Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74923 vremena)

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #90 u: 23. 08. 2008. 02:20:41 »
Kad već niste za ukidanje LV (iako, u dubini duše, nisam ni ja), onda hajdemo nešto napraviti. Postoji puno kreativnih ljudi i konstruktivnih ideja na ovom forumu, no čini mi se da smo u pat-poziciji. Dok se određeni vlastodršci ne maknu iz svojih pregrijanih fotelja, dok ne shvate neke stvari te priznaju svoje neznanje i lijenost, dok ne prestanu svoje mediokritetske stavove i ispodprosječna mjerila nametati kao izvanredne i vrhunske te napokon puste mlade, kvalitetne i maštovite ljude da preuzmu vodstvo te uvedu i LV i hrvatsko lovstvo u novo doba, ništa od svega toga. Možemo mi ovdje raspravljati i žaliti se, možemo kritizirati ljudsku glupost i škrgutati zubima na oholost čelnika HLS-a, možemo izmišljati briljantne ideje i svim silama truditi se implementirati ih u učmali i prašnjav sustav uprave HLS-a, no svim tim barba Ðuri i kompaniji ne možemo ozbiljnije naštetiti. HLS djeluje kao jak i beskrupulozan lobi, te neće dopustiti šačici kritičara i neistomišljenika, koliko god oni u pravu bili, da ih maknu s čelnih pozicija i počnu mijenjati postojeću situaciju. Iz ove teme je vidljivo da se uredništvo LV redovito oglušava na sve moguće prijedloge, molbe i kritike te tvrdoglavo tjera vodu na svoj mlin. Jadno!
Gospodo, čini mi se da smo nemoćni. Jedino što mi pada na pamet jest pokretanje novog lovačkog časopisa pod pokroviteljstvom i vodstvom ovog foruma, no time problemi degradiranja HLS-a i službenog glasila hrvatskih lovaca ne bi bili riješeni. Druga mogućnost jest izvršavanje ekstremno jakog medijskog pritiska na HLS i uredništvo LV, ali da li bi taj pritisak uspio??? Pošto na ovom forumu ima puno ljudi koji o ovoj problematici i lovu općenito znaju mnooogooo više od mene, a neki od njih sigurno imaju i utjecaja na HLS, predlažem da se priključe raspravi i pokušaju dati svoj obol rješavanju problema ove, nazovimo je progresivne dekadencije LV. Ustanovili smo što ne valja; sad je red da nađemo način kako popraviti pokvareno...

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #91 u: 23. 08. 2008. 02:33:57 »
Slažem se sa svima vama da u LV ima svakojakih "drobljenja" ali također ima i dosta tema koje su na svome mjestu. Bože moj, mora biti i reklama jer se uredništvo mora snalaziti na raznorazne načine kako bih namaknulo što više novaca i jedino na takav način osiguralo kvalitetu papira i tiska.
I "štipne" se malo, a jbg...
Nemože LV "živjeti" od novca koji je pretočen iz članarine svih članova HLS-a, jer pretežito ga čitaju članovi HLS-a koji ga dobiju u sklopu plaćene članarine. Mali je broj onih koji ga kupuju na kiosku.
Nemogu reći da je LV za mene "svetinja" ali ima posebno mjesto između svih Glasila koja čitam te shodno tome mi nisu "na volju" raznorazni komentari o korisnosti za neke druge prigode, a za što isti nije namjenjen.

Međutim, kad se opet pogledaju cijene oglasnog prostora u LV (cijela stranica iznosi 4000 kuna + pdv, pola stranice 2000 kn + pdv... itd) pa se prebroji broj stranica i pomnoži... :shok: evidentno je da se tu nabere "paprike" i onda nema druge već reći Uredništvu: Dosta je bilo zaj......, idemo raditi kvalitetno, nema više "drobljenja" i oduzimanja korisnog prostora.
I onda bih mi svi mogli reći ima reklama ima ali ima i kvalitetnih štiva.


