Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 247983 vremena)

Offline robert.limeni

  • K 500
  • ***
  • Postova: 876
Odg: Lada Niva
« Odgovori #525 u: 23. 02. 2012. 14:41:10 »
Najbolje da uzmete Pajera i Nivu te kocku vina i TEST sauf
iiihhhaaaaa

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #526 u: 23. 02. 2012. 16:23:25 »
Momci,
ja to ne priznajem bez plodova tora, nikako! rostilj
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline Morgan

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: Lada Niva
« Odgovori #527 u: 23. 02. 2012. 16:27:44 »
Pa ljudi moji, tema je Lada Niva. Pričajmo o tome. Niva ima i mana i prednosti, iako puno više mana, jer prednosti, osim cijene i ne vidin. Usporeddjivanje Nive sa Pajeron, Toyota LC, Nissanima itd je veliko i beskorisno skretanje sa teme. Čini mi se da brkamo kruške i jabuke... uf

U svakon slučaju...vožnja u Nivi po terenu se ne zaboravlja... ref  uf
Najviše se laže prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Lada Niva
« Odgovori #528 u: 23. 02. 2012. 19:15:51 »
Imao sam prilike prije par godina gledati kolegu iz društva kako sa Nivon izvlači jednoga vepra po kojega nitko nije htio otići (sa terencem naravno) tj. nisu se usudili jer u blizini nema traktora sa duplom vučom. Bio je 12 mjesec snijega oko 10 -15 cm ništa previše za svakog terenca ali nagib kao krov kuće (planinske) kupine i povaljana paprat bez ikakvoga puta otprije.
Moram reći i to da je kolega lovac prije nego što se spustio niz to brdo na Nivu namontirao "kandže" na sve 4 gume sa kojima je Lada naprosto nezaustavljiva, takvo izvlačenje ne bi napravio nitko kome je imalo stalo do svoga vlastitoga vozila.
Vepra je izvukao bez ikakvoga problema osim šta mu je doslovno popucao i optao stražnji most, nisam bio u mogućnosti to snimiti ali nakon toga mnogi bi promjenili mišljenje o terenskim sposobnostima ovog "poluproizvoda" kako ga mnogi nazivaju.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline likabrinje

  • K 500
  • ***
  • Postova: 780
  • bilo kuda Sauer svuda......
Odg: Lada Niva
« Odgovori #529 u: 23. 02. 2012. 19:51:38 »
Kolega pa sta ce mi terenac ako se moram bojat da zadnji most ne dobi  :smil4226ce1d491b5: :smil4226ce1d491b5: :smil4226ce1d491b5:

Offline vjekac

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: Lada Niva
« Odgovori #530 u: 23. 02. 2012. 22:13:04 »
Ma lada je zakon! Posebno na kamenjaru jer je kratka pa je manja mogućnost da nasjedne. ludiloo

Offline Morgan

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: Lada Niva
« Odgovori #531 u: 24. 02. 2012. 10:46:21 »
Imao sam prilike prije par godina gledati kolegu iz društva kako sa Nivon izvlači jednoga vepra po kojega nitko nije htio otići (sa terencem naravno) tj. nisu se usudili jer u blizini nema traktora sa duplom vučom. Bio je 12 mjesec snijega oko 10 -15 cm ništa previše za svakog terenca ali nagib kao krov kuće (planinske) kupine i povaljana paprat bez ikakvoga puta otprije.
Moram reći i to da je kolega lovac prije nego što se spustio niz to brdo na Nivu namontirao "kandže" na sve 4 gume sa kojima je Lada naprosto nezaustavljiva, takvo izvlačenje ne bi napravio nitko kome je imalo stalo do svoga vlastitoga vozila.
Vepra je izvukao bez ikakvoga problema osim šta mu je doslovno popucao i optao stražnji most, nisam bio u mogućnosti to snimiti ali nakon toga mnogi bi promjenili mišljenje o terenskim sposobnostima ovog "poluproizvoda" kako ga mnogi nazivaju.

A vidija san i ja podvige s Lada Niva, to se dogadja, ali ne zato sto drugi terenci to ne moru, nego zato što ljudi vole provati, a ako se Lada Niva i skotrlja nizbrdi, nije neka šteta...a s ostalin terencima bi sigurno bila. Da ja iman i Ladu Nivu i Toyotu LC, s Nivon bi to prova, a s Toyoton sigurno nebi. A to ne znači da Toyota nebi napravila to sto napravi Niva, ili još i bolje...
Najviše se laže prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Lada Niva
« Odgovori #532 u: 24. 02. 2012. 18:44:06 »
sta cemi onda terenac ako ce ici po cesti tako mogu i sa obicnim autom se vozat ja sam imao i toyotu hilux i ladu nivu i nisam zalio ni ovaj od 30000eura ni ovaj od 5000 isli su di sam ja htio
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline tosobinov

  • K 100
  • **
  • Postova: 221
Odg: Lada Niva
« Odgovori #533 u: 24. 02. 2012. 19:31:52 »
sta cemi onda terenac ako ce ici po cesti tako mogu i sa obicnim autom se vozat ja sam imao i toyotu hilux i ladu nivu i nisam zalio ni ovaj od 30000eura ni ovaj od 5000 isli su di sam ja htio

Tacno kolega, vozilo moze da ide onoliko koliko ja mogu da ,,idem,, (u bukvalnom, materijalnom i psiholohkom smislom)!
 zagi

