Autor Tema: Problem sa prednjim nogama  (Posjeta: 26709 vremena)

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Problem sa prednjim nogama
« u: 26. 02. 2018. 12:37:09 »
Imam Slovačkog Kopa za kojeg mi kolege tvrde da ima problem sa prednjim nogama , kao da izgledaju previše sedlasta
ili kako se to zove..navodno će kasnije imati nekakve probleme..postaviti ću sliku...
Ima 9mjeseci i ponaša se normalno i hoda bez ikakvih problema a nisam ništa primjetio na njemu u odnosu na druge pse...Brz je kada goni voli skakutati tj.sve radi normalno..ali eto đavo neda mira pa rekoh ajd da otvorim temu o tome
i pitam ovim putem šta vi mislite o tome...dali će biti sa njim sve ok itd...hvala
Jaeger-Meister

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #1 u: 26. 02. 2018. 13:21:43 »
Verovatno ste kolega mislili na sedlasta ledja to jest da su mu kao kratke prednje noge..To da je pas kako bi se reklo nadgradjen.Nece mu to praviti velike probleme u lovu.
Nemojte da se sekirate radice taj ker odlicno divlje svinje.Uostalom pogledajte kakva ledja ima na primer lav i lavica.Dali su ona sasvim ravna?Pa nisu  i to im u lovu nesmeta nimalo. zagi

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #2 u: 26. 02. 2018. 14:48:15 »
Takve prve noge ima puno brak jazavčara, ali se pojavljaju i kod goniča, neče bit problema, to je samo mala eksterierna mana.
« Zadnja izmjena: 26. 02. 2018. 14:49:46 od leon »

Offline šokac

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2062
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #3 u: 26. 02. 2018. 21:07:59 »
Kolega nemoj se sa tim previše zamarati.
Taj koji ti je to rekao vjerovatno misli da je pas
"sedlast" tj. ima leđa kao sedlo.
Prije bih rekao da je pas nadgrađen. Tj. zadnji dio
psa je viši od prednjeg. Kao što i sam znaš trebalo bih
biti obrnuto.
Na neke stvari se ne može utjecati jer su nasljedne i
dolaze sa genetikom.
Ono na šta se kod mlađih pasa može utjecati je
da psa ne hraniš obilno sa nekvalitetnom hranom.
Kad se štene hrani obilno sa "domaćom" hranom nosi
veću masu u želudcu i stomaku i kralježnica trpi.
Mladi pas je još "mekan" tj.  naglo je izrastao i kralježnica
se savija . Zato se mladi psi hrane kvalitetnijom hranom i
istrčavaju se da im mišići očvsnu i prate razvoj tijela.

To je mladi pas, tek je prije dva, tri mjeseca promjenio
zube. Naglo je izrastao i malo "potonuo". Mislim
da će kroz par mjeseci malo očvrsnuti i to neće
toliko dolaziti do izražaja.
Puti stari mene natrag zovu, kojima sam išao ko mali,
polja, njive i rastove šume, moj su korak dobro upoznali...

Offline mpeca

  • K 100
  • **
  • Postova: 198
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #4 u: 26. 02. 2018. 21:39:56 »
Ma to su  psi  za pozeleti u planini u lovu na Veprove i svinje.Imamo i mi medju psima jednog malenog crnog Kopova.Sila Bozija neumoran i srcan a malen rastom i slicne gradje kao vas pas.Doduse ocvrsla su mu ledja od gonjave po planini.Postavicu par slika[  doduse slikane na brzinu bez nekog namestanja ] sa zeljom da cim sazri pred njime odstrelite i  lepog vepra  .Mi  u grupi inace  nepustamo  pse na jace veprove dok ne napune bar  godinu ipo.Dok ne stasaju, sazre i u telu a i u glavi. zagi

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #5 u: 27. 02. 2018. 07:04:07 »
Uključena mu je terapija...kalcijum sa ad kapima i još neke vitamine i minerale koji mu fale...nadam se da će biti ok...
Jaeger-Meister

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #6 u: 27. 02. 2018. 07:36:35 »
Pitaš za noge, kolegi ti spominju ledja. Gdje je problem točno ?

