Autor Tema: Parenje kuje zimi  (Posjeta: 1591 vremena)

Offline Nermin

  • K 100
  • **
  • Postova: 100
Parenje kuje zimi
« u: 12. 10. 2010. 12:41:02 »
Pozdrav kolege,
interesuje me vaše mišljenje, iskustvo  ili stručna pomoć kod parenja kuje zimi. Naime posjedujem lovnu kuju Bos. baraka staru 3,5 g koja nije puštana pod parnjaka . Sada se tjera i za vikend bi se mogla upariti . Interesuje me vaša iskustva oko odgoja , kvaliteta štenadi ili eventualnih problema zbog zime i hladnoće. Kuja je smještena u boksu cca 6 m2 sa kućicom 60 x 140 cm. Nemam zbog ograničenja prostora  pomoćnog objekta, štale ili stambenog dijela gdje bi je mogao posebno grijatii. Nemam ambicije za uzgojem kuju bi pario najviše radi njenog zdravlja da prođe proces parenja i koćenja /kuja je kvalitetna, svestrana radna ocijenjena odličnim, parnjak takođe jako dobar lovni ker ocijenjen odličnim/ a i štenci bi se mogli uvoditi u lov sledeće lovne sezone. Sledeće tjeranje bi bilo u aprilu 2011 godine kad mi je radna sezona u fulu pa nema vremena da se tim bavim. Kod mene među lovcima vrijedi pravilo da su štenci okoćeni u februaru/martu najbolji ali njoj ne pada termin tjeranja nikako u tom periodu. Sva pomoć dobro došla .... hvala

Offline PinzHunter

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1823
Odg: Parenje kuje zimi
« Odgovori #1 u: 12. 10. 2010. 21:24:35 »
onda nemoj dati kuju na parenje jer su u tim mjesecima kad se treba kotiti temperature jako niske i to ni njoj ni štencima nebi baš godilo.
Tornjak.."Biće koje posjeduje ljepotu bez sujete, snagu bez oholosti, hrabrost bez okrutnosti i sve ljudske vrline bez ijedne ljudske mane"