Autor Tema: "Bullbar" - izvan Zakona  (Posjeta: 13384 vremena)

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #15 u: 15. 04. 2010. 09:11:10 »
Jedan , za tvoj problem rjesenje bi moglo biti u jednom od ovih vozila   http://forum.lovac.info/index.php?topic=222.0m 
ta vozila idu po svim terenima ,a pasu i za cestu , jedino bi se za prijevoz gomile tereta koje smo vidjeli na ladi morao drukcije organizirati.
drugi veliki problem je njihova visoka cijena ččč

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #16 u: 15. 04. 2010. 22:29:33 »
 dali znate dali originalni bul bar -tvornički prolati ili ne -pozdrav DEDA M... zagi

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #17 u: 17. 04. 2010. 14:56:36 »
UPRAVO JUČER PITAO I DOZNAO-nikakav bul bar zakonski N.E. prolazi i ne upisuje se u knjižicu,tak da znate skupa s menom.Kuka od 1999 samo e u r o ,znači na dkidanje što znači stari đipovi ako imaju upisanu kuku do 1999 prolazi stara koja se ne vadi.Može se samo upisati vitlo uz neke provjere koliko smije stršati van-mislim da sam čuo dobro 10 - 15  cm. ,više ne i točka,zakon je jasan provjerite na stranicama C.V.H.-e pa čete sve znati -pozdrav kolege i đipaši -DEDA  M.. zagi

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #18 u: 17. 04. 2010. 20:53:29 »
 Ja sam upravo neki dan bio na registraciji, pa vam mogu reči da me nitko nije ništa pitao za bullbar niti za njegov atest ili homologaciju. Normalno prošao kao i par godina do sada.

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #19 u: 19. 04. 2010. 17:05:25 »
možda si imao i malo više sreče -kako se kod nas priča oni koji nas puštaju rade prekršaj-ali u našim zakonima ima i tako puno rupa .kao i u siru-DEDA  M... zagi zagi zagi zagi zagi

Offline zoki

  • K 100
  • **
  • Postova: 268
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #20 u: 19. 04. 2010. 23:30:01 »
možda si imao i malo više sreče -kako se kod nas priča oni koji nas puštaju rade prekršaj-ali u našim zakonima ima i tako puno rupa .kao i u siru-DEDA  M... zagi zagi zagi zagi zagi
Ma j...š zakon dok ima ljudi!!! Ali stvarno prošel bez problema, niti me tko kaj pital. zagi zagi

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #21 u: 20. 11. 2010. 14:53:00 »
Ovi na tehničkom moraju te pustiti ako ti je automobil tehnički ispravan mada imaš i bullbar sa prednje strane, policija je ta koja će te kazniti zbog bullbara na vozilu.
270 Win, gente et non dimittet.....

valdop

  • Gost
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #22 u: 20. 11. 2010. 16:11:33 »
moraju te pustiti ako si napravio atest (platio) sa svim nadograđenim dijelovima i ako ti je to napisano pod napomenom u prometnoj dozvoli

dio članka  276 ZSPC kaže
"Vozila na kojima se obavlja nadogradnja, pregradnja ili zamjena serijskog dijela ili uređaja neserijskim dijelom ili uređajem prije puštanja u promet, moraju biti podvrgnuta ispitivanju promijenjenih dijelova i uređaja i ostalih tehničkih značajki bitnih za sigurnost i ekološku podobnost vozila u prometu na cestama."


sve ostalo se može vidjeti na http://www.poslovniforum.hr/zakoni/zakon_o_sigurnosti_prometa_na_cestama.asp

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #23 u: 20. 11. 2010. 17:19:29 »
Nikad nisam nešto plaćao tj. vršio atest, imam bullbar naprijed i pragove sa strane ali to je tvornički tako ugrađeno i ništa ne piše pod napomenom u knižici vozila niti prometnoj dozvoli. Još mi na tehničkom nisu ništa prigovarali osim tablice koja mi stoji iza bullbara a kada idem na tehnički moram je staviti na bullbar radi slikanja,kada je tehnički gotov tablicu vratim na staro mjesto jer da mi ostane na bullbaru vjerojatno bih je negdje izgubio po terenu.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline željko

  • K 100
  • **
  • Postova: 160
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #24 u: 30. 11. 2010. 22:59:06 »
ja mislim da ti to zavisi od stanice do stanice,kolega je išao u jednu stanicu i imao problema s običnim malim bullbarom naprijed....ja išao jučer u drugu,bullbar naprijed,otraga,pragovi su tvornički,maglenke naprijed,reflektorke gore na zadnjem bullbaru,uopće ništa nije pitao.........

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #25 u: 01. 12. 2010. 11:38:45 »
Tako ti je to kod nas, jedni traže jedno a drugi drugo, ni ja više nisam siguran na kakvoga ću naletjeti na tehničkom pregledu i da li ću morati skidati bullbar i pragove da mogu proć. Živi bili pa vidjeli !!!!
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline jelen5

  • K
  • *
  • Postova: 89
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #26 u: 23. 04. 2016. 16:53:22 »
Kolege jel vas od ove god na tehnickom pustaju sa bul barovima...cujem da ne...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: "Bullbar" - izvan Zakona
« Odgovori #27 u: 23. 04. 2016. 18:38:21 »
Ja sam bio ove godine na registraciji vozila u 1. mjesecu, na automobilu imam bull bar i pragove (original tvorničke) i prošao sam normalno jedino što sam morao staviti registarsku oznaku na bull bar sa prednje strane da se vidi, inače reg. oznaka mi je iza bull bara...........
270 Win, gente et non dimittet.....