ne mogu a da se ne nadovezem
za mene 75% LV ima težinu TV programa od proslog mjeseca i gotovo
a matematika bi mogla bit cca. sljedeca 23str × 4000 kn = 92000kn od reklama × 10 izdanja =920000 kn i 50000 lovaca × cca.100kn = 5000000 kn znaci godisnje  5920000kn :o e sad kolege provjerite racunicu jer sam se izgubio od nula a i sitne su vure.
moje misljenje je ako za tu lovu ne moze bolje nek mi smanje clanarinu za 100 kn i ustede koju kilu papira
O namjeni LV bi se dalo rasprvljat oho ho
Gledaj to ovako Imam staru kravu koja ne daje mlijeka a jede za dvije a ja sam zapeo da je hranim jer se moj deda kad je bio mali 100 put napio njenog mlijeka e pa ko je tu lud ja il krava.   ččč za što je ista namjenjena? da ona muze mene il ja nju. :tommy:
 Ja bi da zovem mesara pa od nje fino napravit pečenice i suđuke pa ko fučka emocije bitno da sam sit a dedi ionako vise nije do mlijeka  z10
« Zadnja izmjena: 23. 08. 2008. 02:38:26 od almir »

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #92 u: 23. 08. 2008. 14:26:01 »
Ja bi da zovem mesara pa od nje fino napravit pečenice i suđuke pa ko fučka emocije bitno da sam sit a dedi ionako vise nije do mlijeka  z10

Hehe, da su svi ovakvi, možda bi i riješili problem nesretnog Lovačkog vjesnika, ali uz konformizam nećemo nigdje...

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #93 u: 23. 08. 2008. 14:36:57 »
Meni su moji lovački vjesnici pri ruci i često ih koristim da se podsjetim ili usporedim.
Vidim da LOVAC ima želju za edukacijom i da kupuje stare LV. Kad dam uvezati ovu godinu možda  mu i prodam sve svoje uvezane LV. i to 35 komada (1973 -2008).

Ako ozbiljno namjeravaš prodavati svoje Lovačke vjesnike, ja sam ITEKAKO zainteresiran. Samo se javi na PM ili mail kad budeš prodavao...

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #94 u: 23. 08. 2008. 17:25:16 »
Kad već niste za ukidanje LV (iako, u dubini duše, nisam ni ja), onda hajdemo nešto napraviti. Postoji puno kreativnih ljudi i konstruktivnih ideja na ovom forumu, no čini mi se da smo u pat-poziciji. Dok se određeni vlastodršci ne maknu iz svojih pregrijanih fotelja, dok ne shvate neke stvari te priznaju svoje neznanje i lijenost, dok ne prestanu svoje mediokritetske stavove i ispodprosječna mjerila nametati kao izvanredne i vrhunske te napokon puste mlade, kvalitetne i maštovite ljude da preuzmu vodstvo te uvedu i LV i hrvatsko lovstvo u novo doba, ništa od svega toga. Možemo mi ovdje raspravljati i žaliti se, možemo kritizirati ljudsku glupost i škrgutati zubima na oholost čelnika HLS-a, možemo izmišljati briljantne ideje i svim silama truditi se implementirati ih u učmali i prašnjav sustav uprave HLS-a, no svim tim barba Ðuri i kompaniji ne možemo ozbiljnije naštetiti. HLS djeluje kao jak i beskrupulozan lobi, te neće dopustiti šačici kritičara i neistomišljenika, koliko god oni u pravu bili, da ih maknu s čelnih pozicija i počnu mijenjati postojeću situaciju. Iz ove teme je vidljivo da se uredništvo LV redovito oglušava na sve moguće prijedloge, molbe i kritike te tvrdoglavo tjera vodu na svoj mlin. Jadno!
Gospodo, čini mi se da smo nemoćni. Jedino što mi pada na pamet jest pokretanje novog lovačkog časopisa pod pokroviteljstvom i vodstvom ovog foruma, no time problemi degradiranja HLS-a i službenog glasila hrvatskih lovaca ne bi bili riješeni. Druga mogućnost jest izvršavanje ekstremno jakog medijskog pritiska na HLS i uredništvo LV, ali da li bi taj pritisak uspio??? Pošto na ovom forumu ima puno ljudi koji o ovoj problematici i lovu općenito znaju mnooogooo više od mene, a neki od njih sigurno imaju i utjecaja na HLS, predlažem da se priključe raspravi i pokušaju dati svoj obol rješavanju problema ove, nazovimo je progresivne dekadencije LV. Ustanovili smo što ne valja; sad je red da nađemo način kako popraviti pokvareno...
Kolega na tome se vec radi od prosle godine.Casopis se zove Lovocuvar i mozes se pretplatiti. Uglavnom list ce biti bolji svakim novim brojem,a politika itd. bit ce zaobilazna tema. Sve je vezano uz lov i za lovce. d4

