Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74929 vremena)

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #60 u: 23. 01. 2008. 12:00:36 »
Ja naravno još nisam dobio LV za tekuči mjesec, pa se potvrčuje moje pravilo kaj se tiče naše novine. Jedino je pravilo da pravila nema, ko da čekaš trofejnog vepra!

Offline SSG

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2246
  • Da je pas čovjekov prijatelj, mišljenje je čovjeka
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #61 u: 23. 01. 2008. 12:12:14 »
Nisam bogme ni ja >:(
Užasno osjećam ovu krizu. Vozim auto bez krova, pijem staro vino, jedem pljesnivi sir..

Not to open the hunting season on the pretext that there is no game would be as if one gave up celebrating Christmas because there was not enough snow to go by sleigh to midnight Mass.

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #62 u: 23. 01. 2008. 12:41:00 »
Poštovani kolege zar neznate ili ste zaboravili da lovački ide kao dvobroj siječanji veljača i srpanj kolovoz.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline dean

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3393
  • Prvo gledaj od koga ide, a onda kaj ide
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #63 u: 23. 01. 2008. 13:12:43 »
Hvala fazan, ja skroz zaboravio!  d4
Nadam se da će novi dvobroj biti dva puta bolji i imati dva puta više sadržaja, tekstova i slika!
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2008. 13:15:14 od dean »

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #64 u: 23. 01. 2008. 14:14:08 »
Imam uvezane sve lovačke od 1973 godine kad sam počeo stažirati i mogu vam reči da je po meni lovački bio najkvalitetniji za kratko vrijeme urednikovanja Mirjane Šilobod , a nakon toga u vrijeme tragično poginukog Edija.
Današnji urednik Marijan zna i može više ,ali nažalost o svemu odlučuje harmonikaš.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #65 u: 23. 01. 2008. 14:19:01 »
Ja mislim da se ita i Marijana puno toga ali da se bas ne trudi previse. Mnogi drugi i ja sa njim slali smo mu zanimljive texstove ali bar da se udostojio dati odgovor bilo kakav.

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #66 u: 23. 01. 2008. 14:27:00 »
Rado bih se mjenjao s gospodinom urednikom LV, mislim da je to jedno od boljih radnih mjesta u RH.
Imam upalu volje.

Offline draganco

  • Moderator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2539
  • Bez Lova nema zivota!
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #67 u: 23. 01. 2008. 21:45:35 »
A tek sto ima tekstova u Jägeru,Wild und Hund,Unsere Wild i ostalimč
Dobra Kob-Dobar Pogled

>IAAMM<

Offline skafo

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #68 u: 11. 02. 2008. 22:12:30 »
Dal je netko preko lovačkog vijesnika naručivao knjigu lovstvo?za kliko mu je došla na adresu?prvi put sam je naručio prije više od godine dana još nije došla, pa sam je krenuo ponovo naručit i ima već 15 dana a knjizi ni traga.pa koliko im treba da pošalju knjigu od zagreba do pule?

Offline nazime

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1486
  • Vodu za nikim, vino za nekim, rakiju za svakim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #69 u: 11. 02. 2008. 22:17:32 »
Dal je netko preko lovačkog vijesnika naručivao knjigu lovstvo?za kliko mu je došla na adresu?prvi put sam je naručio prije više od godine dana još nije došla, pa sam je krenuo ponovo naručit i ima već 15 dana a knjizi ni traga.pa koliko im treba da pošalju knjigu od zagreba do pule?

Sjedi u auto i dođi sam po nju. Usput malo pogledaš muzej, a može se i kakvo piće popiti. d4

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #70 u: 12. 02. 2008. 09:08:57 »
Dal je netko preko lovačkog vijesnika naručivao knjigu lovstvo?za kliko mu je došla na adresu?prvi put sam je naručio prije više od godine dana još nije došla, pa sam je krenuo ponovo naručit i ima već 15 dana a knjizi ni traga.pa koliko im treba da pošalju knjigu od zagreba do pule?

Sjedi u auto i dođi sam po nju. Usput malo pogledaš muzej, a može se i kakvo piće popiti. d4
Ja sam ti svaki utorak i četvrtak na Savezu pa dođi na piće , ili mi se javi na PM s adresom da uzmem knjigu od Verice i da Ti pošaljem preporukom.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #71 u: 12. 02. 2008. 09:40:39 »
Dal je netko preko lovačkog vijesnika naručivao knjigu lovstvo?za kliko mu je došla na adresu?prvi put sam je naručio prije više od godine dana još nije došla, pa sam je krenuo ponovo naručit i ima već 15 dana a knjizi ni traga.pa koliko im treba da pošalju knjigu od zagreba do pule?


  Provjeri da li su ti poslali knjigu a ako nisu ja ti idem svaki tjedan u Istru pa ti mogu kupiti i dostaviti do Rovinja a tamo si dođeš sam po nju. Ipak će ti biti malo bliže! ;D
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline skafo

  • K
  • *
  • Postova: 11
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #72 u: 12. 02. 2008. 13:21:19 »
hvala na pomoći ekipo prbobat ću prvo zvat hls pa ćemo vidit šta će reć.

