Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 248003 vremena)

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #540 u: 27. 03. 2012. 14:13:17 »
Sile, cemu bes? zagi
Sede tako poznati beogradski lovci u omiljenom im Hunters-baru i krenula diskusija o 8x57..... a onda ih presece vlasnik Nikola Ivkovic, sjajan momak i lovac
pa rece
- 8x57 je toliko lep kalibar, da ga pljuju samo oni koji nista ulovili nisu sa njime.......

Stice se utisak da si ti to slabo vozio nivu zagi
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: Lada Niva
« Odgovori #541 u: 27. 03. 2012. 15:57:58 »
Kolege  z10!

Osobno nemam ladu nivu niti drugog terenca, a svakako bi napomenuo "bolje i Lada Niva, neg da mi noga u blatu pliva.."
Em ti sumpor.....

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Lada Niva
« Odgovori #542 u: 27. 03. 2012. 16:46:25 »
Nisan nikad nemože biti u u usporedbi sa nivom,nije to ista klasa. jesu terenci ali sa različitim perfomansama.Niva je na terenu jača od nisana,nivi treba samo bolji motor i jači prenosni sistem.to svaki vlasnik nive sam može odraditi.znači bolna tačka motor,i kardani,i niva ide 100 godina.nissan nije za offroad.toyota nije za offroad,ne u originalnom izdanju.sa modifikacijama da,ali sa nivom nemaju šanse
NE KUŽIM OVU ZALUĐENOST LADOM NIVOM...
pa to je samo takozvano terensko vozilo koje služi za to da se njome provlačiš između kojekavih grana i vozaš između stabala i da ti je nije žao !! naravno treba je držati negdje u blizini samog lovišta jer putovati a njom do lovišta i natrag kuči predstavlja svojevrsan egzibicionizam !!
gdje god lada niva prođe tim istim putem če ju patrol ili pajero provuči zakačenu sajlom s tim da na ladi budu blokirani i svi kotači !!
e da... zaboravih reči da na patrolima i pajerima ne trebaju ni jači motori ni kardani od onih koje imaju serijski !!!
uh ova je dobro masna bila ispade pajero ko ult  hao

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Lada Niva
« Odgovori #543 u: 27. 03. 2012. 18:36:28 »
Ma jebo ti ulta kako ovaj opisa Pajera,ispada da mu tenk nije ravan HAhahah.A očima sam svojim kako Pajero nisam siguran koje godište ali po onome modelu mislim da je negdje 1995-96.U Hercegovini u jednoj vukijebini na vrhu jedne čuke,ima nekakav stub.I ovi su pošli sa Pajerom i u jednoj krivini malo je veća strana,ali je pjeskovito krivini ima pjeska.
Oni su jadni odrali gume Pajru dok je izašo tuda,jer moj jaran bijo tu prisutan pa ispričo,a ja sam tuda  sa Nivom bezbroj puta prošo,samo upalim sporu, u prvu brzinu,malo jači gasi to je to.Nikad zašvljadrala.I on počme pričat kako će Pajero proć ,a Niva neće.Ali što se tiče Patrola to je auto moć.

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Lada Niva
« Odgovori #544 u: 27. 03. 2012. 18:41:50 »
Sile, cemu bes? zagi
Sede tako poznati beogradski lovci u omiljenom im Hunters-baru i krenula diskusija o 8x57..... a onda ih presece vlasnik Nikola Ivkovic, sjajan momak i lovac
pa rece
- 8x57 je toliko lep kalibar, da ga pljuju samo oni koji nista ulovili nisu sa njime.......

Stice se utisak da si ti to slabo vozio nivu zagi
prika... srečom nisam ju puno vozio i to je istina ali puno sam ih puta vukao..
 činjenica i jeste to da oni koji nsu vozili ništa drugo osim lade nive najviše i hvale baš ladu nivu a sve ostalo pljuju !!!
ja osobno protiv lade nive nemam ništa ali isto tako nemam ništa lijepo za nju reči !!

