Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 247943 vremena)

Offline kalnik

  • K 500
  • ***
  • Postova: 890
Odg: Lada Niva
« Odgovori #345 u: 09. 02. 2010. 23:14:41 »
Komentar nemam, jer ne mogu da otvorim klip,
a kolegama koji pljuckaju na Nivu mogu samo da kazem da vecina njih pravog terena, blata i ostalog nije nikad uzivo ni videla.

Sta vidio, gurao gss

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #346 u: 09. 02. 2010. 23:27:05 »
Kod nas se lepo kaze : neko u klin, neko u plocu....

 da bi uopste bilo ko diskutovao o terencima, neka napise :
1. Koliko godisnje predje km van asfalta
2. Koliko je godisnje u lovu
3. Koliko je terenskih vozila vozio uopste

Laku noc, nema smisla coravom namigivati, narodna mudrost
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #347 u: 09. 02. 2010. 23:43:11 »
pepi ovaj vozač je konj...i lada u njegovim rukama može trajat tri izlaska...


Lada definitivno nije za svakoga, a što se tiče G klase - kakvo mu slovo takva i klasa! hao hao (Šalim se - naravno! Dobra je Mečka ali skupo brate! Preskupo za uništavanje tamo gdje ja lovim.)
Nešto se dvoumim između Lade i UAZ-a. Što mišlite jeli to s k.. na plot ili je to čudo ipak nešto bolje od Lade - mislim za korištenje isključivo u šumi i blatu do j...?? teaa

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #348 u: 10. 02. 2010. 00:00:07 »
To bi trebalo biti isto kolega Jedan, idalno vozilo tamo u nasem lovistu. Samo neznam kako stoje stvari sa rezervnim djelovima.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #349 u: 10. 02. 2010. 00:05:08 »
Za kratke relacije, deblje kolege i vise ulova, UAZ je cudo. Sta sa njime rade po Sibiru, nisam mogao da verujem !
ali ako nemas kamen u bubregu dobices ga od udobnosti a ako ga daleko bilo imas - izbacices ga posle par voznji ref
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #350 u: 10. 02. 2010. 00:31:57 »
evo jedne koja je u pet godina imala odnos s mehaničarom samo jednom, ima na forumu članova koji ju poznaju i znaju kuda sve prolazi i što je sve prevezla od kuruze i DS do lovaca i ostale opreme za lov . . . .
Potpisujem - vidio! "Valdop" slika u privitku snimljena je danas u šumi iznad "kruške". Snježine koliko hoćeš i to preko starog mokrog snijega + navoženi materijal od rušenja kuće na put od "kruške" prema "jedinici" + raskopani putevi od izvlačenja trupaca. Stigla je tamo takvom lakoćom da sam se i ja iznenadio.
Inače za informaciju svima koji čitaju - s ovom sam Ladom "valdopu" i kolegama vozio odjednom 14 vreća kukuruza (14x50 kg) na lokacije Bogu iza nogu, 24 vreće kukuruza u klipu (24 x cca 30 kg) s kukuruzišta do kuće (odjednom i prikupljajući vreće - ostatke poslije kombajniranja), 5 bandera (1 od 7 m i 4 od 5 m) i to odjednom preko zapuštenih polja i kroz šume gdje je "Vrag rek'o laku noć". I sve tako malo po malo od 2000. godine, pa sad recite može li joj se oprostiti ako joj pukne spona zadnjeg diferencijala ili poluosovina ili nešto treće, a ništa nije skuplje od 500 kn (rabljeno naravno). Napravila je i na svojem krovu prevezla više čeka nego će neki od vas napraviti cijelog života, a još uvijek vozi i to kako vozi!
Usprkos slomljenoj: 1. pr. lij. poluosovini, 2. dvije kraće i jednoj poprečnoj sponi zadnjeg dif., 3. bez prednjeg kardana, 4. sa polomljena 3 zuba u zadnjem dif., 5. isčupanim kompl. pr. des. kotačem iz noseče grede prednjeg trapa itd. - još jednom ponavljam navod iz jednog od prethodnih "postova" - UVIJEK, u svakom od ovih 5 navedenih slučajeva sam se s njom vratio do kuće njezinim pogonom i to po terenu koji "valdop" i "mačak" dobro poznaju - Bože oslobodi!!!

