Autor Tema: vabilica za lisicu  (Posjeta: 105563 vremena)

Offline sikiriki

  • K
  • *
  • Postova: 82
vabilica za lisicu
« u: 03. 05. 2007. 08:05:20 »
Citat:
Najvise lovim divlje svinje, a fetis su mi lisice! Svinje lovim cekanjem, lisice iskljucivo vabilicom! Ako cekam svinje, ne pucam na lisice i obratno! Normalno, lovi se i sve ostalo, srnjak, jelen... Sta naidje!
Zanima me lov lisica vabilicom. Ja ih uglavnom lovim dočekom. Posjedujem vabilicu (miš), ali rezultati ... nula.
« Zadnja izmjena: 05. 05. 2007. 01:05:22 od LOVAC »

MAUZ

  • Gost
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #1 u: 04. 05. 2007. 00:55:04 »
Citat:
Najvise lovim divlje svinje, a fetis su mi lisice! Svinje lovim cekanjem, lisice iskljucivo vabilicom! Ako cekam svinje, ne pucam na lisice i obratno! Normalno, lovi se i sve ostalo, srnjak, jelen... Sta naidje!
Zanima me lov lisica vabilicom. Ja ih uglavnom lovim dočekom. Posjedujem vabilicu (miš), ali rezultati ... nula.
Ima vabilica raznih! Ja imam kmeku zeca i nedavno sam u Dalmaciji bez puske zalegao u krosnju fafarikule i vjezbao... Doveo sam caglja, bio mi problem sici. Od lisice ni traga!
Ovdje vabim malim komadom stakla i stiroporom. Pljuni i trljaj, dobit cez zvuk misa i doci ce. Probao sam i sa visoke ceke, da je mogla popela bi se. Ima jos rjesenja, javi se na PM! POz i Dob pog i kob, MAUZ!


Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #2 u: 04. 05. 2007. 14:05:39 »
Citat:
Ima vabilica raznih! Ja imam kmeku zeca i nedavno sam u Dalmaciji bez puske zalegao u krosnju fafarikule i vjezbao... Doveo sam caglja, bio mi problem sici. Od lisice ni traga!
Ovdje vabim malim komadom stakla i stiroporom. Pljuni i trljaj, dobit cez zvuk misa i doci ce. Probao sam i sa visoke ceke, da je mogla popela bi se. Ima jos rjesenja, javi se na PM! POz i Dob pog i kob, MAUZ!


vidiš vraga! zanimljivo! to nisam znao, moram probati! a baš sam mislio iči kupit vabilicu! :-\
« Zadnja izmjena: 04. 05. 2007. 14:06:31 od LOVAC »
As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #3 u: 04. 05. 2007. 21:08:12 »
Ovdje u engleskoj koriste bar 15 razlicitih vabilica ali najpopularnija je stara od komada mesinga.To je udubljen krug promjera 3cm,od mesinga sa rupom u sredini.Oni to stave na jezik i puhanjem proizvode zvuk na kojega lisice jednostavno "lete".

MAUZ

  • Gost
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #4 u: 05. 05. 2007. 02:35:45 »
Prika, istu imam i ja , stigla iz Australije, proizvodi kmeku kunica. Na zalost, nase balkanske lije se rijetko omrse o kunica, a cesce o misa! Zato je ova varijanta prijethodno navedena sjajna. Ima tu jos fora, sa suvorom i bocicom, Stuka u plasticnoj flasi, a ko ima blagoslov malokalibarke i komsije koji voli macke, nema greske... Stuku ili macku spakujes u plastiku i ostavis da proradi... Pospi niz vjetar i slazi lisice, jednu na drugu  ::)



Obzirom da nisam dovoljno imucan svakog vikenda loviti srnjake i svinje, poceo sam intenzivnije lovit lisice. Nakon par mjeseci mogu reci da bih uvjek prije vabio lisicu nego li sa lovocuvarem otisao po srnjaka! Sjajan je osjecaj biti predator nad predatorima i regulirati pritodnu tezu u svoju korist! Jos da mi je maknuti caglja u rodnom selu...  :(
Poz i dobra kob, Mauz!
« Zadnja izmjena: 05. 05. 2007. 03:15:35 od MAUZ »

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #5 u: 05. 05. 2007. 09:58:41 »
Daj objasni to malo sa bocicama.Nadam se da ne ukljucuje mrcvarenje macaka ;D
Svaka cast i ja ih stresem kad stignem ali najcesce dok se vozam s autom.