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Lada Niva
« Odgovori #545 u: 27. 03. 2012. 18:52:34 »
Ma jebo ti ulta kako ovaj opisa Pajera,ispada da mu tenk nije ravan HAhahah.A očima sam svojim kako Pajero nisam siguran koje godište ali po onome modelu mislim da je negdje 1995-96.U Hercegovini u jednoj vukijebini na vrhu jedne čuke,ima nekakav stub.I ovi su pošli sa Pajerom i u jednoj krivini malo je veća strana,ali je pjeskovito krivini ima pjeska.
Oni su jadni odrali gume Pajru dok je izašo tuda,jer moj jaran bijo tu prisutan pa ispričo,a ja sam tuda  sa Nivom bezbroj puta prošo,samo upalim sporu, u prvu brzinu,malo jači gasi to je to.Nikad zašvljadrala.I on počme pričat kako će Pajero proć ,a Niva neće.Ali što se tiče Patrola to je auto moć.
prika... maloprije se nisam dobro i precizno izrazio... umjesto "gdje god lada niva prođe tim istim putem če ju patrol ili pajero provuči zakačenu sajlom s tim da na ladi budu blokirani i svi kotači !! " htio sam reči : gdje god lada niva prođe tim istim putem če patrol ili pajero provuči dvije lade nive zakačene sajlom i na obje da budu blokirani svi kotači !!
jesi li ti prika ikada probao japanskog dizela od dvije tone na dobrim kramponkama i sa cc 100 konja u prvoj sporoj brzini ?

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Lada Niva
« Odgovori #546 u: 27. 03. 2012. 19:36:17 »
Ma moze ima i hiljadu konja a ne sto i da su mu gusjenice umjesto tockova to sve stojim, al brate smanji malo ribu. Ne dizem ladu u visine nedaj boze al je i ona terenac to da nemogu ostali kauda lada moze mogu brate a isto tako da su svi ostali toliko bolji u terenu od lade koliko pojedinci pričaju e nisu. Vozio sam i ja svasta od fiće,peglice, pa do patrola, tama 110, fapa 6x6... Samo je jedno tačno do sofera je 70% i ako neko nezali auta e taj moze svukud izac a ako ga zali nemoze ni na trotoar se popet

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Lada Niva
« Odgovori #547 u: 27. 03. 2012. 20:53:10 »
 just just just just bravooo bravooo
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Lada Niva
« Odgovori #548 u: 27. 03. 2012. 21:03:18 »
Sile, cemu bes? zagi
Sede tako poznati beogradski lovci u omiljenom im Hunters-baru i krenula diskusija o 8x57..... a onda ih presece vlasnik Nikola Ivkovic, sjajan momak i lovac
pa rece
- 8x57 je toliko lep kalibar, da ga pljuju samo oni koji nista ulovili nisu sa njime.......

Stice se utisak da si ti to slabo vozio nivu zagi

he kolega jesi vidio kako se neki pale na guranje koji nisu nikad vozili ladu po šumi i blatu???ima izreka da će ti o moreplovstvu uvijek pričati oni koji mora nisu vidjeli.kao naš kolega koji se uzrujao jer očigledno nije svjedok činjenica na terenima sa blatom,kamenjem,stablima itd....
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"

Offline sile

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1046
Odg: Lada Niva
« Odgovori #549 u: 27. 03. 2012. 21:54:03 »
[he kolega jesi vidio kako se neki pale na guranje koji nisu nikad vozili ladu po šumi i blatu???ima izreka da će ti o moreplovstvu uvijek pričati oni koji mora nisu vidjeli.kao naš kolega koji se uzrujao jer očigledno nije svjedok činjenica na terenima sa blatom,kamenjem,stablima itd....
[/quote] ja vjerujem da ti iz bihača znaš kako izgleda slavonsko blato po njivama a pogotovo po hrastovim šumama koje uglavnom plivaju pod vodom...

