Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74903 vremena)

Offline Hubert.ctg

  • K 500
  • ***
  • Postova: 849
  • oštrooki
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #255 u: 13. 02. 2010. 23:56:39 »
Medo bi na ovo rekao - potpisujem  teaa
Možda je dotični gospodin iz Bruxellesa  fre  :pferd:
LOVOM DO ZDRAVLJA
Streljaštvo je zakon

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #256 u: 14. 02. 2010. 15:31:32 »
Medo bi na ovo rekao - potpisujem  teaa
Možda je dotični gospodin iz Bruxellesa  fre  :pferd:
d4
Potpisujem ;)

Kaze jedan da je najbolji univerzalac 8x68 sa 11.7 KS zrnom. Koliko je uopce toga probao kad ovo tvrdi???
Kasnije kaze da je driling najbolji itd....

Malo presubjektivne tvrdnje.

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #257 u: 14. 02. 2010. 16:48:27 »
a na kraju lovne sezone odnosno skupnih lovova oni pisu o reakcijama svinja na pogodak i guljenju divljaci!!!malo su zakasnili s tim...

Offline markoherc

  • K 100
  • **
  • Postova: 262
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #258 u: 14. 02. 2010. 20:56:26 »
pa tek sad vidjeli kako reagiraju na pogodak!!   fre teaa

Offline sljuka lukavec

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #259 u: 14. 02. 2010. 22:06:23 »
 ;D ;D ;D

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #260 u: 17. 02. 2010. 19:14:16 »
Tako je to uvijek u LV,uvijek "kasne" s tekstovima po nekoliko mjeseci  step

Npr.jedan veliki događaj urednik prisutam,a pojavi se u LV tek za tri mjeseca.

Sad sam negdje pročitao da je slomio nogu,sad će biti još sporiji.... rol
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #261 u: 20. 02. 2010. 13:21:52 »
 teaa Danas sam primio Lovački vjesnik i Dobru Kob u poštanski sandučić zajedno pa sam usporedio ove časopise. Osobno smatram da se Lovački vjesnik popravio i ima za divno čudo nekoliko dobrih, interesantnih i stručnih tema. Dobra kob je katastrofa krenula je starim uhodanim putovima LV-a.  Ima i jako jako bitnih  i važnih tema gdje je odstreljeno nazime, zec ili srnjak. Također je pronađen izgubljeni posavac Ivice Milića a u Šibeniku je odstreljen čagalj idr. Uspjeli su poslaviti 100 broj časopisa što i navode u ovom 101 broju. Smatram da ako nastave ovim putem neće još dugo. Nisam nikada vidio gori broj Dobre kobi od njezinog početka izlaženja do danas.
    uf     tsd
« Zadnja izmjena: 21. 01. 2011. 08:28:12 od perop »

Offline ante kula

  • K 100
  • **
  • Postova: 294
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #262 u: 20. 02. 2010. 19:14:10 »
meni se cini da je dobra kob iz broja u broj postala reklama za one splitske sminkere i glumce,kao da nema nigdi dobri lovaca nego u splitu i okolici..

Offline HunterDon

  • K 100
  • **
  • Postova: 319
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #263 u: 24. 02. 2010. 15:28:05 »
Opet ništa iz kinologije... paci

Pa ako već nemaju neku zanimljivu temu na umu, mogli bi u svakom broju staviti standard pojedine lovne pasmine... redom od ptičara, retrivera, šunjkavaca, goniča, jazavčara i krvosljednika!!!  d4 To bi bilo korisno i poučno, a nije nikakav problem sastaviti text tog tipa! ;)


Pozdrav!!!

HunterDon

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #264 u: 24. 02. 2010. 16:40:59 »
Medo bi na ovo rekao - potpisujem  teaa
Možda je dotični gospodin iz Bruxellesa  fre  :pferd:
d4
Potpisujem ;)

Kaze jedan da je najbolji univerzalac 8x68 sa 11.7 KS zrnom. Koliko je uopce toga probao kad ovo tvrdi???
Kasnije kaze da je driling najbolji itd....

