Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 74925 vremena)

Offline medo

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4140
  • Metaka, pusaka i sexa nikad dovoljno......
    • Hunting Agency
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #105 u: 25. 08. 2008. 13:45:49 »
Slazem se da oglasi moraju biti dio casopisa i financiranja.
Tocno je da ovi od 50+,velika vecina, ne koristi internet madjutim takvih lovaca je ukuno 90%.Pa samo u Lici rijetko koji mladi lovac koristi internet.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #106 u: 25. 08. 2008. 14:15:15 »
kako prvo bili bi budale kad bi izabcili oglase! toliki novac pustiti da nekome drugom ode!  :bunny:


Nitko od uredništva LV-a ne traži niti može tražiti da izbace oglase. Mogu ih štampati još i više ako to žele.
Problem je slijedeći:
- Oglasi se štampaju na uštrb stručnih članaka iz područja lova i lovstva uopće. Dakle broj stranica
   u LV-u ostaje isti a raste broj oglasa, loših fotografija i nestručnih članaka se povećava.
   Rezultat je da se više  nema što čitati. Ako uredništvo povećava broj oglasa neka poveća i broj
   stručnih stranica i članaka u LV-u.
- oglašavaju se zakonom zabranjena sredstva lova što LV kao glasilo HLS-a ne smije i ne može
   raditi.

Što se tiče ili peticija kojom bi se ukazalo na stanje u LV-u ili dostave Uredništvu LV-a ovih stranice smatram i jedno i drugo dobrim.
Možda je tu Earl Grey u pravu jer na stranicama o LV-u ne piše velik broj ljudi pa bi se oni koji su pisali o stanju u LV-u mogli proglasiti šačicom nezadovoljnika koja ne zna što hoće i što želi.
Ipak sa nečim trebamo pokušati. Vrijeme je da se konstruktivnom kritikom pokuša poboljšati LV.
« Zadnja izmjena: 25. 01. 2011. 10:46:38 od perop »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #107 u: 25. 08. 2008. 14:43:56 »
Istina je da LV baš i nije nešto bogat stručnim člancima već slikama i okupljanjima glavešina te oglasima. Međutim malo gledam te oglase i financijsku strukturu samoga LV. Mi plaćamo godišnje 200 kn članarinu HLS-u. Sa tih 200 kn imamo pravo biti članovi HLS-a, osigurani smo te dobivamo 10 brojeva LV-a godišnje. Eh sad čisto gledam tiskanje tog LV-a.
Ja nisam stručnjak za tiskanje niti niš, no baš mi i ne zvuči nekak realno da HLS od 200 kn godišnje tebe može osigurati + otiskati ti 10 primjeraka LV-a po 70-80 stranica u BOJI na kvalitetnom papiru valjda nekom???? Nekak mi to zvuči prebajno. Mislim da se oni dosta pokrpaju od tih oglasa i razumljivo je da imaju što više prostora za njih. Ovo govorim ovak na pamet kak to zgleda laički izvana, možda je priča dublja, ne znam. Ali na prvi pogled, imam feeling kao da nas HLS časti sa tim LV-om kakav god da on je...

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #108 u: 25. 08. 2008. 15:12:32 »
Istina je da LV baš i nije nešto bogat stručnim člancima već slikama i okupljanjima glavešina te oglasima. Međutim malo gledam te oglase i financijsku strukturu samoga LV. Mi plaćamo godišnje 200 kn članarinu HLS-u. Sa tih 200 kn imamo pravo biti članovi HLS-a, osigurani smo te dobivamo 10 brojeva LV-a godišnje. Eh sad čisto gledam tiskanje tog LV-a.
Ja nisam stručnjak za tiskanje niti niš, no baš mi i ne zvuči nekak realno da HLS od 200 kn godišnje tebe može osigurati + otiskati ti 10 primjeraka LV-a po 70-80 stranica u BOJI na kvalitetnom papiru valjda nekom???? Nekak mi to zvuči prebajno. Mislim da se oni dosta pokrpaju od tih oglasa i razumljivo je da imaju što više prostora za njih. Ovo govorim ovak na pamet kak to zgleda laički izvana, možda je priča dublja, ne znam. Ali na prvi pogled, imam feeling kao da nas HLS časti sa tim LV-om kakav god da on je...
]

HLS nikoga ništa ne časti.
Hrvatska ima jako veliki broj lovaca koji plaća članarinu. Neznam precizno koliki je to broj ali to je lako provjeriti i pomnožiti. Postoje i potpore ministarstava HLS-u. Kada mogu odobravati kredite LD-ima  "nije na njima zla godina". Iz informacija koje ja imam znam da jako dobro stoje i da imaju vrijedne nekretnine.  
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:21:48 od perop »

Offline skyangel

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1842
  • DEFENDER RULZ!
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #109 u: 25. 08. 2008. 16:05:11 »
Nema veze broj članova koji plaćaju. Gledaj samo jednog člana. Da li 200 kn pokriva sve te troškove??? Pročitaj pažljivo moj post odozgo...