Offline Morgan

  • K 100
  • **
  • Postova: 285
Odg: Lada Niva
« Odgovori #534 u: 24. 02. 2012. 20:07:32 »
sta cemi onda terenac ako ce ici po cesti tako mogu i sa obicnim autom se vozat ja sam imao i toyotu hilux i ladu nivu i nisam zalio ni ovaj od 30000eura ni ovaj od 5000 isli su di sam ja htio

U tri nedavna bočna odkotrljavanja nizbrdo za koja ja znan, radilo se baš o Ladi Nivi. Iman i slike, ali mislin da kolegama koji su se kotrljali nebi bilo drago da ih stavin ode, jer se lako prepozna i di je to bilo i čija je Lada Niva. Ne mislin da je Niva, zbog ovoga najlošiji terenac, ali mislin da se malo više riskiralo zbog nevelike štete. Jedino što se nije računalo na lomove kosti i duže vrime u gipsu.
Najviše se laže prije izbora, za vrijeme rata i nakon lova...

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Lada Niva
« Odgovori #535 u: 24. 02. 2012. 20:28:29 »
da ali bez malo rizika i najbolji terenac postaje neupotrebljiv ako se samo razmislja hocu li izleti ,hocu li ga ogrebat ,hocu li nesto polomit onda to vise nije voznja
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Lada Niva
« Odgovori #536 u: 26. 03. 2012. 00:19:13 »
Ja imam Nivu 1995 god,to je auto za sve terene,nema toga puta kuda neće izaći.Jer nemože mi niko soliti pamet kada znam kakvi su ostali,vozio sam i Pajera,Land Cruisera,Patrola,Discoverya.Oni su svi dobri,ali brate kada idu uzastranu,isto kao kada na magarca nabaciš 300kg,pa ga guraš a on ko puž ide.Nije to što oni nemaju snage nego su veliki glomazni i ljeni.Jedinio koji može da parira Nivi je Land Cruiser,kratki,auto je stvarno moć,ali je Lajka po makadamu ko koza?Ali ko se nije vozo Mercedesu G Puchu,taj ne zna šta je teranac,sa njim nemože. ;)

Offline Jedan

  • K 500
  • ***
  • Postova: 587
  • Na putu do cilja najvažniji je put!
Odg: Lada Niva
« Odgovori #537 u: 26. 03. 2012. 13:52:14 »
Već više od dvije godine pripremam Nissan Patrol (160) za lov na terenu na kojem sad koristim Nivu 1600.
Već sam nekoliko puta u ovoj temi pisao i prilagao fotografije o mogućnostima i prednostima Nive, a ovaj ću vam puta iznijeti samo dvije stvari:

1. sonda pritiska ulja za Nissan - 900 kn (za Nivu 104 kn)
2. zglob ("krajnik") na centralnoj sponi volana za Nissan - 1500 kn (za Nivu - cijela spona 175 kn)
(oboje sam morao čekati više tjedana)

Za isti novac za Nivu mogu kupiti pola vozila (i to odmah) i popodne biti u šumi!
Jedino što Nivi nedostaje je samo još malo snage ali kad pobrojim prednosti - spreman sam zaobići mjesta na kojima znam da mi ta snaga nedostaje, jer pouzdano znam da će ona proći tamo gdje Nissan sigurno neće! Ono što ću eventualno dobiti robusnijim i snažnijim Nissanom bojim se da na žalost neće biti dovoljno da pokrije sve što ću izgubiti nedostatkom okretnosti i upotrebnih mogućnosi koje (na mojem lovnom terenu) ima Niva. Možda me Nissan i iznenadi ali simpatije koje gajim prema Nivi ostat će u meni zauvjek! zagi

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lada Niva
« Odgovori #538 u: 26. 03. 2012. 21:52:24 »
Nisan nikad nemože biti u u usporedbi sa nivom,nije to ista klasa. jesu terenci ali sa različitim perfomansama.Niva je na terenu jača od nisana,nivi treba samo bolji motor i jači prenosni sistem.to svaki vlasnik nive sam može odraditi.znači bolna tačka motor,i kardani,i niva ide 100 godina.nissan nije za offroad.toyota nije za offroad,ne u originalnom izdanju.sa modifikacijama da,ali sa nivom nemaju šanse
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Lada Niva
« Odgovori #539 u: 27. 03. 2012. 09:39:42 »
Nisan nikad nemože biti u u usporedbi sa nivom,nije to ista klasa. jesu terenci ali sa različitim perfomansama.Niva je na terenu jača od nisana,nivi treba samo bolji motor i jači prenosni sistem.to svaki vlasnik nive sam može odraditi.znači bolna tačka motor,i kardani,i niva ide 100 godina.nissan nije za offroad.toyota nije za offroad,ne u originalnom izdanju.sa modifikacijama da,ali sa nivom nemaju šanse
NE KUŽIM OVU ZALUĐENOST LADOM NIVOM...
pa to je samo takozvano terensko vozilo koje služi za to da se njome provlačiš između kojekavih grana i vozaš između stabala i da ti je nije žao !! naravno treba je držati negdje u blizini samog lovišta jer putovati a njom do lovišta i natrag kuči predstavlja svojevrsan egzibicionizam !!
gdje god lada niva prođe tim istim putem če ju patrol ili pajero provuči zakačenu sajlom s tim da na ladi budu blokirani i svi kotači !!
e da... zaboravih reči da na patrolima i pajerima ne trebaju ni jači motori ni kardani od onih koje imaju serijski !!!