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #95 u: 23. 08. 2008. 19:33:57 »
ne mogu a da se ne nadovezem
za mene 75% LV ima težinu TV programa od proslog mjeseca i gotovo
a matematika bi mogla bit cca. sljedeca 23str × 4000 kn = 92000kn od reklama × 10 izdanja =920000 kn i 50000 lovaca × cca.100kn = 5000000 kn znaci godisnje  5920000kn :o e sad kolege provjerite racunicu jer sam se izgubio od nula a i sitne su vure.
moje misljenje je ako za tu lovu ne moze bolje nek mi smanje clanarinu za 100 kn i ustede koju kilu papira
O namjeni LV bi se dalo rasprvljat oho ho
Gledaj to ovako Imam staru kravu koja ne daje mlijeka a jede za dvije a ja sam zapeo da je hranim jer se moj deda kad je bio mali 100 put napio njenog mlijeka e pa ko je tu lud ja il krava.   ččč za što je ista namjenjena? da ona muze mene il ja nju. :tommy:
 Ja bi da zovem mesara pa od nje fino napravit pečenice i suđuke pa ko fučka emocije bitno da sam sit a dedi ionako vise nije do mlijeka  z10
Mislio sam prokomentirati ovaj post iz razloga što je bio kao dodatni komentar na moj post. Međutim, kada sam ga pročitao uvidio sam da tu ništa osim izračuna po smjernicama koje sam ja dao nema ništa pametno napisano, ali mi opet nije jasno zbog čega ponavljati ono što je već razumljivo iz mojeg tumačenja.
Pisano kako bih post ispao što veći.
Nešto poput  islužene krave koja je u mladosti davala punu kantu mlijeka i onda tu kantu s mlijekom...
Obzirom da je autor posta objasio kako se odnosi prema isluženim stvarima strah me upitati što je sa dedom... Jedino ako deda ima penziju... A što ako je dedina penzija premala pa mu treba dodati... Uh strah me i pomisliti kao je deda završio   

Eto ti ga sad opet sam bespotrebno gubio vrijeme


Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #96 u: 23. 08. 2008. 20:11:33 »
Kolega na tome se vec radi od prosle godine.Casopis se zove Lovocuvar i mozes se pretplatiti. Uglavnom list ce biti bolji svakim novim brojem,a politika itd. bit ce zaobilazna tema. Sve je vezano uz lov i za lovce. d4

Medo, hvala na savjetu, ali s Lovočuvarem sam već upoznat i odnedavno pretplaćen na taj izvrstan i interesantan časopis. No, kao što rekoh, problemi mediokritetskog degradiranja hrvatskog lovstva time nisu riješeni. Bez obzira koliko se kvalitetnih novih časopisa pojavilo, bilo da su rađeni po inozemnoj franšizi ili kreirani u "domaćim" glavama, jedino što takvi časopisi mogu jest popuniti ogromnu prazninu koja vlada u hrvatskom lovačkom novinarstvu te ponuditi intrigantne i poučne tekstove znanja gladnoj te osviještenoj lovačkoj populaciji. To jest mnogo, ali ne i dovoljno. Lovački vjesnik je jedna uistinu značajna veličina, praktički relikt prošlih vremena te vječni podsjetnik na bogatu lovačku kulturu jednog malog naroda s Balkana. Časopis s takvom reputacijom i značajem nije lako ni dovoljno zamijeniti. Potrebni su drastični potezi; ili gašenje postojećeg lista (pa se iz pepela možda rodi nešto novo, kao Feniks), ili jedan potpuno novi pristup u radu, promjene u rukovodstvu te "prosvjetljavanje" već odavno utrnulih i petrificiranih glava na vrhu. Lovački vjesnik jednostavno ne bi smio postojati u ovakvom jadnom stanju u kakvom jest! Ako itko ima ikakvu ideju ili mogućnost kako učinkovito doprijeti do odgovornih za takvo srozavanje ukusa i uništavanja stogodišnjeg ugleda te ih natjerati da isprave svoje greške ili bar puste one koji znaju da to umjesto njih naprave, javite se!!! Ako pritom zatrebaju moje usluge, stojim na raspolaganju...