Offline shandi

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1859
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #110 u: 25. 08. 2008. 16:46:58 »
ja bih prije rekao da ima previše nekvalitetnih tekstova.omjer teksta i reklama je takav i takav mora biti,inače se nebi mogli pokriti financijski.ali zato tekstovi i članci moraju biti kvalitetnije obradjeni,stručni i poučni
Kad se šolja rakije narolja,onda šolja radi što ga volja!

Offline zvedris

  • K 100
  • **
  • Postova: 422
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #111 u: 25. 08. 2008. 17:03:52 »
ma ljudi,internet stranica od HLS-a je čisti primjer kako kaskaju za trenutnim stanjem i stupnju razvijenosti društva.
poznajem neke klince koji imaju stranice neusporedivo bolje od gore navedenog.
doista dijelim vaše mišljenje i razočaranje s LV-om,jer stvarno sam nakondva mjeseca pauze očekivao nešto od tog lista ,A  NE DA GA DOISTA PROLISTAM ZA 5 MINUTA.
kažem prolistam  jer za čitanje doista nema ništa.
VAKUM koji postoji u nekom svijetu za nas lovce kaj se tiče obrade tema novosti,balistike,itd. umjesto da se smanjuje sa stupnjem razvoja razmjene informacija,on se još povećava.
Novosti iz lovišta(a bilo ih ovog ljeta)da nema ovog foruma vjerojatno bi čitali u zimskom broju LV-a.
Mišljenja sam da LV nikako nesmije ugasnuti ali da je na aparatima je.
List koji bi treba biti ogledalo lovsta u državi to svakako danas više nije.

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #112 u: 25. 08. 2008. 18:46:35 »
Istina je da LV baš i nije nešto bogat stručnim člancima već slikama i okupljanjima glavešina te oglasima. Međutim malo gledam te oglase i financijsku strukturu samoga LV. Mi plaćamo godišnje 200 kn članarinu HLS-u. Sa tih 200 kn imamo pravo biti članovi HLS-a, osigurani smo te dobivamo 10 brojeva LV-a godišnje. Eh sad čisto gledam tiskanje tog LV-a.
Ja nisam stručnjak za tiskanje niti niš, no baš mi i ne zvuči nekak realno da HLS od 200 kn godišnje tebe može osigurati + otiskati ti 10 primjeraka LV-a po 70-80 stranica u BOJI na kvalitetnom papiru valjda nekom???? Nekak mi to zvuči prebajno. Mislim da se oni dosta pokrpaju od tih oglasa i razumljivo je da imaju što više prostora za njih. Ovo govorim ovak na pamet kak to zgleda laički izvana, možda je priča dublja, ne znam. Ali na prvi pogled, imam feeling kao da nas HLS časti sa tim LV-om kakav god da on je...

Slažem se da LV nije skup, no nije stvar u tome. Reklame nisu uopće toliki problem. Problem je da reklame počinju biti sve zanimljiviji dio LV, a stvarno ne znam kako se reklama odjednom toliko poboljšala??? Ili su se tekstovi stravično pogoršali!!!! Da se ne ponavljaju iz broja u broj, bilo bi mi zanimljivije proučiti reklame nego čitati besmislena trkeljanja i pričice "tko je koliko popio i požderao".
Financiranje LV uopće nije problem. Da je kvalitetan, dao bih i 400 kn godišnje; novac ovdje nije bitan. Tko želi isplativost može se pretplatiti (za veće novce) na puuuno kvalitetnije časopise poput Lovočuvara i nekih stranih časopisa. Stvar je, a to od početka ponavljam, u blaćenju ugleda hrvatskog lovstva takvim jadnim službenim glasilom. Bilo je vremena (kraj 80-ih, početak 90-ih) kada je LV doslovno grcao u teškoj financijskoj situaciji i držao se za donacije kao za zadnju slamku spasa; dvobroji su bili učestala pojava, a kvaliteta papira i izrade katastrofalna, no taj LV si mogao bar s guštom pročitati i nešto iz njega naučiti. Djelomice je to zbog zasluga pok. Edija (i Tihomira Kovačevića), djelomice zbog vrhunskih autora koji su tada pisali (Sabljica, Stojadinović, Gjalski, Trohar...), ali najzaslužnija je bila svjesnost da nije u redu lovcima podvaljivati smeće i praviti se da to smeće ima neku vrijednost. Tadašnje urednišvo, iako se više puta moralo poniziti i zatražiti donacije od lovaca koji su već platiti svoje pretplate, bar je zadržalo dostojanstvo i ljudskost; trudili su se i u takvim teškim uvjetima dati najbolje od sebe i zadovoljiti svoje čitatelje, koji su u jednom trenu bili zaslužni što se LV nije ugasio i tako prekinuo stoljetnu tradiciju. Zato, neka mi nitko ne govori da je LV takav zbog kojekakvih financijskih i tržišnih razloga; stvar je u ljudima i ljudskoj bezobraznosti. Ako je mogao u takvim vremenima LV biti kvalitetan časopis, može i danas, kad je situacija mnogostruko bolja. Neki bi ljudi jednostavno trebali zaboraviti bijedne izgovore i prionuti na posao!!!!

