Autor Tema: Lovački vjesnik  (Posjeta: 75315 vremena)

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #120 u: 27. 08. 2008. 10:53:18 »
bas tako Lynx ja ga placam jos nikad ga nisam ni dobio!  :laugh: :laugh: :laugh:
nije mi jos palo na pamet da ih obavjestim o tom da mi ga jos nikad nisu poslali!  :tommy:

placam ga jer ga moram placati! ko i ostale glupe clanarine itd...
diktatura nasim prostorima jos vlada!
neznam sta si to necete da priznate!
nas se nista nepita! niti koga zanima nase misljenje!

ja samo govorim kako stvari stoje, a ne neko moj misljenej!

odi te u lov, ili se bar prosetatjte jednom tjedno po prirodi! da vam se malo mozak provjetri, evo ja visim tu po forumu, ali gledam bar da sam 3-4 puta tjedno u lovu ili bar da sam u prirodi nak bezveze da se setam! evo bas se jucer vratio bio dva dana osutan! i sad sam opet skupio energije! da vam pametujem hehe
« Zadnja izmjena: 27. 08. 2008. 11:00:41 od Zoran »

Offline Štef

  • K 3000
  • *
  • Postova: 3098
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #121 u: 27. 08. 2008. 11:24:14 »
 Ideja za obilazak lovačkih društava i pisanje o njihovom radu i lovištu vjerujem da bi bila jako interesantna. Oglasa u bilo kojem časopisu vjerujem da se niti jedna redakcija ne bi odrekla jer im to uvelike pomaže oko izdavanja.
 Stručnih i kvalitetnih članaka će na ovaj način biti još manje jer kvalitetan članak košta i svaku prijepisku iz stranih novina moraš platiti autorska prava. Ne kažem da kod nas nema ljudi koji su stručni i znaju nešto kvalitetno napisat, ali najčešće u LV pročitam takve nebuloza da ni pas sa maslom ne bi pojeo ili kroz par brojeva se proteže zavist i osobne nepodnošljivosti npr. u uzgoju pasa!
Homo sum: humani nihil a me alineum puto

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #122 u: 27. 08. 2008. 12:00:50 »
sad da vas necitiram sve pojedinacno!

kako prvo nije mi jasno sta vi ocekujete od LV.
spominju se neki strucni clanci itd... kakav strucan clanak, pa to je vec sve napisano prije 100godina!
ako te nesto zanima, onda citas knjigu i ucis, a ne iz novina!

sta se stavlja oglas u clanak, pa to je sponzorirani clanak koji je sigurno naj manje nekih 5000kn

po meni bi bilo pametnje da nekoga zaposle i da obilazi L.drusta do drustva i da prave neke reportaze, pa onda de se na nekim iskustvima od njih nesto novo nauci itd...(kako oni i sta oni, i na koji nacin oni)

a te neke strucne gluposti, po meni su uopce nepotrebne! neki strucni clanak moze ko god zeli napisati, uzme 3-4knjige i vadi si i slaze svoj clanak! isto da ovi koji i pisu clanke pisu to iz glave itd...
e"kad bi oni te clanke pisali iz glave onda bi HLS. imo i svoju televiziju!
a ne strucne ili bilo kakve clanke!
XXXXXXXXXX

Poštujem svačije mišljenje ali moje mišljenje je potpuno suprotno Vašem.

Svaki pa i najbolji časopis na svijetu će se trenutno urušiti i istom će se srozati nivo kada se otpuste kvalitetni stručni suradnici kao što je to uradio LV.
Prije četiri pet godina LV je izdvajao za stručne suradnike gotovo 400000 kuna a to izdvajanje danas iznosi višestruko manje.
Nastavi li ovakim putem LV će sa svojom stručnošću i interesantnošću doći do nivoa da bi ga puno bolje mogla izdavati i uređivati  prva godina nekog šumarskog fakulteta ili fakulteta lovstva.



« Zadnja izmjena: 25. 01. 2011. 10:48:45 od perop »

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #123 u: 27. 08. 2008. 12:16:06 »
ma nema frke! ako preuzmu sve zakone koje se preuzimaju iz eu.
 svakako nece vise postojati ni saveza ni lov.drustava!


onda ce nekoga uvatiti nostalgija za starim vremenima pa ce poceti sve ispocetka itd.. tako je to u svemu!

