Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 246486 vremena)

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #360 u: 10. 02. 2010. 11:55:01 »

--a da vam tata nesto kaze naj bolji terenac za lov je doro!

"Zoran" da ne shvatiš krivo - posve se slažem što se dore tiče ali to je već drugi niz problema! zagi zagi (dobra ti pjesma just)

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #361 u: 10. 02. 2010. 12:24:14 »

--a da vam tata nesto kaze naj bolji terenac za lov je doro!

Bolja je kobila - ako ostaneš u šumi par dana!! hao

Ne bih ja organizirao nikakvo natjecanje nego bih volio da u ovoj temi ljudi koji voze Ladu iznesu svoja iskustva i to realno, bez muljanja. Ja osobno izuzetno cijenim njezine mogućnosti u odnosu na cijenu ali ipak smatram da je malo preslaba (barem ova moja - 1600) jem mi često u brdu ili snijegu fali malo (ali stvarno vrlo malo) snage i odstojanja od tla. To je kod Lade bez većih ulaganja i zahvata teško popravljivo, a i upitno je isplativo. Možda je u klasi i za svrhe o kojima ja pišem UAZ bolje rješenje!??
Volio bih da netko o tome iznese svoja iskustva, bez da otvaramo novu temu. Hvala! zagi

mislim da je tu taj problem kod nive jer kad je voziš kao lovac kroz teren imaš dodatno kila opreme, tj. svakako kad ideš nesto raditi u šumi! a iz iskustva znam koliko ja "smeca" vozam u terencu! pa kod lade bi mogo biti to taj problem da ona kako je napravljena vozas i suvozac i nikakvoga dodatnog tereta!!!!

ps;ma nije ovo nikakvo takmicejnje šta sam ja predlozio! vec više manje mali test za vozace i terence!! koji se bave lovom!
i nisam mislio da sad tu bude 60 terenaca ovaki onakih sa lancima na gumama i bla blba bla,, vec jednostavno naj normalnije stvri koje prolazis kroz svoje lovište!!! više manje kao neko druzenje LOVACKO sa tim terencima!!
ko sta smo imali neka druzenja na streljanji, ili vako ili nako! sad neko druzenje sa terencima!! nema prvog ni zadnjeg mjesta ni ko ce prije vremenski da stigne na cilji! vec neko lovište ko pozna teren vozi ispred a ostali iza njega!
ništa atletski!  zagi

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lada Niva
« Odgovori #362 u: 10. 02. 2010. 14:15:39 »
sumnjam baš da bi od ovoga terena ladi moglo ono puknut, ali što je tu je...cijeli film je montiran da bi ovaj jeep bio "pobjednik"...

Lada je vec bila skrsena posto je decko par dana pre toga ucestvovao na offroadu,ovo je samo doprinelo da se pokvari.

Čitam i šutim, ali ovo ne mogu prešutjeti. Ma na kakvom je off roadu bio sa onom Nivom?
To je kao da ja kažem da sam sa svojim Meganom bio na Street Race.
Ajde nemoj pretjerivati.
Zaključili smo da je Niva najbolje terensko vozilo za 2000€, a da nije starije preko 10 godina i to je to.
Ima dobre terenske sposobnosti ali nije svemoguća, a najveća joj je mana nepouzdanost(kvarovi).
Je jeftina za održavanje ali čovjek uz nju mora biti i mehaničar.
Imao sam i ja ideju da kupim jednu i vozam je samo po lovištu ali sam odustao od toga.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #363 u: 10. 02. 2010. 14:49:43 »
I tu je priči kraj, ovime je sve rečeno! Tema je Lada Niva pa je u redu da se čuju mišljenja za i protiv ali idemo se malo više baciti na temu što ona može, a što ne i što je potrebno učiniti da bi nešto mogla ili bila bolja. Sigurno ste radili neka poboljšanja pa ih možda želite podijeliti s kolegama, gdje su joj slabe točke i  na što treba paziti prilikom kupovine i upotrebe. Prepucavanja "Moj je veći" i sl. nemaju kraja ni svrhe! zagi
« Zadnja izmjena: 10. 03. 2010. 22:02:17 od Jedan »

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Lada Niva
« Odgovori #364 u: 11. 02. 2010. 16:21:31 »


Čitam i šutim, ali ovo ne mogu prešutjeti. Ma na kakvom je off roadu bio sa onom Nivom?
To je kao da ja kažem da sam sa svojim Meganom bio na Street Race.
Ajde nemoj pretjerivati.


Nemoj da pricas na pamet kad nisi informisan.Decko svoju nivu vozi onuda gde vi ne biste smeli peske da prodjete,niste svesni sta on radi sa tim autom.Isao je na hard sa njom protiv opremljenih wranglera,covek jednostavno ima veliku onu stvar i nije mu problem da se zaleti sa njom u provaliju.

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #365 u: 11. 02. 2010. 20:21:03 »
stvarno ste zestoki,mozda i malo previse. niva je dobar terenac za te novce i oko toga nema razgovora,a da ima boljih,ima. samo je pitanje da li ste spremni potrociti 60 000E i onda ici u sumu,onako iz zajbancije.

ko kupuje nivu sigurno mu ne treba za brzine ili udobnu voznju,nego za teren,sumu,lov .....
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lada Niva
« Odgovori #366 u: 12. 02. 2010. 07:14:00 »


Čitam i šutim, ali ovo ne mogu prešutjeti. Ma na kakvom je off roadu bio sa onom Nivom?
To je kao da ja kažem da sam sa svojim Meganom bio na Street Race.
Ajde nemoj pretjerivati.


