Autor Tema: Lada Niva  (Posjeta: 248189 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #195 u: 25. 03. 2009. 09:51:35 »
Ja za godinu dana s mojom Nivom 30 000 km.... Ne štedim ju ni malo, ali je ni ne vozim ko da sma je na cesti našao...

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lada Niva
« Odgovori #196 u: 25. 03. 2009. 19:20:58 »
Evo sad ću ja sa svojim komentarom napraviti "biser" ali moram...

Naime, nije mi jasno da ti Rusi nisu u stanju nakon toliko godina tj. desetljeća poraditi na kvaliteti Lade Nive kako se taj auto nebih stalno kvario.
Pogodili su automobil sa jebeno dobrim preformansama na terenu, međutim, kvaliteta je na razini kao da su je maloprije počeli raditi. 

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #197 u: 25. 03. 2009. 19:27:35 »
upravu si, glavni alat za izradu zupcanika im je sjekira ref ref ref
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lada Niva
« Odgovori #198 u: 25. 03. 2009. 19:41:16 »
upravu si, glavni alat za izradu zupcanika im je sjekira
Točno tako...

I sam znaš da sam si mislio uzeti neku rabljenu Ladu Nivu i malo ju urediti, međutim kada sam sve zbrojao vidio sam da bih se "uvalio do grla".

I šta sad? Ništa. Došao sam do zaključka da se više isplati kupiti 20 godina starog Samuraia i urediti ga nego 5-6 godina staru Ladu Nivu.

Možda sam uvrijedio sada neke kolege koji voze Nivu ali što mogu, ubijte me...

 

Offline frenk

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Lada Niva
« Odgovori #199 u: 26. 03. 2009. 23:46:21 »
Kod Rusa je sve tako. Oni nemaju osječaja za izdržavanje. Kod njih sve propada i sve je rđavo. Kad produzeče propadne, naprave novi pokraj starog, kojeg žbunje preraste.
Tako je sa Ladom a najviše zabrinjavajuče jest, da imaju puno jedrskih podmornica, itd. Sve je to od danas do sutra.
Vozio sam kamion više godina u Rusiju. Nevarovatno, da gore nema toliko Lade niva kao kod nas. Ukrajinci su čak dolazili kod nas i kupovali Ladu. Tamo je Lada skup avto, kao nekada kod nas Yugo, koji je bio u Americi đabe.

Offline Midian

  • K
  • *
  • Postova: 64
Odg: Lada Niva
« Odgovori #200 u: 27. 03. 2009. 21:38:40 »
Kako se zove sprava kojom rusi gledaju kroz zid?
Pa prozor  hao hao hao hao

Offline vajo

  • K
  • *
  • Postova: 65
Odg: Lada Niva
« Odgovori #201 u: 30. 04. 2009. 22:17:24 »
..........neću komentirat jer je uglavnom sve rečeno, ja ću se moje riješit prvom prilikom, e da sam znao šta me čeka  uf, mislim da je niva samo za one koji imaju vlastitu automehaničarsku radionu, pa ds bude stalno parkirana u njoj.
 Imam i pitanje, izbacuje mi iz 2. i 5. za sada, dali ima ljeka za to ili moram mijenjat mjenjač, i dal netko zna di? Niva 1.7

Offline ri istra

  • K 100
  • **
  • Postova: 231
Odg: Lada Niva
« Odgovori #202 u: 01. 05. 2009. 20:38:30 »
ne moras mjenjat cjeli mjenjac,samo neke djelove hao hao hao hao]

lada niva je avantura,koja traje i traje.
koja je najbolja riba u jadranskom moru???
kad janjac padne u more