Stavite se Vi perop u taj polozaj da rukovodite nekim drustvom, i da zivite od ljubavi prema njemu!
I da Vas ta ljubav hrani svakodnevno! Koliko bi Vi od te ljubavi živjlei!=?  :laugh:

Offline perop

  • K 1000
  • ****
  • Postova: 1909
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #124 u: 27. 08. 2008. 12:31:00 »
ma nema frke! ako preuzmu sve zakone koje se preuzimaju iz eu.
 svakako nece vise postojati ni saveza ni lov.drustava!


onda ce nekoga uvatiti nostalgija za starim vremenima pa ce poceti sve ispocetka itd.. tako je to u svemu!

Stavite se Vi perop u taj polozaj da rukovodite nekim drustvom, i da zivite od ljubavi prema njemu!
I da Vas ta ljubav hrani svakodnevno! Koliko bi Vi od te ljubavi živjlei!=?  :laugh:
XXXXXXXX

Zorane nažalost sam jedan od takvih koji je i u svom lovačkom i streljačkom  društvu radio uvijek volonterski a radim to i danas.

HLS sa svojim glasilom LV-om sa svojih 50000 članova je nešto potpuno
drugo. To je ogledalo hrvatskog lovstva i naše države u ovom po meni jako važnom segmentu. Tu nitko ne trži volonterstvo već stručnost i dobro plaćeni profesionalizam koji je svakako moguć.
« Zadnja izmjena: 23. 01. 2011. 19:19:54 od perop »

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #125 u: 27. 08. 2008. 12:36:55 »
isto sta i ja sve radim volonterski, i onda jos ispadnes budala!  :laugh:
pa tako vise neradaim ni za novac ni đabe, radim ono sta mom ritu volja!

svi koju nisu na vlasti obecaju da ce biti bolje, kad dođu na vlast vecina ih je to slagala, a ima i oni sta hoce nesto i na bolje da pokrenu ali nemogu, jer su se naucili na ono sta je prije bilo!

kazem evo jos jednom sva godista 50 pa i 60 su naviknuta na stara dobra po njima vremena! dok oni neodu sa funkcija nista se nece nikad promjenuti u nicemu!
« Zadnja izmjena: 27. 08. 2008. 12:42:43 od Zoran »

