Autor Tema: Land Rover Defender  (Posjeta: 46256 vremena)

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Land Rover Defender
« u: 30. 12. 2007. 09:49:01 »
Vec duze vrijeme trazim po oglasnicima kratkog defendera ali svi koji se nude su ili rastureni ili precijenjeni pa sam razmišljao o uvozu polovnog iz Njemacke na
mobile.de

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.htmlčisSearchRequest=true&scopeId=C&country=&negativeFeatures=EXPORT&lang=de&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=14800&makeModelVariant1.modelId=2&maxPrice=&minFirstRegistrationDate=&maxMileage=&fuel=&zipcode=&zipcodeRadius=&doSearch.x=27&doSearch.y=9

se moze naci stvarno puno Defendera ali postoji par problema.

Prvo, nemoguce je uvesti auto stariji od 7 godina a drugo po mojim nekim grubim procjenama sveukupni troskovi bi mogli izaci i do 50% cijene auta pa me zanima dali netko ima iskustva sa uvozom polovnog Defendera i koliko se to isplati.

Trazim Defendera 90 (kratkog) koji ima oko 100.000km za cca 10.000€, godiste mi nije toliko bitno koliko je bitno da je uscuvan pa ako netko zna da se takav prodaje u Hr molim da mi javi na pm.

tnx



Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #1 u: 31. 12. 2007. 08:36:13 »
Molim Vas da nam se i predstavite ako želite sudjelovati dalje na forumu.

P.S. www.trcz.hr oni imaju kratkih po toj cijeni i toj kilometrazi

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #2 u: 31. 12. 2007. 09:23:00 »
Molim Vas da nam se i predstavite ako želite sudjelovati dalje na forumu.

P.S. www.trcz.hr oni imaju kratkih po toj cijeni i toj kilometrazi
Predstavio sam se, nisam znao da je to kod vas obicaj u svakom slucaju lijep obicaj.
Što se tice trcz.hr i Defendera sljedeci tjedan otici cu ih pogledati ali buduci da se ja bas ne kuzim u Defendere par savjeta na sta treba gledati/paziti bi mi puno znacilo.

hvala!


Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #3 u: 31. 12. 2007. 09:38:54 »
Pitaj možeš li ga zapaliti. Tu češ odma dosta dobro vidjeti u kakvome su stanju obzirom na niske temperature. Probaj volan motati lijevo i desno do kraja i slušaj da li struže negdje u kotaču naprijed, ako struže, moguće da su zglobovi loši ili nisu kugle podmazane, to je dosta skupo za mijenjati a zna otiči ak se ne održava vozilo. Probaj stavit u prvu i kao da češ krenuti da vidiš jel ima velikoga lufta diferencijal ili nema, ako lupa kad krečeš, onda ima lufta no smije ga imati malo, ali ne previše. Pogledaj limariju da nije negdje varen na šasiji recimo. Pogledaj u kakvom je stanju unutrašnjost jer vrlo često ti istrošenost mijenjača i papučica, volana, zna pokazati kolika je stvarna kilometraža auta, jer jako često se skidaju kilometri. Kad ga zapališ, pogledaj na štangu od ulja da li dimi van, isto tako možeš i skinuti poklopac od ulja na motoru dok auto radi i probati da li ti povlači kad ga vračaš lagano, ako povlači pritisak unutra, to je dobro. Pošto je vani hladno, ak ti zapali od prve i bez puno verglanja, motor bi trebao biti ok. Probaj grijanje upaliti na najjače da vidiš jel puše ventilator jako ili ne. Ima tu puno stvari, svatko gleda nešto drugo, ne znam ni ja kaj se sve treba gledati, znam kaj je meni bitno.

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #4 u: 03. 01. 2008. 14:13:58 »
Molim Vas da nam se i predstavite ako želite sudjelovati dalje na forumu.

P.S. www.trcz.hr oni imaju kratkih po toj cijeni i toj kilometrazi
Kontaktirao sam trcz i nažalost prodan je kratki defender ostao im je jedan dugi a to mi je pre veliko...

Sve mi se cini da je uvoz jedina opcija ako se hoce doci do kratkog defendera koji ima ispod 100k kilometara :(

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #5 u: 05. 01. 2008. 13:33:37 »
Išao sam danas pogledati jednog defendera '02 godište cca 60.000 km auto mi se cini ok jedino me zanima dali je kod svih Defendera mjenjac dosta tvrd i malo teže ubacuje u brzinuč Tip me je uvjeravao da je to samo dok je hladan!č

Offline off roader

  • K
  • *
  • Postova: 22
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #6 u: 05. 01. 2008. 15:22:24 »
To je normalno dok je hladan, ali valjda si ga dovoljno vozio da se zagrije pa onda vidioč

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #7 u: 07. 01. 2008. 08:25:43 »
baš, provozaj ga pa buš vidio jel to radi dok je hladan samo. Ali, ne bi on smio biti jako tvrd ni kad je hladan. Pod čim misliš da je tvrd, jel osjetiš trenje kad ga ubacuješ u brzinu ili se i čuje krckanječ Ako osjetiš malo trenje, to je ok, no ako se to i čuje u vidu krckanja, onda ne znam baš...

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #8 u: 16. 01. 2008. 21:56:10 »
Našao sam jenog defendera kojeg cu vjerojatno kupiti jer mi se više neda tražiti, auto ima servisnu knjižicu, malo km  no medjutim brine me jedan detalj podvozja a to je poklopac motora koji je malo cudno savinut pa me zanima dali je to normalno prilažem sliku:


Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #9 u: 16. 01. 2008. 22:42:40 »
I to te brine m4

Offline rover

  • K
  • *
  • Postova: 85
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #10 u: 17. 01. 2008. 09:23:58 »
I to te brine m4
pojasni, pojasni, pojasni :(

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #11 u: 17. 01. 2008. 09:33:59 »
  Ako ti je to jedini detalj koji te brine onda nemaš kaj za razmišljat, lovu u džep i kod javnog bilježnika.
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #12 u: 17. 01. 2008. 15:25:04 »
  Ako ti je to jedini detalj koji te brine onda nemaš kaj za razmišljat, lovu u džep i kod javnog bilježnika.

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #13 u: 17. 01. 2008. 15:53:10 »
ak misliš iskoristit sve mogučnosti defendera na terenu onda je ovo sitnica kaj je popigano hehehe. Uzimaj to i piči u šumu!!!  :D

Offline pepi2

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3381
  • Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo
    • Lovacka Agencija
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #14 u: 17. 01. 2008. 17:14:05 »
ak misliš iskoristit sve mogučnosti defendera na terenu onda je ovo sitnica kaj je popigano hehehe. Uzimaj to i piči u šumu!!!  :D
 
 
 
    ;D upravo tak ak je samo to kupuj i uzivaj