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #203 u: 18. 05. 2009. 11:54:43 »
evo konačno nakon 6 godina došla moja lada doma na remont. promijenio cijelu mašinu, kuplung lamelu, ulje u kočionom sistemu, križeve, piksao alternator i anlaser, promijenio četkice, filter goriva,metlice brisača., povario nosač pomočne getribe. još par sitnica za popraviti pa ponovo u šumu. mislio sam popraviti limariju ali sam odustao jer je ovakva cijelo vrijeme pa nek traje koliko hoće. sav popravak do sad me košta oko 400 eura što mislim da za ovih 6 godina i nije neki trošak. još će dobiti set novih traktorskih guma prije zime i novi antifriz. bez obzira na komentare o čestim odlascima mehaničaru (moja još nije vidjela mehaničara, sve sam sam radio, je trajalo malo duže )
mislim da je lada isplativ terenac uz minimalne troškove održavanja. što se tiće limarije, ona je kakva je, jedino se ne smije dozvoliti da u blatobranima ostanu naslage blata koje dugo drži vlagu jer tada brže trune. ja svoju često isperem minivašem tako usporim propadanje lima.

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #204 u: 18. 05. 2009. 11:56:32 »
 pic

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Lada Niva
« Odgovori #205 u: 18. 05. 2009. 14:03:59 »
evo konačno nakon 6 godina došla moja lada doma na remont. promijenio cijelu mašinu, kuplung lamelu, ulje u kočionom sistemu, križeve, piksao alternator i anlaser, promijenio četkice, filter goriva,metlice brisača., povario nosač pomočne getribe. još par sitnica za popraviti pa ponovo u šumu. mislio sam popraviti limariju ali sam odustao jer je ovakva cijelo vrijeme pa nek traje koliko hoće. sav popravak do sad me košta oko 400 eura što mislim da za ovih 6 godina i nije neki trošak. još će dobiti set novih traktorskih guma prije zime i novi antifriz. bez obzira na komentare o čestim odlascima mehaničaru (moja još nije vidjela mehaničara, sve sam sam radio, je trajalo malo duže )
mislim da je lada isplativ terenac uz minimalne troškove održavanja. što se tiće limarije, ona je kakva je, jedino se ne smije dozvoliti da u blatobranima ostanu naslage blata koje dugo drži vlagu jer tada brže trune. ja svoju često isperem minivašem tako usporim propadanje lima.

Valdop definitivno jedan od boljih osvrta na Nivu  d4
Imam upalu volje.

Offline SUMO

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1291
Odg: Lada Niva
« Odgovori #206 u: 18. 05. 2009. 14:14:22 »
Odlicno kolega!
Moja niva ima preko 40.000 za nepune tri godine i osim redovnih servisa, nije se nagledala mehanicara.
Delovi su jevtini, servis takodje.
Uz malo paznje, taj auto sluzi i ne izdaje tek tako.
Dobar pogled!
....`` bilo kojom  planinom, ili dolinom, odjekuje puska moja k`o nebeski grom``........

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lada Niva
« Odgovori #207 u: 18. 05. 2009. 14:23:34 »
Moja ima 35 000 km za godinu i pol. Za sada nema problema, ali mogu sa sigurnošću reć da je to prva i zadnja Niva koju sam kupio. Jer mislim da bude sva trula do 5. godine, a onda će trebat nekaj para utuć u nju... Makar vjerujem (i nadam se) da bude tada više vikend auto i auto za lov, a ne za svaki dan...

valdop

  • Gost
Odg: Lada Niva
« Odgovori #208 u: 18. 05. 2009. 15:22:33 »
moja je isto za svaki dan ako sam u šumi, a nisam a rado bi, ovu zelenu sam sastavio od tri druge, jednoj je bio razbijen prvi kraj drugoj zadnji kraj a treča je imala samo mašinu dobru. ovu mašinu koju sam sad stavio u nju platio sam 300 kn (sa getribom) bila je na limuzini i koristila je plin za gorivo. samo sam korito stavio od nive jer od limuzine ne paše oblik korita radi prednjeg pogona.
budući da meni služi za razvoženje kuruze i eventualno za dovoz odstreljene divljači u ovakvom stanju potpuno zadovoljava potrtebe jednog lovca. koji put posluži kao čeka uz tablu kuruze radi čuvanja usjeva.

Offline Antezg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 858
Odg: Lada Niva
« Odgovori #209 u: 18. 05. 2009. 16:16:28 »
A ja se već pitao kako se taljigaš sa tim gumama po cesti  happi