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #7 u: 27. 02. 2018. 09:12:57 »
Neznam jarane..meni lično Ne smeta što su mu leđa sedlasta ili nadgrađena ...u veterinarskoj ordinaciji su mi rekli da ima problem sa prednjim nogama..tačnije oko zglobova koji kasnije mogu napraviti problem psu..neznam kakav problem kad moj pas trči ko lud i hiperaktivan je baš..nema zasad nikakvih naznaka da mu u hodu nešto smeta ili tako nešto u tom smislu...pa su mi rekli da uzmem tablete sa kalcijumom i dodajem uz to ad kapi za djecu i još neke vitamine..kao trebalo ni da se poboljša stanje...
Jaeger-Meister

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #8 u: 27. 02. 2018. 09:34:24 »
A što se tiče leđa. Gledao sam ga prije 30min..i izgledaju mu leđa dosta ravna...možda ga nisam dobro uslikao ili je tako se.postavio...neznam..našao sam sliku od nedavno gdje sam ga uslikao i stoji lijepo ravno..(leđa)..
Jaeger-Meister

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #9 u: 27. 02. 2018. 10:23:15 »
Ledja ok, noge malo krive što ne smeta za lov, možda da malo smršavi..... sretno, uživaj  d4.

Online Traper.

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1956
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #10 u: 27. 02. 2018. 11:40:32 »
Uključena mu je terapija...kalcijum sa ad kapima i još neke vitamine i minerale koji mu fale...nadam se da će biti ok...

Samo to i nece biti problema.Mnogo stenadi imaju probleme sa nogama dok su mali ali se to sa kalcijumom ispravi.
Obicno ako se mali drze na vlaznom i sa nedovolno sunca mjesta imaju takve probleme.Noge ce mu ostati takve ali nece
imati probleme ako mu sada dajes kapi i tablete sa kalciumom.Mislim da se zove Konfortan ili tako nesto, veterinari kazu da su najbolji tableti za takve stvari.Inace imas lepog psa  d4.
Pozdrav.
repetirajuce-SAKO ,  prelamajuce-MERKEL

Offline tuzlic

  • K 100
  • **
  • Postova: 223
  • Tuzlic
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #11 u: 27. 02. 2018. 12:43:44 »

Hvala drug
« Zadnja izmjena: 27. 02. 2018. 12:45:38 od tuzlic »
Jaeger-Meister

Offline Gabro

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2291
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #12 u: 27. 02. 2018. 13:53:22 »
VMP su najbolji vitamini za stenad a i odrasle kad su veliki napori. Pas je lip mozda mrvicu nadgradjen ili je slika takva ali kad se formira misicna masa i ojaca nece se to ni vidit. Nije on jos ni zavrsio s rastom  skroz. Samo ga istrcavat dobro i hranit kvalitetno i bit ce to super. Izbjegavat nepotrebno sopanje kruhom, tjesteninama, skrobom, plucinom, sta vise proteina i trke. Lipi pas kolega  zagi zagi

Offline target

  • K 100
  • **
  • Postova: 225
  • Apex predator
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #13 u: 27. 02. 2018. 14:49:19 »
Izbjegavajte suplemente i kupite visokokvalitetnu hranu.
Puno pasa strada, a da gazde nisu ni svjesne sta im naprave sa razlicitim pripravcima.

Offline leon

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2633
Odg: Problem sa prednjim nogama
« Odgovori #14 u: 27. 02. 2018. 15:00:56 »
Uključena mu je terapija...kalcijum sa ad kapima i još neke vitamine i minerale koji mu fale...nadam se da će biti ok...

Samo to i nece biti problema.Mnogo stenadi imaju probleme sa nogama dok su mali ali se to sa kalcijumom ispravi.
Obicno ako se mali drze na vlaznom i sa nedovolno sunca mjesta imaju takve probleme.Noge ce mu ostati takve ali nece
imati probleme ako mu sada dajes kapi i tablete sa kalciumom.Mislim da se zove Konfortan ili tako nesto, veterinari kazu da su najbolji tableti za takve stvari.Inace imas lepog psa  d4.
Pozdrav.

Istina. Štenad treba i što prije tretirati protiv crijevnih parazita. Dandanas večina pasa strada, pošto jedu brikete i konzerve. Njihova prirodna hrana je meso, sirovo ili kuvano.