Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 246501 vremena)

Offline magwin

  • Global Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3975
  • smatraju nemogućim ono što nisu probali
Odg: Lada Niva
« Odgovori #390 u: 22. 02. 2010. 21:16:08 »
 a šta je tu od Nive osim školjke?  hao
prije bi to bilo Big Foot bez obzira koji je limić gore!

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #391 u: 23. 02. 2010. 23:51:34 »
čini mi se da su diferencijali od UAZ-a, to mi je danas napomenuo jedan naš kolega, no lada kao ova ne može ono što može moja, prevesti kuruze koliko stane u nju, u ovu ja ne bi mogao ni vreču utrpati, previsoka mi  hao

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #392 u: 24. 02. 2010. 08:18:20 »
stani malo na kisu pa ces narast
 hao hao hao hao hao
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #393 u: 24. 02. 2010. 11:33:35 »
čini mi se da su diferencijali od UAZ-a, to mi je danas napomenuo jedan naš kolega, no lada kao ova ne može ono što može moja, prevesti kuruze koliko stane u nju, u ovu ja ne bi mogao ni vreču utrpati, previsoka mi  hao
Imaš onaj Vesnin viljuškar - pa pomoću njega!  hao hao zagi

Offline karabat

  • K 500
  • ***
  • Postova: 524
Odg: Lada Niva
« Odgovori #394 u: 24. 02. 2010. 22:24:11 »
ovo sam vidio na jednom drugom forumu da je napravljena u suradnji s chervoletom pa da upitam vas jeli istina i imate li saznanja o njoj
Dobra je i krupa kad nema kiše

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #395 u: 24. 02. 2010. 23:53:36 »

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #396 u: 26. 02. 2010. 07:05:32 »
sve bitno je ostalo isto,samo su stavili novu kaoseriju. nadam se da ce ruzina na ladi sada biti proslost
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lada Niva
« Odgovori #397 u: 26. 02. 2010. 11:29:55 »
Da, štima samo nisam siguran da je karoserija bila glavni nedostatak kod lade. Osim toga kada netko kupi ovu ladu sa slike neće se baš odlučiti voziti njome po terenima sa kojim se ide sa starom ladom. Ovo me podsjeća na Vitaru, a svi znamo koliko Vitara može u off road uvjetima.
Kod lade treba poraditi na motoru i na završnoj obradi. Ovakve promjene neće razveseliti lovce, jer ovime lada postaje SUV.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Lada Niva
« Odgovori #398 u: 26. 02. 2010. 11:42:06 »
meni je ovo ružno do bola...

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #399 u: 26. 02. 2010. 11:43:53 »
Evo malo mojih dojmova o Ladi nakon kaj je kod mene 2 godine i kaj je napravila 50 000+ km...
Počinje hrđati tamo gdje i dan danas golfovi dvojke imaju mahovinu koju je stvorila voda, a na njima ni traga hrđe... Pretinac za rukavice otvara sama kad joj dođe... Plin gasi sama kad joj dođe ili nije dovoljno grijana, ja bi vrlo rado da se vozim na plinu kad ja hoću.... Ručica za prozor mi je ostala u rici, a ja sa svojih 160+ cm nisam neki snagator i sileđija... 3 puta sam slagao alternator... Upali check engine kad njoj dođe i na testeru se ne očita NIKAKVA greška, dakle, ima duhove... Ti duhovi se javljaju i po 3 puta tjedno, a gasi ih isključivo servis. Iako sam jednom vozio sa upaljenim check engine 6 mjeseci... Otišao je "senzor neravne ceste"... I tako dalje i tako bliže...
Prema tome, prije nego netko drugi puta hvali Ladu neka malo razmisli o tome... Jer kosooki auti nemaju u 10 godina toliko posjeta servisu koliko sam ih ja imao u dvije godine. Naravno tu je i cijena... Naravno tu su i živci, naravno tu je vrijeme... Kad se sve to zbroji, neka netko ako može biti objektivan nahvali Ladu...