P.S.- Web stranicu HLS-a uopće neću spominjati; to je zasebna tema. A doći će i ona na red...
« Zadnja izmjena: 27. 08. 2008. 01:52:28 od Earl Grey »

Offline lujo

  • K 100
  • **
  • Postova: 295
  • Plivaj, plivaj nećeš daleko...
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #113 u: 25. 08. 2008. 21:24:38 »
Mene od oglasa i reklama(koje su nekad ili često korisne), puuuunooo više smeta kada se u jednom br. LV 10 puta vidi glavina, našeg predsjednika saveza... da su njega pokazali 1, a bilo koju sliku neke divljači 9 puta, mislim da bi nam svima bilo oku ugodnije... usput budi rečeno, bave se nebitnim stvarima, pa važnije i zanimljivije  teme jednostavno ne stignu obradit... P.S. ovako sam nešto već napisao gl. uredniku, ali nije objavio niti je želio odgovoriti... d1
Plivaj, plivaj nećeš daleko...

Offline fazan

  • Moderator
  • K 3000
  • *****
  • Postova: 3773
  • Živim da lovim
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #114 u: 26. 08. 2008. 11:54:27 »
Drugi tjedan biti ću sa Ivicom i Marijanom te ću im skrenuti pozornost na sve ovo što je do sada napisano na forumu ,makar vjerujem da čitaju diskusije, te ih zamoliti da se izjasne o svemu što je ovdje izneseno.
Hrvatske Domovine Sin.

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #115 u: 26. 08. 2008. 20:11:24 »
Nema veze broj članova koji plaćaju. Gledaj samo jednog člana. Da li 200 kn pokriva sve te troškove??? Pročitaj pažljivo moj post odozgo...

Danas sam se raspitao koliko košta štampanje LV-a. Cijena štampanja jednog primjerka iznosi oko 5-6 kuna (tako sam informiran od ljudi koji su sudjelovali u njegovom izdavanju). Hrvatska ima oko 50000 članova HLS-a. Sigurno tu ima mjesta za bolji i stručniji Lovački vjesnik.

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #116 u: 27. 08. 2008. 01:50:48 »
Drugi tjedan biti ću sa Ivicom i Marijanom te ću im skrenuti pozornost na sve ovo što je do sada napisano na forumu ,makar vjerujem da čitaju diskusije, te ih zamoliti da se izjasne o svemu što je ovdje izneseno.