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #73 u: 24. 03. 2008. 00:51:42 »
Imam uvezane sve lovačke od 1973 godine kad sam počeo stažirati i mogu vam reči da je po meni lovački bio najkvalitetniji za kratko vrijeme urednikovanja Mirjane Šilobod , a nakon toga u vrijeme tragično poginukog Edija.
Današnji urednik Marijan zna i može više ,ali nažalost o svemu odlučuje harmonikaš.
z14 Slažem se s Fazanom; i sam imam pozamašnu kolekciju LV koja i nije baš kompletirana, ali joj najstariji broj seže u 1955. g., tako da sam imao dobru priliku sagledati povijest i razvoj LV. Najnovija godišta su katastrofalna (osim uveza, koji je nakon par promašaja u 90-im napokon pogođen). Grafički su čak i neka starija godišta bila bolje riješena. A tekstovi... Tiha jeza!
Patetični izvještaji s kojekakvih "lovačkih" događanja i obljetnica, međusobna prepucavanja raznih "autora" oko nekakvih banalnih činjenica i tvrdnji, čudni i nimalo smiješni vicevi, izostanak tradicionalne PRIPOVIJETKE LOVAČKOG VJESNIKA u nekim brojevima (to me najviše pogodilo) koju pokušavaju nadoknaditi nekakvim pričicama od (jedva) jedne stranice... Tu Pripovijetku Lovačkog vjesnika, uz koju sam odrastao i zavolio lov, činile su u prošlosti genijalne, duhovite i poučne priče koje su se nerijetko znale protezati na 2-3 stranice.
A o stručnim tekstovima da i ne govorim! Jedan od glavnih razloga je izostanak (bilo zbog smrti, napuštanja suradnje s LV ili sl.) blistavih autora koji su zaista znali svoj zanat: B. Sabljice, D. Gjalskog, A. Frkovića, J. Trohara, R.Stojadinovića, R. Bekavca, I. Jakelića, D. Macanovića, S. Olujića... (Od navedenih, u LV jedino još vidim ime Alojzija Frkovića koji danas piše odgovore na upite.) Nakon uzlaznog i obećavajućeg razdoblja pod dirigentskom palicom pok. Edija Marinovića, kojega nakon tragične smrti zamjenjuje M. Lekić (i to prilično uspješno, pogotovo prvih godina) dolazi nam strahovit pad kvalitete. Znam da je LV prvenstveno glasilo lovaca u Hrvatskoj (zato i nosi riječ „vjesnik“ u nazivu) i namjena mu je obavještavanje lovaca o tekućim događanjima u Hrvatskoj i svijetu, no LV je također svojedobno bio časopis prepun stručnog sadržaja te je kao takav imao ulogu lučonoše među lovački neprosvijećenim narodom i bio najvažnija karika u razvoju hrvatskog lovstva. Iskreno žalim neke svoje vršnjake (mlad sam, i to prilično) koji nisu, kao i ja, bili u prilici čitati npr. dirljivu priču Danka Angjelinovića "Moj Dren" (LV 1977. god.) ili rubriku "Čitajmo Brehma" s početka 90-ih, te mislim da lovačku mladež treba upoznati s tim i sličnim predivnim ostvarenjima pera davnašnjih autora. Danas je situacija malo drukčija. Većinu sadržaja LV zauzimaju vijesti, objave, obljetnice i slične kratkotrajne obavijesti koje gube na važnosti već sljedećeg mjeseca kad ih zamijene nove, svježe informacije. Zašto je to tako? Vjerujem da to nije potpuna odgovornost g. Lekića, kojemu sam, uzgred rečeno, pisao na ovu temu i ne dobih odgovora, ali vrijeme je da se nešto promijeni. Svi prijedlozi, kritike i ideje na ovom forumu, koji je jedna od najsvjetlijih točaka hrvatskog lovstva, su dobrodošli i uistinu potrebni.
Pa, LV bi trebao biti GLAVNO LOVAČKO GLASILO JEDNE DRŽAVE, a po kvaliteti je malo iznad razine nekakvog županijskog glasila. Oni očito nisu svjesni da fond čitatelja LV svake godine obnavljaju i povećavaju upravo mladi lovci te lovci-pripravnici, koji iz LV žele nešto i naučiti. Ili ih nije briga?!?
Ali, to je već druga priča... z10
« Zadnja izmjena: 24. 03. 2008. 19:40:07 od Orahovac »

Offline fly

  • K 100
  • **
  • Postova: 477
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #74 u: 24. 03. 2008. 12:22:07 »
Sto se mene tice bolje ikakav nego nikakav LV. O svemu ostalom..informacijama,kavaliteti tekstova,
strucnosti, raznovrsnosti tema...vicevima..bolji je ovaj FORUM. Razina i kvaliteta tekstova u LV je
ispod srednjoskolske.