Autor Tema: stene se trese, peni na usta i grci  (Posjeta: 7877 vremena)

Offline nihad80

  • K
  • *
  • Postova: 2
stene se trese, peni na usta i grci
« u: 28. 05. 2011. 02:23:01 »
Pozdrav!!!
Imam 6 stenadi starosti mesec i pet dana, problem se javio juce kada je jedno stene prilikom hranjenja odjednom selo i pocela je vilica da mu se koci i da se cudno ponas onda je pocela da mu izlazi pena i izgledalo je kao da se gusi, u isto vrijeme je imalo i grceve u stomaku i pomalo se treslo, pokusao sam da mu otvorim usta da nebi progutalo jezik ali nisam mogao nikako da mu ih otvorim, da napomenem da ne sisaju vec ih ja prehranjujem i dobro napreduju, to mi se isto danas desilo ali sa drugim stenetom ne sa ovim sto je vec imalo taj problem, dali moze da dobuje stene napad ovakav kakav sam opisao zbog grceva u stomaku i glista , ili je ovo kod njih nedaj boze  Epi napad

Offline banjsakz

  • K 100
  • **
  • Postova: 329
  • dobra kob
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #1 u: 28. 05. 2011. 06:11:46 »
najvjerojatnije je epi napad...ja sam imao njemačkog oštrodlakog ptičara koji je imao epilepsiju...predlažem da se takvog psa riješiš jer češ samo imat probleme s njim
narod je konj a jahači se mijenjaju...

Offline Pepi18KA

  • K 500
  • ***
  • Postova: 635
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #2 u: 28. 05. 2011. 10:35:02 »
 slažem se...moj rođak ima trobojca ( 6 godina ) i ja sam osobno prošlu zimu u lovu vidio takav napad .... sa istim simptomima,tj. epilepsijom

Bog je svakom čovjeku odredio broj dana u životu. Dani provedeni u lovu nisu ubrojeni u taj broj.

Offline okan

  • K 100
  • **
  • Postova: 371
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #3 u: 28. 05. 2011. 16:47:13 »
Pozdrav!!!
Imam 6 stenadi starosti mesec i pet dana, problem se javio juce kada je jedno stene prilikom hranjenja odjednom selo i pocela je vilica da mu se koci i da se cudno ponas onda je pocela da mu izlazi pena i izgledalo je kao da se gusi, u isto vrijeme je imalo i grceve u stomaku i pomalo se treslo, pokusao sam da mu otvorim usta da nebi progutalo jezik ali nisam mogao nikako da mu ih otvorim, da napomenem da ne sisaju vec ih ja prehranjujem i dobro napreduju, to mi se isto danas desilo ali sa drugim stenetom ne sa ovim sto je vec imalo taj problem, dali moze da dobuje stene napad ovakav kakav sam opisao zbog grceva u stomaku i glista , ili je ovo kod njih nedaj boze  Epi napad

kolega jel to stene uginilo nakon tog grcenja, moguce da je to prouzrocilo prejedanje posebno ako ih sam hranis vidio sam prije takav slucaj isto kod steneta koje se naglo prejelo.

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #4 u: 28. 05. 2011. 17:18:43 »
vjerojatno baš epilepsija - okidač je hranjenje. Može biti i neko drugo značajnije uzbuđenje.

Offline nihad80

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #5 u: 29. 05. 2011. 02:42:54 »
Nije stene uginulo ni jedno nadam se da nije Epi napad nego da su samo gliste, u radnji kod mene nijesu imale druge tablete za parazite osim Prazikvantel pa sam njih uzeo i poceo da dajem ,neznam kako ce delovat videcemo, za sad nisam vise primijetio nikakvu promenu stenad dobro jedu i napreduju dobro

Offline Felis

  • K 100
  • **
  • Postova: 115
Odg: stene se trese, peni na usta i grci
« Odgovori #6 u: 29. 05. 2011. 08:03:13 »
praziquantel djeluje samo na trakavice i pomoću njega se sigurno nećeš riješiti glista.