Zahvaljujem! Nadajmo se svi da će biti nešto od toga! Inače, poruke koje sam poslao na PM administratorima (Lovac, Nikola) su još uvijek ostale neodgovorene (najtoplije se nadam da ih još nisu pročitali ili su bili spriječeni da odgovore zbog nekog opravdanog razloga), ali zato su se ostali kojima sam poslao poruku s molbom da mi pomognu odmah javili i obećali učiniti što je u njihovoj moći. Medo, Isa, SSG i Fazan, još jednom hvala!
Dakle, situacija s LV se malo zahuktala; bilo bi lijepo kad bi se iz toga i izrodilo nešto pozitivno; naravno, sve ovisi o uredništvu LV i čelništvu HLS-a. Nadajmo se (još jednom upotrijebih ovu riječ, i to ne bez razloga!!!) da će odgovorni biti spremni surađivati. Iako je vidljivo da u LV nedostaje kvalitetnog kadra, osobno smatram da čak i sada među trenutno zaposlenima ima ljudi koji bi mogli odraditi posao kako treba da žele (ili smiju). Aludiram prvenstveno na glavnog urednika, gosp. Marijana Lekića, koji tu poziciju obnaša od dvobroja srpanj-kolovoz 1995. godine (tu funkciju je u kratkom razdoblju između smrti pok. Edija i postavljanja M. Lekića za novog glavnog urednika odradio Antun Alegro), što je i grafički i literarno jedno od kvalitetnijih godišta LV. Ta kvaliteta se zadržala još nekoliko godina, nakon kojeg počinje progresivan pad, koji je doveo do ovog jadnog i zabrinjavajućeg stanja kojeg možemo okarakterizirati još jedino kao dijagnozu. Neki i napadaju g. Lekića; kamo sreće da je samo on kriv - zamijeniš glavnog urednika i riješen problem. No, mislim da nije sve tako jednostavno. Što se tiče g. Lekića, jedino mi je žao što ni on, a ni itko drugi u LV ne odgovara na pisma čitatelja, koja su često puna jako pametnih prijedloga i ideja koji bi mogli pomoći LV. Ljudi vole svoj časopis; pa zašto im onda ne dati priliku da ih se čuje i uvaži?!?
Ne, kolege lovci, sve se bojim da su tu prisutne malo ozbiljnije, opasnije i beskrupuloznije zakulisne igrice no što se to čini. Nisam još siguran o čemu se radi, ali istražujem, istražujem... Obavijestit ću vas čim budem mogao sastaviti koliko-toliko kompletnu sliku, a mislim da mi neće trebati dugo. Do tada, ostajte mi zdravo, te i dalje aktivno sudjelujte u ovoj temi i pišite svoje ideje i mišljenja koja bi mogla pomoći da se našem nekad najdražem lovačkom časopisu, negdašnjem ponosu HLS-a i biseru hrvatskog lovačkog novinarstva, napokon vrati stari ugled.
Wish you well! d1

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #117 u: 27. 08. 2008. 08:24:15 »
sad da vas necitiram sve pojedinacno!

kako prvo nije mi jasno sta vi ocekujete od LV.
spominju se neki strucni clanci itd... kakav strucan clanak, pa to je vec sve napisano prije 100godina!
ako te nesto zanima, onda citas knjigu i ucis, a ne iz novina!

sta se stavlja oglas u clanak, pa to je sponzorirani clanak koji je sigurno naj manje nekih 5000kn

po meni bi bilo pametnje da nekoga zaposle i da obilazi L.drusta do drustva i da prave neke reportaze, pa onda de se na nekim iskustvima od njih nesto novo nauci itd...(kako oni i sta oni, i na koji nacin oni)

a te neke strucne gluposti, po meni su uopce nepotrebne! neki strucni clanak moze ko god zeli napisati, uzme 3-4knjige i vadi si i slaze svoj clanak! isto da ovi koji i pisu clanke pisu to iz glave itd...
e"kad bi oni te clanke pisali iz glave onda bi HLS. imo i svoju televiziju!
a ne strucne ili bilo kakve clanke!
« Zadnja izmjena: 27. 08. 2008. 08:26:49 od Zoran »

Offline dick

  • K 100
  • **
  • Postova: 317
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #118 u: 27. 08. 2008. 10:37:59 »

spominju se neki strucni clanci itd... kakav strucan clanak, pa to je vec sve napisano prije 100godina!


I inkvizicija je reklla da j sve već poznato i napišano i da senema što više istraživat i proučavat
I ode sve u p..marčni srdnji vjek ;D ;D z10 z10

Offline Lynx

  • K
  • *
  • Postova: 34
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #119 u: 27. 08. 2008. 10:40:49 »
Zorane,

nije na meni da se miješam, jer nisam lovac, ali ljudi će radije prolistati neki časopis nego da se uhvate knjige. I u svakom slučaju im je zanimljivije pročitati neko "stručno" štivo u časopisu, uz priložene fotografije, nego listati neku suhoparnu knjižurinu staru desetke godina. Pogotovo većina ljudi preko 40 i neke (govorim po lovcima koje poznam). A iako su svi "stručni" članci napisani prije 100 godina, imate u svojim redovima i dosta mlađih lovaca koji ne kopaju toliko po starim brojevima LV, i kojima bi vjerovatno bilo od koristi nešto "stručno" pročitati.

Ako jednostavnom matematikom računamo da ima oko 50 000 lovaca u RH, svaki plati 200 kn članarine, to je godišnji prihod od cca 10 000 000 kn. Tu se ne bi moglo odvojiti malo više za kvalitetan časopis?

Ali slažem se s tobom da bi bilo zanimljivo obilaziti L. društva i pisati reportaže o njihovim iskustvima.

AKo većina ljudi nije zadovoljna s LV, napravite peticiju, svako u svom lovačkom društvu, i pošaljite u upravu. Nema smisla da se izdaje neko smeće koje se nikome ne sviđa, a VI to plaćate.