Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 248008 vremena)

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: Lada Niva
« Odgovori #405 u: 26. 02. 2010. 15:07:34 »

 oke...ja sam samo iznio svoje mišljenje...a on je sa njom u tih 8 godina prešao oko 50 000 km, kažem,koristi ju isključivo za lov jer za ostale,neke druge relacije je stvarno neudobna  ::)

     pozdrav!   z10
Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #406 u: 26. 02. 2010. 17:52:45 »
Vrijeme je da vas ponovo vratim na svoje "postove" na str. 17 ove teme (tko voli nek' pogleda). Lada "1,6" izgleda da je definitivno mnogo bolja od "1.7", a naročito "1,7 i" i to iz jednostavnog razloga, što uostalom i jest obilježje pouzdanosti - jednostavna je. Nema elektronike, nema raznih senzora, nema lambda sondi i drugog sr...a. To je odlično vozilo za teren, a za malu lovu!
Trebali bi biti u mojoj koži: treba mi drugo vozilo za teren koji sam do sad prelazio Ladom, a ne znam koje. Za malu lovu i ekstremne uvjete - tako da ozbiljno razmišljam o Unimogu, a to je priznat ćete - daleko viša kategorija od klasičnog terenca. Probali smo naime specijano pripremljenog Defendera i završio je neslavno! Problem je u veličini i težini. Badava mu obje "špere" i super gume i dignuta karoserija i mrcina od motora kad je propao u blato kao sjekira. Po istom tom blatu moja mala i lakša Lada prolazi kao kornjača. Nije mi pukla ni poluosovina niti umrlo vitlo prilikom izvlačenja iz vakuuma blata! A sve to za 500 eura koliko još možda vrijedi!!!
Kad jednom na njoj napravite limariju kako spada, pojačate mjesta gdje se učvršćuje reduktor i spone zadnje osovine, pojačate spone (srednje i poprečnu), zaštitite karter i manđete, složite motor (lanac i gavu) i redovito ju vozite kroz travu i blato - niti staje niti trune. Ako ju tovarite i ubijate kao ja svoju onda tu i tamo nešto i pukne ali ništa skupo. I ne od Vardara po do Trigava nego samo za šumu. Do šume možete svojim Land Cruiserima i ostalom šminkom - tu vaš put ionako završava! hao zagi

Offline Deda M

  • K 100
  • **
  • Postova: 250
Odg: Lada Niva
« Odgovori #407 u: 26. 02. 2010. 18:19:20 »
Kolega kupiš si onda 1 dobrog traktora dupljaka sa kabinom i nemaš problema ,nema gde on nebude prošel ,jedino ako mu još nakalemiš par metara drva ko na onoj siroti ladi ,neboj se svagde prolaziš s njim.A unimag -ha nije loše i ako si ti inaj kaj je dobil na lotu ,onaj iz Zeline,ali budemo znali ako kupiš unimaga.Kupi U.A.Z.-a i složiš ga ko ladu ,kvalitetno i imaš ga dok si živ -dok se budeš mogel ukrcati u njega.Pozdrav DEDA M....   z14  i   zagi

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #408 u: 26. 02. 2010. 18:27:03 »
Na boku svoje sirotice mogu nacrtati dva Defendera, jedan takav bjeloruski traktor "dupljak" i jedan "Zetor" . Toliko sam ih naime vadio iz go...a. Oni mene još nisu! Ako budeš jaaaaako dobar jednom te vodim da ih upoznaš! zagi

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #409 u: 26. 02. 2010. 19:23:54 »
Odlični postovi dječaci... I ni jedan nije daleko od istine...  d4  z10  zagi  sauf

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #410 u: 02. 03. 2010. 11:03:15 »
Jedan, ali verujem ti iako to mnogi misle drugacije :).
Ne zamerite, vec sam postirao negde ovu sliku, ali prosto je obozavam. Ovde bi mnogi ostali do proleca !
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lada Niva
« Odgovori #411 u: 02. 03. 2010. 11:48:09 »
Lada kao terenac, po svojim voznim karakteristikama a kada se stavi u odnos sa cijenom ispada odličan lovni auto. Istina da se nakon 30000 puno toga mijenja, ali ovo šta se na slici nudi kao nasljednik Lade Nive je nešto što sigurno neće zadovoljiti, a kamoli oduševiti Ladoljupce kao što je naš Sumo. Cijena će sigurno biti dosta veća, dok konstrukcija i podvozje u ovu vodurinu ne smiju ni prismrditi.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lada Niva
« Odgovori #412 u: 02. 03. 2010. 15:15:37 »
sad je meni žao što nisam sliko svojeg ljubimca na terenu

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #413 u: 11. 03. 2010. 21:24:26 »
A nekad treba okinuti koju sliku. zagi
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Lada Niva
« Odgovori #414 u: 11. 03. 2010. 22:01:09 »
Sumo slika je stvarno ljepa ali sta je pjesnik htio reci nerazumijem.Niti je ovo neki snjeg tu ti ja prodem sa A6 i kad je duplo vise snjega (nije 4x4) a sa golfom dvojkom samo na felgama bez guma hao hao hao

kolega 7x64 tema je LADA NIVA i o tome ovdje možeš pisati, pozdrav Team LOVAC
« Zadnja izmjena: 11. 03. 2010. 22:34:23 od valdop »
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lada Niva
« Odgovori #415 u: 11. 03. 2010. 23:30:59 »
Sumo slika je stvarno ljepa ali sta je pjesnik htio reci nerazumijem.Niti je ovo neki snjeg tu ti ja prodem sa A6 i kad je duplo vise snjega (nije 4x4) a sa golfom dvojkom samo na felgama bez guma hao hao hao

kolega 7x64 tema je LADA NIVA i o tome ovdje možeš pisati, pozdrav Team LOVAC


Kaj sad čovjek ne smije iznjeti vlastito mišljenje, a da ne dobije opomenu? Bravo majstori!

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #416 u: 11. 03. 2010. 23:38:56 »
nazime, 7x64 nije dobio opomenu već upozorenje, tema je LADA NIVA a ne usporedba sa A6 ili GOLFOM, a i SUMO je odgovorio na komentar josipa 89, no nije moje da se opravdavam već da upozoravam, pozz

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lada Niva
« Odgovori #417 u: 12. 03. 2010. 07:01:49 »
dobro al ova tema se i onako pretvorila u lada niva protiv svega ostaloga

sumo što se tičee slikanja kad bude ljepo vrijeme ja nemam aparat ili budem sam pa mi se neda ić van slikat
a kad imam aparat i budem s nekim e pak onda bude kakva pljuščina i blato malo ispod koljena pa neće niko izać slikat

al uglavnom slikajte svi

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #418 u: 12. 03. 2010. 09:19:35 »
To je bio nanos snega na jednom `brdascetu` u Banatu. Brzopleta replika, do tog nanosa je trebalo doci.  zagi
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #419 u: 12. 03. 2010. 11:57:10 »
U mjesec dana mi se 5 puta palio check engine... Gasi ga se u servisu aparatom... Sva sreća da mi dečki ne naplate tih min-dvije posla, inače  ččč Na aparatu ne javlja nikavu grešku, moj zaključak je da ima duhove... Ali kako bi bilo ić na servis toliko često da mi nije usput kad idem doma?!?!?1 Trošit vrijeme, energiju, novac, živce... Ili, to je samo Niva...  rol  hao