Nemoj da pricas na pamet kad nisi informisan.Decko svoju nivu vozi onuda gde vi ne biste smeli peske da prodjete,niste svesni sta on radi sa tim autom.Isao je na hard sa njom protiv opremljenih wranglera,covek jednostavno ima veliku onu stvar i nije mu problem da se zaleti sa njom u provaliju.

Ja neznam zašto bi on bio neki frajer jer vozi nivu i boli ga neka stvar za auto.
bio sAM i ja jednonm suvozač na off rodu i šta sad vozimo se ko idioti voda metar ja mu kažem pa sjebat ćeš nešto,on meni zaboli me,idemo dalje malo zapeli vitlo izvučeni idemo dalje,
nekakav šugavi skroz ukošeni na sve strane uspon ja mu kažem nemoj okrenut ćeš nas , on meni ma boli me kqrac i završili smo na krovu,i sad jel on frajer jer smo mi završili na krovu i njega baš zaboli za auto.
Ja svoj auto čuvam i pazim
al ako neko oće sjebat auto evo neka ga da meni i on snima kamerom a ja ću ga za 10 minuta razbit i problem riješen.
lada što se tiče lovca je relativno dobra ako imate snjom sreće i njoj je jedini plus cijena
društvo je uzelo novu ladu pa je non stop po nekakvim servisima a meni netreba auto koji će me ostavit u nekoj vukojebini bez signlala. (drugo su neki sitni kvarovi)

Offline Baki

  • K 100
  • **
  • Postova: 254
Odg: Lada Niva
« Odgovori #367 u: 12. 02. 2010. 11:20:55 »
sumnjam baš da bi od ovoga terena ladi moglo ono puknut, ali što je tu je...cijeli film je montiran da bi ovaj jeep bio "pobjednik"...

Lada je vec bila skrsena posto je decko par dana pre toga ucestvovao na offroadu,ovo je samo doprinelo da se pokvari.

Čitam i šutim, ali ovo ne mogu prešutjeti. Ma na kakvom je off roadu bio sa onom Nivom?
To je kao da ja kažem da sam sa svojim Meganom bio na Street Race.
Ajde nemoj pretjerivati.
Zaključili smo da je Niva najbolje terensko vozilo za 2000€, a da nije starije preko 10 godina i to je to.
Ima dobre terenske sposobnosti ali nije svemoguća, a najveća joj je mana nepouzdanost(kvarovi).
Je jeftina za održavanje ali čovjek uz nju mora biti i mehaničar.
Imao sam i ja ideju da kupim jednu i vozam je samo po lovištu ali sam odustao od toga.

Kolega to si dobro rekao svaka cast. d4

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Lada Niva
« Odgovori #368 u: 12. 02. 2010. 12:48:58 »
josip izvlacis iz konteksta,covek je pitao na kakvom je on offroadu bio kad je skrsio diferencijal na nivi,ja samo rekoh da je tip uopste ne stedi,staje na crtu mnogo bolje opremljenim terencima,i ta diferencijal mu je bio najveci kvar do sada.pre dve ili tri godine sam gledao uzivo sta radi sa tim autom,i ja sam siguran da sa svojom ne bi uspeo tu da prodjem,ne samo sto sme svuda da se zaleti vec sto je odlican vozac.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #369 u: 12. 02. 2010. 13:53:14 »
Mene moja Niva do sada nije izdala ama bas nigde, kvarova je bilo, a mnogo puta sam izvlacio i usijane glave iz raznih situacija.
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lada Niva
« Odgovori #370 u: 12. 02. 2010. 14:42:41 »
MA ja samo oću reč ako nećete pazit svoje aute mogu oni svašta preć ali ne dugo
a i napisao sam da ko ima sreće sa ladom ništa bolje mu netreba jedino gume dobre i to bi rješilo jako puno lovačkih potreba svaki more zapet nije ni g klasa bog i ona zapne makar ja da oću potrošit preko 100000 E za lovačko vozilo uzeo bi mercedesa ali ne G već Unimog (bi 100%) ali neću sigurno
mislim da lada baš i nije za neki hard offroad ali ko voli nek izvoli

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Lada Niva
« Odgovori #371 u: 12. 02. 2010. 15:01:32 »
Nemože se cijena nove Lade uspoređivati sa cijenom bilo kojeg drugog novog terenca, ali se može uspoređivati sa cijenom rabljenih, a za te pare koliko ona nova košta-negdje oko 8000eura se može izabrati rabljeni koji će biti brži,udobniji i nemjerljivo pouzdaniji od te nove Lade,kod Lade ne važi ono novo je najbolje ;)

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #372 u: 13. 02. 2010. 00:00:17 »
za lovačko vozilo uzeo bi mercedesa ali ne G već Unimog (bi 100%) ali neću sigurno
mislim da lada baš i nije za neki hard offroad ali ko voli nek izvoli
Kad smo kod toga ima li netko iskustva s "Unimogom" 406 U?  teaa zagi

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #373 u: 13. 02. 2010. 00:10:51 »
nije tema ovog posta pa svi koji ga imaju neće se javiti ovdje   hao

Zoran

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #374 u: 13. 02. 2010. 00:25:23 »
a sta je sad sa tim drzenjem???