Autor Tema: BUTTOLO Vabilica  (Posjeta: 54198 vremena)

Offline BANE95

  • K 100
  • **
  • Postova: 102

Offline danijelh

  • K 100
  • **
  • Postova: 229
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #31 u: 04. 05. 2011. 14:48:15 »
Da su bile ljestve srnjak bi se popeo gore i onda bi bilo  pesi
Svi za jednog 9.3 za sve

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #32 u: 04. 05. 2011. 15:12:49 »
Bane,  just za prezentaciju vabilice. Ovaj srnjak se stvarno polakomio za srnom, nema taj straha a i radoznao je...bojim se da neće dugo istraživati kod ove vabilice. Volio bi se negdje stati na čeku i isprobati na terenu...
Em ti sumpor.....

Offline pica pica

  • K
  • *
  • Postova: 29
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #33 u: 07. 06. 2011. 21:25:44 »
Ovom srnjaku malo fali u glavi. Meni je prošle godine došla košuta na 10ak koraka. Buttolo sam kupio kod Ritoše (išao je za Zagreb i usput mi ga je donio u Rijeku) cijena oko 250kn.  telefon 052-431-321. DOBRA KOB !     

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #34 u: 08. 06. 2011. 09:35:00 »
.......Gore pise ..Smalreh.....znaci mladi srnjak neiskusan.....stari ne izlazi samo tako a ako dode on prije lovca zapazi nego lovac njega.Ja sam vabio prosle godine sjedeci na zemlji.Teren brdovit,pun grmlja...frajer mi je dosao iza leda na 10 metara i ...bauuuu...ja i kolega bili zajedno.....srce ti ode u petu....vabilic dode 32 eura...sada bio neki popust u Frankoniji pa je mozes dobiti i za 28.......
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #35 u: 08. 06. 2011. 18:52:37 »
schmalreh je jalova srna  teaa
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline KOBI

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2278
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #36 u: 08. 06. 2011. 22:09:27 »
.......Gore pise ..Smalreh.....znaci mladi srnjak neiskusan.....stari ne izlazi samo tako a ako dode on prije lovca zapazi nego lovac njega.Ja sam vabio prosle godine sjedeci na zemlji.Teren brdovit,pun grmlja...frajer mi je dosao iza leda na 10 metara i ...bauuuu...ja i kolega bili zajedno.....srce ti ode u petu....vabilic dode 32 eura...sada bio neki popust u Frankoniji pa je mozes dobiti i za 28.......
I meni tako,jos me i ubo u ledja rogovima  happi

Offline ivo samoborec

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1824
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #37 u: 09. 06. 2011. 08:15:08 »
...Lazare ja se nebih slozio.Mene su ucili ovako::

- Prva godina do pocetka druge za srnu se kaze Schmalreh
-od druge godine se za srnu u sjevernoj Njemackoj kaze Ricke,juzna i Austrija je Geiß

-za srndacica do godine se kaze Jährling .ili godisnjak i prevodu
-...nadalje je Bock...........
Ako hoces vesel bit moras ze sebom Blasera nosit.,pri svakoj kljeti gemisteka spit...!!!!

Offline Lazar

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 5506
  • Panem et circenses
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #38 u: 09. 06. 2011. 08:34:35 »
neznam gdje si ucio njemacki al schmalreh je uvijek zensko
Mihi est compositum in Taberna Mori

Offline Expresica

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1354
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #39 u: 29. 06. 2011. 21:45:32 »
Evo nesto frisko od mene, sta reci nego mlado-ludo  ;D
http://www.youtube.com/watch?v=QIOKVxP_KWA#

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #40 u: 29. 06. 2011. 22:24:37 »
 z30  happi baš sam se nasmijao...stvarno ludo
narod je konj a jahači se mijenjaju...

Offline tyrol

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1848
  • I kad je puška na klinu....
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #41 u: 30. 06. 2011. 08:02:22 »
Expresica  d4
Em ti sumpor.....

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #42 u: 24. 09. 2012. 22:37:53 »
Probao sam mnogo vabilica u zadnjih 5 god. i dao ogromne novce za razne gluposti jer volim sve probati . Da krenem odpočetka - Buttolo, hubertus reh fiep sve moguće vrste negdje oko 4 modela, elektronski tipa cass creek 2 vrste veća i manja oba sranje, neke francuske frule koje nemogu ni izgovoriti njih 2 vrste , razna puhala pištaljke i kojekakve poluautomatske male gumene zelene boje dođe ti čitav set da se izgubiš a sranje ,nisu loše njemačke kao weisskirchen i buttolo univerzal ali vlažnost im je smrt tj.(nesmiješ ih nimalo ubljuvati blago rečeno,malo teže se čisti ,ali kako u lovu hmm) ,imao sam i  neizbježnog reitmayera dobra stvar ALI (malo komplikovan nije za hobi lovce poput mene nije baš jednostavan moraš ga dobro uvježbati a jako osjetljiv na vlažnost ), imao sam  i nordic roe plastično sranje .Ne bih preporučio jer je skup a nevalja .
Na kraju bi htio da kažem da sam  napokon našao jednu stvarno dobru  vabilicu (ROTTUMTALER REHBLATTER) od Klaus Demela i stvarno je kvalitetna(napravljena od roga srnjaka , ja preferiram izvedbu gabel ona sa ružom ko ima manje ruke ne preporučujem)  i jako je korisna vabilica čak i na jakoj kiši daje extra tonove bez greške a pljuj po njoj koliko hočeš ona radi dobro i rezultat ove godine 2012 je 4 ulovljena srnjaka ,6 srnjaka koja su dotrčala ko luđaci i naravno to su bila mlada grla puštena da uživaju koju god, jedan je čak došao 3m od mene moj rekord i gledao me nekih pola sata i obilazio dok na kraju uz bauk nije pobjegao jer sam se morao nasmijati šta je sve radio ispod mene .Bilo je u sezoni naravno  i negdje oko 17tak srna vabljeno  na zvuk laneta koje dogalopiraju nevjerovatnom brzinom ,nažalost bez srnjaka u pratnji itd itd .Sa ovom vabilicom možeš napraviti sve moguće tonove koji su potrebni u lovu na starog trofejnog srnjaka uz malo vježbe , toplo preporučujem i njegov novi dvd na kojem ti lijepo sve objašnjava u detalje doduše sve je na njemačkom ali slike i video govore 1000 riječi, Waidemannsheill ili Dobar Kob.
Jaeger-Meister

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #43 u: 24. 09. 2012. 22:41:51 »
neznam gdje si ucio njemacki al schmalreh je uvijek zensko
Tako je Lazare . 1 iz njemačkog.
Jaeger-Meister

Offline vjekac

  • K
  • *
  • Postova: 68
Odg: BUTTOLO Vabilica
« Odgovori #44 u: 25. 09. 2012. 12:16:15 »
neznam gdje si ucio njemacki al schmalreh je uvijek zensko

ha ha kod mene je i srna uvjek žensko