Offline almir

  • K 500
  • ***
  • Postova: 657
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #97 u: 23. 08. 2008. 20:25:47 »
Eto ti ga sad opet sam bespotrebno gubio vrijeme


[/quote]
ma ne ne nije deda gladan kupili smo mladu muzaru zove se lovocuvar i hranimo se kvalitetno samo za sad rijetko al sve ce doc na svoje (valjda) ;D
imas ti dobre stavove samo mi nije jasno kako mozes napisat da ima posebno mjesto između svih Glasila koja čitas te ti shodno tome nisu "na volju" raznorazni komentari o korisnosti za neke druge prigode, a za što isti nije namjenjen.   A za sto je namjenjen? mozda da ga se cita ? za tu radnju mi treba 15-30min i onda cekam mjesec il dva.
a sto se tice gubljenja vremena tu si upravu gubimo vrijeme i trujemo se nepotrebnim jer ionako ce oni nastavit po tragu a mi cemo placat sto ne koristimo.
vjerujem da nitko iz urednistva ovo ni ne cita. Zaboli ih za nasa misljenja.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #98 u: 23. 08. 2008. 20:42:04 »
Sve je OK.
Samo ovo što si spomenuo o Lovočuvaru me podsjeća na jednu staru poslovicu iz mladosti dedine koja glasi: "Lezi mago, dok trava naraste". Što će reći dok je mago dočekao da trava naraste, krepo mago. ;D ;D ;D

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #99 u: 23. 08. 2008. 21:24:55 »
Kolega na tome se vec radi od prosle godine.Casopis se zove Lovocuvar i mozes se pretplatiti. Uglavnom list ce biti bolji svakim novim brojem,a politika itd. bit ce zaobilazna tema. Sve je vezano uz lov i za lovce. d4

Medo, hvala na savjetu, ali s Lovočuvarem sam već upoznat i odnedavno pretplaćen na taj izvrstan i interesantan časopis. No, kao što rekoh, problemi mediokritetskog degradiranja hrvatskog lovstva time nisu riješeni. Bez obzira koliko se kvalitetnih novih časopisa pojavilo, bilo da su rađeni po inozemnoj franšizi ili kreirani u "domaćim" glavama, jedino što takvi časopisi mogu jest popuniti ogromnu prazninu koja vlada u hrvatskom lovačkom novinarstvu te ponuditi intrigantne i poučne tekstove znanja gladnoj te osviještenoj lovačkoj populaciji. To jest mnogo, ali ne i dovoljno. Lovački vjesnik je jedna uistinu značajna veličina, praktički relikt prošlih vremena te vječni podsjetnik na bogatu lovačku kulturu jednog malog naroda s Balkana. Časopis s takvom reputacijom i značajem nije lako ni dovoljno zamijeniti. Potrebni su drastični potezi; ili gašenje postojećeg lista (pa se iz pepela možda rodi nešto novo, kao Feniks), ili jedan potpuno novi pristup u radu, promjene u rukovodstvu te "prosvjetljavanje" već odavno utrnulih i petrificiranih glava na vrhu. Lovački vjesnik jednostavno ne bi smio postojati u ovakvom jadnom stanju u kakvom jest! Ako itko ima ikakvu ideju ili mogućnost kako učinkovito doprijeti do odgovornih za takvo srozavanje ukusa i uništavanja stogodišnjeg ugleda te ih natjerati da isprave svoje greške ili bar puste one koji znaju da to umjesto njih naprave, javite se!!! Ako pritom zatrebaju moje usluge, stojim na raspolaganju...
U pravu si jer LV je nesto sto bi trebalo zivjeti dok je nas lovaca.Slazem se da je potrebno uciniti nesto da se LV vrati na dobar put. Problem je samo sto nitko ne zeli dati svoju stolicu nekome tko zeli i zna.

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #100 u: 23. 08. 2008. 21:40:33 »
U pravu si jer LV je nesto sto bi trebalo zivjeti dok je nas lovaca.Slazem se da je potrebno uciniti nesto da se LV vrati na dobar put. Problem je samo sto nitko ne zeli dati svoju stolicu nekome tko zeli i zna.

E pa sad, kad se svi ovako lijepo slažemo, hajde da i učinimo nešto! Predlažem da problematiku objavimo u novine (Jutarnji, Slobodna, Večernji...) pa da i lovačka i "nelovačka" javnost saznaju za pravu sliku "službenog glasila HLS-a"!!! Trebali bi sastaviti jedan odlučan i kritičan, a opet jasan i koncizan tekst iz kojeg bi čak i potpuni lovački laik mogao doznati u čemu je problem, a da tekst bude takav da ga novine pristanu objaviti ili barem recenzirati. Taj osvrt bi trebao odražavati službeni stav ovog foruma u vezi LV i predlagati promjene i rješenja. Ako bilo što treba napisati, dobrovoljno se javljam, ali su potrebni i upravitelji (administratori) ovog foruma koji bi obavili službeni dio posla, tj. plasirali takve kritike u javnost te predstavljali forumaše prilikom daljnjih akcija i djelovanja. Lovac, Nikola...????? Netko drugi?!? Javite se!!!