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lada Niva
« Odgovori #400 u: 26. 02. 2010. 11:54:05 »
Evo malo mojih dojmova o Ladi nakon kaj je kod mene 2 godine i kaj je napravila 50 000+ km...
Počinje hrđati tamo gdje i dan danas golfovi dvojke imaju mahovinu koju je stvorila voda, a na njima ni traga hrđe... Pretinac za rukavice otvara sama kad joj dođe... Plin gasi sama kad joj dođe ili nije dovoljno grijana, ja bi vrlo rado da se vozim na plinu kad ja hoću.... Ručica za prozor mi je ostala u rici, a ja sa svojih 160+ cm nisam neki snagator i sileđija... 3 puta sam slagao alternator... Upali check engine kad njoj dođe i na testeru se ne očita NIKAKVA greška, dakle, ima duhove... Ti duhovi se javljaju i po 3 puta tjedno, a gasi ih isključivo servis. Iako sam jednom vozio sa upaljenim check engine 6 mjeseci... Otišao je "senzor neravne ceste"... I tako dalje i tako bliže...
Prema tome, prije nego netko drugi puta hvali Ladu neka malo razmisli o tome... Jer kosooki auti nemaju u 10 godina toliko posjeta servisu koliko sam ih ja imao u dvije godine. Naravno tu je i cijena... Naravno tu su i živci, naravno tu je vrijeme... Kad se sve to zbroji, neka netko ako može biti objektivan nahvali Ladu...


Deane, ovo što si napisao apsolutno stoji. Lada je takva i po meni to je ono šta treba poraditi, dakle motor i završna obrada. No cijena je takva da za lovište zažmiriš na jedno oko. No ovo na slici je pokušaj da se digne cijena i napravi šminka auto, no onda je i ono malo dobroga u ladi nepovratno izgubljeno. Ja osobno već 15-tak godina koristim usluge vozila iz zemlje izlazećeg sunca i problema nema.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: Lada Niva
« Odgovori #401 u: 26. 02. 2010. 11:56:50 »
bome i ja gosp. Tava, ali i oni imaju nekad muhe koje stvarno koštaju....
a na popravke sam u 2 godine potrošio onoliko koliko košta nova lada...
 zagi

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lada Niva
« Odgovori #402 u: 26. 02. 2010. 12:04:27 »
To je već pitanje sreće. E, daj bez gosp., daje mi osjećaj starosti. sauf
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Lada Niva
« Odgovori #403 u: 26. 02. 2010. 13:16:13 »

 Pozdrav,evo da i ja iznesem svoje mišljenje o ladi...
 
 Moj rođak ima ladu nivu,god.proizvodnje 2001.
 Vozi se i po cesti i po terenu,po cijelom lovištu...hrđa je probila samo na spojevima prednjeg blatobrana.trebam reći da je,nakon što ju je kupio,odmah iz salona odvezao autolimaru koji ju je cijelu zaštitio bitumenom(premazom) i minimalna količina hrđe je rezultat toga.

A u tih 7-8 godina nije imao ni jednog (NIJEDNOG) jedinog  mehaničkog kvara na mašini i okolnim dijelovima ( redukcije najčešće odlaze).
 pred mjesec dana je zamijenio lamelu i to je to od svih popravaka na njoj.
 
 da kažem,živi u samom lovištu tako da se 2-3 km vozi do lovačke kuće a prilikom obilaska lovišta(pošto je lovočuvar) po asfaltu se i ne vozi.
 
mislim da je lada moje sljedeće  terensko vozilo koje ću koristiti za lov....jer je definitivno auto za moje potrebe.
                                                                             pozdrav Pepi!
 
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #404 u: 26. 02. 2010. 13:40:21 »
Koliko je km napravio u to vrijeme? Imaj na umu da ja sa svojom idem i na more... Dakle ona vidi 200-300 km autoputa u jednom danu... I onda ti se lijepo desi da joj brisač radi ovak... Pola kruga, pa petina, pa četvrtina, pa pola, pa trećina... A nakon toga je zabiješ i drvo i apsolutno niš se ne bude desilo. Koliko je robusna, toliko je i nježna.. Ali nemojmo konja kojeg jahali nismo niti hvalit niti kudit... Ja komentiram Ladu koju ja vozim...  d4