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #126 u: 27. 08. 2008. 13:17:05 »
Eh, kad ste već počeli, da se i ja pridružim...
Nisam htio još par dana ništa pisati jer nisam još bio siguran u određene stvari, no kad ste već otvorili temu privatizacije red je da je nastavim. Dakle, odgovor je da; po svemu sudeći, to je lako moguće!
Iz nekih izvora doznah da je barba Ðuro više puta predlagao na sjednici Izvršnog odbora HLS-a privatizaciju LV. Nije mi poznato tko su ljudi koji bi ga trebali privatizirati, no kruže glasine da bi nakon toga trebalo krenuti sve kako treba. Ovo me asociralo na jedan Medin post s početka ove rasprave (Odgovor #30 : Rujan 25, 2007, 21:01:48), citiram: "Reklame su vazne ali ne i presudne.Jos malo i ako sve bude ok biti ce bolje Strpite se malo". Možda sam ga krivo shvatio, a možda je mislio i upravo na privatizaciju; ne znam, čovjek je na putu, kad se vrati valjda će se izjasniti. U svakom slučaju, nešto se sprema...
Ne ulazim u to kakve su osobne koristi HLS-a i Ðure u toj privatizaciji i ima li ih uopće, iako, da budem iskren, kombinacija privatizacije i HDZ-a mi budi uistinu negativne konotacije i asocijacije na ne tako davne promašaje negdašnjih čelnika države, koji su se iz toga izvukli nekažnjeni i pritom olakšali državnu blagajnu za lijepe iznose, a sada ti iznosi (zajedno sa svojim vlasnicima) mirno ljetuju na odmorima po svjetskim banakama, ispijajući kamate na slamčicu i izležavajući se po tajnom računu. Uistinu prava slika požrtvovnosti, domoljublja, odgovornosti prema narodu i ostalih floskula kojima su hranili jadni neobrazovani (i glupi; da, jako glup) puk dok se ovaj žrtvovao da spasi nečije pretile stražnjice. No jbg, to iskrivljeno domoljublje i lažni moralizam i danas soli pamet svakom normalnom tolerantnom čovjeku, koji samo čeka kad će dovesti u pitanje svoje liberalno stajalište i opaliti dvije-tri triske navedenim tukcima što se ponašaju gore i gluplje čak i od Zelenih! Osim toga, bezglavo uredništvo koje očito baš i nema stvarne ovlasti nad LV me opasno podsjeća i na jedna druga vremena kad je diktatura bila moderan i poželjan oblik vladavine, no paradoks je da je u takvim vremenima LV bio u svojoj punoj snazi. Kao što i Fazan kaže u svome postu (Odgovor #49 : Listopad 24, 2007, 07:59:09), citiram: "Lovački vijesnik ima dva urednika -glavnog i odgovornog Marijana i još glavnijeg čuru.nadam se da Vam je jasno.", očito Ðuro kolo vodi. Uredništvo je dobro plaćeno, podmićeno i slijepo poslušno (pazi demokracije!!!). Kad malo bolje promislimo, nije ni čudo što g. Lekić ne odgovara na bilo kakve konstruktivne prijedloge; možda jednostavno ne smije, zbog straha da ne dobije po prstima od barba Ðure. Ne bi me začudilo da Dečak provodi strahovladu u HLS-u; baš mi se čini takav tip osobe - beskrupulozan i odlučan, umišljen i karizmatičan, bez ikakve lažne skromnosti; bivši general HV-a koji je vjerojatno navikao učinkovito rješavati probleme koje mu čine nebitne i politički nemoćne osobe (poput mene, hihihi; samo što mu ja nažalost ne činim probleme) i teško da bi prezao pred ičim. Ako takvo što postoji nakon gotovo 20 godina demokracije, jadni i mi i naša država.
Privatizacija je dvosjekli mač; može se sve lijepo riješiti (što je ishod kakav i nismo baš navikli gledati u ovoj državi, hehe), a može i sve još ljepše otići kvragu (što mi se čini već poznatije i prirodnije; toliko poznato da me već na samu pomisao hvata nostalgi..., pardon, očaj!!!). Poštujem Medin optimizam, i nadasve njegovo znanje i iskustvo, no isto tako vjerujem svojim instinktima koji mi govore da ako dođe do privatizacije, više ništa neće biti kao prije. Shvatite ovo kako želite, no bojim se da bi svi mi mogli izgubiti naše drage uspomene pod naletom nemilosrdnog kapitalizma, koji nam neće dopustiti niti da povremeno nostalgično uzdišemo za prošlošću i bezbrižnijim danima.

No, po svemu sudeći, to će se i dogoditi. Jedini koji bi nešto mogli spriječiti ne reagiraju, prave se blesavi (što je također jako moderno i kul u današnjem svijetu; još malo pa ćemo posramiti čak i nevjerojatno glupe Amere); nas nekolicinu forumaša što aktivno sudjelujemo u ovoj temi nitko ne sluša; "poduzetnici" ostvaruju svoje sebične i beskorisne želje nauštrb svih i svakoga, beskrupulozni idioti i dalje rovare po ljudskoj slobodi koristeći bigotne mediokritete u svoju korist, svijet se i dalje vrti (pod utjecajem nama poznatog i tako dragog dijaboličnog zla - NOVCA), priroda se i dalje uništava, nebo nam se i dalje smije dok neki tiho i dalje plaču... Ljudski rod je zapravo prirodni fenomen, jedan neobičan i sažaljenja vrijedan kuriozitet na ovom planetu; jedini smo, od toliko živih vrsta, napredak i razvoj shvatili potpuno krivo i jedini uništavamo sve ono lijepo i vrijedno što nam je dano samo na velikodušnu posudbu u kratkom razdoblju pretenciozno nazvanom život. Ne, gospodo, život je nešto potpuno drugo; nadao sam se da će bar lovci to moći shvatiti (čast iznimkama). No, zaslijepljeni materijalizmom i mržnjom, nismo baš u stanju razglabati o tajnama svemira i egzistencije, jer (dopustite da budem pesimističan) od svega tog razgovora neće biti ništa. Ljudski rod je od samog početka osuđen na propast. Znam da zvuči fatalistički, no antiutopijski ishod mi se uopće ne čini nevjerojatan...
I opet će glupi narod uništiti sva blistava postignuća zbog straha i osobnih interesa, i opet će zlo prevladati i opet će novac uništiti nečije dječje snove i maštanja, dok će bezobrazni makijavelistički nastrojeni antitalenti trljati ruke i smijati se osviještenoj manjini koju i opet nitko nije poslušao. LV bi mogao lako doživjeti onaj poznati orwellovski scenarij, no ovaj put s onim strašnim originalnim završetkom, bez hollywoodskog happy-enda.
« Zadnja izmjena: 27. 08. 2008. 17:08:52 od Earl Grey »

