Autor Tema: Repelent za divljač  (Posjeta: 10130 vremena)

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Repelent za divljač
« u: 27. 07. 2007. 16:07:35 »
Do sada smo koristili Francesol, kupovali ga kod Fanzoja. Sada svinje navalile na kukuruz, potrošili smo zalihe (seljaci su potrošili), a Fanzoj na godišnjem. Prije nekog vremena u L.V. sam u reportaži sa nekog od sajmova pročitao da još netko uvozi repelente i čini mi se da je bila povoljnija cijena. Tražim i nikako ne mogu nači gdje je to pisalo. Mislim da je to poduzeče iz Istre. Ima možda tko broj telefona, naziv, adresuč

Hvala!

Offline Nikola

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1940
    • LD "JELEN" Divuša
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #1 u: 28. 07. 2007. 16:05:12 »
Nema li drugog načina odbijanja svinjač Mi koristimo električne pastire. Dogovorili se s ljudima. Oni kupe žicu i izolatore i štapove, mi čuvaram, mi protjeramo svinje hajkom iz usjeva, oni postave isti dan žicu i stupce, priključe čuivara i PROBLEM RIJEŠEN:::

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #2 u: 28. 07. 2007. 18:59:50 »
Mi isto koristimo električne pastire, imamo ih podjeljeno preko 100. Mečutim to nje dosta pa dok ne stignu pastiri djelimo "smrad" (repelent). Puno je malih parcela i ne stigne se sve pokriti pastirima.

Nisu ni pastiri čudotvorni. Ako su napravljeni po propisu onda nisu dovoljno jaki pa svinje lome žicu i prolaze. Evo ovih dana sam imao nekoliko takvih slučajeva.


Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #3 u: 28. 07. 2007. 19:49:17 »
Prosle godine u ovo doba vidio sam da DS probijaju pastire.Prva probije,a onda ove samo udju za njom.
Da li je tako i kod vas d4

Offline proof

  • K 100
  • **
  • Postova: 426
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #4 u: 28. 07. 2007. 23:27:47 »
Prosle godine u ovo doba vidio sam da DS probijaju pastire.Prva probije,a onda ove samo udju za njom.
Da li je tako i kod vas d4

Ja nisam vidio kako to rade (puknem prije nego što doču do žice). Oni koji su gledali prijavili su sljedeče "tehnike":
  • nema donje žice pa prasci proču, tada krmača ide za njima bez obzira na sve
  • dodje čopor i svinje se počmu naguravati i najslabijeg naguraju na žicu, kad ju slome onda idu svi
  • najnovija vjest jednostavno se zalete i proču

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #5 u: 29. 07. 2007. 10:16:22 »
Prosle godine u ovo doba vidio sam da DS probijaju pastire.Prva probije,a onda ove samo udju za njom.
Da li je tako i kod vas d4

Ja nisam vidio kako to rade (puknem prije nego što doču do žice). Oni koji su gledali prijavili su sljedeče "tehnike":
  • nema donje žice pa prasci proču, tada krmača ide za njima bez obzira na sve
  • dodje čopor i svinje se počmu naguravati i najslabijeg naguraju na žicu, kad ju slome onda idu svi
  • najnovija vjest jednostavno se zalete i proču
Ja sam vidio ove zadnje dvije ali moram reci da elektricni pastir je bio jako los.Zice nikakve i pretanke.Pucao bih i ja ali iza njih su bile kuce oko 100m pa u tom pravcu nisam htio pucati.Nikad ne znas d5

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Repelent za divljač
« Odgovori #6 u: 01. 08. 2007. 00:13:00 »
Do sada smo koristili Francesol, kupovali ga kod Fanzoja. Sada svinje navalile na kukuruz, potrošili smo zalihe (seljaci su potrošili), a Fanzoj na godišnjem. Prije nekog vremena u L.V. sam u reportaži sa nekog od sajmova pročitao da još netko uvozi repelente i čini mi se da je bila povoljnija cijena. Tražim i nikako ne mogu nači gdje je to pisalo. Mislim da je to poduzeče iz Istre. Ima možda tko broj telefona, naziv, adresuč

Hvala!

kod mene u lovištu koristimo plinske topove,prvo vrijeme je ok,a nakon tog se naviknu i mažu bez obzira,jel ima ko još iskustva s topovima