Definitivno to nije auto za svakog. Treba je voljeti i znati sam popraviti - inače drž' gaće! just just zagi

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Lada Niva
« Odgovori #351 u: 10. 02. 2010. 02:50:36 »


Iz redakcije su meni uputili poziv da snimam emisiju sa svojom nivom,ali sam odbio.Ono sto redakcija nije rekla a to je da je na dan trasiranja novcijati rubicon ostao bez tocka i onda su doterali wranglera.

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Lada Niva
« Odgovori #352 u: 10. 02. 2010. 02:53:24 »
sumnjam baš da bi od ovoga terena ladi moglo ono puknut, ali što je tu je...cijeli film je montiran da bi ovaj jeep bio "pobjednik"...

Lada je vec bila skrsena posto je decko par dana pre toga ucestvovao na offroadu,ovo je samo doprinelo da se pokvari.

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #353 u: 10. 02. 2010. 08:21:50 »
Za kratke relacije, deblje kolege i vise ulova, UAZ je cudo. Sta sa njime rade po Sibiru, nisam mogao da verujem !
ali ako nemas kamen u bubregu dobices ga od udobnosti a ako ga daleko bilo imas - izbacices ga posle par voznji ref

Lada i UAZ su napravljeni za Sibir, onda nije ni cudo da mogu svakuda  z30

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #354 u: 10. 02. 2010. 08:29:53 »
JA VAM MISLIM DA BI NAJ BOLJE BILO DA SE ORGANIZIRA TAJ LOVACKI off road  I VI SA NIVAMA I VI KOJI MISLITE DA NIVA NEVALJ! A I ONI KOJI!
se neješaju koji je bolji!
ljepo to organizirati i đabe da se nepotrecujete da vičeta moja je bolja!
naci neko lovište i kroz njga proci ništa ekstremno samo onoliko koliko bi trebao tzda da prođeš da dođeš kao ko i u lovu na cilj!


--a da vam tata nesto kaze naj bolji terenac za lov je doro!

pozdrav uz pjesmu,.,.,


Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #355 u: 10. 02. 2010. 08:40:22 »
da... i da ispece neko janje bar da imam razloga da dođem!!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #356 u: 10. 02. 2010. 08:56:34 »
Jel se ti to nudis sa janjcem Zorane?  ;D

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #357 u: 10. 02. 2010. 08:57:12 »
Jel se ti to nudis sa janjcem Zorane?  ;D

ma nudim! nije beg cicija!

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Lada Niva
« Odgovori #358 u: 10. 02. 2010. 11:28:55 »
ovo bi moglo biti zanimljivo...ako se održi ja nosim janje...

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #359 u: 10. 02. 2010. 11:44:29 »

--a da vam tata nesto kaze naj bolji terenac za lov je doro!

Bolja je kobila - ako ostaneš u šumi par dana!! hao

Ne bih ja organizirao nikakvo natjecanje nego bih volio da u ovoj temi ljudi koji voze Ladu iznesu svoja iskustva i to realno, bez muljanja. Ja osobno izuzetno cijenim njezine mogućnosti u odnosu na cijenu ali ipak smatram da je malo preslaba (barem ova moja - 1600) jem mi često u brdu ili snijegu fali malo (ali stvarno vrlo malo) snage i odstojanja od tla. To je kod Lade bez većih ulaganja i zahvata teško popravljivo, a i upitno je isplativo. Možda je u klasi i za svrhe o kojima ja pišem UAZ bolje rješenje!??
Volio bih da netko o tome iznese svoja iskustva, bez da otvaramo novu temu. Hvala! zagi