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #101 u: 24. 08. 2008. 10:30:00 »
Smatram da za početam moderatori "Foruma Lovac" trebaju ove i ovakve stranice u kojima se ukazuje na stanje u LV-u proslijediti Predsjedništvu HLS-a i Uredništvu LV-a. Oni bi treba li tražiti da ih isti izvijeste pismenim putem mogu li i što će napraviti za poboljšanje stanja u ovom lovačkom časopisu.

Ako ist neće i ne žele reagirati znači da žele status quo i pokazuju da nisu i ne žele čuti glas kritike pa time žele reći da nisu za nikakvu suradnju.
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:23:30 od perop »

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #102 u: 24. 08. 2008. 19:49:28 »
Prosljeđivanje ovih stranica čelništvu HLS-a bi dobro ilustriralo postojeću situaciju i problematiku, no bojim se da ne bi imalo suviše odjeka i učinka. To su stari politički mangupi, koji bi takve amaterski sklepane prosvjede i kritike vrlo brzo sasjekli i ušutkali. Treba raditi mudro, snalažljivo i oprezno!
Za početak nam je potrebna jedna stručno organizirana peticija! Takva peticija mora biti legalna i u skladu sa svim pravilima; tj. potpisnici moraju dati svoje prave podatke (ime, prezime, JMBG...) kako bi njihovi glasovi bili relevantni i mogli se koristiti u daljnjem pritisku na HLS. Administratorima ovog foruma (Lovac, Nikola) ću ovaj prijedlog poslati na PM i zamoliti ih da se aktivno uključe u daljnju raspravu. Tek nakon što sastavimo peticiju te odredimo plan i program budućeg djelovanja, možemo reći da smo počeli aktivno "pravno" djelovati u željenom smjeru. Peticija će biti sastavljena i dana na potpisivanje na način koji odrede Administratori, ili tko već preuzme vodstvo ove akcije; ovim putem molim sve vas koji volite lovstvo i lovačku tradiciju svoje domovine da se odazovete te date svoj glas za prijeko potrebne promjene. Naravno, rasprava je i dalje otvorena za sve prijedloge i ideje koji bi mogli pomoći; pogotovo se to odnosi na pomoć oko izvršavanja medijskog pritiska na HLS. Nadam se da će se Administratori vrlo brzo odazvati na molbu i priključiti ovoj, možemo je slobodno nazvati, "humanitarnoj akciji"!

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #103 u: 25. 08. 2008. 08:42:26 »
Peticija je dobra opcija ali krije nesto jako ruzno u sebi.
 Cinjenica je da peticije u RH ne mijenjaju puno da ne kazem nista te samo stanes nekom na zulj.Jednom kad stanes naje... si.
 Mislim da bi za pocetak jedan dopis sa kopijama foruma o ovoj temi bio dosta. Ako se nista ne rijesi treba razmisliti sto i kako dalje jer srljanje nije rijesenje. Prije svega za stanje LV krivim urednika i njemu treba postavljati pitanja kroz LV i sl.
 Stvar je u tome da je struktura lovaca u RH takva da mnogi vole citati, a najmanje nauciti jer "oni" sve znaju.Mislim na lovce preko 40 (ovo lupam).
 Jedan razgovor ili tribina sa urednistvom LV i vodstvom HLS-a bi bila od koristi za obje strane.

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #104 u: 25. 08. 2008. 08:56:34 »
kako prvo bili bi budale kad bi izabcili oglase! toliki novac pustiti da nekome drugom ode!  :bunny:

kao drugo, imate veliku vecinu lovca koji su 50 i + godina koji neznaju jos uvjek sta je komp.itd... pa im ti oglasi jako dobro dojdu da se mogu malo orjentirati! a ta populacija 50 + to su potrosaci veliki!
a ne mi sta bi zeljeli nesto pametno tamo da procatamo! i onda odemo u ducan i ispitujemo prodavaca o pusci sta je 1000eura a u đepu 200kuna!
mi mozemo svaki dan do ducana pa ih ispitivat i zajebavati! ali ovi nemogu!
ali tata mata dojde sa kesom, vidio pušku u novinama i pljune keš (nema veze ili ta puska valja ili ne valja)! a trgovac odma se preplati za cjelu narednu goinu sa oglasima!
 i sta ce im ovi reci nema vise mjesta za vas  heheh heheh heheh heheh heheh