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #127 u: 27. 08. 2008. 13:22:26 »
ja mislim da si ti isa? samo sa drugim nikom si registriran!  :laugh: jeli tako  :laugh:

Offline Neno

  • K 3000
  • *
  • Postova: 4664
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #128 u: 27. 08. 2008. 15:55:28 »
U dalmaciji sve kasni pa tako i Lovački Vjesnik, tek prije neki dan sam ga dobio i pročitao a prije 20-ak dana sam od korica do korica prostudirao list Lovočuvar, i što da vam kažem razlika u kvaliteti štiva je obrnuto proporcionalna s količinom financija uloženim u list.

Čini mi se da je grupa entuzijasta iz prve je napravila nešto informativno, čitljivo, razumljivo svima za razliku od LV koji služi za samo reklamu pojedinaca koji več stolječima stoluju u HLS-u.

Moj prijedlog je da ne budemo primorani iz članarine izdvajati za Lovački Vjesnik, več da nam se da na slobodan izbor između Vjesnika, Dobre Kobi i Lovočuvara, to bi za mene bila pravedna tržišna utakmica, pa da vidimo ko koliko može i vrijedi.

Kladim se da ni LV ne bi u tom slučaju bio na sadašnjem nivou.

Dobru kob i pazite što čitate  ;D
Imam upalu volje.

Offline Harry P.

  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2532
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #129 u: 27. 08. 2008. 16:25:46 »
Svoje nezadovoljstvo LV-om najlakše možete iskazati na taj način da kada vam dođe na kućnu adresu istoga vratite na adresu pošiljatelja ili ih pismeno obavjestite da više neželite primati isti. Zašto se boriti i čitati nešto što vas zamara.

Offline jadranko

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #130 u: 29. 08. 2008. 14:16:12 »
ČItajući forum moram se složiti sa kritikama koje ste naveli vezane za LV s obzirom da je i moj otac strastveni lovac pa sam imao priliku redovito pratiti teme koje se obrađuju. Vidim da ima puno praznog hoda i malo stvarno interesantnih i korisnih članaka. S obzirom da sam od tate nasljedio ljubav prema oružju, slučajno mi je u ruke dospio novi časopis za oružje Meta. Moram priznati da sam bio skeptičan ali me ugodno iznenadio, od same kvalitete izgleda pa do tema kojima se bavi. Vidi se da časopis nije opterećen politikom niti nekim višim interesima. Ako tako nastave mislim da ćemo imati na tržištu časopis koji će se baviti stručnim temama bar iz područja oružja, opreme, streljiva, a upravo je to ono što fali u LV-u.

Offline jadranko

  • K
  • *
  • Postova: 2
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #131 u: 29. 08. 2008. 14:17:40 »
našao sam i web adresu mete www.meta.com.hr    z14  ;D

Offline Earl Grey

  • K
  • *
  • Postova: 52
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #132 u: 29. 08. 2008. 22:44:03 »
sad da vas necitiram sve pojedinacno!

kako prvo nije mi jasno sta vi ocekujete od LV.
spominju se neki strucni clanci itd... kakav strucan clanak, pa to je vec sve napisano prije 100godina!
ako te nesto zanima, onda citas knjigu i ucis, a ne iz novina!

