Autor Tema: nisan x-trail  (Posjeta: 19471 vremena)

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
nisan x-trail
« u: 20. 04. 2011. 13:18:48 »
 Pozdrav forumašima!
     Čitam o terencima ali nigdje onaj koji bi mene zanimao. Nissan X-Trail. Čitam na netu i tamo se vodi kao terenac. Ne izgleda previsok, ali u tehnički podaci govore 19 cm udaljenost od tla i to je normalno, a sa visokoprofilnim gumama oko 20,5 cm. nije prevelik potrošač, a prostran je i ne prevelik. Ajmo lovci, ko ima kakva iskustva sa X-trailom. Napominjem da može poslužiti i kao obiteljski auto, a navodno se dobro ponaša na snijegu. 
NENO

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #1 u: 20. 04. 2011. 13:44:44 »
Neloše, prvi 2,2 dizeli imaju problema s pumpama, ovjes je malo tanak ali to je SUV a ne rasni terenac.

Uglavnom auto je OK.

U tom segmentu Yeti je moj favorit  d4
Imam upalu volje.

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #2 u: 20. 04. 2011. 20:05:52 »
Misliš da se Yeti može usporediti sa X-Trailom. Izgleda mi prenježan, a da je razvikan to je očito.
NENO

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #3 u: 20. 04. 2011. 23:00:57 »
Hm...yeti 180mm od tla, što je blizu X-traila...pogledaj što kažu o tome ovdje:
http://www.4kotaca.net/HR/wiki-Testovi/skoda-yeti-vozili-smo.htm
tehnički podatci za yeti su tu:
http://www.skoda.com.hr/files/hr/download/datei/507.pdf

Što se terenaca tiče, priznam UAZ, Defender i Nivu...sve ostalo nisu terenci.
Možda je najbolje rješenje ne pokušavati naći kompromis između vozila za obiteljska putovanja i vozila za lov već te dvije stvari razdvojiti i imati ladu, užasa ili starog defa za po šumi i pristojan obiteljski auto za sve ostalo. Ako ništa drugo, bilo bi mi žao izgrebati na granje i šiblje novi auto (a o prigovorima familije na blato, mirise i tragove krvi po autu da niti ne govorimo).
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #4 u: 21. 04. 2011. 07:59:41 »
Misliš da se Yeti može usporediti sa X-Trailom. Izgleda mi prenježan, a da je razvikan to je očito.

Nedaj se zavarati dizajnom nije Škoda ništa nježnija od X-traila.
Imam upalu volje.

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #5 u: 21. 04. 2011. 08:18:31 »
Pa nije baš vrijeme za nas obične smrtnike održavati i registrirati dva vozila, pa zato i tražim univerzalno. Fala bogu mene moja familija razumije, jer od kada sam lovac odlazim u lov i idem po dosta lošim terenima sa osobnim. izgreban je ali ipak sam ja njega kupio, a ne on mene. Znači treba igrati LOTO pa kupiti landcrusera ili merc 300g.
NENO

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #6 u: 21. 04. 2011. 09:03:12 »
Zavisi šta hočeš?

Rasni terenac tipa Merca G, Toyote LC ili defendera su neudobni puno troše i skupi su za održavanje.

Klasa crossovera tipa Quasqaia i sl je nekome dovoljna ali ako ih koristiš žešće po terenu u tri četiri godine rasturit če se skroz (kolega je ima Renault RX4 i nakon dvije godine pračenja Pajera po terenu rasturio mu je je skroz ovjes, na Pajeru nema ni naznake lufta  ;D)

Zlatna sredina SUV tipa ovog X-traila, Yeti,  Rav4 i sličnih
Imam upalu volje.

Offline .50AE

  • Moderator
  • K 1000
  • *****
  • Postova: 1513
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #7 u: 21. 04. 2011. 18:44:38 »
Rasni terenac tipa Merca G, Toyote LC ili defendera su neudobni puno troše i skupi su za održavanje.
Defender 110 2,5 TDI  potrošnja u gradskoj vožnji sa uključenom klimom se nije penjala preko 12l, otvorena cesta 70-80 je bio 8-9l, težak teren (blokirani diferencijali i uključen reduktor) nije išao preko 20l no na autoputu kada ga stisneš preko 120 rezervar nije dovoljan za do Osijeka (negdje oko Kopanice točiš 70-ak litara  ;) ). Izuzetno udoban, prostran i jedan od rijetkih gdje nakon stotinjak km van asfalta nisam nosio bubrege u džepovima (za razliku od Pucha, Nive, Patrola). Jedini kvarovi u nekih 80-ak tisuća kilometara bile su probušene gume i otpuštanje crijeva za povrat viška goriva sa dizni što je riješeno sa par plastičnih vezica i par kapi Loctite ljepila za vijke.
Za zimske uvjete se Defender pokazao jako dobar. ;)
...umjesto glave ima barutanu, pa su mu misli nalik na eksplozije...

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #8 u: 22. 04. 2011. 08:12:49 »
To za udobnost ti ne vjerujem jer sam provao, a za to što nemaš kvarova imao si sreče  ;)
Imam upalu volje.

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #9 u: 22. 04. 2011. 09:00:14 »
Navozio sam se službenog defendera po žumberku i nemre se baš reći da je udoban. Kaj se tiče ponašanja na nijegu, kratki je još dobar, ali dugi je živo zlo. Težak i vrlo lako se zakopa, a na ledo mu nisi gazda da ima 8 pogona. Defender je stvoren za blato i kamen. To je moje iskustvo.
NENO

Offline silvertip

  • K 100
  • **
  • Postova: 283
  • Uvjeren sam da ćemo jednog dana svi biti bolji
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #10 u: 22. 04. 2011. 09:28:38 »
neno daj nam reci kojem si ti gazda na ledu da znamo za buduću kupovinu

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #11 u: 26. 04. 2011. 13:05:42 »

Defender kad stane na ledu, sam krene natrag bez obzira na žlajfe, a mislim da svi terenci koji su lakši od tone i pol bolje se drže na skliskom od defendera. Kaj se tiče gazde, pa svakog kojeg kupiš ti si mu i gazda, ak ga ne registriraš na ženu.
NENO

Offline toni(c)

  • K 100
  • **
  • Postova: 104
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #12 u: 04. 05. 2011. 22:49:18 »

Ma i meni defender nije nesto, ima onaj kul (cool ili kako se vec pise) faktor, nesto kao i stara buba, al za nekakvu upotrebu bolje toyota, patrol, stari pajero i stosta drugog po meni.

Glede x traila - ne znam, mislim da ako se radi o polovnom npr. honda crv ili toyota rav nekako djeluju pouzdanije.

Offline nenolovac

  • K
  • *
  • Postova: 48
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #13 u: 08. 05. 2011. 08:42:47 »
honda je u starijuoj izvedbi mislim samo benzinac, a toyota i košta. Odigrat ću rađe još jedno kolo lota pa bumo vidli.
NENO

Offline markor

  • K
  • *
  • Postova: 1
Odg: nisan x-trail
« Odgovori #14 u: 09. 05. 2011. 11:25:12 »
Za sve one koje zanimaju mogućnosti X-traila