Malo presubjektivne tvrdnje.


e i na to mi je pao mrak na oči kad sam vidio šta preporuča pa to zrno ne probije svinjče od 40 kg na 70m
jedino se slažem da je to zrno dobro za nadalje puknut jer se meni pokazalo precizno a učinak je sigurno bolji na dalje nego na bliže

jedino još sta sam pročitao je da od pogotka u srce rijetko padaju u vatri jer ja nema takvih iskustava ni sa malim ni s velikim svinjama

Offline Tihomir

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1423
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #265 u: 24. 02. 2010. 18:51:32 »
Opet ništa iz kinologije... paci

Pa ako već nemaju neku zanimljivu temu na umu, mogli bi u svakom broju staviti standard pojedine lovne pasmine... redom od ptičara, retrivera, šunjkavaca, goniča, jazavčara i krvosljednika!!!  d4 To bi bilo korisno i poučno, a nije nikakav problem sastaviti text tog tipa! ;)


Pozdrav!!!

HunterDon

Ništa nije problem,ali zašto se uopće trubiti kada unaprijed znaš da su ti sve novine (njih oko 55000 komada)  "rasprodane"  onda ti je bitno da nečim ispuniš stranice....

tsd
Dobra kob  d1

v=BtLBo7C8P1c&feature=related

Offline Kaligula

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1210
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #266 u: 24. 02. 2010. 21:52:14 »
Ako se povuče neka kvalitativna paralela između Loovačkog Vijesnika,Dobre kobi i Lovočuvara ..

Mislim da Lovočuvar drastično odskaće u svemu.

Istina,malo su se posvađali s kalendarom jer su novi časopis,pša stalno kasne ali kad izađe konačno u prodaju,ima se što za pročitati.

Naročito od kad naši Australci pišu.

Sad je to poprilično jaka ekipa,ljudi koji znaju što rade.

Medo,MladenP,Goran,Sumo ...

Mislim da su uvelike pretekli konkurenciju .

Offline Tava

  • K 100
  • **
  • Postova: 488
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #267 u: 26. 02. 2010. 12:10:35 »
Medo bi na ovo rekao - potpisujem  teaa
Možda je dotični gospodin iz Bruxellesa  fre  :pferd:
d4
Potpisujem ;)

Kaze jedan da je najbolji univerzalac 8x68 sa 11.7 KS zrnom. Koliko je uopce toga probao kad ovo tvrdi???
Kasnije kaze da je driling najbolji itd....

Malo presubjektivne tvrdnje.


e i na to mi je pao mrak na oči kad sam vidio šta preporuča pa to zrno ne probije svinjče od 40 kg na 70m
jedino se slažem da je to zrno dobro za nadalje puknut jer se meni pokazalo precizno a učinak je sigurno bolji na dalje nego na bliže

jedino još sta sam pročitao je da od pogotka u srce rijetko padaju u vatri jer ja nema takvih iskustava ni sa malim ni s velikim svinjama

Taj koji je to napisao nije bio u lovu već 15 g. jer je doživio moždani i oduzeta mu je ruka i noga. No iskustva koja je imao iz lovnih dana pokušava prenijeti što ponekad baš i ne uspijeva. No pisanje za LV mu je nešto što ga još uvijek čini lovcem. Bilo je u povijesti još njegovih članaka koji ne drže vodu no svatko će iz napisanoga možda izvući nešto što će mu u budućnosti biti korisno.

Pozdrav
Ako po lošem vremenu na polju vidiš čovjeka znaj ili je lud ili je lovac

Offline josip89

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1321
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #268 u: 26. 02. 2010. 14:38:58 »
Ma da se iz svačega izvuć nešto korisno

ja sam se odavno pozdravio stim da hls išta čini za lovce
ali kao novine koje mi plaćamo i namjenjene su isključivo za lovce baš i nisu nešto
tu i tamo koji zalutali članak
neću ja njima ulazit ko će im pisat ali neću ih ni podržavat

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #269 u: 01. 03. 2010. 11:01:36 »
Lekić nije izabran za glavnog urednika Lovačkog vjesnika

Nakon gotovo 15-godišnjeg uređivanja Lovačkog vjesnika, Marijan Lekić nije ponovo izabran za glavnog urednika. To je odlučio Izvršni odbor Hrvatskog lovačkog saveza na sjednici u grofovskom lovištu Zelendvor kraj Varaždina 26. veljače 2010.  pod predsjedanjem predsjednika generala Ðure Dečaka razmatrajući ponude iz natječaja objavljenog u Lovačkom vjesniku 10/2009.  Prihvaćeni su zaključci Povjerenstva za provedbu natječaja u sastavu Ðuro Dečak, predsjednik, Vladimir Cvetko, dopredsjednik, Josip Malnar, dopredsjednik,  Branko Radić i Ivica Marković o neizboru te ponovnom raspisivanju natječaja za glavnog urednika ali ovoga puta u dnevnim novinama.