Autor Tema: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč  (Posjeta: 6278 vremena)

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #15 u: 21. 06. 2009. 12:25:29 »
Almire, hvala na iscrpnome odgovoru... sad sam još više u nedoumici... happi Ma neki dan sam pričao sa susjedom koji je tu iz HR, a inače radi i živi već dugi niz godina u Austriji... čovjek se bavi uzgojem američkih stafordskih terijera... riječ na riječ, rečenica za rečenicom i dotakli se mi kupiranja... kod staforda se kupiraju uha... i tako mi krenuli na repove i sveopće kupiranje... on kaže da jednostavno zakonom nije dozvoljeno kupiranje uha (i repova, kod pasmina gdje se kupira), navodno da psi oštenjeni nakon 2007. godine ne mogu ni na izložbu, a da imaju kupirane repove ili uha... A ovih dana sam malo pregledavao legla NKP-a po njemačkim uzgajivačnicama i vidim da svi redom imaju kupirane repove... fre A vode ih i na izložbe... telll Kako to da uopće mogu dobiti dokumente kad sve nije po zakonu?  :shok:

http://www.dk-vom-mausberg.de/ - welpen

Eh, sad stvarno više ne znam tko tu koga  pesi... Ono, vidjeti Vajmarca ili NKP-a sa dugim repom poput sablje mi je odvratno... a o Rotvajlerima ili Boxerima bolje da ne pričam... jednostavno nakazno što se mene tiče... 2p Pa što je psu pretrpit kad je par dana star da mu se cakne ona mala mekana takorečeno hrskavica... kod starijih pasa je to mučenje, ali malome štenetu koji je tek oštenjen to nije ništa... bezveze...  pljus

Ili ovo što kažeš da pas nije mogao dobit BOB samo zato što nema kupiran rep... o majke mi koji panjevi... jaooo...  rol
« Zadnja izmjena: 21. 06. 2009. 12:27:07 od HunterDon »

Offline jura23

  • K 500
  • ***
  • Postova: 956
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #16 u: 21. 06. 2009. 12:33:44 »
navodno da psi oštenjeni nakon 2007. godine ne mogu ni na izložbu, a da imaju kupirane repove ili uha...

mislim da si nešto pomješo...

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #17 u: 21. 06. 2009. 12:38:58 »
Jura, nemam pojma... vjerojatno... nisam siguran... tako nešto, zato je i navodno... ovo vrijedi za pse vani, ne kod nas... nadam se da netko ima pouzdaniji info...  d4 Ali ovo je zanimljiva tema o kojoj se stvarno ima raspravljati... teaa

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #18 u: 21. 06. 2009. 21:25:45 »
Gle HunterDon  to ti je čisto noralna stvar po FCI je nedozvoljeno kupirati uši tj. zabranjeno je izlaganje takvih pasa. Pa daj zamisli dobermana sa klempavim ušima, rotvajlera s repom itd...
po meni je to ok jer ti psi su ionako 99% za ništa tj. za izlafanje i produkciju točnije punjenje džepova
Njima čak i ne smeta u njihovom (NE) radu dal imaju uši il ih nemaju
Al boga mi  jednom NKD smeta pa daj zamisli NOD sa repom  hao
koji bi to kreten ostavio ja bi ga njemu odsjekao  uf
Mislim da sam ti sve reko njemcu je pasminski klub zakon i ne zanima ga šta če reč neki sudac u
Garešnici na CAC izložbi
Takve stvari zanimaju samo nas, mi smo poznati da se mučimo oko nebitnih stvari
bitno nam je koliki je rep i kako su usađene uši a ne brine nas što smo radne utakmice sveli na minimum minimuma. Zna li netko kad se kod nas održao E ispit?????
npr. kad sam pričo jednom sudiji u njemačkoj kako izgledaju ispiti kod nas smijo se ko kreten
reko je da nismo normalni. Tad mi je bilo neugodno pa sam reko ako pas na IPO ne markira ili promaši divljač da je pao ispit jednostavno bilo me sramota reč da IPO prođe ko dođe i da ispit traje par minuta.
SORRY ja opet izletio s teme, neču više.
Sad sam se sjetio terijera s repom  hao hao hao
evo slke u prilogu na šta ovo liči molim vas???????

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #19 u: 21. 06. 2009. 21:32:25 »
Sad sam ga i ja počeo  :pferd:
fci zabrane ovo ono ima tu forumaša koji su sudije i o tome više znaju pa nek
oni objasne.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #20 u: 21. 06. 2009. 21:39:04 »
Navikao sam kroz dugogodisnji lov da imam i gledam Pse s kracenim repom, ovo sada me sve podseca na ulicare ili avlijanere!
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #21 u: 21. 06. 2009. 22:06:26 »
Almire, legendo, ma odlični postovi i užitak ih je čitati...  just Samo tako dalje...

Evo ljepotana za tebe... rol



hahaahahaha



2 draganco: Baš to, strašno mi čudno izgleda... kao kod njemca tako i kod vajmarca... onaj svinuti mišji rep... taj detalj kvari cijelu elegantnu liniju... slL


Sad čekamo nekog suca da nam dodatno sve pojasni...  dois

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #22 u: 21. 06. 2009. 22:17:55 »
daj pogledaj te đukele šta ovaj drugi markira i vidi ovaj svinuti vrh  slL
taj vrh je švabo odrzo i smije se  hao
neznam šta reči na ovo možda zapjevat

 hao

Offline simun2807

  • K 100
  • **
  • Postova: 127
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #23 u: 22. 06. 2009. 11:36:55 »
Sve to je.Al jel nekome palo napamet da pas sa cijelim repom ima bolju kordinaciju pokreta pogotovo u naglim skretanjima i ravnotezu koju odrzaje vrcenjem repa kada mijenja smjer.Za usporedbu pogledajte 2 rota kad su skupa 1 sa repom a drugog ne. Razlika vise nego ocita. To je sta se tice pokreta,a sta se tice ozljeda repa to je druga prica tj. od psa do psa,terena do terena itd......

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: KAKVO MISLJENJE IMATE O REZANJU REPOVAč
« Odgovori #24 u: 22. 06. 2009. 17:55:01 »
A kod nas je isto zabranjeno kupiranje repova legala od 1.1.2007. pa ja unatoč tome još nisam sreo ptičara sa dugim repom u lovu... nadam se da ni neću...  lizi

Dobro sad na novo ima nešto dugorepih vajmaraca  uf, ali nema njemaca...  ref