Autor Tema: Land Rover Discovery  (Posjeta: 19704 vremena)

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #15 u: 24. 01. 2013. 10:04:39 »
Nemoj se limitirat na neku firmu gledaj sve od Hyundai, Kia, Land Rover, Jeep, Mercedes, MIrsubishi, Nissan, Toyota, itd
Najbolje ti je uzet onda najočuvanijeg i sa najmanje kilometara, jer taj će ti se na kraju najviše isplatit kaj se tiće održavanja. Tak sam ja na kraju kupio, a tražio sam pola godine terenca. Zacrtaj si na papiru kaj hoćeš da auto ima od opreme, mašine mjenjača i onda hodaj okolo i gledaj.

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #16 u: 24. 01. 2013. 15:17:05 »
bježi od discoveryja kolko te noge nose
ja sam jučer svog prodao jedva nakon 7 mjeseci a izgledao je skoro ko iz dučana - ispod cijene 2000god za 6500 eu
terenske mogučnosti daleko ispod defendera - centralni diferencijal mu nema blokadu ( na seriji II )
slini na svim dihtunzima i semerinzima
elektronika katastrofa
dijelovi koštaju koda voziš boing - pitaj u servisu koliko košta pumpa goriva ona odlazi svakih 80 000 km
zračne jastuke sam promjenio i stavio opruge - imaju oni to predviđeno za zamjenu

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #17 u: 24. 01. 2013. 15:48:02 »
Ne možeš usporedit dvojku sa trojkom ni u kom pogledu. Daj mi Tihi molim te odgovori na moje pitanje.
Da li Galloper 2000god ima centralni diferencijal ili ima ono drugo?

Offline tihi

  • K
  • *
  • Postova: 13
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #18 u: 24. 01. 2013. 18:54:27 »
galoper ti je pajero , samo karoserija i interijer Hyundai - vozio ga 5 god. - mene je ugodno iznenadio
ima centralni diferencijal , kod mene je u 4H bio otvoren i normalno sam vozio na svim podlogama
u 4L je cent. dif. odmah automatski zaključan i tu nema velikog motanja
a ovo nisam znao da čovjek misli na seriju III za LR
pa ko kupuje trojku za lov ?

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #19 u: 24. 01. 2013. 18:59:00 »
Ja gledam kupit ako nije kvarljiva kao sta kazete a vidim da treba bjezat na zemlju izlazeceg sunca
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #20 u: 24. 01. 2013. 20:02:59 »
Ako hoces pravog terenca onda definitivno Land Cruser, mislim da mu nema premca.
Pre nekoliko godina sam u Tunisu razgovarao sa onim likovima sto te voze po pustinji  i kaze da posle svega sto su probali a to su LR Defender, Pajero, Patrol, da se najbolje pokazala tojota, ova koju smo mi vozili presla je 750000km, a na moje iznenadjenje odgovrio je da ocekuje najmanje jos toliko. Inace radilo se o seriji 100 motor 4.2. sad naravno ne mislim da treba da kupujes nesto takvo jer je naslednik tog modela V8 preskup pa cak i polovan.
Ali uzeti nesto iz Toyota Land Cruiser Prado serije odnosno serije 120 mislim da je pravi izbor, ukoliko hoces nesto vise za sminku, sa dobrom servisnom mrezom uzmi VW Toureg 3.0 TDI, to je nekako u klasi Discavriya.

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #21 u: 24. 01. 2013. 20:56:33 »
discovery 2 i 3 su vozila sa dva razlicita planeta a ko za trojku kaze da nevalja il je lud il nema pojma o autima a moguce da je i zavidan jer ovako nesto nikad nece moc vozit  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #22 u: 24. 01. 2013. 21:28:32 »
Koliko sam ja skužio čovjek hoće auto i za obtelj i da ga vikendom malo uprlja po nasipu do čeke. Znaći treba nekaj da nije lada niva i opet da nije audi Q7. Koliko sam skužio čovjek gleda ovaj auto http://www.njuskalo.hr/auti/land-rover-discovery-2.7-d-v6-se-oglas-5519019  ,a kaj se tiće stotice evo mu jedne pa nek ocijeni kaj mu je bolje http://www.njuskalo.hr/auti/toyota-land-cruiser-4.2-sx-tdi-automatik-7-sjedala-oglas-6385132
Inaće stotica je ogromna, po meni prevelik auto za naše ceste i terene, a u pustinji to ne smeta. Na slici pored nje je range rover koji je velki auto pa izgleda pored nje ko neki karavan.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #23 u: 25. 01. 2013. 02:35:03 »
Gleda sam i Land Cruser samo godista 2003,2004 dvadeset i preko tisuca eura.Nedaje mi se toliko za auto staro preko deset godina.Recite mi kako to ide kod Discovery II i III od koje do koje godine,znaci ovaj sta ga gledam je sta III i da li mi neko napokon moze reci isplatili se kupnja ovog Disovery sta ga je kolega stavija iz njuskala ili ne jer bas njega sam i gleda.Kao sto je kolega i zakljucio po postovima mojim prijasnjim,ma nebi ja sa njim ono u teski off road,prosli put gdje smo lovili u lici KIa sorento ide bez problema,to je vise makadam i dobro dionice malo grubljeg puta nego sad prijelaz preko rijeka i balvana.On bi se vecinom vozija iz Dalmacije do kontinetalne Hrvatske malo do lovista i to je to.Normalno kad zatreba i za put idemo.
Mislim da me razumite i ako ima neki vlasnik ovakvog vozila nek iznese svoje misljenje.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline Debeli Lovac

  • K
  • *
  • Postova: 20
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #24 u: 25. 01. 2013. 09:58:37 »
To je discovery 3 i te novce vrijedi možda još koju tisuću da spustiš kad mu doneseš keš. Na slikama se vidi da je malo sic propao ali to je normalno. Za to kaj tebi treba je sigurno dobar.

Offline stipe_zg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 753
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #25 u: 25. 01. 2013. 11:18:22 »
Mislim da za 20 000 e da mozes da nadjes LC i to star 4-5 god, mislim na manji model seriju 120.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #26 u: 25. 01. 2013. 11:39:14 »
Trazim gledam po netu ali nsta.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #27 u: 25. 01. 2013. 11:45:22 »
Njuskalo nista nevidim te modele sve 3,0 2004 20.000 pa i vise tisuca eura.
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #28 u: 25. 01. 2013. 12:11:27 »
Ovaj Discovery 3 izgleda sasvim ok za tu lovu, a jesi razmišljao o Tuaregu V6 TDI koji je po meni također favorit za lov i obitelj.
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline bat

  • K 100
  • **
  • Postova: 315
  • Gušti su gušti,ma bolje me pusti
Odg: Land Rover Discovery
« Odgovori #29 u: 25. 01. 2013. 12:15:03 »
Sve gledam i trazim i tuareg je zanimljiv,ali i kod njih su cijene cini mi se vise nego sto sam ja planirao uloziti.
Koja su iskustva sa njim?
Da li je čovjek pametan možete pogoditi po njegovim odgovorima.Da li je čovjek mudar možete pogodit po njegovim pitanjima.