Kao prvo, nije mi jasno kako netko s 6231 napisanih postova može postaviti ovakvo pitanje?!? Da što ja (mi) očekujem(o) od LV?! Pa, sudeći po uznapredovalom stanju truleži u LV, ja osobno ne očekujem ništa; no to ne znači da opravdavam lijenost i slažem se s trenutnom situacijom. No, ja ovdje nisam bitan. Pitanje je, što ljudi očekuju od LV?
Pa, za početak, vjerujem da očekuju da ga mogu pročitati (PROČITATI GA; ne prelistati, zgužvati, hladiti se njime, ložiti vatru, ubijati komarce i muhe, upotrebljavati ga kao podmetač i sl.), pod čime se podrazumijeva da mora imati bar nekoliko suvislih i smisleno napisanih tekstova koji imaju neku svrhu i intelektualnu korist. Ako LV ne zadovoljava barem te mizerno minimalne uvjete (a trenutno ne zadovoljava), onda se jednostavno ne klasificira kao časopis, iz čega slijedi da kao takav ne može i ne smije egzistirati i funkcionirati. No, koliko se god dežurnim polupismenim mediokritetima, koje bi oblio hladan znoj loše prikrivenog kompleksa inferiornosti čak i da im date da napišu nešto tako trivijalno i glupasto kao npr. tinejdžersku SMS poruku (što ih istodobno ne sprječava da se šepure na oholim pozicijama lovačkih novinara), takvo nešto činilo nemoguće i nedostižno, zadovoljavanje tih banalnih kriterija uopće nije takav problem.

Evo par prijedloga:
1. Redovite rubrike o divljači - To se može odnositi na nama poznatu divljač (npr. kao rubrika "Divljač naših lovišta"), no može se pisati i o nama dalekim i egzotičnim životinjskim vrstama, što bi čak i bila zanimljivija opcija. Može se podijeliti na lovna područja ili kontinente, tako da se 2009. g. obrađuje npr. Afrika (10 životinjskih vrsta kroz 10 brojeva), 2010. g. Azija, 2011. g. Sjeverna Amerika, itd.
2. Redoviti testovi oružja i lovačke opreme - Ovo ne treba posebno objašnjavati. Mislim da bi svi mi (uključujući i prodavače i LV) imali višestruke koristi od stručno odrađenih testova i kvalitetno napisanih recenzija svakovrsnih lovačkih pušaka i pištolja. Naravno, može se testirati i lovačka oprema (pritom ne mislim na čarape, viske, zviždaljke i slične sitnice), kao npr. optički ciljnici, dalekozori, GPS uređaji...
3. Redovite rubrike literarnog ili poučnog karaktera - Mislim na "Pripovijetku Lovačkog vjesnika", rubrike "Iz lovačke torbe", iskustva i slično... Rubrike takvog karaktera su nužne; one daju ljepotu i književnu vrijednost jednom tako važnom časopisu, a privlače i one najmanje, koji još ne razumiju stručne tekstove i izraze, a lov i priroda ih interesiraju.
4. Pod hitno izbacivanje te ograničavanje beskorisnih i nezanimljivih dijelova - Prije svega mislim na raznorazne obljetnice, izvještaje s večerica, besmislenih političko-lovačkih sastanaka... Ostaviti treba samo nužne zakonske obavijesti, koncizno napisane rezultate i izvještaje s natjecanja i izložbi, najnovije interne vijesti i obavijesti HLS-a (max. 1-2 stranice) te slično. Sve skupa ne bi smjelo prelaziti prostor od 5-6 stranica. Također bih molio da se ukinu oni jadni, dosadni i plača vrijedni vicevi koji samo nepovratno troše dragocjen prostor. Da mi je samo upoznati te likove koji pišu takve frapantne i ubitačno nezanimljive nebuloze koje imaju obraza zvati vicevima; ne bih se začudio da su u rodu s našim dragim tekstopiscima i skladateljima s naše blistave estrade!!!
5. Ostalo - Ovo se odnosi na one ne tako kritične dijelove. I dalje bih ostavio "Svijet prirode i lova" (izvještaje i vijesti iz lovstva u svijetu), recepte iz lovačke kuharice, redoviti članak o zaštićenim vrstama... Također bih vratio i testove službeno "nelovačke opreme" koja isto nalazi svoje mjesto u lovu: terenci, talkie-walkie, opreme za kampiranje...
Dalje mi se više ne da pisati; više pari očiju bolje vidi nego jedan; mislim da je i ovaj forum sasvim dovoljan da iznađemo više ideja i prijedloga nego što bi bilo potrebno za idućih deset godina, a ako u davanje prijedloga uključimo još i ostale lovce Hrvatske, nema nam kraja!!! No, kako stvari stoje, nema nam ni početka! Odgovorni se ne javljaju, administratori se ne javljaju, iskusni se ne javljaju, tema zamire, postova je sve manje... Mogao bi i ovaj forum stopama Lovačkog vjesnika, i to vrlo lako...
A ako nam barba Ðuro jednog dana bude administrator, možemo svi mi slobodno okačiti miš i tastaturu o zid, rezignirano iščupati kabel iz mreže i nasmiješeni otkazati pretplatu na internet te se skupa s barba Ðurom veselo pjevušeći vratiti u kameno doba, gdje ćemo urlikajući majmunsko-pećinske fraze prstima natopljenim krvlju od mamuta crtkarati i piskarati "stručne članke" na originalnom bračkom kamenu te prodavati sirotim neandertalcima novi, poboljšani LV s tvrdim kamenim koricama i još tvrđim listovima, ispunjen prethistorijskim reklamama i člancima u čast poglavice Ðure, tisak vrhunski ručni rad, cijena prava sitnica...
Kao što jedan kolega (Dick) na forumu reče: "I inkvizicija je rekla da je sve već poznato i napisano i da se nema što više istraživat i proučavat. I ode sve u mračni srednji vijek..."
 :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok: :shok:
« Zadnja izmjena: 29. 08. 2008. 22:49:25 od Earl Grey »