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #550 u: 27. 03. 2012. 21:55:49 »
Ma kad kolega Max i ja krenemo kroz Banat ravni i blatnjavi, a da prostite sisate Madzarice krenu da naskacu na sarm mog saputnika....ma Lada ide sama, ne treba joj redukcija zagi
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline max

  • K
  • *
  • Postova: 58
  • "Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tom
Odg: Lada Niva
« Odgovori #551 u: 27. 03. 2012. 22:08:46 »

 just just
"Čovjekov karakter najlakše ćete prepoznati po tome kako se odnosi prema onima koji za njega ne mogu ništa učiniti"!

Offline Macak

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1646
Odg: Lada Niva
« Odgovori #552 u: 27. 03. 2012. 22:15:23 »
pa to je samo takozvano terensko vozilo koje služi za to da se njome provlačiš između kojekavih grana i vozaš između stabala i da ti je nije žao !! naravno treba je držati negdje u blizini samog lovišta jer putovati a njom do lovišta i natrag kuči predstavlja svojevrsan egzibicionizam !!

Sa time bi se slozio sa tobom.
U sumu ili na teren idem radje sa traktorom duplakom ako trebam nesto izvlacit, a gdje taj moze proci tu nemere nit jedan terenac.

Lada Niva je odlican terenac, koriste ga par prijetelje od mene iz sumarije i neki u lovu. Samo da nije tako los po kvaliteti i da se ne kvari stalno, iako rezervni djelovi nisu skupi, tako da moj izbor nece biti. Teranca cu si i ja uzeti za lov (Suzuki Jimny), ali za teski teren ili sumu nesto izvlaciti, palim radje traktor!

Offline Niva96

  • K
  • *
  • Postova: 21
Odg: Lada Niva
« Odgovori #553 u: 27. 03. 2012. 22:51:55 »
Hej SILA Pajero nikada neće proći gdje Niva može nikada.UPAMTI TO...Što se tiče Patrola to je drugo.Vozio sam razni ali je Niva mrcina.Vozio sam i legendarnu LAND CRUSERICU,ona je dobra sve nema tu priče,ali kada ide uzastranu,nekako je ljena.Ali zato Niva kada ide skače ko jarac.Sad ovo šta ću reći niko neće vjerovati de malo pripazi rijecnik  PINZ GAUER 4X4.sa blokadom prednjom,zadnjom,centralnom,nije mogao izaći gdje sam ja sa Nivom.Da opišem teren,bila je ledina koja duga neki 50-ak metara,koja je pod dobrom stranom,pao je snjeg 10 cm.On je sa Pinz pokušo 15 puta,ali nije izašo.Ja sam sa Nivom od 4 puta izbio na vrh.. ref
« Zadnja izmjena: 27. 03. 2012. 22:56:52 od Schultz and Larsen »

Offline HERCEGOVAC

  • K 100
  • **
  • Postova: 257
Odg: Lada Niva
« Odgovori #554 u: 28. 03. 2012. 00:23:50 »
Istina je da je lada kvarljiva a to se dosta moze smanjiti redovnim odrzavanjem. Koliko sam vidio lada i vlasnika njihovih sve su sto se tiče odrzavanja katastrofa, jer se to goni dok nestaneiz iz razloga što 90% ko vozi ladu ima i auto za asvaltnih puteva koje je novije i bar duplo skuplje. A jos je jedan problem koji ladi poboljšava kvarove a to je sto se ona uvjek goni po tim putevima gdje se ostali "terenci" slabo ko da se upusti iz jednog razloga a to je jeftini djelovi za ladu i ako ode nema veze  ;D .A samim tim da se 90% vozi po tim kozim putevima pa mora nesto otić i givikt bi se slomio a ne auto  ;D . zagi