Autor Tema: vabilica za lisicu  (Posjeta: 106136 vremena)

Offline zelenko

  • K 500
  • ***
  • Postova: 680
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #45 u: 09. 09. 2009. 12:34:38 »
Pozdrav kolege

Mlad sam lovac i najviše me zanima lov na predatora(zasad). To je i bio jedan od bitnijih razloga da Vam se pridružim.

U mom kraju ima jako puno lisica, znam i gdje su im radne jame i sve, ali lije nisam vidio. Mislio sam da izlaze samo u sumrak ali sad vidim da sam krivog mišljenja.
Zanima me u koje vrjeme je ovaj video sniman???
U koje doba dana je najefikasnije vabiti liju???

Jučer sam bio u lovištu pa sam bezveze malo cvilio, znam da se to radi pa ajde....

Kad evo mačka iz kukuruza.... hao hao. Nije lija ali mi je poslužio za nalet adrenalina...
Uživam u lovu kad se tako nadmečem sa pljenom, vrebanje, vabljenje, nadmudrivanje...

najmanje na svjetu bi želio biti lisica u Ry1 lovišto.
Čovječe svaka ti dala...

ŽENE I RAKIJA

Offline macun

  • K 100
  • **
  • Postova: 212
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #46 u: 11. 11. 2009. 12:52:08 »
Sinoć sam bio na čeki, nisam ima vabilice. Došla lisica ne nekih 70 metara, al nece bliže da je riješim. Zanima me jeli netko probao ovo sa stiroporom i staklom.

Offline garo

  • K
  • *
  • Postova: 32
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #47 u: 05. 03. 2010. 17:52:45 »
Ja san prova preksinoć oko deset sati sa stiroporom i staklom i došla mi je na trideset metara dalje nije tila jer san staja blizu svojih pasa

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #48 u: 27. 10. 2012. 14:46:25 »
E prije par sedmica mi stigla nova pošiljka od klausa demela 1 vabilica za lisicu zove se (Vogelklage)-(imitira pticu pjevačicu koja se bori za život , i 8 po redu za srnjaka (Rehblatter).
Za ovu vabilicu imam samo riječi hvale i neželim o njoj diskutovati jer sam več negdje napisao sve o njoj.
Ali ova druga vabilica za lisicu je pravo osvježenje ,zove se na njemačkom die (Vogelklage).
Ona mi se jako dobro pokazala na lisicu ali neznam iz kojeg razloga ide na nju i Medvjed (Oprez),,,jedva sam se izvukao od njega da me ne ugleda i ne nanjuši. Znam da je svaštojed ali ipak me iznenadio kojom brzinom mi se stvori ispred čeke i propeo se na ljestve svom dužinom .Ali to sada nije bitno, bitno je da je ova vabilica na lisicu stvarno dobra uz naravno malo vježbe (tko zna kako izgleda ili kako zvuči ptica koja se bori za život, lakše je za naučiti)  i toplo je preporučujem svima koji vole lov vabljenjem. U proteklih par sedmica je leglo oko 7 lisica vabljeno sa ovom vabilicom ,a izašao sam u lov svega 3 puta. Dobar Pogled svima. Evo i jedna slika .
Jaeger-Meister

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #49 u: 27. 10. 2012. 19:39:39 »
Nakon ovoga teksta mislim da će mnogi odustati od ove vabilice, vabi medvjeda :shok: :shok:
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline Fratt

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1878
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #50 u: 27. 10. 2012. 20:50:15 »
Meni bi bas trebala jedna takva... d6
"i samilosni je za ljude!!!"

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #51 u: 27. 10. 2012. 21:03:46 »
Nakon ovoga teksta mislim da će mnogi odustati od ove vabilice, vabi medvjeda :shok: :shok:
Sa vabilicom za srneću divljač kada imitiraš zvuk ili zov laneta pogotovo zvuk laneta kada je u opasnosti i doziva svoju majku , nerijetko dođe i medvjed koji žurno traži to imitirano usamljeno lane . Bar je kod nas u lovištu tako.   m1  m1 m1 m1
Jaeger-Meister

Offline evaeva

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3872
  • 270 Win, gente et non dimittet.....
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #52 u: 26. 03. 2013. 10:49:02 »
Dali je netko koristio ovakvu vabilicu za lisicu, ima oponašanje miša i zeca, koje je bolje za lisicu ???
270 Win, gente et non dimittet.....

Offline deeejan

  • K 3000
  • *
  • Postova: 5433
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #53 u: 26. 03. 2013. 22:48:17 »
imam ja hubertusovog misa i  zeca,ali dvije vabilice,dok su kod tvog modela sklopljene u jednu,al mislim da je zvuk isti.solidne i jedna i druga zagi

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #54 u: 27. 03. 2013. 13:31:22 »
Dali je netko koristio ovakvu vabilicu za lisicu, ima oponašanje miša i zeca, koje je bolje za lisicu ???

ak lisica više voli zeca onda njega oponašaš a ak je ljubitelj mišetine onda miša oponašaš  hao hao hao hao
zajebavam se, imal sam volju na nekim drugim temama nešto napisat al sam odustao jer i onako nebi shvatili oni kojima je to trebalo biti upućeno pa se zahebavam na tvoj post. Ajd živio !  zagi
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #55 u: 29. 03. 2013. 16:06:04 »
Evo danas mi stigla nova pošiljka vabilica od Klausa Demmela od kojih je ova što imitira miša nova(ova najmanja Mauspfeifchen) dosada nisam nabavljao pa kada budem imao više vremena za probu otići ću da je testiram d7.
Jaeger-Meister

Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #56 u: 06. 04. 2013. 18:27:18 »
Jel ima negde u Hr da se kupi ova vabilica?
http://www.pnjakt.se/art/lockpipa-nordik-predator-pre-tuned.php


Offline sasa

  • K 100
  • **
  • Postova: 343
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #58 u: 06. 04. 2013. 21:57:50 »
Hvala druze
 zagi

Offline Hrast91

  • K
  • *
  • Postova: 25
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #59 u: 20. 11. 2013. 21:17:59 »
Pozdrav! Vidim da ima svakakvih vabilica za lisice. Ja sam napravio jednu sa komadom drveta i između se stavi traka od filmske kazete. Zvuke je zeca u nevolji. Jako je dobar zvuk, samo ne znam u kakvim se to intervalima i koliko glasno treba glasat.