Autor Tema: Land Rover Discovery  (Posjeta: 19714 vremena)

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Land Rover Discovery
« u: 22. 01. 2013. 23:15:38 »
Molio bi vlasnike i sve one koje nesto znaju o marki i modelu da me savjetuju.Pronasao sam model 2,7 d v6 SE godina 2005 sa prijeđenih 150.000km.
Kakvi su,potrosnja,odrzavanje i sl...

Svaka pomoc dobro dosla
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #1 u: 23. 01. 2013. 12:32:27 »
Jedna od najgorih stvari kaj ti se može desit je da ti zračni ovjes ode.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #2 u: 23. 01. 2013. 15:23:31 »
Nije mi jasno glasi kao neko savrsenstvo i kvaliteta, a na dosta foruma vidim ljudi ga kude kao kvarljiv i skup za odrzavanje.Dobro sad djelovi ni od renola nisu jeftini,ali da se tako kvari nije mi jasno
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #3 u: 23. 01. 2013. 15:50:27 »
Zračni ovjes je super stvar. Udobnost vožnje je najbolja na tome, samo po meni nije za terence. Kad ideš u šumu recimo preko granja i digneš granu s kotačem i zabiješ si ju u taj zračni jastuk i probušiš ga. Land Rover je ipak neki vrh kaj se tiče luksuza i samog osječaja kad se voziš u njemu. Ne bi se trebao razočarati u njega samo prekontroliraj ovjes prije nego ga kupuješ.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #4 u: 23. 01. 2013. 16:08:02 »
Pa dobro tip ga prodaje u Samoboru koliko vidim na netu u Sesvetama je servis LR nek se pregleda i to je to ako se nije vozio u off rodu nevidim problema.Pa necu ni ja sa njim preko Velebita.
Cujem da su Perkins motori u njima,koliko ja znam a od strojarstva zivim to su makine nepoderive
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #5 u: 23. 01. 2013. 17:01:59 »
Taj 2.7 TDV6 je Fordov motor, tak da ne znam za nikakvog perkinsa. Auto ti ima zaključavanje stražnjeg difa i centralnog difa, a auto se diže i spušta ovisno o terenu kojeg izabereš od ponuđenih 4 opcije preko jednog kotačića unutar kabine. Ima 6 brzina automatsku i manuelnu getribu. Ja još ne znam niti jednog čovjeka da se razočarao u taj auto. Postoje i verzije bez zračnog ovjesa ali one nemaju onda ovu mogučnost biranja opcija terena.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #6 u: 23. 01. 2013. 17:02:53 »
Imaš još bliže u "auto fitness" u kerestinec moš odvest auto oni su za land rovera bog i batina.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #7 u: 23. 01. 2013. 17:25:34 »
Fala ti pa cu vidit a polovno je uvik macak u vrici treba imat srce
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #8 u: 23. 01. 2013. 19:57:25 »
Isprobaj zračni ovjes. Vrti po tim opcijama i vidi kako se auto diže i spušta. Isprobaj mašinu i mjenjač.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #9 u: 23. 01. 2013. 20:36:39 »
Bolje uzmi Defendera, imao sam prilike vidjeti kada pukne zračni jastuk i auto "padne" do gume, svaki zračni jastuk koji popravljaš košta koliko i nova puška.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #10 u: 23. 01. 2013. 21:23:09 »
Defendara bi uzeo da mi treba iskljucivo za lov i da zivim par kilometara od lovista.
Znam da nije u temi ali zanima me da li se netko vozio u Navari po cesti i da li to poskakiva kao kamion zbog zadnjih amortizea ili je donekle normalno
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #11 u: 23. 01. 2013. 21:34:42 »
a sto bi poskakivalo
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #12 u: 23. 01. 2013. 21:42:55 »
Nisam mislio na skakanje,nego da li je udobnost normalna zbog tovarnog prostora i kako se zovu te lisnate opruge otraga
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #13 u: 24. 01. 2013. 09:18:51 »
Teško je naći dobar kompromis između lova i ceste. Probaj GC-a sa 3.0 CRD iz Mercedesa. Motor je savršenstvo i nije bučan u kabini kao oni prije (2.7 i 3.1). Pickup koliko got nov bio je i dalje kamion.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #14 u: 24. 01. 2013. 09:44:21 »
Gledam i njega sta oni imaju mercedesove motore,mislija sam da ima samo2,7 znaci i 3,0 isto je mercedes.
Gledam tu pronalazim 2007 ili 2008 sa manje od 100.000km to i nije lose
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.