Offline john deere

  • K 500
  • ***
  • Postova: 536
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #6 u: 05. 05. 2007. 14:03:48 »
ova ti je dobra za susjeda s mačkama i malokalibarkom. ipak ja to prepuštam sestri sa njenom corsom. več ih je 3 zgazila u mjesec dana! :D :D :D :D :D :D :D :D

As I walk through the valley of the shadow of death, I fear no one, for I am the meanest motherfucker in the valley!

MAUZ

  • Gost
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #7 u: 06. 05. 2007. 01:00:48 »
Ma zezam se, ne mora bas susjedska macka, ali je bitno da se sta usmrdi... Ma ljudi, ima milion nacina za lisicu. Pisat cu vam kako koju budem lovio...

Offline Huntercro

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3352
  • 200+
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #8 u: 06. 05. 2007. 11:21:29 »
J aih prosto vabim ustima svojim. Cičim kao miš i uspjeh mi je 95-98%. Stara lisica me običe i u pravilu uvijek doče s leča a mlada dotrči do mene u nekoliko sekundi. 
Dobra Kob!   www.lov-pro.hr  oprema za reloading

Offline sikiriki

  • K
  • *
  • Postova: 82
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #9 u: 07. 05. 2007. 08:55:41 »
Ima koji snimak vabljenjač Ovo sa stiroporom je fora, a i ovo sa mesingom nije loše. Kako ide vabljenječ Mislim ono, kolika je dužina cviljenje, pauze...


Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #10 u: 09. 05. 2007. 13:49:51 »
Stari lovci u mom drustvu su mi pricali kako su oni znali sakrit se na neko pregledno mijesto gdje bi cekali lisicu i tek kad bi ju ugledali u daljini onda bi zacvilili poput misa ustima najvise 2-3 puta jer ako bi nastavili ona bi prokužila i pobijegla. Pa me zanima kako vi to radite sa stiroporom i staklom dali cvilite cijelo vrijeme dok lisica ne doče ili tek kad ugledate lisicu.
Dobra Kob!

MAUZ

  • Gost
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #11 u: 09. 05. 2007. 13:55:36 »
Oglasavam se povremeno. NE valja pretjerati. Malo zacvilis, ne preglasno... pa pauza, osmatranje,  pa opet malo i tako redom. Bolje manje nego li vise.
Imas i foru kad je jako hladno, sa malim misicem u limenci, na to lisice otkidaju, mozes ih jednu za drugom slagati, ali to ja nisam radio, ner nije sportski prema misu   :-\

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #12 u: 09. 05. 2007. 14:06:31 »
Dali taj mis u limenci cvili cijelo vrijeme, sta ako on ne cvili dali ce lisica i onda doci.
Dobra Kob!

MAUZ

  • Gost
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #13 u: 09. 05. 2007. 14:11:09 »
Kazu da cvili dok se ne umori, ljepe mu se nogice za lim  :-\ od studeni. Pazi, kako god mi vabili lisicu i koliko god oponasali miseve, mi ipak nismo misevi i negde pravimo greskicu, koju ce lija lakse uociti ako to radimo cesto i previse glasno!

Offline Dubravko

  • K 100
  • **
  • Postova: 403
Odg: vabilica za lisicu
« Odgovori #14 u: 09. 05. 2007. 14:18:40 »
Neznam za ovo sa mišom, ali ono sa staklom cu definitivno isprobat prve prilike.
Dobra Kob!