Autor Tema: Land Rover Defender  (Posjeta: 46058 vremena)

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #120 u: 02. 01. 2020. 14:53:17 »
Da TD5,imao sam ponudu za prodati svog i da uzmem TD4 sa Fordovim motorom ali me mehaničar odgovorio ,a sjetio se da sam i u Transitu 2007 imao taj motor i imao dosta reklamacije u 3 godine koliko je imao garanciju,a i poslije stalno zezao EGR ventil i elektronika u vezi turbine. Tako da odustao od prodaje i ugradio prednju i zadnju blokadu diferencijala i vitlo i uživam.
Gogo

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #121 u: 02. 01. 2020. 15:14:04 »
Znaci ovaj novi model se nije dobro pokazao sto se tice izdrzljivosti motora, cuo sam da i stari i novi imaju dosta problema sa prokisnjavanjem, prvo na kederima oko vrata i prozora pa sve do prolaza vode kroz rupe vise papucice kvacila i kocnice. Da li se ko susreto sa tim problemimam i da li su resivi

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #122 u: 02. 01. 2020. 22:05:53 »
Ja LR i Jaguar smatram autima osrednje do loše kvalitete koje je engleska prepotencija digla na pijedestal  teaa
Imam upalu volje.

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #123 u: 03. 01. 2020. 04:14:15 »
Jebes ti tako auto kad ga ti platis 10, 20 hiljada i moras da koristis u njega kisobran kad pocne kisa da pada  zagi

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #124 u: 03. 01. 2020. 07:26:00 »
U mom ništa ne curi.
Gogo

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #125 u: 04. 01. 2020. 03:03:10 »
Nisi ga ti onda vozio po kisi ili preko rijeke gdje voda nije veca od tockova. Uliva u njega, jedino mozes da budes suv ako si u ribarskim cizmama, meni se on jako svidja, al ima nekih mana sto ni jedno drugo auto nema. Tako da se ipak opredjeljujem za toyotu hilux

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #126 u: 04. 01. 2020. 11:15:02 »
Po vodi nisam,ali po kiši jesam,a o svaki puta ga poslije vožnje po šumi perem u praoni minvošem i ništa ne curi. Znam da postoji kit za premjestiti kompjuter na plafon kada se vozi po dubokoj vodi.
Gogo

Offline dulextx

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #127 u: 06. 01. 2020. 17:27:38 »
Samo pogledaj ovaj klip, nema gdje ne curi. A ima jos sto klipova gdje samo pokazuju problemem propustanja vode
https://youtu.be/hwkagx1dhos

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #128 u: 15. 01. 2020. 11:11:33 »
Nije poznat samo po puštanju vode nego i po puštanju ulja. Tako je nastala ona poznata: It's not leaking oil, it's marking territory. ( Landrover ne pušta ulje, on markira teritorij).
Dobar je def samo mu je kvalitet nije baš najbolji, treba dosta njege i brige. Najbolji motor (po riječima ljubitelja) je TD5.

i još jedna zanimljivost kad smo več kod defa: def ima isti pogon kao lada niva (stalni 4x4) ali još nikad niko nije izjavio da def ima blokadu diferencijala (isto važi i za Gwagen) dok za nivu pojedini "majstori" i dandanas tvrde da niva ima blokadu diferencijala ili čak blokade diferencijala serijski.

Usput: izlazi novi defender pa bumo vidjeli kaj su napravili po tom pitanju. Sudeći po izgledu ništa neće biti kao što je bilo. A i cijena je  :shok:

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #129 u: 15. 01. 2020. 11:30:28 »
Niva nema nikakve serijske blokade diferencijala. Drugčije rečeno ne može se blokirati diferencijale na prednjoj i zadnjoj osovini . Ima međutim u sklopu razvodnika pogona ili laički rečeno reduktora mogućnost blokade centralnog diferencijala To omogućava da iako je napr zadnja osovina naledu i ne pogoni kad je uključeno auto ide naprijed odnosno vuče prednja osovina . Dakle postoji centralna blokada i naravno skraćenje brzina . Taj test svako može napravit na sljedeći način - napr dignete jedan kotač prednji ili zadnji i nako su ručkice u modu za normalnu vožnju auto neće ići napred kad ubacite u brzinu.
Kad je pak blokada pogona uključena odošte vi i dizalica naprijed . To je tako i amen.

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #130 u: 13. 04. 2020. 00:35:01 »
To važi za staru nivu, ali ni niva kao i Rusija nije što je nekad bila. Niva danas ma blokade diferinciala, prvu i zadnju.
Dok Toyote nemaju ništa više....defender se ne prozvodi, wrangler rubicon je 60K eurona....

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #131 u: 13. 04. 2020. 11:35:12 »
To važi za staru nivu, ali ni niva kao i Rusija nije što je nekad bila. Niva danas ma blokade diferinciala, prvu i zadnju.
Dok Toyote nemaju ništa više....defender se ne prozvodi, wrangler rubicon je 60K eurona....
Za novu Nivu ne znam, no stara je imala baš onako kako gore piše i nikako drugčije .  Ako sam te dobro razumio nova Niva ima zasebno blokade prednjeg i zadnjeg diferencijala, sljedom toga vjerovatno i centralnog . To bi bilo nešto ko na vojnoj stodesetki Tamu. No ne znam za novu pa neću tvrdit ali ako ima sve to onda može kamo god i Rubicon .

Offline GOGO LOVAC

  • K 500
  • ***
  • Postova: 756
  • Idemo u šumu?
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #132 u: 13. 04. 2020. 12:23:48 »
Gdje je to pisalo da Niva ima serijski prednju i zadnju blokadu diferencijala?
Gogo

Offline trapavi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1066
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #133 u: 13. 04. 2020. 17:57:17 »
Gdje je to pisalo da Niva ima serijski prednju i zadnju blokadu diferencijala?
Ja za to ne znam a nekako nisam siguran da je baš tako. Al ajd koji je to model nove Nive , ove od prije par godina to nisu imale sigurno. Jel to izašo neki novi model ?

Offline profesore

  • K
  • *
  • Postova: 84
Odg: Land Rover Defender
« Odgovori #134 u: 14. 04. 2020. 06:20:31 »
Lada Bronto 4x4
Serijski je podignuta 5 cm, terenske gume 215/75. Šta su ubacili u prednji i zadnji diferencijal ne znam točno pošto ne znam ruski. Vjerovatno su ubacili torsen, ali se ne zna koje snage.
Cijena sitnica, 20.000 €
https://www.autoscout24.com/lst/lada/niva?sort=price&desc=1&ustate=N%2CU&size=20&page=1&version0=bronto&atype=C&