Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 248125 vremena)

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #435 u: 13. 03. 2010. 10:15:41 »
Sto se tice kvalitete, Lada Niva je koma, to ce svaki mehanicar potvrditi, koliko para toliko mjuze  ;D Samo za teren je zakon.....

Offline 7X64

  • K 500
  • ***
  • Postova: 685
  • Nije bogat koji puno ima vec koji daje svima
Odg: Lada Niva
« Odgovori #436 u: 13. 03. 2010. 10:23:57 »
Macak slazem se sa toom da je dobra na terenu ali je..es auto ako mora stalno visiti kod majstora.
Mozda i mi lovci trazimo previse,zelimo u svaki cosak lovista otici autom ili slicno.
Vidio sam dosta losih terena gdje je lada prosla ali sam isto tako vidijo da je ostajala u nikakvom snjegu pa propadala pa onda vitlo pa se jadna vuce van i slicne svtvari.Vi koji je imate tecite ali iskreno za sta vam sluze vitla na ladi kad je ona najbolji terenac.
aaaaaavecina ljudi kaze za izvlacenje divljaci i slicno ,mada se ja nebi bas slozio sa time.

moze ona stvarno dost sto drugi nemogu ali jse previse kvari. z10
Pas,puska i auto moraju biti iz Njemacke a zena moze i iz sela

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #437 u: 13. 03. 2010. 10:48:57 »
Ja nemam Ladu Nivu ali frendovi sa kojim lovim, moje "terenac" koji uvjek radi i vrlo rijetko se kvari zove se Massey Ferguson 539 i nikad nije zaglavio  ;D
Ali vec dugo razmisljam da si nabavim Ladu, nebitno u kojem stanju za male novce, pa bum je sam obnovio, koju mislim samo u lovistu koristiti. Jebiga, po losem vremenu moj "terenac" nije bas za svakoga  ;D

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #438 u: 13. 03. 2010. 10:54:42 »
Macak slazem se sa toom da je dobra na terenu ali je..es auto ako mora stalno visiti kod majstora.
Mozda i mi lovci trazimo previse,zelimo u svaki cosak lovista otici autom ili slicno.
Vidio sam dosta losih terena gdje je lada prosla ali sam isto tako vidijo da je ostajala u nikakvom snjegu pa propadala pa onda vitlo pa se jadna vuce van i slicne svtvari.Vi koji je imate tecite ali iskreno za sta vam sluze vitla na ladi kad je ona najbolji terenac.
aaaaaavecina ljudi kaze za izvlacenje divljaci i slicno ,mada se ja nebi bas slozio sa time.

moze ona stvarno dost sto drugi nemogu ali jse previse kvari. z10
Trenutno pripremam za teren jednog "Patrola", koji bi trebao privremeno zamijeniti "Nivu". Na pitanje kao riješiti problem oko 24 V vitla i 12 V instalacije i moju ideju da stavim dva alternatora  (12 i 24 V) i tri akumulatora - kolega s kojim stalno lovim pitao me je: "Čemu sva ta zaj....a kad i sam znaš da smo se svih ovih godina, koliko koristimo "Nivu", vitlom koristili svega nekoliko puta". To je odprilike odgovor na jedan dio Tvojeg pitanja.
Ne postoji ("normalno") terensko vozilo koje se može izvući vlastitim pogonom iz situacije kad diferencijalima ili podom sjedne na tvrdu podlogu, a pogon joj se vrti u nečem mekanom (blato ili snijeg). U takvoj se situaciji može naći apsolutno svatko bez obzira što vozio i za te slučajeve meni služi vitlo!
Ponavljam da je moja "Niva" 10 godina na terenu i svaki je puta poslije lova (zbog kasnog povratka) ostavljam kod kolege - blatnu kakva je došla iz šume. U tom periodu  NIKAD nije bila kod majstora, jer sve kvarove popravljam sam, a nisam automehaničar. Ako to niste u stanju - manite se "Nive", a ja ću je voziti i dalje jer kao što sam jednom "Sejfi" rekao "Kad je volim - neka patim!". (Vjerujte da to i nije neka patnja kad se sjetite kako vam vraća!)  zagi

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #439 u: 13. 03. 2010. 11:04:14 »
Kolega Jedan, onda si ti jedan od onih rijetkih vlasnika koji su sretni sto nemaju kvarova sa njome. Frend kupio je novu i nakon 30.000 km otisli vec lezaji na radilici...Ostali koji je imaju, slicne probleme sa njome, ali nitko ne odustaje od nje. Ali unatoc svemu, ja cu si je isto nabavit, ali neku staru sa 1.6 motorom, sto manje elektronike, to manje boli glava  z10 Ako se bude kvarila, u Bosnu po upola jeftijije dijelove i sam sve mogu popraviti.
« Zadnja izmjena: 22. 11. 2010. 23:46:00 od Macak »

