akumulator koji trpi češća pražnjanja i opterećenja velikim strujama i pražnjenja ispod 11V. Čak sam dosta blizu odluke da kupim jedan običan i jedan deep cycle akumulator i elektroniku koja kontorlira pražnjenje oba i glavni akumulator(običan) isključuje u slučaju jačeg pada napona,a drugi ostaje u funkciji za vitlo.Našao sam da Exxide Maxxima ima deep cycle akumulator,ali ga nisam našao kod trgovca u Zagrebu i okolici.
Dali je netko kupovao deep cycle akumulator osim Optime u Hr. E-bay mi se ne isplati radi garancije jer u slučaju rekalamacije povrat akumulatora bi bio skuplji nego sam akumulator zbog težine.
Gogo

Offline Dadx

  • K 100
  • **
  • Postova: 259
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #1 u: 16. 11. 2015. 10:32:17 »
Probaj potražit kod trgovaca sa auto akustikom
x=o

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #2 u: 20. 11. 2015. 11:42:43 »
u firmi radim sa acumulatorima doduse stacionarnima koji ne trpe velika opterecenja u momentu ali znam da sve i jedan auto akumulator to trpi.znaci bilo bi dovoljno auto acumulator sa sto vise ah-amper sati 100 ili vise npr beren mi se odlicno pokazao.ako zelis jos vise mozes staviti jos jedean acumulator , jakom diodom ga odvojiti od glavnog tako da ga alternator puni ali on ne daje napon alnaseru ni vozilu vec samo npr vebastu i vitlu,tako bi uvjek imao siguran start motora a vebasto i vitlo koliko amper sati u rezervnom akumulatoru.imam nivu planiram kupnju nekog rovera tako da i mene to ceka. pozdrav

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #3 u: 20. 11. 2015. 15:30:39 »
Jesi i nisi 100% u pravu ili krivu. Znam da je dovoljan i običan akumulator ako nemaš neku extremnu situaciju vinčanja od cca 50 m. Ali ako sam do vrata u blatu na uzbrdici onda su velike šanse da će se običan akumulator s_ _ _ _ t ,neće se odmah primjetiti ,ali nakon mjesec ili dva akumulator oslabi. Ja sam tako na Nivi sredio dva akumulatora u 2-3 mjeseca.A evo i slike kako je izgledala nakon izlaska iz šume.
Gogo

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #4 u: 20. 11. 2015. 19:50:29 »
imo exide moj izbor je ipak žuta optima

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #5 u: 20. 11. 2015. 21:37:36 »
Pozdrav gogo .tebi treba gusjemicar za te uvjete ja sam na velebitu meni eventualno problem zada po koji smet ili neki potok tako da bi vitlo vuklo max 20 m.koju uopce struju vuce to vitlo ako alnaser kad vergla vuce nekih 70ampera znaci da dobar akumulator bez problema to treba drzati. Struju koju vuce vitlo x vrijeme u odnosu na amper sate akumulatora.pozdrav zivio

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #6 u: 21. 11. 2015. 09:57:46 »
Neopterećeno vitlo treba 80A ,a pod punim opterećenjem 340A. Slažem se s tobom kada je snijeg u pitanju,ja u Lici na Kapeli i Vrhovinama nisam ni trebao vitlo za snijeg ,ali u blatu je sasvim druga situacija.U snijegu sam se obično otkopao lopatom i natrag ili zalet i prođem zapuh.Anlaser vrti ako je motor dobar cca 5 sekundi,a vitlo radi puno dulje.
Podatke o strujama sam skinuo sa stranica proizvođača vitla. Još da napomenem da u 60% situacija koristim koloturu da smanjim opterećenje motora.
http://www.superwinch.com/products/superwinch-tiger-shark-series
Gogo

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #7 u: 22. 11. 2015. 10:05:45 »
Uf ogromne struje.da kolotura smanj opterecenje dobra ideja .gdje kupis dijelove za taj svoj defender svi kazu da je preskup za odrzavanje lada nije skupa ali bogami nemozes nateci krajnika i kugli.na roveru se to sigurno toliko ne haba zivio mi zagi

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #8 u: 22. 11. 2015. 11:17:23 »
Ja sam u 4 godine napravio skoro 45.000 km,imam ukupno 127.000 km i jedini kvar je zamjena regulatora tlaka goriva cca 1500 kn. Kupio sam ga 2011 sa 82.000 i jedine mane su bile zahrđali križevi jer nisu podmazivani u servisu,to  sam odmah promijenio i dalje samo točim naftu.Imao sam dvije Nive ,jednu 2006,a drugu 2010 ,obje nove i doslovno sam posijedio od stalnih posjeta mehaničaru što pod garancijom što nakon toga.
Redovni servisi nisu skupi,na ovoj strani ima zadovoljavajuće kvalitete za povoljnu cijenu http://www.paddockspares.com/
Filteri za servis(zraka,nafte i 2 komada filtera za ulje ) cca 400 kn premimum brand ili 250 zamjenski
Križ karadana 150 kn
Kuplung set cca 1500 kn
Uskoro planiram uzet lif kit 2"-5 cm za cca € 513.61 plus €  20 poštarine .
http://www.paddockspares.com/defkit1pfulltd5-full-plus-2-inch-lift-kit-for-defender-90-from-1998.html
  4 federa
  4 amortizera
  3 lajtunzi za 10 cm dulji
   i još neki dijelovi koje treba promijeniti kod podizanja
Ako nađeš dobar Defender nije skupo održavanje.
Gogo

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #9 u: 23. 11. 2015. 12:40:10 »
pozdrav .gogo i sam razmisljam u tom smjeru neki ga kude neki hvale ladu vozim i sam odrzavam vec 15g najprije onu 1.6 pa ovu 1.7 ali uvijek nesto tinj nikad 100% ispravan zato ozbiljno razmisljam o defenderu netreba mi za sminku vec za teren i lov nemam blato ko ti ali ima opakih uspona i zapuha .dali je tvoj dugi i koji motor je u njemu .imam vikendicu na 1000m n/m i temperatura se spusti nisko sa orkanskom burom pa me strah ako nije motor ziher dobar da nece palit.pozdrav ti pic pic zagi zagi zagi

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #10 u: 23. 11. 2015. 13:07:42 »
Ja imam TD5 kratki


Za sada nemam probelam sa motorom,mada svi bježe od tog motora radi pumpa dize i kompjutera,ali s obzirom na razliku u okretnom momentu i snazi u odnosu na 300TDi ja sam pre zadovoljan sa terenskim osobinama. Ipak je 5 cilindara  prednost pred 4 što se tiće okretnog momenta.
« Zadnja izmjena: 23. 11. 2015. 13:11:42 od GOGO LOVAC »
Gogo

Offline bojinac

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #11 u: 23. 11. 2015. 21:33:16 »
krasan  je  jos  inoks  bul  bar  i  l ampe  na  krov  .taj  je  registr.pod  teretni.kolko  je  tehnicki  za  njega pic

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Akumulator za vitlo
« Odgovori #12 u: 24. 11. 2015. 06:40:44 »
Uskoro idu lampe na krov i rezervni kotač,a bull bar ne jer zezaju na tehničkom,samo ću maglenke staviti radi vožnje po noći po magli.Kupio sam Hella Luminator samo čekam da odem u CVH da mi upišu banik i vitlo.
Gogo