Autor Tema: Veterinarski kutak  (Posjeta: 2811 vremena)

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Veterinarski kutak
« u: 15. 09. 2008. 22:22:44 »
Evo otvaram ovu temu da bi međusobno podijelili iskustva i udijelili pokoji savjet o problemima naših pasa sa raznim bolestima i nametnicima. Vjerojatno zaključujete da meni treba savjet za mog psa pa da iznesem problem.

Ima oko 3 tjedna da pas trese glavom. Povremeno tuli i dosta je nemiran. Danas ga vodio kod veterinarke, jer sam sumnjao da ima neke nametnike u ušima(inače mu ih redovito ispirem i čistim).
Pas je pregledan, uši su mu čiste i bez nametnika, uhranjen ali ne predebel i veterinarka zaključuje da mu treba istisnuti analne vrečice (meni malo čudno kakve imaju veze analne vrečice sa trešnjom glave, ali ona je studirala veterinu pa valjda zna). Napravi ona to, uredno mi uzme 100 kn i kaže da dođem za 2 mjeseca opet.

Jel imao netko sličan problem sa psom i kako je problem riješen?

Offline ikova371

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1012
  • manje teorije,više lova
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #1 u: 15. 09. 2008. 23:46:54 »
nije ona pogriješila događa se to,samo što ćeš sad svako malo na stiskanje žlijezdi

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #2 u: 16. 09. 2008. 04:11:54 »
I ja sam imao isti problem i na isti nacin je rijesen.
ali, par dana poslije kuja ko da je poludila: tresla je glavom,ceskala se, grizla
A ja ni 5 ni 6 pitam drugog veterinara koji joj je k... kad sam mu sve ispricao reko mi je da sam lud i ja i veterinar (ovaj prvi) navodno se te zlijezde (analne vrecice) nesmiju istiskat jer postoji velika mogucnost da ih se nagnjeci reko je da se to ispire Sto je tocno bog zna, ovi ko da nisu istu skolu zavrsili.
U međuvremenu kuja se smirila i sve ok.Sad mislim da bi se smirila i bez stiskanja ko ce ga znati.

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #3 u: 16. 09. 2008. 08:10:21 »
Analne žlijezde treba svakako istisnuti,ruptura je moguća ali kod nestručnog stiskanja,ispiranje je  poželjno,naravno,terapija nakon jednog i drugog.
Mislim da se u tvom slučaju radi o otitits externa(upala zvukovoda),nastaje kao posljedica iritacije zvukovoda prilikom nestručnog čišćenja štapičima za uši, zatim ako pas često skače u vodu, gubi se cerumen pa voda iritira zvukovod.Uzrok može biti i trava,poznata kao stoklas,koja upadne u zvukovod i iritira ga....
Terapija-ispiranje sa H2O2,ATB,kortikosteroidi.. medicusuper
« Zadnja izmjena: 16. 09. 2008. 11:35:44 od medicus »

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #4 u: 16. 09. 2008. 11:05:02 »
redovito idem veterinaru i uvjek je zadovoljan cistocom usiju
Moze li on bas sve vidjet kroz onu "cijev sa svjetlom"?

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #5 u: 16. 09. 2008. 11:35:09 »
kroz otoskop može vidjeti strano tijelo,nametnike,procijeniti da li se radi o upalnom procesu....

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #6 u: 16. 09. 2008. 12:23:36 »
fala na odgovoru
sljedeci put zicam veterinara da malo vidim te tunele


Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #7 u: 16. 09. 2008. 15:43:50 »
Ovaj moj je lu za vodom , tako reći kad se dočepa vode ne izlazi van. Nije mu nikakav problem ni zaroniti da dođe do nečeg u vodi. Uha mu redovito čistim ali ne štapićima, isperem oti fri sredstvom i onda obrišem papirnatim ručnikom.

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #8 u: 16. 09. 2008. 21:55:28 »
Jel drži glavu malo pognutu u jednu stranu,probaj ga malo stisnuti za uho,jel reagira bolno. ččč


Ako nije ništa od navedenog onda zovemo vidovitog milana rol

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #9 u: 16. 09. 2008. 22:17:19 »
Nisam pimjetio da drži glavu pognutu na stranu. Kad mu ispirem uha sa otifrijem, ulijem malo i onda mu istrljam uha i ništa se ne buni. onda uzmem papirnate rupčiće i obrišem ih.

Offline medicus

  • K 500
  • ***
  • Postova: 862
  • A cane non magno saepe tenetur aper.
    • http://piceapungens.com/
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #10 u: 17. 09. 2008. 19:59:36 »
ne javlja se milan, ;D

ovak na daljinu ti nemrem niš drugo reči,al ipak mislim da ima nekaj u uhu z5

Offline kerber

  • K 500
  • ***
  • Postova: 547
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #11 u: 13. 11. 2008. 20:40:11 »
Dali je u pitanju bila analna žljezda jednostavno se može znati ako pas prestane tresti glavom nekoliko dana poslje istiskivanja znači ako je prestao dijagnoza je bila točna .                                   Prilikom upale analne žljezde pas često čupa dlaku na boku ili butini zubima pokušavajući doći do djela tjela koji ga iritira inače do upale jako često dođe zbog davanja meke hrane pošto je funkcija analne žljezde u tome da izmet ako je dovoljno tvrd pri izlasku pritišće analnu žljezdu i pri tome ista ostavlja specifičan mirisni potpis na izmetu što je jedinstveni potpis drugačiji kod svakog psa.             Upala se najčešće izbjegava povremenim davanjem kostiju psima koje stvaraju tvrđu stolicu i prirodnim putem stimuliraju analnu žljezdu.

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #12 u: 13. 11. 2008. 21:27:42 »
Pas i dalje trese glavom i neki dan mi je preporučeno od jednog prijatelja da mu se napravi bris oba uha.


Offline Dominik7

  • K
  • *
  • Postova: 23
Odg: Veterinarski kutak
« Odgovori #14 u: 07. 05. 2009. 13:04:03 »
moj pas je isto tako tresao glavom i grebo se cjelo vrijeme i krastu napravio na uhu i na kontrolu i imao je gljivice u usima.