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #440 u: 13. 03. 2010. 11:43:48 »
Pod uvjetima kako je ja koristim - naravno da se kvari ali ništa skupo (ako ne računam svoje bubrege kad ležim ispod nje). U posljednje dvije godine jedini kvarovi su "selen blokovi" ("silent block") na sponama zadnjeg diferencijala i žaruljica na indikatoru količine goriva (stalno svijetli). hao zagi

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Lada Niva
« Odgovori #441 u: 13. 03. 2010. 11:50:10 »
Ako svijetli onda je ispravna happi

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #442 u: 24. 03. 2010. 08:49:18 »
Nastavak slijedi...
I dalje se pretinac za rukavice otvara kako njemu dođe, stiskanje kuplunga škripi bolje od bilo kakve vabilice za lisicu, a kad ga otpuštaš, pazi sad, sigurno vabi srnjaka bolje od bilo koje vabilice na svijetu... Potrošnja romantično skoči na 15 litara a onda sa idućim punjenjem se vrati na ugodnih 12... Pojas se zaglavi tako da moraš odšerafit gornji šeraf koji je fiksiran da "nabereš" malo pojasa kako bi ga mogao izvuć i svezat se... Pogotovo mi se to dopada kad to radim 5 puta dnevno...
Hrđa ju u dalje neumioljivo grize i za 2 godine će možda biti za staro željezo, ako će je htjet primit...  hao

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #443 u: 24. 03. 2010. 09:34:34 »
deane, meni izgleda da je tu neko lijen, možda bi trebalo špricnuti WD-a na kuplung lamelu da ne škripi, a u pretincu ta rukavice drži pljosku s rakijom pa će ti biti drago kad se otvori, ako si za zamjenu dam ti svoju ladu (sve ispravno) za tvoju neispravnu, ne moraš ništa nadoplačivati. . .

Offline TUROPOLJE

  • K 500
  • ***
  • Postova: 565
Odg: Lada Niva
« Odgovori #444 u: 24. 03. 2010. 10:12:34 »
Baš mi je drago šta ste dečki iskreni.. just

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #445 u: 24. 03. 2010. 10:34:11 »
Ljudi još ne kuže razliku između dobrog i lošeg proizvoda... Moj stari je sa svojim autom u 3 god napravio 217 000 km, i zamislite kako je lijen da NIKAD NIJE NI ULJE PROVJERIO... Auto je uredno servisiran, nikad stao nije, nikad duhova nije imao...
Ali vratimo se na temu Lade Nive... Ona košta 10 000 novaca... Ja sam dao poštene nvce za nju, ne podrapane, skurene ili zašarane novce... Očekujem i takav auto, a ne auto koji koji je škart koliko bi bile gore spomenute novčanice...

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #446 u: 25. 03. 2010. 20:46:52 »
koliko para toliko muzike

nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino (ili nesto tako)

lose vino kosta 15kn a kvalitetno od 100 pa do pitaj boga koliko

mislim da se ne treba vise govorit. niva je niva i kao takva ako imas srece sluzit ce te. normalno da i vlasnik mora znati sta ima i sta moze sa takvim vozilom.ako stalno izvlaci s njom drva normalno da ce se stalno kvarit. voznja po makadanu,snjegu,tu i tamo koje izvlacenje divljaci iz sume sigurno joj nece skodit.

sjetite se da ima i mazalica,auto ce vam biti zahvalan.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Lada Niva
« Odgovori #447 u: 25. 03. 2010. 21:05:17 »
Lada ima mazalice na križevima,ali do njih se ne može doći bez skidanja kardana, na ovjesu ih nema...

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #448 u: 26. 03. 2010. 07:23:22 »
kako ne, pa to je tako i napravljeno da bude pristupacno.ako treba poslat cu ti repair manual pa se sam uvjeri. zagi zagi
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Lada Niva
« Odgovori #449 u: 26. 03. 2010. 09:19:12 »
Moja je imala mazalice na kardanima koje su se mogle normalno podmazati,  neki križevi su imali mazalice koje su stajale pod takvim kutem da koliko god okretao kardan,nisi mogao nataknuti crijevo na mazalicu, a nek križevi ih uopće nisu imali ččč