Zoran

  • Gost
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #133 u: 29. 08. 2008. 22:57:52 »
sad da vas necitiram sve pojedinacno!

kako prvo nije mi jasno sta vi ocekujete od LV.
spominju se neki strucni clanci itd... kakav strucan clanak, pa to je vec sve napisano prije 100godina!
ako te nesto zanima, onda citas knjigu i ucis, a ne iz novina!

Kao prvo, nije mi jasno kako netko s 6231 napisanih postova može postaviti ovakvo pitanje?!? Da što ja (mi) očekujem(o) od LV?! Pa, sudeći po uznapredovalom stanju truleži u LV, ja osobno ne očekujem ništa; no to ne znači da opravdavam lijenost i slažem se s trenutnom situacijom. No, ja ovdje nisam bitan. Pitanje je, što ljudi očekuju od LV?:

pa i pito sam LjUDE i tebe sa njima jer i ti si LjUD tj. covjek!

ali stvarno kako si ti uporan, ja bi na tvom mjestu otiso u HLS, i ocito im bukvicu!  d4
ili bar im poslo mail...
neznam zasto te to jos uvjek tangira toliko! ali mislim da znam zasto!
to sam i ja sve prozivio, sta tebe sad muci, ali okrenes se sebi, ili poduzmes nesto!
ja sam obatroje napravio  :laugh:
« Zadnja izmjena: 29. 08. 2008. 23:03:18 od Zoran »

Offline Lovac

  • Administrator
  • K 2000
  • *****
  • Postova: 2368
    • KUHADA
Odg: Lovački vjesnik
« Odgovori #134 u: 30. 08. 2008. 10:42:36 »
Earl Grey, ne vidje ja ni jedne tvoje lovačke priče, ni jednog stručnog članka, ni jedne fotografije, ni jednog vica... vidjeh samo kritike, je da su one konstruktivne i dobronamjerne, zar ti ne misliš da ja ili zoran ili nikola ili štef ili sejfo ili shulc i ry iz australije ne znamo "probleme" LV (tj. kako bi trebo izgledati idealan lovački časopis ), pa nam kao ti svima otkrivaš toplu vodu, dižeš na bunu i brineš se da đuro nebude uređivao i forum.
prvo ti se dokaži da možeš nešto napraviti korisno, da vidimo tvoja djela, a onda uči druge poslu... d1